Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)
szétlövés vége (1:0)
Franciaország
3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Kanada
péntek 09.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Bellemare végül a franciák javára döntötte el a találkozót, középről bebombázta a kapus lábai közt! Ezzel vaskos meglepetéssel kezdődik a világbajnokság! Amíg az oroszok fölényesen, öt góllal lemosták Svájcot, addig Kanada egyetlen pontot szerzett, hosszabbításban kikapott a franciáktól, akik valóban remekül játszottak és teljesen megérdemelten szerezték meg a győzelmet!
    A végeredmény: Franciaország – Kanada: 3-2 (szétlövés után)!
    ---- (18:16:22)

A Franciaország csapata nyerte a szétlövést.
    Gólszerző BELLEMARE.

Read is a kapusba lövi! Nincs még mindig gól!

A két gólt szerző Da Costa keze is megremeg, nem talál be! Nincs még gól a szétlövésben!

Monahan a harmadik, de ő sem jár túl Huel eszén!!

Desrosiers a második, ő is Reimerbe lövi!

Turris az első lövő. És elakad Huetben!!! Kihagyta!!

Szétlövés kezdete.

Az első kísérletező Turris lehet, már készülődik.

Csak a szétlövés fog dönteni ezen a találkozón. Ezt nem gondoltuk volna a mérkőzés elején, hogy a franciák ilyen szinten képesek felvenni a kesztyűt a kanadai válogatott ellen. Hamarosan folytatjuk a büntetőlövésekkel!
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:40
    Ez most már lepereg gól nélkül.

64:05
    A hosszabbítás utolsó perce kezdődött el.

63:15
    Nem sokon múlott most a francia győzelem, egyedül törhetett kapura a bal oldalon Meunier, de lövése Reimerről a mezőnybe pattant!

62:20
    Kanadai lövés középről, Huetről kipattan, Rielly kísérletezett.

62:05
    A lövések aránya eddig 27-33, tehát nem panaszkodhatunk, igaz, az első harmadban voltak a legaktívabbak.

61:00
    Az első helyzet a franciáké. Desrosiers tüzelt középről, Reimer pedig jól zárta a szöget, elakadt benne.

60:30
    Máris újra a jégen a két együttes, Franciaország vélhetően a minimális célját már elérte, de a meccs képe alapján akár a győzelmet is megszerezheti.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Hamarosan négy a négy ellen folytatják a csapatok öt percen át. Egy-egy pontot már mindkét csapat birtokol, a második pontért csapnak most össze. Ha nincs döntés, akkor büntetők következnek.
    Nemsokára folytatjuk a hosszabbítással.
    ----

60:00

59:58
    Huet mentette meg csapatát! A bal oldalon Hodgson került nagy lövőhelyzetbe, rá is bombázta közelről, de a francia kapus valahogy átért és 2 mp-el a vége előtt megmentette Franciaországnak a döntetlent!

59:40
    Nem jutnak lövéshez a juharlevelesek, a franciák életük meccsét játsszák.

59:10
    Már az utolsó percbe léptünk, jó eséllyel hosszabbítás lesz a találkozó.

58:50
    Francia ellentámadás a jobb oldalon, Da Costa lőtt jobbról, megpattant, Reimer hárított.

58:45
    Nem tudja most megtartani a korongot Kanada. Jó ideje nem lőttek kapura.

57:45
    A túloldalon Fleury előtt adódott nagy helyzet középen, de nem találta el elsőre a korongot, utána pedig már egy védő szerelte. Teljesen nyílt a találkozó.

57:00
    Rohamoznak a kanadaiak, a jobb oldalról éles szögből lőtt Mackinnon, nem találta el a kaput.

56:10
    Önfeláldozóan védekeznek a franciák, most éppen Hodgson lövésébe vetődött bele egy védő, majd Treille megszerezte, csak lesen adta Meuniernek előre.

55:00
    A záró öt perc előtt nincs döntés, érik a hosszabbítás.

54:25
    A mezőnyben Kanada dominál, de a francia kontrákkal meggyűlik a bajuk. Jól játszik Franciaország, de Kanada tudásának a felét sem adja ma.

53:25
    Ígéretes francia kontra közben elcsúszott egy játékos, így másik két társa lesre csúszott, buli a harmadon kívül.

53:00
    Kihasználta tehát az emberelőnyét Franciaország és másodszor is bevette Reimer kapuját! Újra egál és már csak hét perc hátra.

52:35
    Franciaország gólt szerzet!
    Rosszul védekeztek a kanadaiak, STEPHANE DA COSTA szerzett korongot, elhúzta a kapus mellett balra és az üres kapuba bombázott!! 2-2!

