Fehérvár AV19 – Ferencváros Bp. ESMTK 8:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:4 (vége)
Fehérvár AV19
8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
szombat 29.03.2014, 15:00 • Miskolci Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Vége a mérkőzésnek, a harmadik harmadot is elbukja a Fradi, bár ez már elég szoros volt! A mérkőzés egésze viszont a legnagyobb jóindulattal sem volt szoros, kijött a különbség az EBEL rájátszása és a MOL Liga alapszakasza közt, különösebb megerőltetés nélkül 8-1-re nyert a Fehérvár, holnap talán nehezebb dolguk lesz majd este a Miskolc ellen. Az FTC záró mérkőzése pedig szintén holnap, a DAB ellen esedékes, délután 13.30-tól.
    Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk a folytatásban is, hiszen 18.30-tól a házigazda Miskolc a Dunaújvárost fogadja majd! (17:01:15)

60:00

59:30
    Sjödin centerezne kapu mögül, de senki nem érkezik zöld-fehérben.

58:50
    Potila, Ojanen és Kiss Dániel gyötrik egymást a sarokban hosszasan.

58:00
    Kiegészül a Volán is, újra öt-öt mezőnyjátékos a jégen.

57:49
    Ericsson bombáz előbb nyolc méterről Rajnába, majd a kipattanót hat méterről is a kapusba püföli.

57:20
    Nemes tüzel jobbról, a bal kapuvas mellé.

56:30
    Kiegészül az FTC. Bő egy perc emberelőny jöhet.

55:57
    Kiss Dániel kiállításával négy a négyben folytatódik a játék. Gáncsolás volt a Volán 71-esének a vétke.

55:45
    Gibbs tálal Sjödin elé, aki nem találja el a korongot.

55:10
    Yellow Horn négy méteres kapáslövése kerüli el a kaput.

54:28
    Lencsés áll ki két percre fogásért.

54:10
    Magosi lő mellé, időközben már kiállítást jeleznek a Fradinál.

52:50
    Németh bombáz nyolc méterről, Rajna bravúrral ütötte ki.

51:45
    Yellow Horn passzát próbálta estében bekotorni Kiss egy méterről, de nem tudta már kapura irányítani a lövést.

50:55
    Potila és Sijka vezethette rá kettő az egyben Rajnára a korongot, de Sijka nem tudta góllal befejezni az akciót. Nagy lehetőség maradt kihasználatlanul.

49:50
    Potila centerezése pontatlan balról.

48:40
    Németh szólózott fantasztikusan a fehérvári védők között, de Orbán szerelni tudta még a lövés előtt.

48:10
    Kiss lő nyolc méterről, de nem tudja eltalálni a kaput.

47:55
    Nemes centerezése pontatlan, Géczi hozza el a pakkot.

46:50
    Saraurer kapott pontos passzt a védők mögé és vihette egy az egyben Budaira, de nem tudott ezúttal túljárni a kapus eszén.

46:15
    Potila lőhetett kétszer is két méterről, de mindkétszer Rajnába lőtte a korongot.

45:45
    Papp gyorsít fel a bal szélen, majd lő hét méterről, elég sokkal mellé.

45:10
    Kiss lökete kerüli el kevéssel Rajna kapuját.

44:46
    Berta vitatkozik össze többekkel egy kis birkózás után, de szabálytalanság nem történt a játékvezetők szerint.

43:40
    Itt a nyolcadik! Megint jobbról érkezik a gólpassz Colton Yellow Horntól, ANDREW SARAURER pedig három méterről bevágja a bal fölsőbe!

43:10
    Hetényi Péter durrantott mellé négy méterről.

42:09
    Jön a válasz a szépítésre! Kocsis Ferenc passzol a jobb sarokból a kilépő Budai mellett középre, ahol érkezik SÁRPÁTKI TAMÁS, aki négy méterről az üresen maradt kapuba passzol.7-1

41:18
    Szirányi bombáját védi Budai, akit kicsit megvisel az erős lövés, de komoly baja nincs.

