Ipress Center-Vác – Békéscsaba 24:24 (vége) | Veszprém BKC – SBS Eger-Eszterházy SE 39:24 (vége)
Ipress Center-Vác
24:24 (12:9)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 12.04.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

A legvégén még az egy pontnak is örülnie kell a Vácnak, teljesen megálltak támadásban a mérkőzés vége felé. Szinte pontosan ugyanúgy zajlott a mérkőzés, mint a márciusi. Gyakorlatilag végig vezette a Vác a meccset, a végén azonban egyenlített a Csaba, sőt, kis híján a győzelmet is megszerezte az utolsó másodpercben.
    Nagyon mély gödörben a Vác továbbra is. Nagyon jó meccset vívtak a felek, a végén adódott néhány vitatható bírói ítélet a hazaiak kárára, de a Vác igazából magának tette nehézzé a meccset, hogy képtelen volt megtartani az öt gólos előnyét.
    A Békéscsaba ezzel bravúrpontot szerzett idegenben és jó helyzetbe került a rájátszás végeredményét illetően, a Vác vesszőfutása pedig továbbra is tart, bár most legalább egy pontot szereztek.
    A végeredmény tehát Vác – Békéscsaba: 24-24!
    ---- (19:22:20)

60
    Mérkőzés vége. (24:24)

60
    Végül Triffa mentette meg az egyik pontot, kivédte Szögi ziccerét. (24:24) (24:24)

60
    Niksic a jobb szélről úgy tűnt, fault miatt kihagyta, de megy tovább, támad a Csaba. (24:24) (24:24)

60
    NYIKOLAJENKO belőtte a felső léc alá a hetest, egyenlít a Békéscsaba!! (24:24) (24:24)

59
    Hetest harcol ki a Békéscsaba jobbról. (24:23) (24:23)

59
    1,5 perc hátra, Bakó Botond kér időt. (24:23) (24:23)

58
    Virág lő mellé középről. A Békéscsaba az egyenlítésért támadhat 2 perc 4 mp-el a vége előtt. (24:23) (24:23)

58
    Egyetlen gól a különbség, óriási izgalmak. (24:23) (24:23)

58
    NYIKOLAJENKO a szokásos magabiztossággal veri be a büntetőt. (24:23) (24:23)

57
    Hetest harcol ki Szabó középen, véleményesnek tűnt. (24:22) (24:22)

57
    DRÁVAI Gyöngyi lőtte a hatodik gólját, átlövésből eredményes. (24:22) (24:22)

57
    Négy perc hátra. (23:22) (23:22)

56
    GLUSICA a bal oldalról passzívnál átlövésből bepattintja. Egyetlen gól már csak a hazai előny, felrémlik a március eleji meccs. (23:22) (23:22)

56
    Továbbra is passzív. (23:21) (23:21)

56
    Rendkívül hosszú ideje támad a Békéscsaba, most passzív. (23:21) (23:21)

55
    Virág kockázatos passza a bal szélre nem jön be, kicsúszik a vonalon. Ezért nagy árat fizethet a Vác. (23:21) (23:21)

54
    NYIKOLAJENKO jobb kettőből ugyanazt vitte véghez, amit az előbb és újra kettőre hozza a Csabát. (23:21) (23:21)

54
    KAMPER vert meg mindenkit, betört és háromra növelte a hazai előnyt. (23:20) (23:20)

53
    NYIKOLAJENKO kettőre hozza a Békéscsabát középről egy bal kezes átlövéssel. Minden gól nagyon fontos innentől. (22:20) (22:20)

53
    Drávai átlövését Sipeki pont a jobb felsőbe várta és oda is kapta, könnyedén védte. (22:19) (22:19)

52
    Átfutott a vonalon az egyik csabai játékos, jöhet a Vác. A hazaiak szerencséjére, nem tudja a Békéscsaba kihasználni a váciak hibáit, pedig most sok adódik belőle. (22:19) (22:19)

52
    Szondi lerohanás után bepattintotta a gólvonalig, ott a felső lécre pattant kétszer, de a vonalon nem jutott át teljes terjedelmével. (22:19) (22:19)