52:15
    A reklámszünet után tehát francia emberelőnnyel folytatódik az összecsapás.

52:15
    Hatalmas francia helyzet egy kontra során, Teddy Da Costa került lövőhelyzetbe a jobb oldalon, de nem sikerült jól eltalálnia a korongot, utána pedig Garrison kiállítást érően szabálytalankodott vele szemben, bottal ütött a kezére.

51:20
    Vajon egy ilyen szerencsés gól hozza meg Kanadának a győzelmet, vagy Franciaország még egyszer be tud találni?

50:42
    Kanada gólt szerzett!
    GUDBRANSON tüzelt középről, a korong elsőre a jobb kapuvasat találta el, onnan Huet hátát, akiről szerencsétlenül éppen a vonal mögé csusszant a korong talán 2 centivel, de bent volt! 1-2!
    Gólpassz: Nathan Mackinnon.

50:45
    Huet védése után átcsusszant rajta a korong, de úgy tűnt, még pont a gólvonalon megszerezte. Bár a lassítás szerint nem. Ez kanadai gól lesz! Gudbranson már emeli a kezét!

50:20
    50 perc játék után továbbra sincs döntés, Huet védése után bulival folytatódik a meccs.

49:50
    Francia kontra, de a végén csak egy erőtlen lövésre futotta, Reimernek nem okozott gondot.

49:15
    Bieksa tüzelt jobbról a kék vonal közeléből, Huet ezt is hárítja, de marad a fehér mezeseknél.

48:35
    Tilos felszabadítás a kékektől, Hodgson nagyon éles szögből leadott lövése után.

47:55
    Egyre ritkábban jut el Franciaország az ellenfél kapujához, a kanadaiak jól szűrnek ebben a harmadban középen.

47:10
    Ellis és Ward okozott zavart a kék mezesek kapuja előtt, Huet beletette a botját és oldalra döfte a korongot. Végül kikerül a játéktérről, reklámszünet kezdődött.

47:00
    Scheifele lövése pattan ki Huetről, nagyon veszélyes volt, de a franciák szerencséjére senki nem érkezett a kapunál a jobb oldalon.

46:00
    Továbbra is meglehetősen sok a játékmegszakítás, lassan halad a játék.

45:50
    Myers bombázta kapura középről, a jobb oldali kör közeléből, Huet bravúrral lekapta a lepkéssel!

45:05
    Kicsusszan a korong középen a francia harmadból, nem is tudják visszavinni a kanadaiak.

44:00
    Továbbra sem tud Kanada igazán felpörögni. Mennek, rakkolnak, de nem meggyőzők egyelőre.

43:40
    Mackinnon került lövőhelyzetbe középen, Huet védte a komoly bombát!

42:02
    Treille tüzelt jobbról, Reimer szokás szerint hárította. Most kicsit szakadozott a játék, sok a kisebb szünet.

41:56
    Már csak szimpla emberelőny a franciáknak, a legrosszabbat megúszták a kanadaiak.

41:10
    Meunier lövését bravúrral hárította Reimer!

40:40
    Még tart egy áthúzódó kanadai kiállítás az előző harmadból. Most pedig Brouwer kap egy újabb két percet bottal ütésért. Kettős francia előny!!

40:30
    Vajon lesz-e döntés a rendes játékidőben?

40:01

Ebben a harmadban komolyabb kanadai fölényről beszélhetünk, de nem sikerült a kapuba találni egyik csapatnak sem. Nem sokat tudott támadni Franciaország, de két kontrájuk is nagyon közel állt a gólhoz.
    A záró harmadban sem biztos, hogy eldöntik a felek, de Kanada azért magára talált ebben a húsz percben, még ha nem is lőttek gólt, a fölényt kiharcolták.
    Egyelőre továbbra is 1-1 az állás, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:55
    Auvitu középről leadott lövése, majd Bellemare ismétlése is kijön Reimerről!

39:19
    Hoppá, újabb kiállítás! Bieksa kénytelen kiszállni két percre gáncsolás miatt! Kettős francia emberelőny!

39:00
    Utolsó perc, úgy tűnik, ebben a harmadban nem esik gól.

38:40
    Felálltak a franciák emberelőnyben a kanadai harmadban, de a középről leadott lövést blokkolták a védők.

38:27
    Igen, az lett. Két percre kiszáll Brouwer bottal ütés miatt. Francia emberelőny.

38:25
    Újabb dulakodás a palánk mellett, ebből most úgy tűnik kiállítás is lesz.

