Lugi HF
28:26 (13:14)
Csurgói KK
vasárnap 16.03.2014, 17:00 • Färs & Frosta Sparbank Arena, Lund • EHF Kupa

Végül nagyon sokba került a Csurgónak a második félidő első felében tapasztalt újabb rövidzárlat, az első meccsen is volt egy ilyenünk. Ott öt perc alatt megfordította a mérkőzést a Lugi, és végül az akkor ötre növelt előnyből sikerült kettőt megtartaniuk.
    Nem jött össze tehát a pontszerzés a magyaroknak idegenben, de az egymás elleni eredményben egy góllal jobbak vagyunk, ez még akár számíthat is a végén.
    A végeredmény tehát Lugi – Csurgó 28-26.
    ---- (18:33:54)

60
    Mérkőzés vége. (28:26)

60
    Fél perc van hátra, szinte lehetetlen a helyzet. (28:26) (28:26)

59
    PIROS LAP! Szöllősit könyökölték le, emiatt a svéd játékos azonnali pirosat kap. (28:26) (28:26)

59
    Időt kértek a svédek. (28:26) (28:26)

59
    HERBERT kettőre hozza fel a Csurgót. (28:26) (28:26)

58
    Meglepetés, az első emberelőnyünk következik. Az utolsó esély, meg kéne ragadni. (28:25) (28:25)

57
    LELE tartja a lelket a csapatban, újabb találat. (28:25) (28:25)

57
    Igazából már csak matematikai esélyünk maradt az újabb svéd leindításgólt követően. (28:24) (28:24)

56
    Abból él azóta is a svéd csapat, amit azzal a 4-0-ás rohammal szedett össze a 38. perc környékén. (27:24) (27:24)

56
    LELE tesz ez ellen egy újabb góllal! (27:24) (27:24)

55
    Tingsvall újra négyre emeli a különbséget. Tartok tőle, hogy lassan elmegy a hajó. (27:23) (27:23)

54
    Elszúrtuk a támadást, svéd időkérés rögtön utána. (26:23) (26:23)

52
    Háromra növelik a svédek. (26:23) (26:23)

52
    Még nem volt kiállítás a Lugitól. (25:23) (25:23)

51
    LELE kettőre hozza a Csurgót! (25:23) (25:23)

51
    PUKHOUSKI vette át Lele helyét, most ő szórja meg magát. Háromra jövünk fel! (25:22) (25:22)

50
    Buducnost Podgorica szindróma – nagyon korai passzív és el is veszik tőlünk. (25:21) (25:21)

49
    Sajnos gyors válasz a túloldalon. (25:21) (25:21)

49
    Remek, PUKHOUSKI talál be hátrányból! (24:21) (24:21)

48
    Borsos újabb két perces büntetése. Ez nem segíti a felzárkózásunkat. (24:20) (24:20)

47
    PUKHOUSKI, végre megtört a jég. (24:20) (24:20)

47
    Ismételt időkérés, megint Imre Vilmos, megpróbálja megállítani a svéd gyorsvonatot. (24:19) (24:19)

46
    Remélem nem megy el végleg a hajó, már öttel vezet a Lugi, óriási rövidzárlat! (24:19) (24:19)

45
    Megint leindítanak, kíméletlenül kihasználják az eladott labdáinkat. Négy a hazai előny, rémálom ez a félidő eddig. (23:19) (23:19)

45
    Eladjuk a labdát, svéd gól természetesen. (22:19) (22:19)

44
    Időkérés, Imre Vilmos kért időt. (21:19) (21:19)

44
    Egy-egy kimaradt lehetőség mindkét oldalon, mi támadhatunk újra. (21:19) (21:19)

43
    Egy hiba itt, egy hiba ott, végül svéd gól születik. Kettő újra a hátrányunk. (21:19) (21:19)

42
    NAGY szerez gólt hátrányból! (20:19) (20:19)

41
    Gólt szerez a Lugi és még két perc is közben Savicnak. Rossz vásárt csináltunk. (20:18) (20:18)

40
    Kihagyott Lugi hetes, de marad náluk. (19:18) (19:18)

39
    Talán felébredtünk, LELE újra gólt szerez. (19:18) (19:18)

39
    A másik oldalon is egy hetesgól. (19:17) (19:17)

38
    Végre megtört a 4-0-ás svéd roham, GAZDAG büntetőből eredményes. (18:17) (18:17)

37
    Borsos kapott kettő perces kiállítást. (18:16) (18:16)

36
    Kezd csúnya lenni egyelőre ez a félidő, 5-2 nekik. Újabb svéd gól ugyanis. (18:16) (18:16)

35
    Leindítottak minket, rendkívül hosszú idő után újra a Lugi vezet. (17:16) (17:16)

34
    Sajnos miután passzívnál elvették, kiegyenlítenek a hazaiak. (16:16) (16:16)

33
    Gyors válasz a vendégektől. (15:16) (15:16)

32
    LELE tarthatatlan egyelőre. (14:16) (14:16)

32
    Svéd gól, újra a kezdőkapusunk a pályán a második játékrészben. (14:15) (14:15)

31
    SZÖLLŐSI máris növeli az előnyünket. (13:15) (13:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:14)

Eddig jól játszik a Csurgó idegenben is. Remélhetőleg most nem úgy kezdődik majd a második félidő, mint itthon, ahol a második félidő elejét átaludta a magyar csapat.
    A svédek tapadnak, de a mérkőzés eddigi döntő többségében a Csurgó vezet. Ha bírjuk erővel, meglehet a nagyon fontos idegenbeli siker!
    Maradjanak velünk a szünet után is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:14)

