Váci KSE
24:24 (13:10)
Mezőkövesdi KC
péntek 28.03.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Férfi kézilabda NB1

Remek mérkőzést láthattunk a mai napon, valóban igazi alsóházi rangadó lett belőle. Végig szorosan haladtak egymás mellett a csapatok, az alig 150 néző is remek hangulatot teremtett, beleértve a maroknyi, ám igen hangosan buzdító vendégtábort is.
    Bár a második félidő közepén elúszni látszott a mérkőzés a Vácnak, végül a Mezőkövesd örülhet az egy pontnak, az utolsó pillanatokban egyenlítettek ki. Ünnepel a vendégtábor, a játék képe alapján igazságosnak tűnik az x.
    A vendégeknél Benis és Cuzic játszott remekül, a váciaknál Laurencz és Vitáris emelkedett ki, valamint remek megmozdulásai akadtak Székely Kristófnak is.
    A Vác rengeteg ziccert kihagyott, nem sikerült igazán kihasználniuk az emberelőnyöket sem, így végül is meg kell elégedniük a döntetlennel, de ez is egy pont.
    A végeredmény tehát Váci KSE – Mezőkövesdi KC: 24-24.
    ---- (19:33:47)

60
    Vége a mérkőzésnek.

60
    Vége a második félidőnek. (24:24)

60
    DUKIC 5 mp-el a vége előtt kiegyenlít jobb oldalról, ellentámadásra már nem lesz idő. (24:24) (24:24)

60
    15 mp van hátra. (24:23) (24:23)

60
    Gábori kap kettő perces büntetést, a pályáról kiesett Szepesi az oldalvonalnál. (24:23) (24:23)

60
    Óriási figura végén LENDVAY talál beállóból a kapuba! (24:23) (24:23)

60
    Passzív, 45 mp. (23:23) (23:23)

59
    Hosszú lefolyású váci támadás, sok faulttal. (23:23) (23:23)

59
    Két perc hátra, egyenlő állás. (23:23) (23:23)

58
    Vitáris védte Dukic átlövését jobbról, jöhet a Vác. (23:23) (23:23)

58
    Laurencz lövését blokkolták le, jöhet a Kövesd. A publikum reklamál, de ennél az esetnél úgy tűnt, hogy jogtalanul. (23:23) (23:23)

58
    Vitáris véd bravúrral és György pedig a lepattanót szerzi meg. (23:23) (23:23)

58
    Az utolsó három perc kezdődött el, vajon ki bírja jobban idegekkel a végjátékot? (23:23) (23:23)

57
    Skaliczki László kikéri utolsó idejét 56:50,8-nál. (23:23) (23:23)

57
    SZÉKELY Kristóf keveredett a jobb szélre és jobb kézzel is szép gólt lő. Újra egál! (23:23) (23:23)

57
    Pált rántják le középen, szabaddobás. (22:23) (22:23)

56
    Futnia kell az eredmény után a Vácnak. (22:23) (22:23)

56
    BENIS Bence egészen csodásan vált le az emberéről, beállóban labdát kapott és hátrányban is megszerzi a vezetést a Kövesdnek! (22:23) (22:23)

55
    PÁL Gergely szerez két kapufás átlövésgól, újra egyenlő az állás! Nagyon izgalmas a végjáték. (22:22) (22:22)

54
    Hiába bombázott a kapuba Pál, érvénytelenítik a találatot, visszafújták a bírók szabaddobásra középen. (21:22) (21:22)

54
    Mivel ez a harmadik két perce, piros lapot is kapott Radnic. El kell hagynia a játékteret. (21:22) (21:22)

54
    Az előbb gólt szerző Radnic kapott két percet, ez a harmadik neki. (21:22) (21:22)

54
    RADNIC a földre pattintja az átlövést középről, ami végül a jobb felsőben kötött ki, remek találat, újra vezet az MKC! (21:22) (21:22)

53
    Nikolicza dobja a lelátóra a labdát, jöhetnek újra a vendégek. (21:21) (21:21)

53
    DUKIC Goran jobb kettőben rést talált, betört és bebombázta. Egál! (21:21) (21:21)

53
    Kiállítás a túloldalon is, Laurencz kap két percet, Szepesi István esett nagyot középen. (21:20) (21:20)

52
    Pál hát mögötti passza sikertelen a bal szélre, jöhet a Mezőkövesd. Nem használta ki igazán jól a Vác a két emberelőnyét. (21:20) (21:20)

