Ukrajna – Ausztria 2:3 (hosszabbítás vége) | Japán2 – Szlovénia 2:1 (vége) | Dél-Korea – Magyarország 4:7 (vége)
hosszabbítás vége
Ukrajna
2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Ausztria
vasárnap 20.04.2014, 05:30 • Goyang Ice Rink (Korea) • Div. I/A Világbajnokság

Végül hosszabbításban kiharcolta a győzelmet Ausztria egy igencsak véleményes góllal, de a videóelemző alapján megadták a játékvezetők.
    Ukrajna – Ausztria nagy izgalmak után 2-3!
    ---- (07:45:04)

61:35
    Ausztria gólt szerzett!
    Végül mégis megadták a gólt, Ausztria hosszabbításban legyőzte Ukrajnát! A gólszerző LEBLER! Az ukrán edző mérgében behajította az egyik kulacsot a pályára!
    2-3!

A sokadik lassítás sem meggyőző.

61:30
    Videóelemző segítségét kérik a játékvezetők, mert lehetséges, hogy mégis bent volt az előző lövés.

61:30
    Egy palánkról visszacsapódó korongot Heinrich közvetlen közelről a bal oldali kapuvasra lőtt rá! Kimaradt a nagy helyzet.

60:43
    Kiállítottak egy ukrán játékost, 4 a 3 ellen támadhat Ausztria!

60:40
    Osztrák időkérés már a hosszabbítás első percében.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A sok helyzet ellenére góliszony volt ebben a harmadban. Egyik fél sem talált be, így most jöhet az öt perces négy a négy elleni hosszabbítás hirtelen halállal. Ha az sem hoz döntést, büntetők döntenek a mérkőzés sorsáról.
    Egyelőre tehát Ukrajna – Ausztria: 2-2.
    ----

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:00
    Erősen hosszabbításra áll a meccs, az utolsó percbe léptünk.

55:10
    Megúszták ezt is az ukránok, kevesebb, mint 5 perc a rendes játékidőből.

53:05
    Materukhin áll ki két percre, újabb osztrák emberelőny, ez kicsit véleményesnek tűnt.

52:30
    Tűzijátékoztak az osztrákok, de Gaiduchenko sorozatban bemutatott védéseivel tartja az ukránokat. Közben kiegészült Ukrajna.

50:00
    Ladygin 2 percre kiáll pihenni bottal akasztás miatt.

50:00
    Mindkét együttes kiegészült, nem született gól, de kimaradt egy hatalmas helyzet, Blagy egy méterről lőhetett középről.

47:18
    Gáncsolás miatt egy osztrák is kiáll két percre, szinte két teljes percig négy a négy ellen a csapatok.

Gólok és gólpasszok: 11. Blagy (Mikhnov), 33. Materukhin (Timchenko, Shafarenko) – 10. Heinrich, 13. Heinrich (Lebler), 62. Lebler

Ukrajna: Gaiduchenko (Seliverstov) – Navarenko, Pobyedonostsev, Mikhnov, Blagy, Belukhin – Isayenko, Petrukhno, Shafarenko, Tymchenko, Materukhin – Ladygin, Kugut, Varlamov, Toryanyk, Kvitchenko – Skrypets, Nimenko, Zakharov, Padakin, Bondaryev
    Ausztria: Starkbaum (Swette) – Altmann, Schumnig, Lebler, Koch, Hundertpfund – Heinrich, Schlacher, Komarek, Oberkofler, Iberer – Mitterdorfer, Mühlstein, Petrik Nicolas, Schiechl, Petrik Benjamin – Peter, Fischer, Stefan Geier, Manuel Geier

Játékvezetők: Jan Hribik (CZE), Andreas Koch (SUI) – Kensuke Kanazawa (JPN), Tomas Pesek (CZE)