Érd – Dunaújvárosi KKA 20:22 (vége) | Ipress Center-Vác – Békéscsaba 27:27 (vége)
Érd
20:22 (11:11)
Dunaújvárosi KKA
szombat 08.03.2014, 18:00 • 2030 Érd, Érd Áréna, Velencei út 39-41. • Női kézilabda NB1

A dunaújvárosi lányok extázisban ünnepelnek a szurkolótáborukkal, míg az érdiek csalódottan köszönik meg a lelkes buzdítást.

Ennyit innen, az ÉRD Arénából, köszönjük, hogy ezúttal is figyeltek ránk! (19:37:35)

A második játékrész elején a vendégek rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezés jogát, s tulajdonképpen ebben a felvonásban az történt a pályán, amit a látogatók akartak. A sok hibával, néha kapkodóan, idegesen játszó érdiek ugyan becsülettel mentek előre, ám ez a mai napon végül arra volt elég, hogy Szabó Edina tanítványai két góllal maradjanak alul.

Óriási mérkőzést láthatott a szépszámú publikum, ez a találkozó bizony remek reklám volt a magyar kézilabda számára!

60
    Véget ért a mérkőzés, a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia végzett az alapszakasz harmadik helyén! (20:22)

60
    Huszonöt másodperccel a lefújás előtt BOGNÁR BARBARA csökkentette kétgólosra a különbséget. (20:22) (20:22)

60
    Egy perc a végéig! Az érdiek mindent egy lapra feltéve próbálnak támadni. (19:22) (19:22)

59
    TRISCSUK KRISZTINA góljával három találatra zárkóztak a házigazdák. (19:22) (19:22)

59
    Rádl Tímea számára idő előtt véget ért a találkozó, miután Bognár Barbarával szemben szabálytalankodott, így két perces kiállításban részesült. (18:22) (18:22)

58
    Kereken két perccel a vége előtt VINCZE MELINDA jegyezte a vendégek huszonkettedik találatát. (18:22) (18:22)

58
    Takács Dusmáta lövését tornázta ki lábbal Janurik Kinga, majd az ezt követő hazai akció végén Klivinyi kísérletét hatástalanította Csapó! (18:21) (18:21)

57
    KOVÁCS ANNA szerezte a házigazdák tizennyolcadik gólját. (18:21) (18:21)

56
    Kereken négy perc a találkozóból hátralévő időből. (17:21) (17:21)

55
    Újvárosi labdavesztést követő lerohanás végén Klivinyi Kinga suhintotta kapura a labdát, melyet azonban Csapó Kyra Vivien remek érzékkel kitornázott a kapu torkából! (17:21) (17:21)

55
    Sara Vukcevic játszott Triscsuk Krisztina elé, aki nyolc méterről lőtt is, ám labdája a jobb kapufán csattant! (17:21) (17:21)

55
    Szerencsére mindkét játékos folytatni tudja majd, azonban Vincze Melinda az eset kapcsán kétperces kiállításban részesült. (17:21) (17:21)

55
    Áll a játék! Kovács Anna és Vincze Melinda ütközött a levegőben, mindkét kézilabdázó fejét ápolni kell. (17:21) (17:21)

54
    Érdi támadással folytatódik a találkozó. (17:21) (17:21)

54
    53:45-nél Szabó Edina időt kért. (17:21) (17:21)

54
    Frenetikus hangulat uralkodik az ÉRD Arénában! Mindkét tábor extázisban buzdítja a kedvenceket! Hat és fél perc az összecsapásból hátralévő idő! (17:21) (17:21)

53
    FERLING BERNADETT eredményes hétméteresből állította vissza a négygólos különbséget. (17:21) (17:21)

52
    Érdi labdaszerzést követően KLIVINYI KINGA rohant végig, majd lőtte ki a ketrec bal oldalát. (17:20) (17:20)

