Ipress Center-Vác – Békéscsaba 24:24 (vége) | Veszprém BKC – SBS Eger-Eszterházy SE 39:24 (vége)
Ipress Center-Vác
24:24 (12:9)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 12.04.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gyakorlatilag megismétlődik az alapszakasz utolsó mérkőzése a két csapat számára öt hét elteltével. A Váci NKSE a Békéscsabai NKSE együttesét fogadja. Természetesen ez már a rájátszás. A Békéscsaba folytatta jó sorozatát és némi meglepetésre az ötödik helyen forduló Siófok ellen begyűjtötte otthon a két pontot a rájátszás első fordulóban. A Vácnak már sokkal kevésbé ment jól, Székesfehérváron úgy szenvedett hét gólos vereséget a Dunakanyar csapata, hogy a mérkőzés derekán már tíz góllal is ment a Fehérvár, tovább folytatódik tehát a váciak elképesztően hosszú vesszőfutása.
    Most itt a lehetőség javítani, de a csabaiak megmutatták a márciusi összecsapáson is, hogy idegenben is számolni kell velük.

(fotó: Fehér Viktor, v-man)

A tét a váciaknak most már az önbecsülésük is, mert január vége óta gyakorlatilag semmi sem sikerül nekik.
    Forma alapján a Békéscsaba gárdája esélyesebb, a hazai pálya előnye azonban a Váci NKSE mellett szól.
    Hogy végül melyik teória jön be, megtudhatjuk szombaton 18 órától! Tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Triffa, Bíró – Niksic, Hámori, Hansághy, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Virág – Vezetőedző: Konkoly Csaba

EUbility Group – Békéscsabai Előre NKSE: Dömény-Veress, Sipeki, Terenyi – Hanczvikkel, Gávai, Tóth S., Nyikolajenko, Csáki, Szabó, Szögi, Dombi, Kelemen, Walfisch, Glusica, Barján, Diószegi – Vezetőedző: Bakó Botond

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba.

Már javában zajlik a bemelegítés. A két edző (Konkoly Csaba és Bakó Botond) barátságosan beszélget egymással a felezővonalnál. A nézők között pedig megtalálhatjuk Hajdu Jánost és Németh Andrást is.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. Az összecsapás hamarosan indul.

1

1
    Kamper átlövését a jobb sarokból tolta ki Sipeki. (0:0) (0:0)

2
    Hansághy védekezett remekül a jobb szélen. (0:0) (0:0)

2
    SZÖGI Tímea szép figura után beállóba futott, megverte védőjét és bevágta az első csabai gólt! (0:1) (0:1)

3
    Szabó Valéria kapott sárga lapot. (0:1) (0:1)

3
    Dakost faultolták beállóban, szabaddobás a Vác javára. (0:1) (0:1)

3
    Elmaradt egy hetes a hazaiaknak, majd Csák ziccerét a jobb szélről fogta Bíró Blanka. (0:1) (0:1)

4
    GLUSICA megduplázza a csabai előnyt középről. (0:2) (0:2)

4
    Virág Noémi is besárgult. (0:2) (0:2)

4
    Egyelőre a Vác támadójátéka nem túl acélos, de most Dakos labdát kap. (0:2) (0:2)

4
    DAKOS Noémi forgott le a védőjéről remekül és a kapus lába mellett hozza egyre a váciakat beállóból. (1:2) (1:2)

5
    Glusica dobta bal kettőből kapu fölé. (1:2) (1:2)

5
    Sárga lapot kapott Glusica Leposava, Dakos lerántásáért. (1:2) (1:2)

5
    Eladta a labdát a Vác. (1:2) (1:2)

6
    SZÖGI Tímea rendezetlen védelem ellen jobb kettőben betört és bepattintotta. (1:3) (1:3)

6
    VIRÁG Noémi pattintott átlövése a bal felsőben kötött ki. (2:3) (2:3)

7
    Barján lőtt zúgó kapufát jobb kettőből. (2:3) (2:3)

7
    SZONDI Zsófiára jött ki a figura a bal szélre és ő nem is hibázta el a lehetőséget, kilőtte a hosszú sarkot! Egál. (3:3) (3:3)

