Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 2:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19 2:5 (vége)

4. Ferencváros

Ezzel búcsúzom, köszönöm a kitartó figyelmet, találkozunk ősszel, az immár nyolc csapatos MOL Liga küzdelmei alkalmával! (19:21:55)

Varga Arnold a Kupa legjobb védője, Hajós Roland pedig a legjobb támadó.

Vége a mérkőzésnek, a Magyar Kupának és a szezonnak is! Az első harmad meglepetése után a folytatásban kijött a különbség a csapatok közt a Fehérvár javára és hiába küzdött derekasan a Miskolc, nem tudták tartani az EBEL tempóját. A Volán ezzel megérdemelten nyert, de mégsem örülhetnek, hiszen pénteki vereségük miatt lecsúsztak a kupagyőzelemről, amelyet a Dunaújváros szerzett meg.

60:00

59:50
    Zúg a taps és a "szép volt fiúk" a nézőtérről. A miskolci közönség végig kitartott, rajtuk nem múlt a meccs.

59:15
    Hafner hibázik, nem alakul ki helyzet.

58:40
    Dubek centerez, Hafner melléüt.

58:08
    Colton Yellow Horn a kispadon töltheti a szezon utolsó két percét gáncsolásért – hacsak nem esik hazai gól ez alatt.

57:30
    Tóth éles szögből leadott lövése és Bálizs védése után kiegészül a vendégcsapat.

56:50
    Durco lőtte volna ki a bal felsőt, de Bálizs erre is odaért.

55:57
    Knox keresztpasszába nyúlnak bele a kapu előtt, a korong a nézőtérre repül.

55:24
    Tóth és Orbán vitatkoznak össze Bálizs kapujától nem messze, de többen is beszállnak a beszélgetésbe, végül Benk András kap két percet.

55:15
    De Bruyn lövése kerüli el a kaput.

54:51
    Yellow Horn lövése után pörög fel a korong, Gyenes kapja le egy ugrással.

53:50
    Láda lő a kék vonalról, Szirányi blokkol a kapu előtt.

52:00
    Roczanov lövését blokkolja Hetényi a jobb szélen.

51:10
    Láda lövése és a kipattanó okozott nagy kavarodást, de nem tudták bekotorni a pakkot a kapuba a miskolci játékosok.

49:20
    Rafaj lövését védi Bálizs, a kipattanóra Ritó érkezik, de nem tudja belőni.

48:53
    Ritó elé csorgott a korong három méterre a kaputól, a csatár tüzelt, Bálizs hatalmasat védett megint.

48:43
    Knox próbálkozik a kék vonalról, egyenesen Bálizs ölébe.

48:20
    Láda löketét védi a jobb alsónál bravúrral Bálizs.

47:30
    Durco esik el, majd Magosi rúgja fejbe teljesen véletlenül. Kicsit megszédült a hazaiak légiósa, de aztán feláll és lekorcsolyázik a kispadra. Valószínűleg fogja tudni folytatni.

46:53
    Boyle tilos felszabadítása után kerül vissza a játék Gyenes kapuja elé.

45:50
    Roczanov távoli lövése vágódik le Kovács blokkjáról.

44:19
    Gól, alighanem végleg eldőlt a meccs! Colton Yellow Horn passzát közvetlen közelről vágta be FRANK BANHAM, ezzel már 2-5!

44:02
    Juraj Durco kap kettő percet.

43:35
    Benk lő hét méterről, Gyenesről pattan mellé a korong.

43:15
    Roczanov centerezne, de Knox lemarad kicsivel.

42:14
    Nemes távoli lövését tolja ki Gyenes.

41:22
    Boyle lépett meg egyedül, de nem tudta egy az egyben megverni Bálizst, aki beleért a lövésbe, ami a kapuvasat is érintve ment mellé.

40:20
    Roczanov tréfálta meg kis híján Bálizst.

40:01

Egy perc a folytatásig, a játékosok és a játékvezetők is a jégen immár.

Vége a második harmadnak, amelyben összekapta magát a vendégcsapat és négyet rámoltak be Gyenes Dávid kapujába, megfordítva ezzel a meccset. Továbbra is parázs összecsapások és vitatott bírói ítéletek kísérik a találkozót, érdekes harmadik harmadra van kilátás, tartsanak velünk a folytatásban is!

40:00

39:30
    Tóth Adrián centerezne, de nincs érkező.

38:18
    Újabb gól, kettővel megy a Volán! COLTON YELLOW HORN átveszi a bal szélen Kovács Csaba passzát, majd kipókhálózza a hosszú felsőt. 2-4!

38:10
    Roczanov nem tudja ellőni Hafner centerezését.

37:35
    Pozsgai tilos felszabadítása állítja meg a játékot.

36:50
    Sertich lövése zúg el Gyenes kapuja előtt.

36:20
    Roczanov lő kapura nem túl erősen, Bálizsnak nem okoz gondot.

35:34
    Gyenes nevét skandálja a közönség, folytatni fogja a kapus, pedig elsőre úgy tűnt, hogy súlyosan sérült.

35:30
    Zajlik az ápolás, Gyenes talán most már jobban van.