51
    NYIKOLAJENKO a jobb felső sarokba bombázott átlövésből. (22:19) (22:19)

51
    Drávai szerzett labdát, de visszafújták fault miatt. A záró 10 percbe léptünk. (22:18) (22:18)

50
    KAMPER magabiztosan a bal alsóba bombázta a hetest. (22:18) (22:18)

50
    Dakos harcolt ki hetest és Szabó Valériának egy kettő perces kiállítást. (21:18) (21:18)

50
    WALFISCH Mercédesz remek átlövésgóllal jelentkezett a bal oldalról. (21:18) (21:18)

49
    Kiegészült a Vác. (21:17) (21:17)

49
    VIRÁG Noémi kapott remek passzt bal kettőbe, betört és a bal alsóba lőtt. (21:17) (21:17)

48
    Bíró Blanka védte Szabó lövését bravúrral, jöhet a Vác. (20:17) (20:17)

48
    Hámori próbált betörni, de kifigyelték a szándékot és elé álltak, belemenés. (20:17) (20:17)

47
    Nikcevic kap két percet visszahúzásért. Ez rossz bolt volt a Vácnak. (20:17) (20:17)

47
    SZABÓ Valéria középen fault ellenére is belövi a csabai gólt. (20:17) (20:17)

46
    DRÁVAI GYÖNGYIT rángatták folyamatosan, de 8 méterről így is hatalmas átlövésgólt szerez középről a jobb felsőbe! (20:16) (20:16)

46
    Nagyon jól jött ki a Békéscsaba ebből az emberhátrányból. Nikcevic közben blokkolja Nyikolajenko lövését, jöhet a Vác. (19:16) (19:16)

45
    Hansághy jó szögből lőhetett a jobb szélről, Sipeki bravúrral hárított a könyökével. (19:16) (19:16)

45
    CSÁKI futott be középre és emberhátrányból is nagyon szép gólt szerez. (19:16) (19:16)

44
    Walfisch így is be tudott törni ziccerig, de a felső lécet találta telibe. A kipattanó marad a vendégeknél. (19:15) (19:15)

44
    Egy fél percig kettős előnyben a Vác, lassan támad a Csaba. (19:15) (19:15)

43
    Glusica lecsapta szó szerint Drávait 9 méteren, két percre kiáll. (19:15) (19:15)

43
    DAKOS szép figura végén beállóból lő gólt. (19:15) (19:15)

43
    GLUSICA a passzív határán középről a bal felsőt pókhálózta ki emberhátrányban. (18:15) (18:15)

42
    KAMPER Olívia Veressnek is bebombázta a hetest. (18:14) (18:14)

42
    Visszafújták Szondi gólját, de hetes a Vácnak és két perc Szöginek. (17:14) (17:14)

42
    Kiegészült a váci együttes. (17:14) (17:14)

42
    DRÁVAI talpról középről még emberhátrányból szerez gólt. (17:14) (17:14)

41
    Csáki lép vonalra a váciak szerencséjére. (16:14) (16:14)

41
    Hámorit blokkolják le középen, Sipeki könnyedén megszerzi. (16:14) (16:14)

40
    Kettőre olvadt a váciak öt gólos előnye. (16:14) (16:14)

40
    NYIKOLAJENKO első szándékból a bal felsőbe lövi a büntetőt. (16:14) (16:14)

40
    Szondi Zsófia áll ki két percre és hetes a Békéscsabának. (16:13) (16:13)

39
    Kamper megy bele a falba, a lilák jöhetnek. (16:13) (16:13)

39
    Konkoly Csaba próbál kitalálni valami újat támadásban, egyelőre a csabaiak zavaró védekezése óta nem sok babér termett a hazaiaknak. Az időkérés után váci támadás jöhet. (16:13) (16:13)

