Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Szlovákia
2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
Csehország
péntek 09.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Tulajdonképpen a 60 perces rendes játékidőben is job benyomást tett a meccset végignézőkre a cseh csapat, de a szlovákok lelkes és kemény hokijukkal ezt kompenzálni tudták! Azért a játék képe alapján meglepetés lett volna ha Szlovákia 3 ponttal gazdagodik a mai estén, igaz nem álltak messze ettől Vujtek mester tanítványai!
    Ám az igazi klasszisok cseh oldalon szerepeltek – főleg Jágr, de Klepis is – és ez végül 2 pontot eredményezett Csehországnak, míg Szlovákia eggyel vigasztalódhat!
    Összességében remek meccs, igazi rangadó volt, nagyszerű propagandája a jégkorongnak!
    Köszönjük a kedves figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (22:09:22)

61:50
    Csehország gólt szerzett!
    Gólszerző: JAKUB KLEPIS.

JAKUB KLEPIS a saját harmadából indulva korcsolyázott végig, gyakorlatilag az egész pályán és a szlovák harmadba érve, hatalmas erővel bombázta Jan Laco kapujába Csehország győztes gólját! 2-3

61:06
    Hartl volt lendületes, de nem tudott közelről a szlovák kapuba találni!

60:30
    Természetesen 4 a 4 elleni a játék!

60:04
    Meg kell ismételni a kezdőbulit.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem bírta ki a kicsivel több mint két percet a sokáig vezető Szlovák válogatott Csehország ellen, Jaromír Jágr klasszishoz méltó góllal tudott a rendes játékidő vége előtt egyenlíteni!
    Jöhet a hosszabbítás!
    Maradjanak velünk!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:39
    Még egy bedobás és egy kis férfias kakaskodás a szlovákok harmada előtt!

59:00
    Egy perc a rendes játékidőből, hosszabbítás lesz?

57:53
    Gólszerző JAROMIR JÁGR.

Eddig bírták a nyomást a szlovákok! Ondrej Nemec jobbról belőtt korongját a rutinos klasszis JAROMÍR JÁGR lőtte be közelről, kapásból Laco kapujába! 2-2

57:18
    Egyelőre tartja egygólos előnyét Szlovákia válogatottja!

56:20
    Vitasek lövése ment el Laco kapuja mellett!

55:42
    Zatovic nem tudta belőni közelről Cervenka korongját!

54:55
    Kiegészültek a csehek!

54:14
    Sloboda nagy lövése vágódott le a cseh védelemről!

53:31
    Ladislav Nagy lőtt, Salak ismét védett.

53:07
    Tatar bombáját hárította Salak.

52:55
    Vitasek kapta a 2 percet, visszahúzásért! Emberelőnyben a szlovák válogatott!

52:50
    Kiállítás lesz a csehektől!

51:51
    Sekac bombája után a korong a hátsó védőhálóba vágódott.

50:45
    Révay közeli korongját nehezen mentették a csehek.

50:29
    Újabb buli a szlovák védőharmad előtt.

49:25
    Petruzalek szólója nem vezetett eredményre!

48:00
    Tucatnyi perc játékidő még a végéig, egyelőre továbbra is egy gól a szlovákok előnye.

46:52
    Buli a szlovákok harmada előtt.

45:55
    Szép cseh támadás végén Novotny hagyott ki nagy helyzetet.

45:30
    Zamorsky nagy lövését hárította szépen Laco.

44:21
    Ladislav Nagy hibázott nagy helyzetben a cseh kapu előtt!

44:10
    Satan lőtt kapura a túloldalon, de Salak védeni tudott.

40:01

Jönnek a csapatok a harmadik harmadra, egyelőre egy góllal vezet Szlovákia!

Nagyot fordult az eredmény a második húsz percben! A jól védekező szlovák csapat két ellenakcióból is be tudott találni, míg a csehek kihagyták fórjaikat és helyzeteiket is! Vajon lesz -e a csehekben spiritusz a záró harmadban vagy a "kistestvér" megfricskázza Őket?
    Megtudhatják, ha a szünet után is minket figyelnek!

40:00

38:28
    Petruzalek közeli próbálkozását is védeni tudta Laco!

38:01
    Kettő percen belül vagyunk ebben a harmadban, eddig hatalmas a fordulat az első harmadhoz képest!

37:35
    Most viszont tilost ütöttek a csehek.

37:13
    Cervenka bombáját is hárította a szlovák kapus!

37:08
    Sevc közeli, nagy lövését védte Laco.

37:00
    Vajon lesz -e erre válasza a cseheknek?

35:45
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző MAREK VIEDENSKY. Assziszt: Michel Miklik.

Parádés akció végén Miklik tolta a korongot VIEDENSKY elé, aki bebombázta a korongot Salak kapujába! 2-1 Szlovákia javára!

35:17
    Egy ellenakció végén Zamorsky passza volt pontatlan, pedig 2 az 1 ellen léptek ki a szlovákok!

35:00
    Most szinte kizárólag a szlovák kapu előtt zajlik a játék!

34:48
    Sobotka kapáslövését hárította Laco!

34:14
    Nem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel Szlovákia, kiegészültek a csehek.

33:20
    Mikus egy védelmi baki után lőtt kapura, de Salak védett.

32:14
    Marcinko kapott egy komolyat Kindltől és ezért kiállítás járt! 2 perces szlovák emberelőny jön!

31:41
    Klepis közeli lövését tudta védeni Laco!

30:20
    Felvonulásokat rendeznek a csehek a szlovák kapu előtt, de egyelőre eredmény nélkül.

29:48
    Kiegészültek a szlovákok.

28:47
    Sobotka passza nem volt pontos Jágr felé.

28:10
    Cervenka közeli lövését hárította Laco.

27:48
    Az iménti szituáció során Brejcak odaütött Polaknak, aki a jégen maradt, újabb cseh emberelőny!

27:40
    Polak közelről nem tudta beütni a korongot a szlovák kapuba!

26:45
    Váratlan volt a szlovákok egyenlítése, de most lesz igazán érdekes a meccs!

25:17
    Gólszerző MICHEL MIKLIK.

Egyenlít a szlovák csapat! Tomas Tatar korongját MIKLIK lőtte a jobb felső sarokba! 1-1

25:05

24:38
    Sloboda lövését tudta védeni Salak.

24:08
    Satan korongja ment el keresztben a kapu előtt!

23:05
    Petruzalek kapott 2 percet Viedensky akadályozásáért, emberelőnyben most Szlovákia!

20:01

Jön a folytatásra a fehér mezes cseh- és a kék felsős szlovák csapat! Ne feledjük; közel másfél percig még tart a csehek emberelőnye, Brejcak ül még a büntetőpadon.

Egyelőre egy góllal vezet a cseh együttes és ennyivel jobbak is voltak a Ruzicka legények az első harmadban!
    Ráadásul majdnem másfél percig még emberelőnyben is lesznek a folytatásban!
    Izgalmak egészen biztosan lesznek, tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:55
    Hudler egészen közelről nem tudott betalálni emberelőnyben!

19:25
    Brejcak kapott 2 perces büntetést, gáncsolásért, emberelőnyben Csehország!

18:50
    Kindl bombája vágódott le a szlovák korcsolyák egyikéről!

18:01
    Kettő percen belül vagyunk ebben a harmadban, támad a szlovák válogatott!

17:12
    Kiegészült a cseh válogatott!

17:06
    Tatar cselezett jó helyzetben egy kicsit többet a kelleténél!

16:27
    Satan lövését fogta meg Salak.

15:48
    Ladislav Nagy egészen közeli lövését védte Salak.

15:12
    Zamorsky akasztotta Tybort, 2 perces szlovák fór jön!

14:40
    Most próbál erősíteni, támadni a szlovák csapat.

12:09
    Marcinko nem tudta közelről beütni Révay passzát.

11:15
    Sobotka remek lövésénél kellett mamuttal mentenie Laconak!

10:30
    Zamorsky közeli lövését hárította Laco.

10:03
    Satan passzát Nagy lőtte rá, Salak védeni tudott.

9:30
    Zatovic most nem tudott korongot lopni a szlovák védőharmadban.

8:37
    Salak védett kétszer egymás után nagyot, előbb Satan majd Hrivik bombáját.