51
    Megszerzi a labdát a Vác, a plusz kettőért támadnak. (21:20) (21:20)

51
    Visszatért a kövesdi kapuba Kovács János. (21:20) (21:20)

51
    SZÉKELY ismét nagyon kicsi helyen tört be középen és már újra a váciak vezetnek, micsoda fordulat! (21:20) (21:20)

50
    Felesleges lerántásért kettő perces büntetést kapott Tóth Balázs. 26 mp-ig kettős előnyben a váciak. (20:20) (20:20)

50
    Hosszú lefolyású kövesdi támadás, majd blokkolt lövés. (20:20) (20:20)

50
    Visszajött a meccsbe a Vác, egyenlítettek. (20:20) (20:20)

49
    PÁL felugrás után középről 10 méterről szerez szép átlövésgólt. (20:20) (20:20)

49
    Radnic kapott két perces büntetést, újabb esély a váciak előtt. (19:20) (19:20)

49
    Benis hagyja ki a helyzetet a jobb oldalról, az egyenlítésért támad a Váci KSE. (19:20) (19:20)

48
    A 13 fős mezőkövesdi keménymag remek hangulatot teremt a vendégszektorban is. (19:20) (19:20)

48
    Skaliczki László kér ezúttal időt, lendületbe jött a Vác az elmúlt 1,5 percben. (19:20) (19:20)

48
    SZÉKELY középen zsebkendőnyi helyet talált, ahol betört és gyönyörű gólt szerzett. (19:20) (19:20)

48
    Kidobja a labdát az oldalvonalon a Kövesd. (18:20) (18:20)

47
    GYÖRGY Dániel a bal szélről remekbe szabott gólt szerez a kapus lábai közt. (18:20) (18:20)

47
    A félidő első 16 percét 10-4-re nyeri a Mezőkövesd. (17:20) (17:20)

47
    Pavlovics Matija kapott két perces büntetést, esély a Vácnak a felzárkózásra. (17:20) (17:20)

47
    Tóth Balázs lépett vonalra, de egyébként is fölé dobta a bal szélről. (17:20) (17:20)

46
    Lendvay odaadta a labdát Benisnek, jöhet az MKC. (17:20) (17:20)

46
    Váci támadással folytatódik az összecsapás, még mindig 17 mp az emberhátrányukból. (17:20) (17:20)

46
    Ezt a félidőt eddig hattal nyeri a vendégcsapat. (17:20) (17:20)

46
    Rosta István kikéri harmadik idejét is a Vácnak. (17:20) (17:20)

46
    RADNIC Tomislav gyors lerohanás végén eredményes még mindig emberelőnyből. Három a vendégek előnye. (17:20) (17:20)

45
    Laurencz próbált egy az egyben kapura törni a jobb szélen, de Kiss védett. (17:19) (17:19)

45
    Lendvayt teremtik a földre egy kipattanó labdát követően, szabaddobás. (17:19) (17:19)

45
    CUZIC higgadtan pattintja a büntetőt a bal felső sarokba. (17:19) (17:19)

44
    Vitáris védett egy lövést a jobb szélről, de hetes a Mezőkövesd javára. (17:18) (17:18)

44
    Most nagy esélyt kapott a Kövesd hogy növelje előnyét. (17:18) (17:18)

44
    Bajorhegyi Ádám kapott újabb két perces büntetést. (17:18) (17:18)

43
    Elveszik a labdát a bírók a Váctól belemenés miatt. (17:18) (17:18)

43
    CUZIC nagyon beindult, középről szép lövés után eredményes. (17:18) (17:18)

43
    Nagy rohanás volt az elmúlt két perc. (17:17) (17:17)

43
    LAURENCZ Szabolcs szerzi a hatodik gólját, egy jobb oldali átlövésből. (17:17) (17:17)

42
    Három technikai hiba után meglógott GRÜNFELDER és ziccerből nem hibázott. (16:17) (16:17)

42
    CUZIC test mellett középről felhúzva szépségdíjas találatot szerez emberhátrányból. (16:16) (16:16)

41
    Vitáris védi Benis lövését jobbról, de oldalt ment ki, marad a vendégeknél. (16:15) (16:15)

41
    LAURENCZ első szándékból hosszú idő után váci hetest értékesít. Újra a VKSE vezet. (16:15) (16:15)

41
    Kettő perces kiállításban részesül Trivkovics. Emberelőnyben a Vác. (15:15) (15:15)

40
    Lendvay lövése az oldalvonalon túlra pattan egy blokkoló kézről. (15:15) (15:15)

40
    Kidobja a labdát oldalt a Kövesd. (15:15) (15:15)

40
    LENDVAY Péter unta meg középen az adogatást és talpról kiegyenlít. (15:15) (15:15)

39
    CUZIC Rudolf szerez bombagólt, átvette a vezetést a Mezőkövesd. (14:15) (14:15)

39
    Rosta István kap sárga lapos figyelmeztetést a váci padon. (14:14) (14:14)

39
    Átfutott a vonalon egy kövesdi, a túloldalon pedig Pál lövése sikertelen, Kiss a felkarjával hárított. (14:14) (14:14)