35:30
    Láda figyelmetlenkedik, Gyenes pedig majdnem bevédi a korongot, aztán az érkező Sárpátkival mindketten ütköznek és Láda ráesik Gyenesre, aki megsérült, kiugrott a válla.

34:42
    Gól, vezet a Fehérvár! Már majdnem kiegészült a Miskolc, amikor Richard Jackman szánta el magát lövésre tíz méterről, amibe beleért a kapu előbb KOVÁCS CSABA, botjáról a bal alsóba vágódott a korong. 2-3!

34:30
    Letelt a páros kiállítás.

34:16
    Varga Arnoldnál gurul el a gyógyszer és támad rá az őt bottal piszkáló Dubekre. Mindketten mehetnek a padra. Bottal akasztás az utóbbi vétke, durva játék az előbbié.

33:45
    Banham bombáját is védi a kapus, aztán Láda takarítja el a korongot a harmadból.

33:20
    Sertich lövését védi Gyenes, aztán Láda tisztáz.

33:00
    Hajóst is kiállítják gáncsolásért, négy a három ellen már a vendégek.

32:26
    Hosszas reklamálás és tárgyalás után most folytatódik a játék. Négy a négy ellen.

32:26
    Rafaj és Szirányi akadnak össze, két-két perc durva játékért.

32:25
    Ritó tüzel balról, hét méterről, Bálizs véd nagyot.

31:52
    Gól! Egyenlít a Fehérvár!! Colton Yellow Horn tette át keresztbe a korongot FRANK BANHAM elé, aki egy igazítás után három méterről ki is lőtte balról a rövid felsőt.

31:35
    Banham löketét blokkolta Láda,.

31:20
    Hafner lő öt méterről, Bálizs megint nagyot véd.

31:03
    Vincze tüzel a kék vonalról, Gyenes kapja el.

30:49
    De Bruyn lövését védi Bálizs reflexmozdulattal, a kipattanót pedig Boyle bombázta fölé.

29:31
    Szépít a Volán! Kovács Csaba passza után SZIRÁNYI BENCE tüzel hét méterről, Gyenes ezt már nem tudja védeni, a korong a bal felsőben köt ki.

29:15
    Kiegészülnek a hazaiak.

28:55
    Gyenes óriási bravúrt mutat be, vert helyzetben fekve védte Yellow Horn közeli lövését.

28:15
    Roczanov is majdnem lőtt egy emberhátrányos gólt, de Bálizs kifogott rajta.

27:22
    Miskolczi áll ki két percre magas bottal való játékért.

27:18
    Varga Arnold hibázik, kiengedi a korongot a miskolci harmadból.

26:10
    Sárpátki indult volna meg Gyenes felé, Boyle óriásit mentett előle.

25:40
    Dubek lövése akad el a blokkban, előtte Rafaj próbálkozását hárította Bálizs.

24:50
    Rafaj lövése megy centikkel fölé.

24:30
    Hajós lő nyolc méterről, lábbal véd Bálizs.

23:52
    Banham távoli lövése nem jön ki Gyenesről.

23:29
    Most Knox teszteli Bálizst, aki megint nagyot véd.

23:20
    Hafner tört be balról a kapu elé, majd lövés közben megcsúszott, így erőtlenre sikerült a próbálkozás.

22:15
    Saját kapuja elé szorul most a Miskolc.

21:12
    Hajós nem tudja átvenni Hegyi passzát, tilos felszabadítás lett belőle.

20:25
    Banham bombáz távolról, Gyenes nagy bravúrral hárít.

20:20
    Yellow Horn lövése a blokkról pattan a palánkon túlra.

20:01

A csapatok már megérkeztek a jégre, a közönségjáték is véget ért, egy percen belül folytatódhat a meccs.

Vége az első harmadnak, meglepetésre vezetnek a hazaiak, mégpedig 2-0-ra és a két gól mellett volt egy komoly bunyó és két végleges kiállítás is. Remek az iram, parázs a mérkőzés, nagyon izgalmas folytatásra van kilátás, tartsanak velünk negyedóra múlva!

20:00

19:15
    Sárpátki lövése akad el a blokkban, hősiesen védekeznek a hazaiak eddig.

18:40
    Banham lő fordulásból technikásan, kicsivel mellé.

18:10
    Véleményes lesen áll meg az ígéretes hazai akció.

17:30
    Kiegészülnek a csapatok.

17:10
    Láda balról éles szögből, Bálizs véd a rövid saroknál.

16:00
    Hajós közeli bombájába kap bele Bálizs, óriási védés volt.

15:36
    Tóth Adrián is kiáll Richard Jackmannel együtt.

15:30
    Rafaj nem megengedett testjátékért ül le, Szirányi durva játékért.

15:29
    Szirányi és Rafaj kezdenének ismerkedni, de csírájában elfojtják a dolgot a csapattársak és a bírók. Kiállítás vár mindkét játékosra.

14:55
    Dubek lő balról a kapu elé, de felpattan Varga botján a korong és a felső vasról jön ki.