8
    Sandra Nikcevic lökte Glusicát, sárga lapot érdemelt érte. (3:3) (3:3)

8
    Glusica ápolása miatt áll a játék, de szerencsére folytatni tudja a csabaiak remek átlövője. (3:3) (3:3)

8
    Lépéshiba a Békéscsabánál, a túloldalon Fülöpöt ráncigálták lerohanás közben, hetes. (3:3) (3:3)

8
    KAMPER Olívia első szándékból bebombázza a hetest, vezet a Vác. (4:3) (4:3)

9
    Szondi Zsófia is besárgul, már három sárga lap a Vácnál. (4:3) (4:3)

9
    GLUSICA balátlövőből óriási gólt ragasztott 9 méterről a váci kapuba. (4:4) (4:4)

9
    KAMPER váratlan átlövése középről újra vezetést hoz a Vácnak. (5:4) (5:4)

10
    Fülöp Andrea kapott két perces büntetést, lerántotta Glusicát. (5:4) (5:4)

10
    Hansághy fülelte le Glusica passzát, jöhet a Vác. (5:4) (5:4)

10
    Egyelőre türelmesek a bírók, de most felteszik a kezüket, passzív. (5:4) (5:4)

11
    Blokkolták Farkas átlövését, utána pedig hiába került vissza a hazaiakhoz, a bírók már elvették a labdát természetesen. (5:4) (5:4)

11
    Nikcevic tért vissza, kiegészült a Vác, de marad a Csabánál. (5:4) (5:4)

12
    Bíró védte Glusica átlövését, de oldalt ment ki, passzívnak vége, marad a Békéscsabánál. (5:4) (5:4)

12
    Újra passzív. (5:4) (5:4)

12
    SZÖGI talpról minden mindegy alapon középről a kapus lába között pattintva szerzett nagyon szép gólt. (5:5) (5:5)

13
    Kamper hetest harcolt ki belülvédekezésért, véleményesnek tűnt. (5:5) (5:5)

13
    KAMPER ismét eredményes hetesből, a Vácnál az előny újra! (6:5) (6:5)

13
    Csáki lépte el, jöhetnek a hazaiak. (6:5) (6:5)

14
    Farkas lőtt át talpról középről, Sipeki remekül tornászta ki a jobba felsőből, a Csaba jöhet. (6:5) (6:5)

15
    Mindkét csapat hosszú lefolyású támadásokkal operál. (6:5) (6:5)

16
    GLUSICA Leposava ismét balátlövőből talál be a hosszú felsőbe. (6:6) (6:6)

16
    Virág Noémi talpról mellé durrantott bal kettőből. (6:6) (6:6)

17
    Passzív, nagyon régóta támad már a Csaba. Végül Bíró fogja könnyedén Nyikolajenko átlövését. (6:6) (6:6)

17
    Hámori rossz bejátszása után jönnek a lilák. (6:6) (6:6)

18
    GLUSICA maradt üresen bal kettőben, betör és megszerzi a vendégeknek a vezetést. (6:7) (6:7)

18
    A legtöbb figura Glusicára épül láthatóan. (6:7) (6:7)

19
    KAMPER lőtte a negyedik gólját, bal kettőből pattintotta a kapu jobb oldalába. (7:7) (7:7)

19
    Fülöp próbál zavarót védekezni középen. (7:7) (7:7)

19
    Jogos hetest harcolt ki Szabó beállóban. (7:7) (7:7)

20
    NYIKOLAJENKO hanyag mozdulattal finoman lövi a hetest a bal alsóba. (7:8) (7:8)

20
    Sokadik, zsinórban elkövetett faultja miatt Glusica kiáll két percre. (7:8) (7:8)

21
    Hansághy kapott rossz labdát, majd lépéshibát követ el a jobb szélen. Egyelőre nem tudta kihasználni az előnyt a Vác sem. (7:8) (7:8)

22
    Hámorit vitte el a hév, lerántotta Hanczvikkelt, ez is két perc. (7:8) (7:8)

22
    Időt kért Bakó Botond. Közben egy váciakat sújtó ítélet miatt háborog a közönség. (7:8) (7:8)

22
    Egyelőre mindkét csapat jól védekezik. Nem valami magas színvonalú a mérkőzés, de láthatóan nagyot harcolnak a felek, nem mondhatjuk, hogy félvállról veszik az összecsapást. (7:8) (7:8)