37:50
    Kanada többet birtokolja a korongot, de a második harmadban a 13-5-ös lövési arányuk sem elegendő egyelőre még. Döntetlen az állás.

37:20
    Továbbra is úgy tűnik, hogy vagy jóval több francia szurkoló utazott ki Belorussziába a világbajnokságra, vagy a helyi közönség szimpátiája a franciáké.

37:00
    Most jó ideig csak adogattak, majd Kadri tüzelt jobbról nagy helyzetben, Huet védett. Az ismétlés már elmaradt, a bunyó a végén nem.

36:10
    Most már valószínű, hogy 1-2 gól fog dönteni a meccs végén. A francia válogatott meglepetést okozhat a VB-n.

35:40
    Da Costa egy francia kontra végén középről lőhetett egy védő szorításában, nem okozott gondot Reimernek.

35:05
    A fehér mezesek nyomást gyakorolnak Huet kapujára. Éppen Read bal oldali lövését láthattuk, ám az Huet válláról fölé szállt, ki a pályáról.

34:40
    Teljes létszám mellett is a kanadaiak támadnak többet, a franciák kontrái azonban életveszélyesek.

34:08
    Gyors lövés a buli után, Gudbarsson kísérletezett, elakadt a kapusban.

34:05
    Mackinnon szólózott középen, nem jutott lövéshez, ám a jobboldalon Burrows már igen, tüzelt, Huet pedig reflexből hárított.

33:38
    Burrows feledkezett lesen, Ellis passza így sikertelen.

33:00
    Tovább élénkült a csendesedni látszó iram, a kanadaiak támadnak éppen.

32:30
    Szenzációs korongszerzés középen Bellemare-tól, jobbra passzolt a kettő az egyben szituációban Fleurynek, aki azonban Reimerbe bombázott közelről!

31:50
    Schenn és Ellis került közel a gólhoz középen, közvetlen közelről lőhettek, de Huet ezeket is hárította bravúrral!

31:30
    Megint Mackinnon tüzelt középről, Huet hárította, majd Burrows ismételt középről, ezt is fogta a kapus.

30:55
    Ismét remek francia védekezés, Kanada nem jutott lövéshez, a semleges harmadban a korong.

30:00
    Rengeteg most a játékmegszakítás. Rögtön a buli után kiállítás, Guttig áll ki két percre a franciáktól. Kanadai emberelőny következik lökés miatt.

29:51
    Fleury alighanem megúszott egy bottal akasztást, kiállítás gyanús volt a dolog. A buli a kanadai harmadban, de ismét kikerül onnan egy tilos felszabadítással Huberdeautól.

29:11
    Reimernek kellett védenie Desrosiers bombáját jobbról, sikerrel tette!

28:10
    Nem jött össze a lövés a kanadai támadás végén, de hamarosan ismét megszerzik. Mackinnon harcolt a korongért és lőtte is volna balról a kapu felé, de felszedték az ütőjét.

27:35
    Reimer biztonsági védése, Ritz fenyegetően közelített, inkább nem kockáztatott a kapus.

27:01
    Már a túloldalon egy helyzet, Da Costa lövését Reimer hárítja.

26:10
    Hatalmas tömörülés Huet kapuja előtt, Monahan tüzelt balról, Read ismételt közvetlen közelről, majd senki nem tudta igazán, hol a korong. Végül a bíró megállította a játékot, a pakk egyértelműen nem került a vonal mögé.

25:40
    Nyom Kanada, trükkös lövés Hodgsontól középről, de Huet számított rá és zárta a szöget. Végül kiütik a kék mezesek a korongot a harmadból.

25:05
    Öt percnek kellett eltelnie, hogy valamelyik kapusnak dolga akadjon végre a második játékrészben.

25:00
    Nem tudták kihozni a franciák a korongot, felállt Kanada. Garrison rá is durrantotta jobbról, Huet bravúrral védett!

24:24
    Francia kiállítás, Da Costa hagyja el két percre a játékteret könyöklés miatt.

24:10
    Végre egy lövés, Mackinnon tüzelt távolról, de nem talált kaput, mellé.

23:39
    Az egyik vonalbíró volt útban egy francia támadás során, Bellemare ütközött vele, de szerencsére nincs sérülés.

23:15
    Az első játékrészben rengeteg lövést láthattunk, egyelőre itt egyetlen egyet sem.

22:30
    Tilos felszabadítás, Chakiachvili ütötte túl messzire. A buli a francia harmadban.

22:10
    A fehér mezeseknél továbbra is, de egyelőre nem tudták tartósan bevinni a korongot a kékek harmadába.

