Chelsea F.C. – Arsenal FC 6:0 (vége) | Cardiff City FC – Liverpool F.C. 3:6 (vége) | Everton FC – Swansea City 3:2 (vége)
Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Manchester City – Fulham FC 5:0 (vége) | Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (vége)
Norwich – Sunderland AFC 2:0 (vége) | West Ham United – Manchester United 0:2 (vége)
Chelsea Football Club
6:0 (4:0)
Arsenal FC
szombat 22.03.2014, 13:45 • Stamford Bridge, London • Barclays Premier League

Kiüti, mondhatni megsemmisíti az Arsenal együttesét a Chelsea a londoni derbin! Óriási különbségű győzelem, az Arsenal romokban.
    Az első félidőben, 17 perc alatt eldöntötte a mérkőzést a kék mezes gárda, innentől kezdve ráadásul emberhátrányban – Marriner játékvezető rossz játékosnak mutatta fel a piros lapot – játszottak az ágyúsok.
    A Chelsea továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a piros-fehérek egyre távolabb a bajnoki címtől. (15:40:41)

90+2
    Giroud (Arsenal) van lesen, Mourinho már az öltözőben.

90+1
    Rosicky életerős, tizenhatoson kívüli félmagas lövését üti ki Cech!

90
    Kettő perc lesz a ráadás.

89
    Cazorla pontrúgása nem veszélyes, ám a kipattanó után majdnem szépítenek az ágyúsok!

88
    Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet az Arsenal.

87
    Becsületből még megy előre az Arsenal, de itt már nem kerülhetik el a piros-fehérek a nagyarányú vereséget.

86
    Salah (Chelsea) fut lesre.

86
    Hátul passzolgatnak a hazaiak.

84
    Schürrle lő 20 méterről, nem sokkal megy a hosszú alsó mellé!

83
    Teljesen beszorul az Arsenal.

81
    Ivanovic ad be jobbról élesen, Szczesny vetődve megkaparintja a labdát.

80
    Giroud huppan a gyepre a tizenhatos vonala előtt, de a játékvezető nem fúj a sípjába.

79
    Beszorul a vendég együttes.

78
    Szabadrúgáshoz jut a Chelsea a vendég térfél közepéről.

77
    Sagna beadását Cazorla veszi át, de nem tudja megelőzni a védőjét.

76
    Flamini kerül a földre a félpálya közelében, jöhetnek az ágyúsok.

75
    Nyomozza a labdát az Arsenal.

74
    Továbbra is a hazaiaknál a labda, minden lényegi kérdés eldőlt már.

72
    Utolsó hazai csere: David Luiz le, Mikel be.

71
    Chelsea gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Hatalmas már a különbség! A nemrég beállt egyiptomi játékos, MOHAMED SALAH lép ki a leshatárról, majd a tizenhatoson belülről, laposan kihasználja a ziccert! 6-0!

70
    Cazorla emelése rossz Giroud számára, a labda Cech-hez kerül.

68
    Torres szerez majdnem gólt, de Szczesny jól vetődik közbe!

67
    Második hazai csere: a duplázó Oscar helyett Salah folytatja.

67
    Oscar ezzel duplázik ma!

66
    GÓÓÓL! Kiütés! OSCAR szánja el magát lövésre 19 méterről, Szczesny beleüt vagy inkább csak beljebb segíti a labdát! Kapushiba! 5-0!