29
    Jó védekezés, majd labdaeladás és hazai gól. Egyre zárkózik a svéd csapat. (13:14) (13:14)

29
    GREBENÁR Gábor a jobb oldalról! Újra kettő ide, eddig jól alakul a meccs! (12:14) (12:14)

28
    Elszúrták a hazaiak a támadást, Tingsvall ront. (12:13) (12:13)

26
    Oda-vissza egy-egy hiba, végül sajnos mi kapunk gólt. (12:13) (12:13)

24
    Hazai időkérés, próbál újítani a Lugi. (11:13) (11:13)

23
    LELE nagyon beindult, újabb góljával megint kettő ide! (11:13) (11:13)

22
    Egyre zárkózik a Lugi. (11:12) (11:12)

21
    Az utóbbi percekben Pallag több fontos védést is bemutatott. (10:12) (10:12)

21
    LELE előbb kapufát, majd a kipattanóból gólt szerez. Kettő az előny! (10:12) (10:12)

20
    LELE újra nekünk szerez előnyt, már szinte biztosnak tűnik, hogy több gólt fogunk szerezni, mint a svédek nálunk. (10:11) (10:11)

20
    Ismét a Lugi szerez gólt! Egyenlítenek. (10:10) (10:10)

19
    Jildenback szerezte az előző gólt. Az egyik, akire az első meccsen sem nagyon tudtunk ügyelni. (9:10) (9:10)

19
    Sajnos nem sikerül, megint feljönnek 1-re a svédek. (9:10) (9:10)

18
    Újabb LELE gól, ezzel már két számjegyű a lőtt gólok száma, jó lenne ellépni járommal. (8:10) (8:10)

17
    Vendég időkérés. (8:9) (8:9)

16
    Hazai találattal zárkóznak. (8:9) (8:9)

13
    HERBERT növeli 2 gólosra a különbséget. (7:9) (7:9)

12
    LELE révén újra csurgói előny. (7:8) (7:8)

11
    Kapust cserél a Csurgó. Pallag érkezik. (7:7) (7:7)

11
    Megszületik a hazaiak egyenlítő találata. (7:7) (7:7)

10
    Gyorsan jön a hazai válasz. (6:7) (6:7)

9
    Lerohanás után, AGUIRREZABALAGA révén először 2 gólos a különbség. (5:7) (5:7)

8
    AGUIRREZABALAGA révén újra a magyar csapatnál az előny. (5:6) (5:6)

8
    Gólcsend után hetest kapnak a hazaiak, amit értékesítenek is. (5:5) (5:5)

6
    BORSOS góljával újra nálunk az előny. (4:5) (4:5)

5
    Kimaradt magyar helyzetek után betalál a Csurgó, újra egyenlő. (4:4) (4:4)

4
    Újabb SZÖLLŐSI góllal már vezetnek a mieink. (3:4) (3:4)

4
    SZÖLLŐSI találatával újra döntetlen az állás. (3:3) (3:3)

3
    Újabb hazai találat. (3:2) (3:2)

3
    NAGY révén egyenlít a Csurgó. (2:2) (2:2)

3
    7 méteres a hazai oldalon is, újfent vezetnek a svédek. (2:1) (2:1)

2
    LELE egyenlít büntetőből. (1:1) (1:1)

2
    Hazai találat. (0:0) (1:0)

1
    Gyors vendég sárga lappal kezdődik a mérkőzés, Herbert a büntetett. (0:0) (0:0)

1

A Csurgói KK hazai pályán már megmérkőzött a svéd Lugi HF együttesével, ahol is változatos mérkőzésen győzött a magyar csapat. A mérkőzés első felét domináltuk, a szünetre hét gólos fórral mehettünk pihenni. A második játékrészben beragadt a Csurgó és két gólra felengedte ellenfelét, majd szerencsére tudtunk erősíteni és végül három góllal, 25-22 arányban győzni. Igen fontos három ponttal gazdagodtunk aznap.
    A Svédországban rendezett visszavágón jóval nehezebb dolga lesz a magyar csapatnak. Az idevágón szerzett tapasztalatok alapján leginkább Juldenback és Hippe kikapcsolását kell valahogy megoldanunk. Bár a védelem összességében jól működött, a 22 kapott gólunk is erre enged következtetni.
    A Lugi jól hangolt erre az összecsapásra, a legutóbbi három bajnoki mérkőzését megnyerte odahaza.
    Reméljük sikerül ismét egy remek eredménnyel előrukkolnia a Csurgónak, adott esetben pedig a gólarány és az idegenben lőtt gólok száma is fontos lehet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Csurgói KK csapatának meccseihez. További információk.

Lugi HF: Norman - Ernstsson, Gudmundson, Hallberg, Hippe, Jildenbäck, Larsson, Leijonborg, Meijer, Milosevic, Christensen, Roth, Sjölin, Skäremo, Tingsvall, Wickman-Modigh
    Csurgói KK: Wyszomirski – Borsos, Gazdag, Grebenár, Herbert, Lele, Nagy, Oláh, Országh, Pallag, Pordán, Pukhouski, Savic, Szöllösi, Aguirrezabalaga Garcia

Játékvezetők: Jure Cvetko (SLO), Brstin Kavalar (SLO)