40:45
    Megvan a szépítés! A korábban Miskolcon is játszó DUSAN SIJKA vezeti rá középen a korongot Rajnára, majd öt méterről kilövi a jobb felső sarkot! 6-1!

40:20
    Potila lő balról, Rajnának kell védenie.

40:01

Egy perc és kezdődik a záró játékrész, a főszereplők már mind a jégen.

Vége a második harmadnak, újabb három gólt pakolt be a Fehérvár, így már féltucattal vezetnek. A harmadik játékrész immár csak formalitásnak tűnik, a Fradit felőrölték, céljuk a becsületgól megszerzése lehet még. Tartsanak velünk negyedóra múlva, lássuk sikerül-e szépítenie az egyébként becsülettel hajtó zöld-fehéreknek.

40:00

39:45
    Próbálja eldugni a korongot a saját harmadában a Volán, ami több-kevesebb sikerrel megy is nekik.

38:30
    Erőlködik az FTC, de a félpályán is alig tudják átjuttatni a korongot.

37:30
    Kovács lövés, Budai védés. Nem lustálkodhat Budai Krisztián ezekben a percekben.

37:18
    Ezúttal Yellow Horn lő balról, Budai könnyen kapja el.

36:45
    Tanári módon adogatta körbe a támadó harmadot a Volán, végül Jackman tüzelt tisztán a kék vonalról, de nem tudta meglepni Budait.

35:30
    Kiss hosszú passzát csípte el majdnem Németh, de lemaradt a korongról, így tilos felszabadítás lett.

35:00
    Megint Varga tüzel, ezúttal a blokkról pattan mellé.

34:20
    Varga Arnold ágyúzott messziről, Budai bravúrral védte.

33:07
    Eddig tartott a zöld-fehér aktivitás – és az emberhátrány is! SÁRPÁTKI TAMÁS kapja meg Andrew Saraurer kapu mögül érkező passzát, majd higgadtan kicselezi Budait és belövi fél méterről a korongot! 6-0!

32:45
    Vaszjunyin lő jobbról hét méterről mellé, majd tilos felszabadítás a fehérváriaknál. Emberhátrányban aktívak most a zöld-fehérek.

32:22
    Saraurer passza után Yellow Horn bődületes bombáját fogja meg Budai a rövid saroknál.

32:01
    Dancsfalvi kap két percet magas bottal való játékért.

31:55
    Sjödin hallat magáról egy tíz méteres kapáslövéssel, amely azonban sokkal mellé megy.

31:25
    Mestyán próbálna most betörni jobbról a kapu elé, de Magosi könnyedén kiszorítja.

30:25
    A Volán továbbra sem pörög 100%-on, de két gólt már így is lőttek a harmadban, miközben a Fradinak értékelhető helyzete sem volt.

29:20
    Itt az ötödik is! Németh Attila passzol középre, Budai kimozdulna, de ANDREW SARAURER megelőzi és másfél méterről a kapu közepébe passzolja! 5-0!

28:30
    Tóth erős keresztpasszára nincs érkező, így elmarad az újabb helyzet.

27:55
    Magosi tüzel messziről, egy méterrel mellé.

27:22
    Megvan a negyedik Volán gól! Kocsis Ferenc passzát VARGA ARNOLD vágta be a jobb alsóba két méterről! 4-0!

27:15
    Sárpátki fordul be jobbról és lő közelről Budaiba.

25:30
    Pozsgai kínálja meg ezúttal Budait, akinek megint bravúrt kell bemutatnia.

25:12
    Sertich távoli lövését fogja Budai, de közben már többen is lesen.

24:49
    A játék folyik, de közben Saraurer és Lencsés folytatnak hosszú eszmecserét, ebből még kinéz egy bunyó a közeljövőben.

24:38
    Pontos és gyors passzolgatás után Yellow Horn centerezésére érkezik Naglich, de közeli lövésére odaér Budai.

24:12
    Varga ereszt meg egy sistergős löketet, Budai tolja ki nagy bravúrral.