38
    Labdát veszít a váci csapat, majd Cuzic marad a földön, ápolás után folytatni tudja szerencsére. (14:14) (14:14)

38
    PAVLOVICS szerzi középről átlövésből az egyenlítő találatot. (14:14) (14:14)

37
    Lendvay védekezett jól, marad a vendégeknél ennek ellenére. (14:13) (14:13)

37
    PÁL Gergely középen felugrás után szép átlövésgólt szerzett. Újra hazai előny. (14:13) (14:13)

36
    Időt kér a váci edző, Rosta István. A Kövesd öt és fél perc alatt ledolgozta három gólos hátrányát. (13:13) (13:13)

36
    BENIS Bence ismét értékesíti a hetest, egyenlít a Mezőkövesd. (13:13) (13:13)

36
    Kreisz Gergő érkezik a heteshez a váci kapuba. (13:12) (13:12)

36
    Hetest harcol ki a Kövesd, Trivkovics próbált betörni. (13:12) (13:12)

36
    Ebben a játékrészben eddig csak vendéggólt láthattunk. (13:12) (13:12)

35
    Gábori kanyarodott fel a jobb szélről és átlövéssel próbálkozott, Kiss azonban ezt is kifogta bravúrral. (13:12) (13:12)

35
    Laurencz levegőben való lökéséért kettő percet kap Radnic. (13:12) (13:12)

35
    Jó védekezés, Bajorhegyi szerzett labdát. (13:12) (13:12)

34
    Kocsi András kapott kettő percet. (13:12) (13:12)

34
    Jól kezdi a második félidőt a Kövesd, de az utóbbi bírói ítélet eléggé borzolja a kedélyeket. (13:12) (13:12)

33
    Kocsi kapott beállóba jó bejátszást és két védővel a nyakán lőtt, Kiss védte, nincs hetes. (13:12) (13:12)

33
    BENIS a kapus lába mellett pattintva vágta be az újabb vendég hetest. (13:12) (13:12)

33
    Császárral szemben harcolt ki hetest Benis. (13:11) (13:11)

32
    Császár kapott labdát a bal szélen, de fölé ejtette. (13:11) (13:11)

31
    BENIS magabiztosan értékesíti a büntetőt. (13:11) (13:11)

31
    Vitáris védi Cuzic lövését, de hétméteres a vendégek javára. (13:10) (13:10)

31
    A második játékrészt a kék mezes vendégek kezdték. (13:10) (13:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:10)

Időnként parázs hangulat a nézőtéren és a játéktéren is, mindkét csapat keményen és jól védekezik. Helyenként kissé sok a technikai hiba, de alapvetően színvonalas alsóházi rangadót láthatunk.
    Az elején a Mezőkövesd vezetett, majd a Vác fordítani tudott, főként Vitáris védéseinek és Laurencz szép átlövéseinek következtében. Jól játszik Benis Bence és Kiss Olivér is a vendégektől, de főként Benis tűnik tarthatatlannak.
    Három gól a szünetben a Váci KSE előnye, a szünet után folytatjuk a második félidővel!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:10)

30
    Vitáris védte Benis Bence átlövését az utolsó másodpercben. (13:10) (13:10)

30
    GÁBORI Máté a jobb szélről szép gólt szerez a hosszúba. (13:10) (13:10)

30
    Remek védekezés, Györgybe futott bele Benis, jöhet a Vác. (12:10) (12:10)

29
    Nikolicza átlövését látványos mozdulattal védte Kiss. (12:10) (12:10)

29
    Mivel erősen reklamált az eset után Pavlovics, két perces büntetést is kapott. (12:10) (12:10)

29
    Pavlovics kapott sárgát. (12:10) (12:10)

29
    BENIS Bence szerzi az ötödik találatát. (12:10) (12:10)

29
    Feltűnően sokszor ejtik ki a labdát a vendégek, de marad náluk. (12:9) (12:9)

28
    Cuzic kapott sárgát az előző ütésért. (12:9) (12:9)

28
    NIKOLICZA Renátó úgy is belőtte gyors támadás végén, hogy közben arcra kapott egy óriásit. (12:9) (12:9)

27
    Laurencz dobta el kényszerből talpról a jobb oldalról, egy blokkoló kézben megakadt, jöhetnek a kék mezesek. (11:9) (11:9)