52
    Kovács Anna tört be két vendégjátékos között, azonban lövését Csapó Kyra Vivien védte! (16:20) (16:20)

51
    Kilenc perc a találkozóból hátralévő idő. (16:20) (16:20)

51
    A hétméterest Bognár Barbara végezte el, azonban a jobb felsőbe tartó lövését Csapó Kyra Vivien elképesztő bravúrral hatástalanította! Elképesztő formában véd a félidőben csereként pályára küldött fiatal hálóőr! (16:20) (16:20)

51
    Bulath Anita mellett került látványosan a földre Schatzl Nadine, a vendégek játékosa két percre kiállni kénytelen. Érdi büntetővel folytatódik a találkozik. (16:20) (16:20)

50
    Érdi labdaszerzés után Klivinyi Kinga lőhetett, azonban Csapó Kyra Vivien lábbal hatástalanította a kísérletet! (16:20) (16:20)

49
    Elhibázott vendégtámadást követő gyors hazai akció végén ALJA KOREN kapott labdát a jobbszélen, majd remek mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot. (16:20) (16:20)

48
    A megítélt hétmétereshez Oláh Nóra állt oda, ám ejtése jócskán a kapu mögé szállt. (15:20) (15:20)

47
    Vadász Ildikó vitte a földre Triscsuk Krisztinát, így két percre kiállni kényszerült. Büntetővel jöhetnek az érdiek. (15:20) (15:20)

46
    Passzív miatt fenn a játékvezetők keze, ám nincs lövés, mivel Kovács Anna szabályosan ütközte le Vincze Melindát, s szerezte meg a labdát. (15:20) (15:20)

46
    És már folytatjuk is, a labda Takács Dusmáta kezében. (15:20) (15:20)

46
    Mátéfi Eszter 45:08-nál időt kért. (15:20) (15:20)

45
    Vendégakcióval folytatódik a parázshangulatú összecsapás. (15:20) (15:20)

45
    A találkozón rengeteget áll sérülés miatt a játék: ezúttal Bulath Anita és Klivinyi Kinga szorul ápolásra. (15:20) (15:20)

45
    Villámgyors érdi ellentámadás végén TRISCSUK KRISZTINA volt eredményes. (15:20) (15:20)

44
    GERA SZIMONETTA szerezte a dunaújvárosiak huszadik gólját. (14:20) (14:20)

43
    KLIVINYI KINGA maradt őrizetlenül, s nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte a labdát. (14:19) (14:19)

43
    Az elhibázott hazai hétméterest követő vendégakció végén FERLING BERNADETT volt eredményes. (13:19) (13:19)

42
    ELKÉPESZTŐ! A megítélt büntetőt Wolf Alexandra végezte el, a fiatal CSAPÓ KYRA VIVIEN pedig hidegvérrel hatástalanította! (13:18) (13:18)

42
    Schatzl Nadine került a földre Bulath Anita szorításában, hétméteressel jöhetnek az érdiek! (13:18) (13:18)

41
    Újabb érdi hiba, melyet a vendégek góllal büntettek: ezúttal is TAKÁCS DUSMÁTA volt eredményes. (13:18) (13:18)

40
    A kipattanó TAKÁCS DUSMÁTA elé került, aki nem is hibázott, így már négygólos előnyben a vendégek! (13:17) (13:17)

40
    Vendég labdaszerzés után Gera lőtt talpról, azonban próbálkozását Janurik lábbal hárította! (13:16) (13:16)

39
    Érdi támadással folytatódik tehát a találkozó. (13:16) (13:16)

38
    38:58-nál Szabó Edina időt kért. A házigazdák szakvezetőjének lépése teljesen indokoltnak mondható, hiszen a második játékrészben ezidáig a dunaújvárosiak elképzelései szerint alakultak az események. (13:16) (13:16)

