Chelsea F.C. – Arsenal FC 6:0 (vége) | Cardiff City FC – Liverpool F.C. 3:6 (vége) | Everton FC – Swansea City 3:2 (vége)
Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Manchester City – Fulham FC 5:0 (vége) | Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (vége)
Norwich – Sunderland AFC 2:0 (vége) | West Ham United – Manchester United 0:2 (vége)
Chelsea Football Club
6:0 (4:0)
Arsenal FC
szombat 22.03.2014, 13:45 • Stamford Bridge, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik.

Az éllovas Chelsea a 3. Arsenal együttesét fogadja a Premier League 31. fordulójában a londoni derbin!
    A kékek 66, míg az ágyúsok 62 pontot gyűjtöttek idáig, igaz, Jos Mourinho legénysége egy meccsel többet játszott.
    Hazai pályán a Chelsea a liga legjobbja (13-2-0), Torres és társai egyszer sem szenvedtek vereséget a Stamford Bridge-n.
    A piros-fehérek viszont idegenben a legjobbak (9-2-4), habár nem is olyan rég Liverpoolban nagy zakóba szaladtak bele (5-1) Wenger fiai.
    Mindent egybevetve igazi szuperrangadóra lehet kilátásunk, ősszel gólnélküli döntetlen született fordított pályaválasztás mellett.

Chelsea Football Club: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Matic, David Luiz – Schürrle, Oscar, Hazard – Eto'o

Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Arteta, Cazorla – Rosicky, Giroud, Podolski

Játékvezetők: Andre Marriner – Ledger, Perry.

1

1
    A hazaiak kékben, míg a vendégek piros mezben és fehér nadrágban lépnek ma pályára.

3
    Eto'o egy beadást éppen nem ér el, az ágyúsok kapusa vetődik, és ki tudja paskolni a labdát!

4
    Schürrle (Chelsea) van lesen.

4
    Helyzet a másik oldalon! Giroud tizenhatoson belüli, lapos lövését védi bravúrral Cech!

5
    Chelsea gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Vezetnek a kékek! SAMUEL ETO'O egy remek lövőcsel után, 15 méterről ballal teker a hosszú felsőbe! 1-0!

7
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a hazaiak! Egy labdaszerzés után Matic ANDRE SCHÜRLLE elé tálal, aki futtából, a tizenhatos vonaláról kilövi a hosszú alsót! 2-0!

8
    Nagyon fel van adva a lecke a vendégeknek.

9
    Eto'o sérül meg, valószínűleg csere következhet.

10
    Sérülés miatt: Eto'o helyén Torres folytatja.

12
    Tartja a labdát az Arsenal.

12
    Hazard a földön, a vendégek térfeléről jöhet a Chelsea.

14
    A kezdeti rohanást követően kissé alábbhagyott a tempó.

15
    Torres passza után Hazard lő nem sokkal mellé, Oxlade-Chamberlain kézzel üti ki a labdát oldalra!

16
    A játékvezető konzultál a segítőivel.

16
    11-es a hazaiak javára!

16
    Gibbs (Arsenal) áll ki, nem tudni miért hiszen Oxlade-Chamberlain szabálytalankodott.

17
    GÓÓÓL! EDEN HAZARD áll oda a labda mögés, és magabiztosan értékesíti a jogosan megítélt büntetőt! 3-0!

18
    3-0, és emberhátrányban az ágyúsok. Eldőlt az összecsapás.