22
    Ellépi Hanczvikkel, jöhet a Vác. (7:8) (7:8)

23
    KAMPER középen éppen a csabai kiállítás lejártakor betalál. (8:8) (8:8)

23
    Fülöp és Nikcevic dolgozza meg a falban Szabót. (8:8) (8:8)

23
    Bíró nagy bravúrral fogta jobb lábbal a jobb sarokból Glusica átlövését. (8:8) (8:8)

24
    Kiegészült a Vác is. (8:8) (8:8)

24
    Nyikolajenko is sárga lapot kap, ez a csabai harmadik sárga. (8:8) (8:8)

24
    Drávai lövését blokkolták és meg is szerzik a vendégek. (8:8) (8:8)

24
    Felső lécre bombázott Nyikolajenko. Jöhet a Váci NKSE. (8:8) (8:8)

25
    VIRÁG Noémi hámozta át magát egy védőn, majd jobb kettőből a kapus hóna alatt a Vácnak szerez már vezetést. (9:8) (9:8)

25
    Drávai szerzett szépen labdát, majd indította SZONDI ZSÓFIÁT, aki bebombázta. (10:8) (10:8)

26
    SZÁDVÁRI egy labdaszerzés után ismét lerohanásgólt szerez a Vácnak. Három gól az előny, most egy 4-0-ás rohamot hozott össze a Vác. (11:8) (11:8)

26
    Összeállni látszik a hazai védekezés, nehezen tud helyzetbe kerülni a Békéscsaba. (11:8) (11:8)

27
    HANCZVIKKEL Zsanett átlövése megpattant egy blokkoló kézen, így Bíró mellett a kapuba került, aki az eredeti lövésirányra mozdult. (11:9) (11:9)

27
    Szondi jobb szélről jobb kézzel mellé lőtt. (11:9) (11:9)

28
    Labdaszerzés után gyors váci akció, SZÁDVÁRI ismét lehagyott mindenkit és középről laposan a kapuba bombázott. (12:9) (12:9)

28
    Nyikolajenko jobb kettőből leadott átlövését lábbal védte ki Bíró, a Vác támadhat. (12:9) (12:9)

29
    Kamper átlövését középről könnyedén védte Sipeki. (12:9) (12:9)

29
    Kelemen cunderezte mellé a labdát a bal szélről. (12:9) (12:9)

30
    Fél perc hátra a félidőből. (12:9) (12:9)

30
    Drávai középről a jobb kapufát találta telibe. (12:9) (12:9)

30
    Konkoly Csaba kapott sárga lapot reklamálásért. Időn túli szabaddobással jöhet a Csaba. (12:9) (12:9)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:9)

Drávai végül leblokkolta Glusica átlövési kísérletét. Hullámzó játékot produkálnak eddig a felek, az elején a Békéscsaba ragadta magához a kezdeményezést, rendre vezettek, néha két góllal is.
    A játékrész derekán a Vácnak összeállt a védekezése, néhány gyors lerohanásgólt szerezve megfordította az állást és aránylag stabil vezetést épített fel.
    Az összecsapásnak még koránt sincs vége, egyik csapat sem játszik kirobbanóan jól, de megküzdenek minden egyes labdáért.
    Három gól a kézilabdában egyáltalán nem sok, a második félidőben is komoly izgalmakra számíthatunk.
    Egyelőre tehát 12-9 arányban vezet a Váci NKSE a Békéscsaba ellen, a szünet után folytatjuk, tartsanak velünk akkor is!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:9)

31
    A második játékrészt a lila mezes Békéscsaba kezdte. (12:9) (12:9)

31
    Bíró Blanka Barján talpról elengedett átlövését védte. (12:9) (12:9)

32
    DRÁVAI ugrott magasra középen és szép átlövésgólt szerzett. (13:9) (13:9)

32
    Egy biztos, motivációs problémák nincsenek a Vácnál a pletykákkal ellentétben, mert nagyon harcosak egész meccsen. (13:9) (13:9)

33
    Barján dobta ki a vonalon túlra. (13:9) (13:9)

33
    KAMPER hét méterről középről szerez szép átlövésgólt! (14:9) (14:9)

33
    Bakó Botond kért időt a Békéscsabának. Öt gólra hízott elég gyorsan a váci előny, szeretné megállítani a hazaiak elszakadását. (14:9) (14:9)