38
    Az ellentámadás során Vincze Melinda kapott labdát a balszélen, ám lövése elakadt Janurikban! (13:16) (13:16)

37
    Az akció végén BULATH ANITA ment fel lőni, s lökete a bal alsó sarokban kötött ki, míg a másik oldalon közben Csapó nagy bravúrral hárította Kovács Anna kísérletét! (13:16) (13:16)

37
    Dunaújvárosi támadással folytatódik a találkozó. (13:15) (13:15)

37
    Takács Dusmáta került a földre, így ápolás miatt áll a játék. (13:15) (13:15)

35
    Újabb vendéglerohanás végén ismét HOSSZU BOGLÁRKA lőhetett, aki ezúttal sem hibázott: kísérlete a jobb kapufa érintésével vágódott a hosszú sarokba. (13:15) (13:15)

34
    Gyors lerohanás végén HOSSZU BOGLÁRKA lőtte ki a kapu közepét, miközben Oguntoye a hatoson kívül fellökte. A találat érvényes, míg a házigazdák hálóőre azonnal piros lapot kapott. (13:14) (13:14)

34
    Az ellenakció végén BULATH ANITA egyenlített. (13:13) (13:13)

33
    Elhibázott újvárosi lehetőség után TRISCSUK KRISZTINA ment fel a falra, s lőtte ki gyönyörűen a ketrec bal oldalát. (13:12) (13:12)

32
    KOVÁCS ANNA tört be, s tette ismét egyenlővé az állást. (12:12) (12:12)

31
    HOSSZU BOGLÁRKA kapott labdát a jobbszélen, majd remekül ejtette át a frissen beállt Oguntoye Viktóriát. (11:12) (11:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:11)

Ahogy az várható volt, óriási csatát hozott az alapszakasz harmadik helyéről döntő találkozó első felvonása. A mérkőzés első szakaszában az érdiek próbálták kontroll alá vonni az eseményeket, azonban a vendégek tartották a lépést, így egy szoros első félidő után 11-11-el fordulhatnak a felek.

Maradjanak velünk a hasonlóan izgalmasnak ígérkező második játékrészre is!

30
    Véget ért az első felvonás! (11:11)

30
    Huszonkét másodperccel az első félidő vége előtt SARA VUKCEVIC egyenlített! (11:11) (11:11)

30
    Ferling hozta játékba BULATH ANITÁT, aki felment a fala, s kilőtte a kapu bal oldalát. (10:11) (10:11)

29
    A kipattanót összeszedték a vendégek, majd Klivinyi Kinga kétperces kiállítást érően szabálytalankodott Gera Szimonettával szemben. (10:10) (10:10)

29
    Ferling szerzett labdát, majd a gyors vendégakció végén Bulath lőtt, azonban Janurik védeni tudott. (10:10) (10:10)

29
    Folytatódik a találkozó, melynek első félidejéből kereken kettő perc a hátralévő idő. (10:10) (10:10)

28
    Áll a játék, miután Klivinyi Kinga és Schatzl Nadine összefutott, így mindkét érdi játékos ápolásra szorul. (10:10) (10:10)

28
    RÁDL TÍMEA góljával egyenlített a Dunaújvárosi KKA! (10:10) (10:10)

27
    Janurik Kinga ezúttal Ferling Bernadett löketét hatástalanította, majd a dunaújvárosiak oldalán Kovács Anna balszélről érkező lövését fogta Csapó! (10:9) (10:9)

27
    Az ellenakció végén Bulath Anita lőtt, azonban próbálkozását Janurik hárította, majd a másik oldalon a frissen beállt Csapó Kyra Vivien mutatott be hasonló bravúrt. (10:9) (10:9)

26
    KLIVINYI KINGA lőtt nyolc méterről, talpról: kísérlete utat talált a kapu közepébe, így ismét az érdieknél a minimális különbségű előny! (10:9) (10:9)

24
    A dunaújvárosi támadás végén Gera Szimonetta lőtt, azonban labdáját Janurik kikotorta a kapu torkából! (9:9) (9:9)