20
    Sagna tör előre a jobb szélen, beadását azonban könnyedén kifejelik a védők.

21
    Torres rosszul szökteti Schürrle-t, a német játékos háta mögé ment a passz.

22
    A hazaiaknál a játékszer, most már csak a kékeken múlik, mekkora különbség lesz a végén.

24
    Első vendég változtatás: Podolski le, Vermaelen le.

25
    Kényelmesen passzolgatnak a kékek.

26
    Nyomozza a labdát az Arsenal, az elmúlt percekben nem sokat van náluk a játékszer.

27
    Ivanovic gyötri be a labdát jobbról, de a vendégek tisztáznak Schürrle elől.

28
    Nem túl izgalmas a mérkőzés, továbbra is a megszokott kép tárul elénk.

29
    Les miatt jöhet szabadrúgással az Arsenal.

29
    Rosicky dobja magát a tizenhatoson belül, ezért nem jár büntető.

30
    David Luiz szánja el magát lövésre 25 méterről, megpattan, Szczesny bravúrral tolja a labdát szögletre!

31
    Schürrle ismételhet.

32
    Schürrle sarokrúgását Szczesny húzza le magabiztosan.

33
    Tartja a labdát a Chelsea, nem túl eseménydús így a találkozó.

34
    Az Arsenal teljesen visszahúzódik a saját térfelére.

36
    Kicsit kijön a sündisznó állásból a vendég együttes. Cazorla lövése vágódik le a védőkről.

37
    Sagna jobb oldali beadása lecsúszik, kirúgás következhet.

38
    Ivanovic lapos beadását kivágják az ágyúsok, de a labda marad a Chelsea birtokában.

39
    Oscar beadása vágódik szögletre.

39
    Sikerül megcsúsztatni a röviden a sarokrúgást, de nem lesz belőle lövés.

39
    Schürrle távoli lövése megpattan, talán kissé le is lassul, Szczesny vetődve hárít.

40
    Vendég kirúgással folytatódhat az összecsapás.

41
    Hazard lő messziről, zavarják, nagyon fölé is száll a labda. Elérkeztünk az első félidő hajrájához.

42
    GÓÓÓL! Lassan már kiütés, és még csak az első félidő! Torres ugrik ki a jobb oldalon, nincs les, remekül centerez, érkezik OSCAR, aki három méterről a léc alá bombáz! Szczesny tehetetlen volt! 4-0!

44
    Távoli lövés hazai részről, Matic próbálkozik, megpattan Koscielny fején, a labda így egyenesen Szczesny kezébe hullik.

45
    Cazorla tolja ki a labdát balra, Giroud tüzel laposan oldalháló!

45
    Három perc lesz a ráadás.

45+1
    Torres harcol ki szögletet.

45+1
    Vermaelen tisztán, ismételhetnek a kékek.

45+2
    Schürrle sarokrúgását Sagna csúsztatja ki Terry elől.

45+2
    Schürrle beadásába lépnek bele, szöglet.

45+3
    Hazard két lövését is blokkolják a sarokrúgást követően.

45+3
    Rosicky teker a tizenhatoson kívülről félmagasan, de ez nem okoz problémát a cseh kapus számára.

Egy félidő alatt földbe döngöli a Chelsea a nagy rivális Arsenal együttesét, ezzel a kékek el is döntötték a londoni derbit.
    A második félidő legnagyobb kérdése, hogy az emberhátrányban játszó ágyúsok mekkora verésbe futnak bele.

Cserélnek a vendégek a szünetben: Oxlade-Chamberlain helyére Flamini áll be.

Utolsó cseréjét is kihasználja az Arsenal: Koscielny le, Jenkinson be.