64
    Sikerül elfejelni a labdát a pontrúgás után, ám ez egyenesen Cech kezébe pattog.

64
    Szabadrúgáshoz jut az Arsenal, beívelés várható.

63
    Torres lekészítése után Oscar tüzel a tizenhatoson belül, Szczesny tolja fölé, ám kirúgás lesz!

62
    Tartja a labdát a Chelsea, José Mourinho legénysége a második játékrészben azért annyira már nem töri magát.

61
    Torres (Chelsea) fut lesre.

60
    Sagna beadása lepattan, majd Cazorla lő a tizenhatoson belülről, éppen a hosszú alsó mellé!

59
    David Luiz hosszú indítása lesen találja meg Schürrle-t.

58
    Veszélytelen a piros-fehérek pontrúgása.

57
    Szabadrúgással jöhet az Arsenal a hazai térfél közepéről.

55
    Cazorla sarokrúgása nagyon gyenge, a kontrát megállítják a vendégek.

55
    Szöglethez jutnak az ágyúsok.

54
    Támadásban az emberhátrányban játszó Arsenal.

53
    Rosicky rossz passza után dobhatnak a kékek, közel a felezővonalhoz.

52
    Rosicky (Arsenal) kaszálja el Azpilicueta-t, jogos a lap.

51
    Bedobás a hazaiak javára, közel a félpályához.

50
    Tartja a labdát a Chelsea.

48
    A Chelsea sarokrúgása már nem veszélyes.

47
    Torres egy remek csel utána bevetődő védőbe lő, a kipattanót David Luiz vágja a kapusba! Szöglet!

46

Utolsó cseréjét is kihasználja az Arsenal: Koscielny le, Jenkinson be.

Cserélnek a vendégek a szünetben: Oxlade-Chamberlain helyére Flamini áll be.

Egy félidő alatt földbe döngöli a Chelsea a nagy rivális Arsenal együttesét, ezzel a kékek el is döntötték a londoni derbit.
    A második félidő legnagyobb kérdése, hogy az emberhátrányban játszó ágyúsok mekkora verésbe futnak bele.

45+3
    Rosicky teker a tizenhatoson kívülről félmagasan, de ez nem okoz problémát a cseh kapus számára.

45+3
    Hazard két lövését is blokkolják a sarokrúgást követően.

45+2
    Schürrle beadásába lépnek bele, szöglet.

45+2
    Schürrle sarokrúgását Sagna csúsztatja ki Terry elől.

45+1
    Vermaelen tisztán, ismételhetnek a kékek.

45+1
    Torres harcol ki szögletet.

45
    Három perc lesz a ráadás.

45
    Cazorla tolja ki a labdát balra, Giroud tüzel laposan oldalháló!

44
    Távoli lövés hazai részről, Matic próbálkozik, megpattan Koscielny fején, a labda így egyenesen Szczesny kezébe hullik.

42
    GÓÓÓL! Lassan már kiütés, és még csak az első félidő! Torres ugrik ki a jobb oldalon, nincs les, remekül centerez, érkezik OSCAR, aki három méterről a léc alá bombáz! Szczesny tehetetlen volt! 4-0!