39
    Glusica kapott rossz passzt a bal oldalon, a Vác jöhet. (16:13) (16:13)

38
    Agresszívebb védekezésre váltott a Békéscsaba. Kamper ejtette ki a labdát közben. (16:13) (16:13)

38
    GLUSICA hozza közelebb a csabaiakat gyors támadás után. (16:13) (16:13)

38
    Kamper passzívnál talpról lőtt kapura, a kapufáról pattant ki. (16:12) (16:12)

37
    Komolyabban őrzik most Drávait. (16:12) (16:12)

37
    GÁVAI Szonja a bal szélről szerez szép gólt, eléggé elvédekezte most magát a Vác. (16:12) (16:12)

36
    DRÁVAI Gyöngyi beindult, harmadik gólja, ez most középről, átlövésből. (16:11) (16:11)

36
    SZÖGI átlövésből megszerzi saját negyedik, csapata 11. gólját kilenc méterről. (15:11) (15:11)

36
    Bíró fogta Kelemen ziccerét, majd rosszul indítja Szondit. (15:10) (15:10)

35
    Szondi szerzett labdát, de marad a csabaiaknál, mert közben a vonalon túlra került. (15:10) (15:10)

35
    Kamper jobb kettőből lőtt kiszorított helyzetben, Sipeki hárított könnyedén. (15:10) (15:10)

34
    Eladta a labdát a Békéscsaba. A plusz hatért támad a Vác. (15:10) (15:10)

34
    DRÁVAI egyéni játék során megverte védőjét, betört bal kettőbe és a rövid sarokba lőtt! (15:10) (15:10)

33
    KELEMEN a bal szélen szép figura végén a hosszú alsóba lőtt. (14:10) (14:10)

33
    Bakó Botond kért időt a Békéscsabának. Öt gólra hízott elég gyorsan a váci előny, szeretné megállítani a hazaiak elszakadását. (14:9) (14:9)

33
    KAMPER hét méterről középről szerez szép átlövésgólt! (14:9) (14:9)

33
    Barján dobta ki a vonalon túlra. (13:9) (13:9)

32
    Egy biztos, motivációs problémák nincsenek a Vácnál a pletykákkal ellentétben, mert nagyon harcosak egész meccsen. (13:9) (13:9)

32
    DRÁVAI ugrott magasra középen és szép átlövésgólt szerzett. (13:9) (13:9)

31
    Bíró Blanka Barján talpról elengedett átlövését védte. (12:9) (12:9)

31
    A második játékrészt a lila mezes Békéscsaba kezdte. (12:9) (12:9)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:9)

Drávai végül leblokkolta Glusica átlövési kísérletét. Hullámzó játékot produkálnak eddig a felek, az elején a Békéscsaba ragadta magához a kezdeményezést, rendre vezettek, néha két góllal is.
    A játékrész derekán a Vácnak összeállt a védekezése, néhány gyors lerohanásgólt szerezve megfordította az állást és aránylag stabil vezetést épített fel.
    Az összecsapásnak még koránt sincs vége, egyik csapat sem játszik kirobbanóan jól, de megküzdenek minden egyes labdáért.
    Három gól a kézilabdában egyáltalán nem sok, a második félidőben is komoly izgalmakra számíthatunk.
    Egyelőre tehát 12-9 arányban vezet a Váci NKSE a Békéscsaba ellen, a szünet után folytatjuk, tartsanak velünk akkor is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:9)

30
    Konkoly Csaba kapott sárga lapot reklamálásért. Időn túli szabaddobással jöhet a Csaba. (12:9) (12:9)

30
    Drávai középről a jobb kapufát találta telibe. (12:9) (12:9)

30
    Fél perc hátra a félidőből. (12:9) (12:9)

29
    Kelemen cunderezte mellé a labdát a bal szélről. (12:9) (12:9)

29
    Kamper átlövését középről könnyedén védte Sipeki. (12:9) (12:9)

28
    Nyikolajenko jobb kettőből leadott átlövését lábbal védte ki Bíró, a Vác támadhat. (12:9) (12:9)

28
    Labdaszerzés után gyors váci akció, SZÁDVÁRI ismét lehagyott mindenkit és középről laposan a kapuba bombázott. (12:9) (12:9)

27
    Szondi jobb szélről jobb kézzel mellé lőtt. (11:9) (11:9)

27
    HANCZVIKKEL Zsanett átlövése megpattant egy blokkoló kézen, így Bíró mellett a kapuba került, aki az eredeti lövésirányra mozdult. (11:9) (11:9)

26
    Összeállni látszik a hazai védekezés, nehezen tud helyzetbe kerülni a Békéscsaba. (11:8) (11:8)

26
    SZÁDVÁRI egy labdaszerzés után ismét lerohanásgólt szerez a Vácnak. Három gól az előny, most egy 4-0-ás rohamot hozott össze a Vác. (11:8) (11:8)

25
    Drávai szerzett szépen labdát, majd indította SZONDI ZSÓFIÁT, aki bebombázta. (10:8) (10:8)

25
    VIRÁG Noémi hámozta át magát egy védőn, majd jobb kettőből a kapus hóna alatt a Vácnak szerez már vezetést. (9:8) (9:8)

24
    Felső lécre bombázott Nyikolajenko. Jöhet a Váci NKSE. (8:8) (8:8)

24
    Drávai lövését blokkolták és meg is szerzik a vendégek. (8:8) (8:8)

24
    Nyikolajenko is sárga lapot kap, ez a csabai harmadik sárga. (8:8) (8:8)

24
    Kiegészült a Vác is. (8:8) (8:8)

23
    Bíró nagy bravúrral fogta jobb lábbal a jobb sarokból Glusica átlövését. (8:8) (8:8)

23
    Fülöp és Nikcevic dolgozza meg a falban Szabót. (8:8) (8:8)

23
    KAMPER középen éppen a csabai kiállítás lejártakor betalál. (8:8) (8:8)

22
    Ellépi Hanczvikkel, jöhet a Vác. (7:8) (7:8)

22
    Egyelőre mindkét csapat jól védekezik. Nem valami magas színvonalú a mérkőzés, de láthatóan nagyot harcolnak a felek, nem mondhatjuk, hogy félvállról veszik az összecsapást. (7:8) (7:8)

22
    Időt kért Bakó Botond. Közben egy váciakat sújtó ítélet miatt háborog a közönség. (7:8) (7:8)

22
    Hámorit vitte el a hév, lerántotta Hanczvikkelt, ez is két perc. (7:8) (7:8)

21
    Hansághy kapott rossz labdát, majd lépéshibát követ el a jobb szélen. Egyelőre nem tudta kihasználni az előnyt a Vác sem. (7:8) (7:8)

20
    Sokadik, zsinórban elkövetett faultja miatt Glusica kiáll két percre. (7:8) (7:8)

20
    NYIKOLAJENKO hanyag mozdulattal finoman lövi a hetest a bal alsóba. (7:8) (7:8)

19
    Jogos hetest harcolt ki Szabó beállóban. (7:7) (7:7)

19
    Fülöp próbál zavarót védekezni középen. (7:7) (7:7)

19
    KAMPER lőtte a negyedik gólját, bal kettőből pattintotta a kapu jobb oldalába. (7:7) (7:7)

18
    A legtöbb figura Glusicára épül láthatóan. (6:7) (6:7)

18
    GLUSICA maradt üresen bal kettőben, betör és megszerzi a vendégeknek a vezetést. (6:7) (6:7)

17
    Hámori rossz bejátszása után jönnek a lilák. (6:6) (6:6)

17
    Passzív, nagyon régóta támad már a Csaba. Végül Bíró fogja könnyedén Nyikolajenko átlövését. (6:6) (6:6)

16
    Virág Noémi talpról mellé durrantott bal kettőből. (6:6) (6:6)

16
    GLUSICA Leposava ismét balátlövőből talál be a hosszú felsőbe. (6:6) (6:6)

15
    Mindkét csapat hosszú lefolyású támadásokkal operál. (6:5) (6:5)

14
    Farkas lőtt át talpról középről, Sipeki remekül tornászta ki a jobba felsőből, a Csaba jöhet. (6:5) (6:5)

13
    Csáki lépte el, jöhetnek a hazaiak. (6:5) (6:5)

13
    KAMPER ismét eredményes hetesből, a Vácnál az előny újra! (6:5) (6:5)

13
    Kamper hetest harcolt ki belülvédekezésért, véleményesnek tűnt. (5:5) (5:5)

12
    SZÖGI talpról minden mindegy alapon középről a kapus lába között pattintva szerzett nagyon szép gólt. (5:5) (5:5)

12
    Újra passzív. (5:4) (5:4)

12
    Bíró védte Glusica átlövését, de oldalt ment ki, passzívnak vége, marad a Békéscsabánál. (5:4) (5:4)

11
    Nikcevic tért vissza, kiegészült a Vác, de marad a Csabánál. (5:4) (5:4)

11
    Blokkolták Farkas átlövését, utána pedig hiába került vissza a hazaiakhoz, a bírók már elvették a labdát természetesen. (5:4) (5:4)

10
    Egyelőre türelmesek a bírók, de most felteszik a kezüket, passzív. (5:4) (5:4)

10
    Hansághy fülelte le Glusica passzát, jöhet a Vác. (5:4) (5:4)

10
    Fülöp Andrea kapott két perces büntetést, lerántotta Glusicát. (5:4) (5:4)

9
    KAMPER váratlan átlövése középről újra vezetést hoz a Vácnak. (5:4) (5:4)

9
    GLUSICA balátlövőből óriási gólt ragasztott 9 méterről a váci kapuba. (4:4) (4:4)

9
    Szondi Zsófia is besárgul, már három sárga lap a Vácnál. (4:3) (4:3)

8
    KAMPER Olívia első szándékból bebombázza a hetest, vezet a Vác. (4:3) (4:3)

8
    Lépéshiba a Békéscsabánál, a túloldalon Fülöpöt ráncigálták lerohanás közben, hetes. (3:3) (3:3)

8
    Glusica ápolása miatt áll a játék, de szerencsére folytatni tudja a csabaiak remek átlövője. (3:3) (3:3)

8
    Sandra Nikcevic lökte Glusicát, sárga lapot érdemelt érte. (3:3) (3:3)

7
    SZONDI Zsófiára jött ki a figura a bal szélre és ő nem is hibázta el a lehetőséget, kilőtte a hosszú sarkot! Egál. (3:3) (3:3)