46

47
    Torres egy remek csel utána bevetődő védőbe lő, a kipattanót David Luiz vágja a kapusba! Szöglet!

48
    A Chelsea sarokrúgása már nem veszélyes.

50
    Tartja a labdát a Chelsea.

51
    Bedobás a hazaiak javára, közel a félpályához.

52
    Rosicky (Arsenal) kaszálja el Azpilicueta-t, jogos a lap.

53
    Rosicky rossz passza után dobhatnak a kékek, közel a felezővonalhoz.

54
    Támadásban az emberhátrányban játszó Arsenal.

55
    Szöglethez jutnak az ágyúsok.

55
    Cazorla sarokrúgása nagyon gyenge, a kontrát megállítják a vendégek.

57
    Szabadrúgással jöhet az Arsenal a hazai térfél közepéről.

58
    Veszélytelen a piros-fehérek pontrúgása.

59
    David Luiz hosszú indítása lesen találja meg Schürrle-t.

60
    Sagna beadása lepattan, majd Cazorla lő a tizenhatoson belülről, éppen a hosszú alsó mellé!

61
    Torres (Chelsea) fut lesre.

62
    Tartja a labdát a Chelsea, José Mourinho legénysége a második játékrészben azért annyira már nem töri magát.

63
    Torres lekészítése után Oscar tüzel a tizenhatoson belül, Szczesny tolja fölé, ám kirúgás lesz!

64
    Szabadrúgáshoz jut az Arsenal, beívelés várható.

64
    Sikerül elfejelni a labdát a pontrúgás után, ám ez egyenesen Cech kezébe pattog.

66
    GÓÓÓL! Kiütés! OSCAR szánja el magát lövésre 19 méterről, Szczesny beleüt vagy inkább csak beljebb segíti a labdát! Kapushiba! 5-0!

67
    Oscar ezzel duplázik ma!

67
    Második hazai csere: a duplázó Oscar helyett Salah folytatja.

68
    Torres szerez majdnem gólt, de Szczesny jól vetődik közbe!

70
    Cazorla emelése rossz Giroud számára, a labda Cech-hez kerül.

71
    GÓÓÓL! Hatalmas már a különbség! A nemrég beállt egyiptomi játékos, MOHAMED SALAH lép ki a leshatárról, majd a tizenhatoson belülről, laposan kihasználja a ziccert! 6-0!

72
    Utolsó hazai csere: David Luiz le, Mikel be.

74
    Továbbra is a hazaiaknál a labda, minden lényegi kérdés eldőlt már.

75
    Nyomozza a labdát az Arsenal.

76
    Flamini kerül a földre a félpálya közelében, jöhetnek az ágyúsok.

77
    Sagna beadását Cazorla veszi át, de nem tudja megelőzni a védőjét.

78
    Szabadrúgáshoz jut a Chelsea a vendég térfél közepéről.

79
    Beszorul a vendég együttes.

80
    Giroud huppan a gyepre a tizenhatos vonala előtt, de a játékvezető nem fúj a sípjába.

81
    Ivanovic ad be jobbról élesen, Szczesny vetődve megkaparintja a labdát.

83
    Teljesen beszorul az Arsenal.

84
    Schürrle lő 20 méterről, nem sokkal megy a hosszú alsó mellé!

86
    Hátul passzolgatnak a hazaiak.

86
    Salah (Chelsea) fut lesre.

87
    Becsületből még megy előre az Arsenal, de itt már nem kerülhetik el a piros-fehérek a nagyarányú vereséget.

88
    Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet az Arsenal.

89
    Cazorla pontrúgása nem veszélyes, ám a kipattanó után majdnem szépítenek az ágyúsok!

90
    Kettő perc lesz a ráadás.

90+1
    Rosicky életerős, tizenhatoson kívüli félmagas lövését üti ki Cech!

90+2
    Giroud (Arsenal) van lesen, Mourinho már az öltözőben.

Kiüti, mondhatni megsemmisíti az Arsenal együttesét a Chelsea a londoni derbin! Óriási különbségű győzelem, az Arsenal romokban.
    Az első félidőben, 17 perc alatt eldöntötte a mérkőzést a kék mezes gárda, innentől kezdve ráadásul emberhátrányban – Marriner játékvezető rossz játékosnak mutatta fel a piros lapot – játszottak az ágyúsok.
    A Chelsea továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a piros-fehérek egyre távolabb a bajnoki címtől. (15:40:41)

Nagy Zalán

Gólok: 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard (bünt.), 42. Oscar, 66. Oscar, 71. Salah

Lapok:   52. Rosicky (ARS)   16. Gibbs (ARS)

Chelsea Football Club: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Matic, David Luiz(Mikel, 72.) – Schürrle, Oscar(Salah, 67.), Hazard – Eto'o(Torres, 10.)
    Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny(Jenkinson, a szünetben), Gibbs – Oxlade-Chamberlain(Flamini, a szünetben), Arteta, Cazorla – Rosicky, Giroud, Podolski(Vermaelen, 24.)

Játékvezetők: Andre Marriner – Ledger, Perry

Nézőszám: 42000