24
    KOVÁCS ANNA harmadik találatának köszönhetően ismét egyenlő az állás! (9:9) (9:9)

23
    Vincze Melinda állt ki két percre, miután leterítette Klivinyi Kingát. (8:9) (8:9)

23
    Bulath Anita tette le a balszélre a labdát VINCZE MELINDÁNAK, aki pár pillant után lőtt is, labdája Janurik Kinga válláról pattan a kapu bal felső sarkába. (8:9) (8:9)

22
    Folytatódik az alapszakasz harmadik helyéért zajló összecsapás. (8:8) (8:8)

22
    21:53-nál Mátéfi Eszter időt kért. (8:8) (8:8)

22
    Szabó Edina reklamált ismételten hevesebben a kelleténél, ezúttal már kétperces kiállításban részesült. (8:8) (8:8)

22
    KOVÁCS ANNA kapott labdát a balszélen, majd higgadtan talált a jobb felső sarokba. (8:8) (8:8)

21
    Ferling Bernadett kézsérülése miatt állt a játék. A rutinos játékos helyére Kopecz Barbara érkezett, miközben a vendégek elrontottak egy támadást. (7:8) (7:8)

21
    Az utóbbi percekben sok hiba csúszott a házigazdák játékába, ezt a vendégek igyekeznek kihasználni, így jelenleg a kétgólos vezetéséért támadhatnak. (7:8) (7:8)

20
    GERA SZIMONETTA kapott remek labdát, majd habozás nélkül kilőtte a kapu bal oldalát. (7:8) (7:8)

20
    Kisfaludy Anett is két percre kiállni kénytelen, miután túl agresszív volt a falban. (7:7) (7:7)

20
    KOVÁCS ANNA eredményes átlövése révén ismét döntetlen az állás. (7:7) (7:7)

19
    Vadász Ildikó állt ki két percre, miután Klivinyi Kingával szemben szabálytalankodott. (6:7) (6:7)

19
    Folytatódik a találkozó, az egyenlítésért támadhat az ÉRD. (6:7) (6:7)

19
    18:22-nél Szabó Edina azonnal időt kért. (6:7) (6:7)

18
    Elrontott érdi átlövést követő vendégakció végén TAKÁCS DUSMÁTA szerezte meg a vezetést a Mátéfi-alakulatnak. (6:7) (6:7)

17
    FERLING BERNADETT használta ki rutinját, majd miután tisztára játszotta magát, kilőtte a kapu bal oldalát. (6:6) (6:6)

16
    Forrnak az indulatok az ÉRD Arénában. Az előző esetnél hevesen reklamáló hazai vezetőedző, Szabó Edina sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (6:5) (6:5)

16
    Sara Vukcevic vitte a földre kétperces kiállítást érően Bulath Anitát. (6:5) (6:5)

16
    Az előző figyelmeztetéssel megítélt büntetőt WOLF ALEXANDRA végezte el, s higgadtan lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. (6:5) (6:5)

16
    Bulath Anita kapta a találkozó utolsó sárga lapját. (5:5) (5:5)

15
    Rádl Tímea sérülése miatt áll a játék, a dunaújvárosiak játékosát le kell támogatni, miután nagyon csúnyán vérzik az orra. (5:5) (5:5)

15
    A megítélt büntetőt FERLING BERNADETT végezte el, s remekül átejtve Szvetlana Gridnyevát egyenlített. (5:5) (5:5)

15
    Kovács Anna – Ferling Bernadett párharc végén a házigazdák játékosa sárga lapot, míg a vendégek hétméterest kaptak. (5:4) (5:4)

13
    Szekeres Klára volt keményebb a kelleténél Takács Dusmátával szemben, így villant is a sárga lap. (5:4) (5:4)

13
    TRISCSUK KRISZTINA ment fel a falra, s lövése utat talált a kapu jobb oldalába. (5:4) (5:4)

12
    Az előző dunaújvárosi akcióhoz hasonlóan újfent BULATH ANITA lőhetett, labdája ezúttal a bal felső sarokban kötött ki. (4:4) (4:4)