7
    Barján lőtt zúgó kapufát jobb kettőből. (2:3) (2:3)

6
    VIRÁG Noémi pattintott átlövése a bal felsőben kötött ki. (2:3) (2:3)

6
    SZÖGI Tímea rendezetlen védelem ellen jobb kettőben betört és bepattintotta. (1:3) (1:3)

5
    Eladta a labdát a Vác. (1:2) (1:2)

5
    Sárga lapot kapott Glusica Leposava, Dakos lerántásáért. (1:2) (1:2)

5
    Glusica dobta bal kettőből kapu fölé. (1:2) (1:2)

4
    DAKOS Noémi forgott le a védőjéről remekül és a kapus lába mellett hozza egyre a váciakat beállóból. (1:2) (1:2)

4
    Egyelőre a Vác támadójátéka nem túl acélos, de most Dakos labdát kap. (0:2) (0:2)

4
    Virág Noémi is besárgult. (0:2) (0:2)

4
    GLUSICA megduplázza a csabai előnyt középről. (0:2) (0:2)

3
    Elmaradt egy hetes a hazaiaknak, majd Csák ziccerét a jobb szélről fogta Bíró Blanka. (0:1) (0:1)

3
    Dakost faultolták beállóban, szabaddobás a Vác javára. (0:1) (0:1)

3
    Szabó Valéria kapott sárga lapot. (0:1) (0:1)

2
    SZÖGI Tímea szép figura után beállóba futott, megverte védőjét és bevágta az első csabai gólt! (0:1) (0:1)

2
    Hansághy védekezett remekül a jobb szélen. (0:0) (0:0)

1
    Kamper átlövését a jobb sarokból tolta ki Sipeki. (0:0) (0:0)

1

Megkezdődött a csapatok bemutatása. Az összecsapás hamarosan indul.

Már javában zajlik a bemelegítés. A két edző (Konkoly Csaba és Bakó Botond) barátságosan beszélget egymással a felezővonalnál. A nézők között pedig megtalálhatjuk Hajdu Jánost és Németh Andrást is.

Ipress Center-Vác: Triffa, Bíró – Niksic, Hámori, Hansághy, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Virág – Vezetőedző: Konkoly Csaba

EUbility Group – Békéscsabai Előre NKSE: Dömény-Veress, Sipeki, Terenyi – Hanczvikkel, Gávai, Tóth S., Nyikolajenko, Csáki, Szabó, Szögi, Dombi, Kelemen, Walfisch, Glusica, Barján, Diószegi – Vezetőedző: Bakó Botond

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba.

Gyakorlatilag megismétlődik az alapszakasz utolsó mérkőzése a két csapat számára öt hét elteltével. A Váci NKSE a Békéscsabai NKSE együttesét fogadja. Természetesen ez már a rájátszás. A Békéscsaba folytatta jó sorozatát és némi meglepetésre az ötödik helyen forduló Siófok ellen begyűjtötte otthon a két pontot a rájátszás első fordulóban. A Vácnak már sokkal kevésbé ment jól, Székesfehérváron úgy szenvedett hét gólos vereséget a Dunakanyar csapata, hogy a mérkőzés derekán már tíz góllal is ment a Fehérvár, tovább folytatódik tehát a váciak elképesztően hosszú vesszőfutása.
    Most itt a lehetőség javítani, de a csabaiak megmutatták a márciusi összecsapáson is, hogy idegenben is számolni kell velük.

(fotó: Fehér Viktor, v-man)

A tét a váciaknak most már az önbecsülésük is, mert január vége óta gyakorlatilag semmi sem sikerül nekik.
    Forma alapján a Békéscsaba gárdája esélyesebb, a hazai pálya előnye azonban a Váci NKSE mellett szól.
    Hogy végül melyik teória jön be, megtudhatjuk szombaton 18 órától! Tartsanak velünk!