Ausztria – Magyarország 2:6 (vége)
Ausztria
2:6 (2:1, 0:2, 0:3)
Magyarország
hétfő 14.04.2014, 16:30 • ifj. Ocskay Gábor jégcsarnok, Székesfehérvár • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Az eleje rémálomszerűen indult, kettő góllal elhúztak az osztrákok, sokat számított, hogy még az első húsz percben sikerült szépítenünk. Elképesztő, hogy 0-2 után zsinórban hat gólt ütve tudtunk végül fölényesen győzni. A legjobb játékosnak Galló Vilmost választják a mérkőzésen! Szubjektív véleményem szerint még Arany Gergely is megérdemelte volna, mert rendkívül fontos pillanatokban védett többször is bravúrral.
    Ezzel tehát két meccs, két győzelem, kieséstől már nem kell tartanunk!
    Ausztria – Magyarország: 2-6!!
    Folytatás szerdán Lengyelország ellen, remélem hasonló sikerrel!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (18:46:27)

60:00

59:30
    Az utolsó percben járunk. Ünnepelnek a nézők, két győzelemmel kezdjük a tornát!

58:57
    Magyarország gólt szerzett!!
    STIPSICZ tette középre balról és valakiről bepattant, vélhetően egy védőről. 6-2 Magyarország javára, a végén fölényessé vált a magyar győzelem!!
    Gólpassz: Vizi, Mazzag.

58:15
    Zúg a Ria-ria Hungária!! Arany véd közben egy távoli lecsorgó lövést a biztonság kedvéért, buli jön.

57:50
    Újra bent Müller, úgy tűnik, már nem bíznak az egyenlítésben a sógorok sem.

57:16
    ERDÉLY CSANÁD szerzett korongot a középpályánál, végig tudta vinni szólóban és középről az üres kapuba bombázott!! Szép volt fiúk, ez már megvan!! 5-2 ide!!

57:00
    Winkler lövését blokkoljuk majd ez a sorsa Huber lövésének is!

56:30
    A vendégek mestere időt kér. Elég korán lehozták a kapust, kb 5 perc volt még hátra akkor a meccsből. 3,5 percet kell még kihúznunk valahogy és akkor két győzelemmel rajtolnánk!

56:30
    Szabó szerzett korongot a bal oldalon, középre tette, Erdély lőtte volna kapura, de közben visszaért három védő és blokkolták az üres kapu előtt!

55:50
    Üres az osztrákok kapuja, lehozták a kapust egy mezőnyjátékosért, kvázi kettős előnyben vannak!

55:25
    Vizi üti ki egy időre.

55:05
    Ajj, ez most nagyon nem hiányzott, végre túl voltunk az egyik büntetésen, jön a másik azonnal.

54:58
    Kiegészültünk, de máris újra hátrány!! Stipsicz hagyja el két percre a játékteret, megdolgozunk védekezésben rendesen!

54:35
    Most Stipsicz üti ki, a visszahozott korongot Huber teszi kapura.

54:10
    Kragl Wachtert találja telibe, egy időre fel tudunk szabadítani, de már jönnek is a fehérek.

53:50
    Felálltak az osztrákok.

53:07
    Szerencsére, most az osztrákok is abba a hibába esnek, mint mi korábban, tilos felszabadítás emberelőnyben.

52:47
    Vokla Roland pihen két percig a magyaroktól. Faultolta Gaffalt nagy helyzetben középen. Lehet, hogy ezzel egy gólt akadályozott meg.

Gólok és gólpasszok: 4. Zwerger (Wukovits), 10. Huber (Zwerger) – 16. Galló (Keresztúry, Szaller), 29. Keresztúry (Kiss), 37. Vokla (Vizi), 45. Galló, 58. Erdély, 59. Stipsicz (Vizi, Mazzag)

Ausztria: Müller (Stroj) – Wolf, Jakubitzka, Wukovits, Paulwebber, Haudum – Kragl, Schnetzer, Huber, Haberl, Baltram – Birnbaum, Kirchschlager, Gaffal, Zwerger, Winkler – Hackl, Hagen, Pilloni, Poschmann, Wachter
    Magyarország: Arany (Kornakker) – Garát, Láday, Erdély, Szabó K., Galló – Stipsitz, Szabó B., Kiss, Keresztúry, Gáspár – Szallner, Herner, Vizi, Mazzag, Vokla – Jászai, Szabad, Kovács, Terbocs, Egyed

Játékvezetők: Markus Hagerström (FIN), Marco Mori (ITA)