41
    Hazard lő messziről, zavarják, nagyon fölé is száll a labda. Elérkeztünk az első félidő hajrájához.

40
    Vendég kirúgással folytatódhat az összecsapás.

39
    Schürrle távoli lövése megpattan, talán kissé le is lassul, Szczesny vetődve hárít.

39
    Sikerül megcsúsztatni a röviden a sarokrúgást, de nem lesz belőle lövés.

39
    Oscar beadása vágódik szögletre.

38
    Ivanovic lapos beadását kivágják az ágyúsok, de a labda marad a Chelsea birtokában.

37
    Sagna jobb oldali beadása lecsúszik, kirúgás következhet.

36
    Kicsit kijön a sündisznó állásból a vendég együttes. Cazorla lövése vágódik le a védőkről.

34
    Az Arsenal teljesen visszahúzódik a saját térfelére.

33
    Tartja a labdát a Chelsea, nem túl eseménydús így a találkozó.

32
    Schürrle sarokrúgását Szczesny húzza le magabiztosan.

31
    Schürrle ismételhet.

30
    David Luiz szánja el magát lövésre 25 méterről, megpattan, Szczesny bravúrral tolja a labdát szögletre!

29
    Rosicky dobja magát a tizenhatoson belül, ezért nem jár büntető.

29
    Les miatt jöhet szabadrúgással az Arsenal.

28
    Nem túl izgalmas a mérkőzés, továbbra is a megszokott kép tárul elénk.

27
    Ivanovic gyötri be a labdát jobbról, de a vendégek tisztáznak Schürrle elől.

26
    Nyomozza a labdát az Arsenal, az elmúlt percekben nem sokat van náluk a játékszer.

25
    Kényelmesen passzolgatnak a kékek.

24
    Első vendég változtatás: Podolski le, Vermaelen le.

22
    A hazaiaknál a játékszer, most már csak a kékeken múlik, mekkora különbség lesz a végén.

21
    Torres rosszul szökteti Schürrle-t, a német játékos háta mögé ment a passz.

20
    Sagna tör előre a jobb szélen, beadását azonban könnyedén kifejelik a védők.

18
    3-0, és emberhátrányban az ágyúsok. Eldőlt az összecsapás.

17
    GÓÓÓL! EDEN HAZARD áll oda a labda mögés, és magabiztosan értékesíti a jogosan megítélt büntetőt! 3-0!

16
    Gibbs (Arsenal) áll ki, nem tudni miért hiszen Oxlade-Chamberlain szabálytalankodott.

16
    11-es a hazaiak javára!

16
    A játékvezető konzultál a segítőivel.

15
    Torres passza után Hazard lő nem sokkal mellé, Oxlade-Chamberlain kézzel üti ki a labdát oldalra!

14
    A kezdeti rohanást követően kissé alábbhagyott a tempó.

12
    Hazard a földön, a vendégek térfeléről jöhet a Chelsea.

12
    Tartja a labdát az Arsenal.

10
    Sérülés miatt: Eto'o helyén Torres folytatja.

9
    Eto'o sérül meg, valószínűleg csere következhet.

8
    Nagyon fel van adva a lecke a vendégeknek.

7
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a hazaiak! Egy labdaszerzés után Matic ANDRE SCHÜRLLE elé tálal, aki futtából, a tizenhatos vonaláról kilövi a hosszú alsót! 2-0!

5
    GÓÓÓL! Vezetnek a kékek! SAMUEL ETO'O egy remek lövőcsel után, 15 méterről ballal teker a hosszú felsőbe! 1-0!

4
    Helyzet a másik oldalon! Giroud tizenhatoson belüli, lapos lövését védi bravúrral Cech!

4
    Schürrle (Chelsea) van lesen.

3
    Eto'o egy beadást éppen nem ér el, az ágyúsok kapusa vetődik, és ki tudja paskolni a labdát!

1
    A hazaiak kékben, míg a vendégek piros mezben és fehér nadrágban lépnek ma pályára.

1

Chelsea Football Club: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Matic, David Luiz – Schürrle, Oscar, Hazard – Eto'o

Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Arteta, Cazorla – Rosicky, Giroud, Podolski

Játékvezetők: Andre Marriner – Ledger, Perry.

Az éllovas Chelsea a 3. Arsenal együttesét fogadja a Premier League 31. fordulójában a londoni derbin!
    A kékek 66, míg az ágyúsok 62 pontot gyűjtöttek idáig, igaz, Jos Mourinho legénysége egy meccsel többet játszott.
    Hazai pályán a Chelsea a liga legjobbja (13-2-0), Torres és társai egyszer sem szenvedtek vereséget a Stamford Bridge-n.
    A piros-fehérek viszont idegenben a legjobbak (9-2-4), habár nem is olyan rég Liverpoolban nagy zakóba szaladtak bele (5-1) Wenger fiai.
    Mindent egybevetve igazi szuperrangadóra lehet kilátásunk, ősszel gólnélküli döntetlen született fordított pályaválasztás mellett.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard (bünt.), 42. Oscar, 66. Oscar, 71. Salah

Lapok:   52. Rosicky (ARS)   16. Gibbs (ARS)

Chelsea Football Club: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Matic, David Luiz(Mikel, 72.) – Schürrle, Oscar(Salah, 67.), Hazard – Eto'o(Torres, 10.)
    Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny(Jenkinson, a szünetben), Gibbs – Oxlade-Chamberlain(Flamini, a szünetben), Arteta, Cazorla – Rosicky, Giroud, Podolski(Vermaelen, 24.)

Játékvezetők: Andre Marriner – Ledger, Perry

Nézőszám: 42000