27
    Az elmúlt percekben nagyon feljött a Mezőkövesd, már egy gól is volt közte, most újra a háromért támad a Váci KSE. (11:9) (11:9)

26
    Belépett a hatoson belülre Trivkovics, jöhet a Vác. (11:9) (11:9)

25
    TYISKOV beállóból eredményes, újra kettőre növelve a hazai előnyt. (11:9) (11:9)

25
    BENIS Bence egy gyors indítást kapott hajszálpontosan kézbe, majd a ziccert be is vágta kíméletlenül. (10:9) (10:9)

25
    Lendvay átlövését is blokkolják. (10:8) (10:8)

24
    Jól védekeznek most a vendégek, újabb sikeres blokk, sarokdobás. (10:8) (10:8)

24
    Tyiskov kapott sárgát, a levegőben lökte a gólszerzőt. (10:8) (10:8)

24
    DOBÓ középen talált rést és bebombázta a 8. kövesdi gólt. (10:8) (10:8)

23
    A büntető nem büntető a váciaknak, Lendvay fölé durrantotta. (10:7) (10:7)

23
    Vitáris is bemutat egy bravúrt a túloldalon, a beállós ziccerét hárította, majd hetes a váciak javára. (10:7) (10:7)

22
    Gábori a jobb oldalon leindítás után került ziccerbe, de Kiss ismét kifogott rajta, lábbal hárított. (10:7) (10:7)

22
    Laurencz passzolt Grünfelder kezébe, majd lépéshiba a túloldalon. (10:7) (10:7)

21
    Belemenésért veszik el a bírók a Kövesdtől. Kocsiba fordultak bele. (10:7) (10:7)

21
    NIKOLICZA Renátó ismét szép átlövésgóllal jelentkezett bal kettőből a bal felsőbe. (10:7) (10:7)

21
    Felzárkózott négy gólról kettőre a Mezőkövesd, újra izgalmas a mérkőzés. (9:7) (9:7)

21
    Most váci időkérés, Rosta Istvánnak akadt mondanivalója. (9:7) (9:7)

20
    RADNIC Tomislav talpról szépségdíjas találatot szerzett. Előtte a földre került Cuzic, de megúszta a Vác, kiállításgyanús volt. (9:7) (9:7)

20
    Bajorhegyi jó védekezése után sarokdobás a Kövesdnek. (9:6) (9:6)

19
    Gábori hetesét a lábait összezárva hárítja Kiss Olivér bravúrral. (9:6) (9:6)

19
    Grünfelder kapott sárgát és hetes a Vácnak. (9:6) (9:6)

19
    Laurencz lövését blokkolják, sarokdobás. (9:6) (9:6)

18
    BENIS a hetest a kapus jobb válla fölött bombázza a kapuba. (9:6) (9:6)

17
    Kapkodnak a vendégek, ám a végén belülvédekezésért hetest harcolnak ki veszettnek látszó helyzetből is. (9:5) (9:5)

17
    LAURENCZ jobb kettőből ismét remek átlövéssel púpozza ki a vendégek hálóját. (9:5) (9:5)

16
    Belemenés a kövesdieknél. (8:5) (8:5)

16
    Öt perc alatt több gólt szereztek a csapatok, mint előtte 10 perc leforgása alatt. (8:5) (8:5)

16
    GÁBORI Máté a jobb oldalon gyors elfutás után a hosszú oldalra lövi. (8:5) (8:5)

16
    A Mezőkövesd is eladta. (7:5) (7:5)

15
    Vitáris védte Dukic átlövését. A túloldalon eladja a Vác. (7:5) (7:5)

15
    Kocsi András kapott sárga lapot. (7:5) (7:5)

14
    Skaliczki László kér időt a vendégektől. (7:5) (7:5)

14
    Szintén gyors válasz a túloldalon, LENDVAY Péter szerzi a hetedik váci gólt. (7:5) (7:5)

13
    DOBÓ Zsolt gyors indítás után eredményes középről. (6:5) (6:5)

13
    Kiss Olivér érkezett a vendégek kapujába. (6:4) (6:4)

13
    NIKOLICZA Renátó balátlövőből védhetetlen bombagólt lőtt a hosszú felsőbe. (6:4) (6:4)

12
    BENIS Bence remek, trükkös lövést eresztett meg középről, a pattintott átlövés végül a bal felsőben kötött ki. (5:4) (5:4)

12
    LAURENCZ nagyon szépen tör be jobb kettőben és egy erős fault ellenére bebombázza a rövidbe. (5:3) (5:3)

11
    Teljes létszámban a váciak is. (4:3) (4:3)

11
    Kétszer indult Dobó. (4:3) (4:3)

11
    Pál túl hosszan passzolt Laurencznek, jöhet a Mezőkövesd. (4:3) (4:3)

10
    BENIS Bence labdaszerzés és gyors lerohanás után középről bombázza be. (4:3) (4:3)

9
    Vitáris védte Dobó Zsolt lövését középről, eddig jól teljesít a váci kapus. (4:2) (4:2)

9
    Bajorhegyit állítják ki két percre a bírók kis gondolkodás után. (4:2) (4:2)

8
    LENDVAY Péter rendezetlen védelem ellen középről átlövésből eredményes. Kettő a váci előny. (4:2) (4:2)

8
    Radnic lövését védte Vitáris. (3:2) (3:2)

8
    Keményen, de jól védekezik most a Vác is. (3:2) (3:2)

7
    Bajorhegyi kapott sárgát, Cuzicot rántotta le. (3:2) (3:2)

7
    LAURENCZ váratlanul talpról átlőtt középről, a kapus lábáról csorgott a hálóba. (3:2) (3:2)

6
    Bakos éles szögből a jobb szélről felső kapufát dob. (2:2) (2:2)

6
    LAURENCZ Szabolcs nagyon szép bal kezes átlövése a jobb felsőben! (2:2) (2:2)

5
    SZEPESI István a bal szélről dob szép gólt. Újra vezet a Mezőkövesd. (1:2) (1:2)

5
    GÁBORI Máté a bal felsőt választotta, bevágta a hetest. (1:1) (1:1)

4
    Kocsi kapott remek bejátszást, hetest harcolt ki. (0:1) (0:1)

4
    Eddig nem sok ötlet a váci támadásokban, jól védekezik a Kövesd. (0:1) (0:1)

3
    Leért Bakos lába a jobb szélen, hiába passzolt vissza, jöhet a Vác. (0:1) (0:1)

2
    Pál pattintott átlövése sem fog ki Kovácsi Jánoson. (0:1) (0:1)

2
    RADNIC gyors lerohanás végén középről eredményes a kapus lábai közt. (0:1) (0:1)

2
    Lendvay átlövését védi Kovács. (0:0) (0:0)

1
    A piros mezes váciak kezdték az összecsapást. (0:0) (0:0)

1

Eredetileg a Dobrovits-Tájok kettős vezette volna a mérkőzést, de az utolsó pillanatban változás állt be valamiért, így a Horváth-Marton páros fújja a mai összecsapást. Bő három perc múlva kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

Váci KSE: Vitáris, Kreisz – Bajorhegyi, Székely, Simányi, Császár, Tyiskov, Lendvay, Nikolicza, Laurencz, Gábori, Pál, Kocsi Joháczi, György

Mezőkövesdi KC: Kovács, Kiss – Radnic, Szepesi, Bakos, Dobó, Trivkovics, Benis, Kovács, Molnár, Cuzic, Dukic, Pavlovics, Grünfelder, Tóth

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs.

Érdekes csatákat hoz és hozhat a következő fordulókban is a férfi kézilabda nb1 alsóházi rájátszása. A Váci KSE a Mezőkövesdet fogadja ezen a találkozón.

Mindkét csapat megkezdte már a rájátszást múlt hétvégén és mindketten győzelemmel tették ezt.
    A hazai csapat idegenben tudta legyőzni a SZESE Győr együttesét négy góllal (akiktől egyébként az alapszakaszban Győrben kikaptak), míg a Mezőkövesd szintén megszerezte a két pontot, otthon verték a Ceglédet öt góllal. Ezzel rendkívül szorossá vált a 7. helyért való küzdelem, mivel összesen kettő pont választja el a hetedik helyen álló Ceglédet, a 10. helyen tanyázó Váctól.
    A Vác egyértelműen felszálló ágba került az utóbbi hetekben. Ha a jóval esélyesebb Balatonfüred elleni vereséget nem számoljuk, akkor az utóbbi meccseken a Győrön kívül bravúrral verték az esélyesebb Gyöngyöst, és a Győr ellen otthon is diadalmaskodni tudtak fölényesen.
    A Mezőkövesd legeredményesebb gólgyárosai Benis Bence és Dobó Zsolt, a váciaknál a legjobb gólvágók Gábori Máté és Laurencz Szabolcs.
    A tabellán szorosan egymást követő két csapatról van szó, tipikus négypontos mérkőzést vívnak a felek.
    Az összecsapás pénteken 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Mezőkövesdi KC csapatának meccseihez. További információk.

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs