Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 2:5 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Dab.Docler
hétfő 10.03.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • Borsodi Magyar kupa

A második harmadban nyerte meg ezt a Magyar kupa találkozót a Dunaújváros csapata az erzsébeti jégcsarnokban, amikor 2-2-t követően három perc alatt háromszor is betaláltak támadóik Budai Krisztián kapujába! A harmadik 20 percben már inkább az eredmény magabiztos tartására törekedett és így végül meg is nyerték a mérkőzést a vendégek!
    A meccs közben előforduló technikai hibákért kedves olvasóink szíves elnézését kérjük, reméljük, azért tudták követni a mérkőzés alakulását!
    Innen a Pestszenterzsébeti jégcsarnokból mára köszönjük a megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk továbbra is!

60:00

59:15
    Szappanos kapott még a végén egy 2 perces kiállítást, bottal akasztásért!

58:33
    Még egy újvárosi les a végére!

58:00
    Kettő perc van még hátra a meccsből!

56:47
    Nagy csata volt a Fradi kapuja mögött, Pavuk szinte a teljes "menetfelszerelését" elveszítette, de kapuralövés ebből nem lett!

56:27
    Sijka közelről, lőtt de Kiss Tamás most nagyon magabiztosan véd!

55:40
    Most már biztosan tartja előnyét az újvárosi alakulat!

54:40
    Huba kínálta meg egy távoli koronggal Budait, de a ferencvárosi kapus biztosan védett!

53:02
    Kiegészültek az újvárosiak!

52:38
    Gibbs Sjödin egy remek szóló végén nem tudott társához passzolni!

51:56
    Eriksson bombáját védte Kiss!

51:02
    Lindgren öklelte fel Kiss Gábort, kapott érte 2 percet, fórban a Fradi!

50:32
    Most Vaszjunyin lőtt közelről, Kiss védeni tudott!

50:06
    Most a ferencvárosiak ütöttek tilost.

50:00
    Tíz perc még a meccsből, a Fradi láthatóan nem adja fel a meccset, küzdenek, hajtanak a hazaiak, de a DAB őrzi háromgólos előnyét!

48:05
    A túloldalon Németh próbálkozását az újvárosi portás hatástalanította!

47:56
    Nagy Richárd hatalmas lövését hárította Budai!

46:48
    Gibbs Sjödin belőtt korongját tudta menteni az újvárosi védelem.

46:05
    Lesen akadt el a Fradi akciója!

45:00
    Lencsés nagy lövése elkerülte a DAB kapuját!

44:00
    Eriksson bombája ment a dunaújvárosi kapu fölé.

Az utóbbi pillanatokban mindkét csapat tartja a korongot, a kapuk nem forognak veszélyben.

41:50
    Azari lövése suhant el a Fradi kapuja mellett.

41:10
    Peterdi lövését védte Budai.

40:28
    Lesen akadt el a Fradi akció.

40:01

Elnézést kérünk, a helyszínen tartózkodó kollégánknak technikai problémája akadt, reméljük a szünet végére elhárul, addig is türelmüket és megértésüket kérjük.

40:00

33:03
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Gólszerző CONTOIS. Assziszt: Pavuk. Ha egy üzlet beindul; három percen belül a harmadik újvárosi gól is megszületett, Pavuk Attila korongját ANDREW DAVID CONTOIS lőtte Budai kapujába! 2-5

32:23
    Gólszerző SZABADOS. Assziszt: Gröschl. Gröschl Tamás kapu mögül visszatett korongjából SZABADOS RÓBERT lőtte be közelről a DAB negyedik találatát! 2-4

30:23
    Gólszerző SOMOGYI. Assziszt: Pavuk. Újra vezet a DAB! Pavuk Attila passzát SOMOGYI BALÁZS váltotta gólra! 2-3

28:27
    Gröschl közelről nem tudta átpasszírozni a korongot Budai alatt!

27:01
    Sijka lépett ki, de közeli lövését Kalnins védeni tudta!

26:36
    Ladányit állította meg lesen a bírói síp!

26:00
    Felállnak az újvárosiak!

25:28
    Egy kis csetepaté végén Lencsés Tamás jutott a kiállítás sorsára, emberelőnyben a DAB 2 percig.

25:02
    Jabornik veszélyeztette a Fradi kaput, de Budai most is a helyén volt.

24:21
    Aazari lövését spárgázta ki a Fradi kapusa!

23:50
    Ladányi lövésénél védett megint nagyot Budai!

22:52
    Szappanos távoli bombáját védte Budai Krisztián!

21:35
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző GÉCZI. Ezt a fórt is jól játszotta meg a Fradi és Mikael Potila passzából GÉCZI GERGELY kilőtte a jobb alsó sarkot! 2-2

21:04
    Azari ugrott meg emberhátrányban, de közeli lövését védte Budai!

20:23
    Szappanos Dávid az újabb kiállított, 2 perc bottal akasztásért!

20:01

Aazonnal folytatódik a meccs, egyelőre egy gól a DAB előnye!

Egy érdekes harmadot láthatott a meglehetősen kisszámú nézősereg! A DAB nagyon megnyomta az elejét, de aztán a Fradi magához tért, az első fórját kihasználta, így gyakorlatilag hamar visszajöttek a meccsbe a zöldek!
    Lesznek még izgalmak a folytatásban is, tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:41
    Kiegészült az újvárosi csapat!

19:00
    Egy perc az első játékrészből!

18:41
    Mestyán eladta emberelőnyben a korongot, de nem lett belőle végül vendéghelyzet!

17:41
    Papp Viktor bottal akasztotta Gibbs Sjödint, most lépett érvénybe a 2 perces kiállítása, emberelőnyben a Fradi!

16:44
    Kiegészültek a zöld fehérek!

16:00
    Egyelőre elég jól bekkel a Fradi emberhátrányban!

14:44
    Most Dancsfalvi Norbert került a büntetőpadra gáncsolásért, megint emberelőnyben a DAB!

14:10
    Gólszerző LINDQUIST. Belőtte a Fradi az emberelőnyt! Sijka Dusan kapu elé lőtt korongjába ANDREAS LINDQUIST beleszúrt és máris 1-2!

14:00
    Feláll a hazai csapat!

13:35
    Jön az első Fradi fór, Jabornik kapott 2 percet fogásért!

12:52
    Kiegészült a Fradi!

11:50
    Pál Zoltán kapu elé lőtt korongja után majdnem emberhátrányből szépített a Fradi!

10:52
    Itt az újabb újvárosi fór, Kiss Gábor kapta a 2 perces büntetést!

10:45
    Nagy Richárd lövését védte Budai!

9:45
    Budai védett egyet, közben lepergett a DAB emberelőnye!

9:40
    Gröschl vitte be a korongot, de szerelték a Fradisták!

7:45
    Újabb újvárosi fór, Eriksson kapott 2 percet.

7:07
    Támad a Fradi, de lesen akadt el ez az akció!

6:30
    Lindquist lövése zúgott el az újvárosi kapu felett.

5:50
    Potila lövése nyomán az oldalhálóban kötött ki a korong.

5:08
    Vaszjunyin közeli lövését hárította Kiss Tamás.

4:50
    Tilost ütöttek a hazaiak!

3:38
    Gólszerző GALANISZ. Assziszt: Peterdi. Ez egy nagyon gyors fórkihasználás volt, Peterdi Imre korongját GALANISZ NIKANDROSZ nagy erővel lőtte a léc alá! 0-2

2:23
    Az iménti esetből Fradi kiállítás is lett, Győri kapott 2 percet durvaságért!

2:23
    Budai védte Szabados közeli lövését!

1:50
    Gibbs Sjödin közeli lövését védte Kiss Tamás!

1:31
    Dancsfalvi lövését blokkolták a vendégvédők!

0:27
    Gólszerző SZAPPANOS. Assziszt: Kiss Á.. Máris vezet a DAB! Egy végletekig kijátszott akció végén Kiss Ákos adta ziccerbe a korongot SZAPPANOS DÁVIDNAK, aki nem hibázott! 0-1

00:01

Novák Dezsőről is megemlékezett a Fradi hokis család!

A szokásos fogadalomtétel és már kezdődhet is a meccs! Tiszta zöldben a Fradi, fehér mezben a DAB!

Ahogy arról már korábban tettünk említést, búcsúzik az aktív játéktól Nagy László a Fradi csatára, most Őt ajándékozzák meg ebből az alkalomból!

Ferencváros-ESMTK: Budai(Wéber) – Győri, Lencsés, Ojanen, Gibbs Sjödin, Sijka – Géczi, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán, Eriksson, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Nagy L., Németh P., Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás

Dab.Docler: Kalnins(Kiss T.) – Huba, Lindgren, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Erdélyi, Nagy R., Peterdi, Galanisz, Azari – Hruby, Jabornik, Somogyi, Contois, Pavuk – Papp V., Gröschl, Szabados. Vezetőedző: Stephan Lundh.

Játékvezetők: Varjú, Sós – Berger, Pálkövi.

Már csak néhány perc és kezdődik a Magyar kupa selejtezősorozatának igazi rangadója a Fradi-DAB összecsapás.
    Érdekesség a sorösszetételekben, hogy mivel a kupasorozatra csak kevesebb idegenlégiós nevezhető, ezért az FTC-ESMTK.nál ma Meravy nem kerülhetett a keretbe, az eredetileg mezőnyjátékos, Wéber Zsolt lesz a tartalékkapus!
    Az újvárosiak ketrecét Kiss Tamás őrzi majd!
    Rögtön kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

A mai mérkőzésen búcsúztatja el a Ferencváros jégkorong szakosztálya a hazai jégen utoljára szereplő 33 éves Nagy Lászlót, aki 15 évet húzott le a Fradiban és a szezon végeztével szögre akasztja a korcsolyát!
    Innen is sok sikert kívánunk Neki a civil életben!

A férfi jégkorong Magyar kupa selejtezősorozatának talán legrangosabb mérkőzésére kerül sor hétfő este Pestszenterzsébeten! A Fradi már túl van egy győzelmen ebben a mérkőzéssorozatban – pénteken a Vasast verték 8-0-ra a zöld fehérek – míg a Dunaújváros ezzel a meccsel kezdi meg idei kupaszereplését! A ferencvárosiak idei szezonja meglehetősen felemásra sikeredett; az október-november nagyon jól sikerült a zöldek számára, utána azonban sok vereséget szenvedett a csapat, így lemaradt a MOL ligában a rájátszásról!
    A DAB viszont a play off-ban okozott hatalmas csalódást szurkolóinak azzal, hogy miután alapszakaszelsőként kiválasztották az erdélyi Brassót, az elütötte a MOL liga címvédőjét a fináléba kerüléstől! Az újvárosiak nyilván szeretnének a Magyar kupában vigasztalódni, annak négyes döntőjében akár az ősi rivális Alba Volánnal is újra összecsaphat Stephan Lundh együttese, főleg ha a fehérváriak nem kerülnek az elődöntőbe az EBEL sorozat rájátszásában. Mivel a negyeddöntőben a Bolzano ott 2-0-ra vezet a Fehérvár ellen, erre elég nagy esély kínálkozik!
    Erre tekintettel nagy valószínűséggel a most futó selejtezősorozatból két együttes kvalifikálhatja magát a négyes kupadöntőbe, ahol a házigazda Miskolc helye már biztos!
    Az FTC-ESMTK, amely a bajnokságban kétszer is le tudta győzni a dunaújvárosiakat, egy esetleges hétfői sikerrel nagy lépést tenne ez irányba! Egy biztos; mindkét csapat maximálisan odateszi majd magát a meccsen, így parázs csata, remek mérkőzés várható! Ráadásul a szurkolóknak nem kell jegyet sem váltaniuk, így aki akar ott lehet a jégcsarnokban!
    Aki viszont ezt valami miatt nem teheti meg, az élőben csak itt nálunk követheti a mérkőzés alakulását online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Várunk mindenkit szeretettel, jó meccset és nagyon jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 15. Lindquist (Sijka, Gibbs Sjödin), 22. Géczi (Potila, Dancsfalvi) – 1. Szappanos (Kiss Á.), 4. Galanisz (Peterdi), 31. Somogyi (Pavuk), 33. Szabados (Gröschl), 34. Contois (Pavuk)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Wéber) – Győri, Lencsés, Ojanen, Gibbs Sjödin, Sijka – Géczi, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán, Eriksson, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Nagy L., Németh P., Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás
    Dab.Docler: Kiss T. (Kalnins) – Huba, Lindgren, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Erdélyi, Nagy R., Peterdi, Galanisz, Azari – Hruby, Jabornik, Somogyi, Contois, Pavuk – Papp V., Gröschl, Szabados. Vezetőedző: Stephan Lundh.

Játékvezetők: Varjú, Sós – Berger, Pálkövi