23:18
    Rajna rávetődik a korongra, Vaszjunyin és még páran megpróbálnak rámenni a kipattanóra, de csak egy kis kakaskodás jut nekik.

22:45
    Orbán lövi rá lábak és botok közt öt méterről, de Budaiban elakad a pakk.

21:50
    Berta szerez korongot a félpályánál, majd lő, Rajna véd.

20:35
    Saraurer keresztpasszáról épphogy lemarad a kapu előtt Naglich.

20:15
    Potila készít le remekül Mestyán elé, aki nagyot ágyúz, de Rajna elkapja a löketet.

20:01

Csapatok és bírók a pályán, egy perc és folytatódik a találkozó!

Véget ér az első harmad, úgy tűnik ma aligha fut bele ismét a késbe a Fehérvár, hiszen takaréklángon korcsolyázva is hármat számoltak az első húsz percben a Fradira. Dobos Tamás, az FTC mestere remélheti, hogy lesz övéiben tartás és szoros meccset tudnak produkálni, mert itt még a döntetlenhez is csoda kellene, látszik a zöld-fehéreken, hogy megviselte őket, hogy tegnap két jó harmad után a hajrában kiadták kezükből a győzelmet a Miskolc ellen.
    Tartsanak velünk a második harmadban is, negyedóra múlva kezdődik!

20:00

19:45
    Vaszjunyin eresztett meg tiszta helyzetből hét méterről egy löketet, de a kapu közepe felé, így Rajna könnyen védhetett.

19:05
    Yellow Horn jobb oldali lövése zúg el a kapu előtt.

18:20
    Kiss tilos felszabadítása után ismét Budai kapuja előtt folytatódik a játék. Megterhelik-e vajon a Fradi kapuját még egy góllal ebben a harmadban a fehérváriak?

17:40
    Németh passzába nyúl bele Lindquist, megelőzve a nagyobb veszélyt a Fradi kapuja előtt.

16:55
    Jackman hibázik a kék vonalon, kiengedte a korongot, les.

16:25
    Sárpátki lő jobbról, hét méterről, Budai véd nagyot, a kipattanót éppen hogy ki tudják vágni a védők.

15:20
    Pál passzolt balról veszélyesen keresztbe, de Dancsfalvi lemaradt az átadásról, Saraurer büntetése pedig időközben lepergett, így a támadó visszatér.

14:40
    Sallangmentesen védekezik emberhátrányban eddig a Volán.

14:20
    Naglich nyúl bele egy passzba Budai kapuja előtt, a korong a palánkon túl landol.

13:48
    Lindquist lövésére volt elég a kettős fór, de Rajna védte a távoli próbálkozást.

13:30
    A Fradi kiegészül, jöhet húsz másodperc kettős előny.

13:15
    Andrew Saraurer is kipróbálhatja a büntetőpadot, fogásért kapott két percet.

12:22
    Gól, már három van közte! Szép kontraakció végén SZIRÁNYI BENCE passzolt Adam Naglich-hez, aki szépen tálalt vissza, Szirányi pedig két méterről nem hibázott a vert helyzetben lévő Budaival szemben!

11:44
    Benk András is kap két percet, négy a négy ellen megy tovább a játék.

11:25
    Eddig bírták öt az öt ellen a zöld-fehérek. Kiss Gábor gáncsolásért ül le.

11:14
    Németh lecsúszott lövése volt ennek a fehérvári előnynek az utolsó momentuma. Feil is újra a jégen.

10:30
    A fehérvári védelem figyelmetlenkedik, Sjödin lecsap a korongra, de a hirtelen jött lehetőségtől megijedve gyenge cselt választ, amit Rajna könnyedén lefülel. Ez nagy helyzet volt, ráadásul emberhátrányban!

10:10
    Lencsés bombázza ki a kapu elől a pakkot.

9:30
    Szirányi lő a kék vonalról, Budai megint nagyot véd, aztán sikerül felszabadítani, Ericsson pedig visszatérhet.