33
    KELEMEN a bal szélen szép figura végén a hosszú alsóba lőtt. (14:10) (14:10)

34
    DRÁVAI egyéni játék során megverte védőjét, betört bal kettőbe és a rövid sarokba lőtt! (15:10) (15:10)

34
    Eladta a labdát a Békéscsaba. A plusz hatért támad a Vác. (15:10) (15:10)

35
    Kamper jobb kettőből lőtt kiszorított helyzetben, Sipeki hárított könnyedén. (15:10) (15:10)

35
    Szondi szerzett labdát, de marad a csabaiaknál, mert közben a vonalon túlra került. (15:10) (15:10)

36
    Bíró fogta Kelemen ziccerét, majd rosszul indítja Szondit. (15:10) (15:10)

36
    SZÖGI átlövésből megszerzi saját negyedik, csapata 11. gólját kilenc méterről. (15:11) (15:11)

36
    DRÁVAI Gyöngyi beindult, harmadik gólja, ez most középről, átlövésből. (16:11) (16:11)

37
    GÁVAI Szonja a bal szélről szerez szép gólt, eléggé elvédekezte most magát a Vác. (16:12) (16:12)

37
    Komolyabban őrzik most Drávait. (16:12) (16:12)

38
    Kamper passzívnál talpról lőtt kapura, a kapufáról pattant ki. (16:12) (16:12)

38
    GLUSICA hozza közelebb a csabaiakat gyors támadás után. (16:13) (16:13)

38
    Agresszívebb védekezésre váltott a Békéscsaba. Kamper ejtette ki a labdát közben. (16:13) (16:13)

39
    Glusica kapott rossz passzt a bal oldalon, a Vác jöhet. (16:13) (16:13)

39
    Konkoly Csaba próbál kitalálni valami újat támadásban, egyelőre a csabaiak zavaró védekezése óta nem sok babér termett a hazaiaknak. Az időkérés után váci támadás jöhet. (16:13) (16:13)

39
    Kamper megy bele a falba, a lilák jöhetnek. (16:13) (16:13)

40
    Szondi Zsófia áll ki két percre és hetes a Békéscsabának. (16:13) (16:13)

40
    NYIKOLAJENKO első szándékból a bal felsőbe lövi a büntetőt. (16:14) (16:14)

40
    Kettőre olvadt a váciak öt gólos előnye. (16:14) (16:14)

41
    Hámorit blokkolják le középen, Sipeki könnyedén megszerzi. (16:14) (16:14)

41
    Csáki lép vonalra a váciak szerencséjére. (16:14) (16:14)

42
    DRÁVAI talpról középről még emberhátrányból szerez gólt. (17:14) (17:14)

42
    Kiegészült a váci együttes. (17:14) (17:14)

42
    Visszafújták Szondi gólját, de hetes a Vácnak és két perc Szöginek. (17:14) (17:14)

42
    KAMPER Olívia Veressnek is bebombázta a hetest. (18:14) (18:14)

43
    GLUSICA a passzív határán középről a bal felsőt pókhálózta ki emberhátrányban. (18:15) (18:15)

43
    DAKOS szép figura végén beállóból lő gólt. (19:15) (19:15)

43
    Glusica lecsapta szó szerint Drávait 9 méteren, két percre kiáll. (19:15) (19:15)

44
    Egy fél percig kettős előnyben a Vác, lassan támad a Csaba. (19:15) (19:15)

44
    Walfisch így is be tudott törni ziccerig, de a felső lécet találta telibe. A kipattanó marad a vendégeknél. (19:15) (19:15)

45
    CSÁKI futott be középre és emberhátrányból is nagyon szép gólt szerez. (19:16) (19:16)

45
    Hansághy jó szögből lőhetett a jobb szélről, Sipeki bravúrral hárított a könyökével. (19:16) (19:16)

46
    Nagyon jól jött ki a Békéscsaba ebből az emberhátrányból. Nikcevic közben blokkolja Nyikolajenko lövését, jöhet a Vác. (19:16) (19:16)

46
    DRÁVAI GYÖNGYIT rángatták folyamatosan, de 8 méterről így is hatalmas átlövésgólt szerez középről a jobb felsőbe! (20:16) (20:16)

47
    SZABÓ Valéria középen fault ellenére is belövi a csabai gólt. (20:17) (20:17)

47
    Nikcevic kap két percet visszahúzásért. Ez rossz bolt volt a Vácnak. (20:17) (20:17)

48
    Hámori próbált betörni, de kifigyelték a szándékot és elé álltak, belemenés. (20:17) (20:17)

48
    Bíró Blanka védte Szabó lövését bravúrral, jöhet a Vác. (20:17) (20:17)

49
    VIRÁG Noémi kapott remek passzt bal kettőbe, betört és a bal alsóba lőtt. (21:17) (21:17)

49
    Kiegészült a Vác. (21:17) (21:17)

50
    WALFISCH Mercédesz remek átlövésgóllal jelentkezett a bal oldalról. (21:18) (21:18)

50
    Dakos harcolt ki hetest és Szabó Valériának egy kettő perces kiállítást. (21:18) (21:18)

50
    KAMPER magabiztosan a bal alsóba bombázta a hetest. (22:18) (22:18)

51
    Drávai szerzett labdát, de visszafújták fault miatt. A záró 10 percbe léptünk. (22:18) (22:18)

51
    NYIKOLAJENKO a jobb felső sarokba bombázott átlövésből. (22:19) (22:19)

52
    Szondi lerohanás után bepattintotta a gólvonalig, ott a felső lécre pattant kétszer, de a vonalon nem jutott át teljes terjedelmével. (22:19) (22:19)

52
    Átfutott a vonalon az egyik csabai játékos, jöhet a Vác. A hazaiak szerencséjére, nem tudja a Békéscsaba kihasználni a váciak hibáit, pedig most sok adódik belőle. (22:19) (22:19)

53
    Drávai átlövését Sipeki pont a jobb felsőbe várta és oda is kapta, könnyedén védte. (22:19) (22:19)

53
    NYIKOLAJENKO kettőre hozza a Békéscsabát középről egy bal kezes átlövéssel. Minden gól nagyon fontos innentől. (22:20) (22:20)

54
    KAMPER vert meg mindenkit, betört és háromra növelte a hazai előnyt. (23:20) (23:20)

54
    NYIKOLAJENKO jobb kettőből ugyanazt vitte véghez, amit az előbb és újra kettőre hozza a Csabát. (23:21) (23:21)

55
    Virág kockázatos passza a bal szélre nem jön be, kicsúszik a vonalon. Ezért nagy árat fizethet a Vác. (23:21) (23:21)

56
    Rendkívül hosszú ideje támad a Békéscsaba, most passzív. (23:21) (23:21)

56
    Továbbra is passzív. (23:21) (23:21)

56
    GLUSICA a bal oldalról passzívnál átlövésből bepattintja. Egyetlen gól már csak a hazai előny, felrémlik a március eleji meccs. (23:22) (23:22)

57
    Négy perc hátra. (23:22) (23:22)

57
    DRÁVAI Gyöngyi lőtte a hatodik gólját, átlövésből eredményes. (24:22) (24:22)

57
    Hetest harcol ki Szabó középen, véleményesnek tűnt. (24:22) (24:22)

58
    NYIKOLAJENKO a szokásos magabiztossággal veri be a büntetőt. (24:23) (24:23)

58
    Egyetlen gól a különbség, óriási izgalmak. (24:23) (24:23)

58
    Virág lő mellé középről. A Békéscsaba az egyenlítésért támadhat 2 perc 4 mp-el a vége előtt. (24:23) (24:23)

59
    1,5 perc hátra, Bakó Botond kér időt. (24:23) (24:23)

59
    Hetest harcol ki a Békéscsaba jobbról. (24:23) (24:23)

60
    NYIKOLAJENKO belőtte a felső léc alá a hetest, egyenlít a Békéscsaba!! (24:24) (24:24)

60
    Niksic a jobb szélről úgy tűnt, fault miatt kihagyta, de megy tovább, támad a Csaba. (24:24) (24:24)

60
    Végül Triffa mentette meg az egyik pontot, kivédte Szögi ziccerét. (24:24) (24:24)

60
    Mérkőzés vége. (24:24)

A legvégén még az egy pontnak is örülnie kell a Vácnak, teljesen megálltak támadásban a mérkőzés vége felé. Szinte pontosan ugyanúgy zajlott a mérkőzés, mint a márciusi. Gyakorlatilag végig vezette a Vác a meccset, a végén azonban egyenlített a Csaba, sőt, kis híján a győzelmet is megszerezte az utolsó másodpercben.
    Nagyon mély gödörben a Vác továbbra is. Nagyon jó meccset vívtak a felek, a végén adódott néhány vitatható bírói ítélet a hazaiak kárára, de a Vác igazából magának tette nehézzé a meccset, hogy képtelen volt megtartani az öt gólos előnyét.
    A Békéscsaba ezzel bravúrpontot szerzett idegenben és jó helyzetbe került a rájátszás végeredményét illetően, a Vác vesszőfutása pedig továbbra is tart, bár most legalább egy pontot szereztek.
    A végeredmény tehát Vác – Békéscsaba: 24-24!
    ---- (19:22:20)

Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE: Dömény-Veress, Sipeki, Terenyi – Hanczvikkel, Gávai, Tóth S., Nyikolajenko, Csáki, Szabó, Szögi, Dombi, Kelemen, Walfisch, Glusica, Barján, Diószegi – Vezetőedző: Bakó Botond

Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba