Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)
szétlövés vége (1:0)
Franciaország
3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Kanada
péntek 09.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

40:40
    Még tart egy áthúzódó kanadai kiállítás az előző harmadból. Most pedig Brouwer kap egy újabb két percet bottal ütésért. Kettős francia előny!!

39:19
    Hoppá, újabb kiállítás! Bieksa kénytelen kiszállni két percre gáncsolás miatt! Kettős francia emberelőny!

38:27
    Igen, az lett. Két percre kiszáll Brouwer bottal ütés miatt. Francia emberelőny.

30:00
    Rengeteg most a játékmegszakítás. Rögtön a buli után kiállítás, Guttig áll ki két percre a franciáktól. Kanadai emberelőny következik lökés miatt.

24:24
    Francia kiállítás, Da Costa hagyja el két percre a játékteret könyöklés miatt.

19:00
    Megkezdődött az első játékrész utolsó perce, Mackinnon kísérletezett távoli lövéssel balról, a kék vonal közeléből, a saját kipattanójáért ment, de Meunier akadályozta szabálytalanul, újabb francia kiállítás következik két percig.

15:52
    Burrows áll ki gáncsolás miatt két percre a fehér mezesektől. Francia emberelőny.

04:35
    Mackinnon próbálta visszahúzni a korongot a kapuba, miután balról jobbra megkerülte, Huet résen volt, de közben egy kiállítás. Meunier ül le két percre a franciáktól gáncsolás miatt.

01:19
    Ez mindenképpen nagy meglepetés volt a mérkőzés elején. Kanada egy kettő perces kiállításban is részesül máris, Tyler Myers két percig a büntetőpadon fogás miatt.

Gólok és gólpasszok: 18. Da Costa (Auvitu, Bellemare), 53. Da Costa, utolsó bünt. Bellemare – 20. Schenn (Hodgson, Garrison), 51. Gudbranson (Mackinnon)

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Treille, Meunier, Desrosiers – Auvitu, Besch, Fleury, Stephane Da Costa, Bellemare – Janil, Chakiachvili, Roussel, Guttig, Teddy Da Costa – Dieude Fauvel, Tardiff, Henderson, Ritz, Raux
    Kanada: Reimer (Scrivens) – Bieksa, Garrison, Turris, Burrows, Mackinnon – Coburn, Myers, Hodgson, Brouwer, Kadri – Ellis, Gudbranson, Schenn, Huberdeau, Read – Rielly, Monahan, Chimera, Ward, Scheifele
    Szövetségi kapitány: Dave Tippett

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Steve Patafie (USA) – Nicolas Fluri (SUI), Andre Schrader (GER)