21:35
    Lövés nélkül ért véget a francia támadás, Kanada kihozta a korongot.

21:10
    Az első harmadnál óvatosabban kezdenek a felek, de az iram így is jó.

20:01

A vártnál jóval szorosabb és izgalmasabb meccset láthatunk ezidáig, mindkét csapat betalált egyszer-egyszer. Sok a helyzet, sok a jó lövés, remek az iram, nem panaszkodhatunk.
    Franciaország egyelőre teljesen egyenrangú partnere a jóval esélyesebb Kanadának, ha bírják erővel a következő 40 percben is, a meglepetés sem kizárt.
    Egyelőre tehát 20 perc játék után Franciaország – Kanada: 1-1.
    Maradjanak velünk a szünet után is!
    ----

20:00

19:44
    Egyenlít Kanada, BRAYDEN SCHENN egy rendkívül gyors kombinációt követően középről tisztán lőhetett, Huet nem ért át, így a bal felsőben kötött ki a korong! 1-1!
    Gólpassz: Cody Hodgson, Jason Garrison.

19:35
    Áthúzódó kiállítás lesz a második félidőbe.

19:00
    Megkezdődött az első játékrész utolsó perce, Mackinnon kísérletezett távoli lövéssel balról, a kék vonal közeléből, a saját kipattanójáért ment, de Meunier akadályozta szabálytalanul, újabb francia kiállítás következik két percig.

18:30
    Támad Kanada, de a franciák gyors lábú, pattogós védekezése egyelőre nagyon hatékony. Kérdés, bírják-e ezt a meccs végéig.

17:40
    Ez bizony komoly meglepetés, hogy a franciák szereztek gólt, bár a meccs képét nézve azért annyira nem is, mert már több ziccerük is kimaradt eddig is.

17:03
    Sikerült gólra váltaniuk az emberelőnyt a franciáknak! Roussel okozott zavart a kapu előtt, egy levágódó korongot pedig STEPHANE DA COSTA éles szögből, balról a kapuba bombázott! 1-0!
    Gólpassz: Yohann Auvitu, Pierre-Edouard Bellemare.

16:42
    Bellemare tüzelt egy francia ellentámadás végén középről, Reimer megóvta hálóját újfent.

16:35
    Időt nyert Kanada, kétszer is megszerezték úgy a korongot, hogy meg is tudták tartani.

15:52
    Burrows áll ki gáncsolás miatt két percre a fehér mezesektől. Francia emberelőny.

15:50
    Ismét kanadai helyzet, Mackinnon vitte be a pakkot a jobb oldalon a támadó harmadba, majd lőtt is, Huet hárított. A túloldalon is nagy helyzet, de ebből kiállítás lesz.

15:00
    Most kissé kifújhatja magát Franciaország, cserélni is tudnak, jó ideje a semleges harmadban a korong.

14:20
    Kanada, a "megszokott" módon a kapu környéki tömörülésekre elég agresszívan reagál, azonnal lökdösődni kezdenek.

13:40
    Kanada egyértelműen nyomás alá helyezi Franciaországot, érik már az észak-amerikaiak gólja.

12:55
    Brouwer ütőjén változtatott irányt az előző lövése Gudbransonnak, és valóban a felső kapuvasról vágódott vissza a mezőnybe. A 0-0 ellenére nagyon élvezetes, jó találkozó eddig, az iramra sem lehet panasz!

12:55
    A mérkőzés eredménye továbbra is 0-0, most éppen a reklámszünet zajlik.

12:15
    Nem látszott tökéletesen, de alighanem egy jobb oldali lövést követően Gudbranson a kapuvasat találta el!

12:00
    Többnyire szép, folyamatos a játék, nincs sok játékmegszakítás a meccsen eddig.

11:30
    Érdekes módon úgy tűnik, hogy a közönség szimpátiája egyértelműen a franciáké. Lehet, hogy próbálnak a kevésbé esélyes csapatnak drukkolni?

10:55
    Újabb francia kontra, a jobb oldalon vitte végig Stephane Da Costa, kapura is bombázta, Reimer azonban ezt is bravúrral védte!

10:05
    A harmad feléhez érkezve jelenleg 6-6 lövésnél tartanak a csapatok. Kanada a kezdeti gyengélkedés után mezőnyfölénybe került, de a francia kontrák továbbra is veszélyesek.

09:25
    Myers emelte be a korongot a kapu közelébe, Huet a biztonság kedvéért lekapta a levegőből.

08:47
    Ismét Huet főszerepben, Bieksa tüzelt középről, a francia kapus szépen védte a lapos lövést.