9:08
    Elváltja magát a Fradi, túl sokan vannak a jégen, jön a kettő perc, amit Feil Arnold fog letölteni.

9:01
    Naglich bombáz ezúttal, Budai véd lábbal nagyot.

8:20
    Sertich távoli bombája kerüli el Budai kapuját.

7:55
    Megvan az első kiállítás is, Ericsson megy le két percre durva játékért.

7:32
    Máris megvan a második! Andrew Saraurer passzol a jobb szélre, ahol COLTON YELLOW HORN érkezik, aki hat méterről gondolt egyet is kilőtte a bal felső sarkot! 2-0!

6:18
    A semmiből szerez vezetést a Volán! Hetényi Péter keresztbe lőtt passzára TÓTH GERGŐ érkezett, aki két méterről bepofozta a pakkot! 1-0!

6:00
    Benk csíp el egy passzt, majd rövid tologatás után megindul, de így sem tudta megvárni amíg csapattársa visszaér lesről.

5:05
    Németh cselez kettőt, majd lőne hat méterről, bele a blokkba.

4:38
    Dancsfalvi kap pontos passzt, de lesre csúszik.

4:10
    Ericsson, majd Potila tesztelik Rajnát, de mindkétszer a kapus nyer.

3:35
    Sertich passzol hátrafelé, de ott csapattárs nem érkezik.

2:55
    Papp tüzel éles szögből, Rajna résen van. (Az előzetesen megadott összeállításhoz képest ő kezd, nem Hetényi!)

2:30
    Tóth fűzi be Lencsést, de a pakkot nem tudja megtartani.

1:40
    Győri bambul el és menne a kispad felé, amikor passzt, kap, de rákiabálnak és még idejében eszmél, meg tudja tartani a korongot.

0:30
    Támadóbban kezd a Fradi, Potila lövését blokkolja Saraurer a kaputól négy méterre.

00:01

A csapatok és a játékvezetők már a jégen, egy percen belül kezdődik is a találkozó. Hazai csapat nélkül az érdeklődés elég szerény, körülbelül kétszázan foglalnak helyet a lelátón.

Az MK első, pénteki fordulójában a Ferencváros 2-0-ás előnyt leadva kapott ki 4-3-ra a Jegesmedvéktől egy rendkívül kiélezett mérkőzésen, míg a Fehérvár Dunaújvárosban szenvedett meglepő, 4-1-es vereséget, így mindkét csapat számára rendkívül fontos lenne a győzelem megszerzése!

Szombaton délután a 2014-es Magyar Kupa négyesdöntőjének második fordulója veszi kezdetét a SAPA Fehérvár AV19 és a Ferencváros-ESMTK összecsapásával, azaz az EBEL rájátszásának résztvevője találkozik a MOL Liga alapszakaszából kieső csapattal, így papíron talán ez lesz ennek a hétvégének a legegyértelműbb összecsapása, de tudjuk, hokiban nincs lefutott meccs!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Tóth (Hetényi, Vincze), 8. Horn (Saraurer), 13. Szirányi (Naglich), 28. Varga (Kocsis), 30. Saraurer (Németh), 34. Sárpátki (Naglich), 43. Sárpátki (Kocsis, Pozsgai), 44. Saraurer (Horn, Varga) – 41. Sijka (Ericsson)

Fehérvár AV19: Rajna (Hetényi Z.) – Sertich, Kiss, Naglich, Yellow Horn, Saraurer – Szirányi, Jackman, Nemes, Kovács, – Hetényi P., Varga, Benk, Vincze, Sárpátki – Pozsgai, Orbán, Kocsis, Tóth, Magosi
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Szőke) – Ericsson, Mestyán, Ojanen, Potila, Sijka – Győri, Lindquist, Sjödin, Pál, Dancsfalvi – Lencsés, Géczi, Németh, Kiss, Berta – Wéber, Vaszjunyin, Papp, Feil

Játékvezetők: Nagy, Haszonits – Ozsváth, Kis-Király