12
    Az érdi ellenakcióból BOGNÁR BARBARA ismét előnyhöz juttatta csapatát. (4:3) (4:3)

11
    A vezetéséért támadhattak a vendégek, azonban Bulath Anita lövése ezúttal is a felső lécen csattant! (3:3) (3:3)

10
    Kisfaludy Anett vitte a földre sárga lapot érően Ferling Bernadettet. (3:3) (3:3)

10
    Folytatódik a találkozó, Vig Viviennel a pályán. (3:3) (3:3)

10
    Ápolás miatt áll a játék, ugyanis egy lövés arcon találta Vig Vivient. (3:3) (3:3)

10
    Az ellenakció során VINCZE MELINDA kapott labdát a balszélen, s ezúttal is higgadtan lőtte ki a bal felső sarkot. (3:3) (3:3)

10
    ALJA KOREN törte meg a gólcsendet, s szerezte meg a vezetést a házigazdáknak. (3:2) (3:2)

9
    Vincze Melinda is besárgult, miután Triscsuk Krisztinával szemben szabálytalankodott. (2:2) (2:2)

8
    Rádl Tímea kapta a mérkőzés első sárga lapját, mivel jóval keményebb volt a falban a kelleténél. (2:2) (2:2)

8
    A megítélt büntetőre Szvetlana Gridnyeva érkezett a kapuba, ám Bulath Anita lövése nagyon csúnyán fölé szállt. (2:2) (2:2)

7
    Szekeres Klára szabálytalankodott hétméterest érően Takács Dusmátával szemben. (2:2) (2:2)

6
    A hangulatra és az iramra abszolút nem lehet panaszunk az ÉRD Arénában! Ez nem is lehet meglepő, hiszen mégiscsak az alapszakasz harmadik helyét eldöntő találkozót láthatjuk! (2:2) (2:2)

5
    Négy és fél perc játékot követően FERLING BERNADETT egy mintaszerű átlövésből egyenlített. (2:2) (2:2)

5
    Egyelőre nem mennek a vendégeknek a befejezések: ezúttal is Bulath lőhetett, ám a Kisfaludy – Szekeres páros remekül zárt össze, s elakadt bennük a labda. (2:1) (2:1)

4
    VINCZE MELINDA kapott remek labdát a balszélen, majd szép mozdulattal lőtte ki a bal felső sarkot. (2:1) (2:1)

3
    KISFALUDY ANETT beállóból duplázta meg a hazaiak előnyét. (2:0) (2:0)

3
    A vendégakció végén Bulath lőhetett, azonban kísérlete a felső lécen csattant. (1:0) (1:0)

2
    WOLF ALEXANDRA hétméteresből született góljával vezetéshez jutottak a házigazdák. (1:0) (1:0)

1
    Az érdiek oldalán Bognár Barbara, míg a vendégek részéről Bulath Anita rontott el egy lövést. (0:0) (0:0)

1
    A házigazdák kezdték a mérkőzést.

Az ÉRD kezdőcsapata: Janurik – Koren, Kovács A., Kisfaludy, Bognár B., Triscsuk, Schatzl

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia kezdőcsapata: Vig V. – Hosszu B., Rádl, Takács D., Ferling, Bulath, Vincze M. (0:0)

Zajlik a csapatok bemutatása, miközben már most fantasztikus hangulat uralja az ÉRD Aréna légkörét!

Érd: (1) Szvetlana Gridnyeva, (13) Janurik Kinga, (90) Oguntoye Viktória – (2) Török Petra, (3) Schatzl Nadine, (5) Triscsuk Krisztina, (6) Kovács Anna, (9) Sara Vukcevic, (11) Szekeres Klára, (14) Kisfaludy Anett, (15) Klivinyi Kinga, (20) Wolf Alexandra, (21) Oláh Nóra, (23) Alja Koren, (30) Bognár Barbara, (44) Mester Nóra

Vezetőedző: Szabó Edina

Dunaújvárosi KKA: (12) Pisák Renáta, (16) Vig Vivien, (77) Csapó Kyra Vivien – (2) Ferling Bernadett, (3) Gera Szimonetta, (4) Vadász Ildikó, (10) Takács Dusmáta, (13) Kopecz Barbara, (17) Ács Anna, (19) Vincze Melinda, (20) Bulath Anita, (34) Ferenczy Fruzsina, (44) Hosszu Boglárka, (86) Rádl Tímea, (88) Grosch Vivien, (92) Kővári Barbara

Vezetőedző: Mátéfi Eszter

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs.

Köszöntjük Olvasóinkat az ÉRD Arénából! Fél órával a kezdősípszó előtt már mindkét együttes bőszen melegít. Ezen a napon az érdiek narancs mezben és fekete nadrágban játszanak majd, míg a vendégek tiszta fehérben szerepelnek.

ÉRDHazai pályán
    - 10 mérkőzés
    - 8 győzelem (Eszterházy KFSC-Globál Safe, Ipress Center-Vác, MTK Budapest SE, Siófok KC-Galerius Fürdő, Veszprém Barabás Duna Takarék KC, DVSC-TVP, Fehérvár KC, EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE)
    - 2 vereség (FTC-Rail Cargo Hungaria, Győri Audi ETO KC)
    - 292 lőtt – 237 kapott gól
    - 16 szerzett pont

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda AkadémiaIdegenben
    - 6 győzelem (Veszprém Barabás Duna Takarék KC, Fehérvár KC, EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE, Eszterházy KFSC-Globál Safe, Ipress Center-Vác, MTK Budapest SE)
    - 1 döntetlen (Siófok KC-Galerius Fürdő)
    - 3 vereség (DVSC-TVP, FTC-Rail Cargo Hungaria, Győri Audi ETO KC)
    - 273 lőtt – 254 kapott gól
    - 13 szerzett pont

Rangadóval zárul a női kézilabda NBI alapszakasza: a pontvadászat huszonkettedik fordulójában a tavalyi bronzérmes, jelenleg 29 ponttal negyedik helyen állomásozó ÉRD az ismételten régi fényében tündöklő, 31 egységgel a dobogó legalsó fokán található Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesét látja vendégül.

A statisztikai adatok ismeretében előzetesen remeknek ígérkező összecsapással zárul az alapszakasz, hiszen a hazai pályán eddig 16 pontot gyűjtő ÉRD találkozik a vendégként eddig 13 egységet gyűjtő dunaújvárosi együttessel. Szabó Edina tanítványai a szezon során az ÉRD Arénában lejátszott tíz mérkőzésen nyolc győzelem mellett két vereséget szenvedtek, míg a Mátéfi-alakulat idegenben tíz összecsapás alatt hat győzelmet, egy döntetlent, valamint három vereséget számláló mutatóval rendelkezik.

A két együttes a bajnokság őszi szakasza során, 2013. november 23-án nagyszerű mérkőzést vívott egymással, akkor az érdiek a szünetbeli háromgólos előnyük után 34-27-s győzelmet arattak Dunaújvárosban. A nőnapon rendezett találkozó mindkét csapat számára nagy téttel bír, hiszen a felek egymás ellen hivatottak eldönteni a harmadik hely sorsát. Hogy melyik együttes jár sikerrel, megtudhatják, ha követik helyszíni közvetítésünket szombat este!

A dobogó legalsó fokáról döntő összecsapáson a veszprémi Horváth Péter, Marton Balázs páros fújja majd a sípot, míg a versenybírói teendőket Halmai János és Árokszállási Zoltán látja majd el.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.