08:30
    Turris jobbról kereste a rést, lőtt, de Huet mellett nem találta meg a szabad helyet a kapuba.

07:50
    Lassanként áttevődik a játék a francia harmadba, már jóval aktívabbak a kanadaiak, a franciák inkább kontrákra építenek.

07:15
    Huet remekül zárta a szöget, Scheifele próbált volna lőni, de nem volt szabad hely.

06:55
    Úgy tűnik, itt is megvan az egy perc reklámszünet, folytatódik is a játék.

06:55
    Az ellentámadást Meunier vitte végig, de egy védő szorításában lövése nem lett túl erős, Reimer szépen védte a felső sarokba tartó kísérletet.

06:45
    Turris került helyzetbe a bal oldalon, közvetlen közelről tüzelt, Huet hárította bravúrral.

06:05
    És harmadszor is. A Treille-féle sor van bent az európai csapatnál.

05:35
    Eddig jó a francia védekezés, ismét kiütötték a pakkot.

05:10
    Nem sikerült a kanadaiaknak lövőhelyzetbe kerülni, a kék mezes csapat kivágta a korongot egyelőre.

04:35
    Mackinnon próbálta visszahúzni a korongot a kapuba, miután balról jobbra megkerülte, Huet résen volt, de közben egy kiállítás. Meunier ül le két percre a franciáktól gáncsolás miatt.

04:05
    Franciaország meglehetősen aktív eddig, a juharlevelesek kissé álmosan kezdtek. Középen Tardif maradt le centiméterekkel egy belőtt korongról, ebből is nagy helyzet lehetett volna.

03:20
    Kiegészültek a kanadaiak, újra teljes létszámban mindkét gárda.

03:00
    Meg is volt a meccs első kisebb bunyója, de nem fajult el a dolog, kiállítás nélkül megúszták.

02:54
    Emberhátrányban is kontrázni tudott Kanada, Brouwer azonban a visszatett korongot Huet-be lőtte. A visszatámadásnál Bellemare került középen helyzetbe, a kanadai kapus hárított, Roussel pedig már nem tudott duplázni.

02:00
    Elhalt a kanadai akció, jöhetnek a franciák, de Desrosiers túl korán csusszant a zónába, les.

01:19
    Ez mindenképpen nagy meglepetés volt a mérkőzés elején. Kanada egy kettő perces kiállításban is részesül máris, Tyler Myers két percig a büntetőpadon fogás miatt.

01:00
    Hatalmas francia helyzetekkel kezdődött a találkozó! Bellemare egy az egyben vihette a kapusra, Reimer hárított, előtte 15 mp-cel pedig Fleury ziccerben a bal oldalon egy az egyezhetett, de azt a párharcot is Reimer nyerte!

00:01

Franciaország válogatottja kékben, Kanada pedig fehérben lép jégre, a mérkőzés hamarosan kezdődik, tartsanak velünk!

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Treille, Meunier, Desrosiers – Auvitu, Besch, Fleury, Stephane Da Costa, Bellemare – Janil, Chakiachvili, Roussel, Guttig, Teddy Da Costa – Dieude Fauvel, Tardiff, Henderson, Ritz, Raux

Kanada: Reimer (Scrivens) – Bieksa, Garrison, Turris, Burrows, Mackinnon – Coburn, Myers, Hodgson, Brouwer, Kadri – Ellis, Gudbranson, Schenn, Huberdeau, Read – Rielly, Monahan, Chimera, Ward, Scheifele
    Szövetségi kapitány: Dave Tippett

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Steve Patafie (USA) – Nicolas Fluri (SUI), Andre Schrader (GER).

Megkezdődik a jégkorong világbajnokság a legjobbak között. Az első mérkőzésen Franciaország és Kanada csapnak össze. A meccs egyértelmű esélyese Kanada. A francia válogatottban is találhatunk egy NHL játékost, Roussel személyében, aki a Dallas csapatát erősíti. A többiek többnyire hazájukban, vagy Finnországban játszanak.
    Az észak-amerikai válogatott minden játékosa az NHL-ben játszik, ez is alátámasztja a juharlevelesek egyértelmű győzelmi esélyeit.
    Vajon meg tudják-e tréfálni Kanadát, vagy az esélyesebb csapat besöpri a fontos három pontot?
    Az összecsapás pénteken délután 15:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 18. Da Costa (Auvitu, Bellemare), 53. Da Costa, utolsó bünt. Bellemare – 20. Schenn (Hodgson, Garrison), 51. Gudbranson (Mackinnon)