Fehérvár AV19 – Ferencváros Bp. ESMTK 8:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:4 (vége)
Fehérvár AV19
8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
szombat 29.03.2014, 15:00 • Miskolci Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Vége a mérkőzésnek, a harmadik harmadot is elbukja a Fradi, bár ez már elég szoros volt! A mérkőzés egésze viszont a legnagyobb jóindulattal sem volt szoros, kijött a különbség az EBEL rájátszása és a MOL Liga alapszakasza közt, különösebb megerőltetés nélkül 8-1-re nyert a Fehérvár, holnap talán nehezebb dolguk lesz majd este a Miskolc ellen. Az FTC záró mérkőzése pedig szintén holnap, a DAB ellen esedékes, délután 13.30-tól.
    Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk a folytatásban is, hiszen 18.30-tól a házigazda Miskolc a Dunaújvárost fogadja majd! (17:01:15)

60:00

59:30
    Sjödin centerezne kapu mögül, de senki nem érkezik zöld-fehérben.

58:50
    Potila, Ojanen és Kiss Dániel gyötrik egymást a sarokban hosszasan.

58:00
    Kiegészül a Volán is, újra öt-öt mezőnyjátékos a jégen.

57:49
    Ericsson bombáz előbb nyolc méterről Rajnába, majd a kipattanót hat méterről is a kapusba püföli.

57:20
    Nemes tüzel jobbról, a bal kapuvas mellé.

56:30
    Kiegészül az FTC. Bő egy perc emberelőny jöhet.

55:57
    Kiss Dániel kiállításával négy a négyben folytatódik a játék. Gáncsolás volt a Volán 71-esének a vétke.

55:45
    Gibbs tálal Sjödin elé, aki nem találja el a korongot.

55:10
    Yellow Horn négy méteres kapáslövése kerüli el a kaput.

54:28
    Lencsés áll ki két percre fogásért.

54:10
    Magosi lő mellé, időközben már kiállítást jeleznek a Fradinál.

52:50
    Németh bombáz nyolc méterről, Rajna bravúrral ütötte ki.

51:45
    Yellow Horn passzát próbálta estében bekotorni Kiss egy méterről, de nem tudta már kapura irányítani a lövést.

50:55
    Potila és Sijka vezethette rá kettő az egyben Rajnára a korongot, de Sijka nem tudta góllal befejezni az akciót. Nagy lehetőség maradt kihasználatlanul.

49:50
    Potila centerezése pontatlan balról.

48:40
    Németh szólózott fantasztikusan a fehérvári védők között, de Orbán szerelni tudta még a lövés előtt.

48:10
    Kiss lő nyolc méterről, de nem tudja eltalálni a kaput.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Tóth (Hetényi, Vincze), 8. Horn (Saraurer), 13. Szirányi (Naglich), 28. Varga (Kocsis), 30. Saraurer (Németh), 34. Sárpátki (Naglich), 43. Sárpátki (Kocsis, Pozsgai), 44. Saraurer (Horn, Varga) – 41. Sijka (Ericsson)

Fehérvár AV19: Rajna (Hetényi Z.) – Sertich, Kiss, Naglich, Yellow Horn, Saraurer – Szirányi, Jackman, Nemes, Kovács, – Hetényi P., Varga, Benk, Vincze, Sárpátki – Pozsgai, Orbán, Kocsis, Tóth, Magosi
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Szőke) – Ericsson, Mestyán, Ojanen, Potila, Sijka – Győri, Lindquist, Sjödin, Pál, Dancsfalvi – Lencsés, Géczi, Németh, Kiss, Berta – Wéber, Vaszjunyin, Papp, Feil

Játékvezetők: Nagy, Haszonits – Ozsváth, Kis-Király