13:50
    Tóth próbál kapu mögül befordulva lőni, de Bálizs odaér a rövidre.

13:23
    Vincze Péter lőtt fordulásból hét méterről, Gyenesnek kellett nagyot védenie.

13:00
    Yellow Horn lő ismét, elszáll a kapu előtt, nem tudtak beleérni.

12:30
    Yellow Horn lőne, de lecsúszik a lövése, közben Miskolczi visszatér a jégre.

12:11
    Dubek kerül helyzetbe, de a blokkról magasan fölé megy a lövése.

11:45
    Még mindig tart a fehérvári emberelőny, Durconak sikerül felszabadítania.

10:59
    Emberhátrányos gól, 2-0 a Miskolcnak!! TÓTH ADRIÁN szerzett szemfülesen korongot a félpályánál, egy az egyben rávitte Bálizsra, kicselezte és bevágta!!

10:31
    Miskolczi Márkot állítják ki két percre testreütésért.

10:03
    Knox parádés passzával ugrik meg Dubek, de nem tudja ellőni közelről Bálizs mellett a korongot, nagyot védett ismét a fehérvári kapus.

9:49
    Sertich vállalkozott lövésre messziről, de a blokkról felpattanva a palánk mögé hullott a pakk.

8:55
    Tóth fordult be a kapu mögül és próbált lőni, de Bálizs odaért. Kiegészül közben a vendégcsapat.

8:00
    Hegyi és Láda várnak egymásra a kék vonalnál, így kicsúszik a korong a támadó harmadból.

7:15
    Knox veszít korongot Bálizs kapuja előtt, Yellow Horn szabadít fel.

6:51
    Kovács Csaba durva játékért ül le két percre.

6:10
    Vezetnek a Jegesmedvék!! Láda Balázs passzol keresztbe a kapu előtt, a hosszún érkezik JORDAN KNOX, aki két méterről bevágja a rövid felsőbe.

6:05
    Knox kerül nagy helyzetbe, de a bevetődő Kiss blokkolja a lövését.

5:31
    Hetényi próbálkozott jobbról, hat méterről, de Gyenes is a helyén van.

4:30
    Buli után csúszik Rafaj elé a korong aki nyolc méterről kapásból rátűzi, Bálizs reflexmozdulattal elkapja, szép jelenet volt.

4:20
    Tóth tüzel a lábak között, nagyot véd takarásban Bálizs.

3:47
    Popovics és Naglich akadnak össze, komoly bunyó robban ki egy az egy ellen, amely Popovics győzelmével ér véget. A kedélyek lassan lenyugszanak, a két játékos pedig az öltöző felé veszi az irányt.

3:40
    Knox szerzett erőszakosan korongot a félpályánál, majd tüzelt tíz méterről, Bálizs jobb kézzel nagyot védett.

2:25
    Benk lövése után alakul ki kisebb balhé Gyenes kapujánál, de a komolyabb hirig elmarad.

1:50
    Roczanov lő nagyon messziről, Bálizs könnyedén fogja.

0:55
    Popovicsé az első les.

0:30
    Yellow Horn húzogatott a kapu előtt, de nem tudott lövőhelyzetet kiharcolni magának.

00:01

Kezdődhet a meccs, minden résztvevő a jégen.

A játékosok befejezték a bemelegítést, már az öltözőben hallgatják edzőik meccs előtti utolsó útbaigazítását.

Bár az előzetesen megadott összeállításban szerepel Fliszár Zalán neve, a miskolciak fiatal játékosa ma aligha jut lehetőséghez, tegnap ugyanis Hüffner Adrián durva szabálytalansága nyomán kezét törte.

Miskolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Hafner, Miskolczi – Durco, Vojtkó, Roczanov, Dubek, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Ritó, Fliszár

SAPA Fehérvár AV19: Bálizs (Rajna) – Sertich, Kiss D., Banham, Yellow Horn, Naglich – Szirányi, Jackman, Nemes, Kovács, Németh – Hetényi, Varga, Kocsis, Benk, Sárpátki – Pozsgai, Orbán, Vincze, Tóth, Magosi

Játékvezetők: Varjú, Haszonits – Vas, Juhász.

Vasárnap este a Miskolc – Fehérvár mérkőzéssel zárul a 2014-es Magyar Kupa négyesdöntője. A miskolci és a fehérvári szurkolók is abban reménykedtek, hogy ez a találkozó dönt majd az aranyéremről, ám a Dunaújvárosi Acélbikák keresztülhúzták a számításaikat, miután pénteken a Volánt, szombaton pedig a Jegesmedvéket is 4-1-re verték. Ezzel Ladányiék megszerezték az aranyérmet is, a vasárnapi esti csata tétje így már csak az ezüst lehet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Knox (Láda, Dubek), 11. Tóth – 30. Szirányi (Kovács, Varga), 32. Banham (Horn), 35. Kovács (Jackman, Sertich), 39. Horn (Kovács), 45. Banham (Horn, Kiss)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Hafner, Miskolczi – Durco, Vojtkó, Roczanov, Dubek, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Ritó, Fliszár

Játékvezetők: Varjú, Haszonits – Vas, Juhász