8:09
    Révay korongját tudta blokkolni a cseh védelem.

7:20
    Jan Kovar bombáját is védeni tudta a szlovák kapus!

6:47
    Zatovic lövését Laco most védeni tudta!

6:24
    Gólszerző ONDREJ NEMEC.

Éppen sima fórban voltak a csehek és Hudler visszatett korongját
    ONDREJ NEMEC hatalmas erővel vágta a léc alá! 1-0 Csehország javára!

5:55
    Nagy nehezen kiütik a korongot a szlovák védők.

4:57
    Kiegészültek a csehek, egy ideig most kettős fórban lesznek.

4:34
    Marincin is elkövetett gyorsan egy súlyosabb szabálytalanságot, Ő is kiáll 2 percre!

2:57
    Viedensky lépett ki emberhátrányban, Nemec akasztotta! A helyzet végül kimaradt, de Nemec is kapott egy 2 percet, 4 a 4 elleni játék jöhet!

2:17
    Itt az első 2 perces büntetés, Mikus kapta, bottal ütésért.

1:15
    Hudler elől mentett a szlovák védelem.

0:30
    Elmozdult a kapu, "fúrni-faragni" kell!

0:30
    Nincs gól, csak a szlovák játékos, Révay került be a kapuba!

00:01

A két csapat legutóbb az Olimpián találkozott egymással az egyenes kieséses szakaszban, ahol is Tomas Plekanec üres kapus góljával tették biztossá győzelmüket, és ezzel továbbjutásukat a csehek (5-3)

Pikáns összecsapás az idei elit jégkorong vb első játéknapján a „A” jelű nyolcasban! A két szomszédos ország – amely hét évtizeden át egy államalakulat része volt – válogatottja mindig nagy meccset, igazi presztízscsatát vív egymással! Ráadásul a bizonyítás vágya is fűti mindkét csapatot, hiszen sem a tavalyi vb-n, sem pedig az idén Februárban, Szocsiban megrendezett téli olimpiai játékokon sem tudott egyikük sem bejutni még a legjobb 4 közé sem! Ez pedig mindkettejük esetében nagy csalódás és főleg a fanatikus szurkolók bocsátanának meg nehezen egy újabb kudarcot. Az ötkarikás seregszemle után közzétett világranglistán a csehek az ötödik-, míg a szlovákok a nyolcadik helyen állnak, de közel 300 pont választja el Őket egymástól.
    A szlovákok keretében 12 olyan hokis található, akinek még nincs a korábbi világversenyekről semmiféle tapasztalata, így akár afféle „sötét ló”-ként is tekinthetünk rájuk. Azért tíz KHL-es és négy NHL-es játékosuk is szerepel a névsorban, az olimpián jártak közül pedig öten lehetnek most is itt, a minszki vb-n!
    Ami a cseheket illeti, náluk öten maradtak a Szocsiban (le)szerepeltek közül és egyelőre hat olyan játékos tud Vladimir Ruzicka rendelkezésére állni, akiknek klubja már nem érdekelt az Észak-Amerikai profi ligában!
    A legnagyobb név persze még most is Jaromír Jágr, aki New Jersey-ből repült Európába, hogy ismét felhúzhassa magára a cseh válogatott mezét. Kérdés, hogy egy 43. évében járó korongos mire lehet még képes egy világbajnokságon!
    Az esélyek tehát inkább Csehország mellett szólnak a péntek esti találkozón, de Szlovákiát nagy hiba lenne leírni vagy lebecsülni!
    A mérkőzés minden momentuma nyomon követhető lesz minálunk, szokásos élő, online, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset, jó szurkolást kívánunk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 26. Miklik (Tatar), 36. Viedensky (Miklik) – 7. Nemec (Hudler, Cervenka), 58. Jágr (Nemec), 62. Klepis

Szlovákia: Laco(Janus) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Ceresnak, Marincin, Miklik, Marcinko, Révay – Svarny, Valach, Panik, Mikus, Tatar – Brejcak, Skokan, Tybor, Viedensky. Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek
    Csehország: Salak(Jakub Kovar) – Kindl, Nemec, Sobotka, Klepis, Jágr – Polak, Sevc, Cervenka, Hertl, Rolinek – Zamorsky, Kolar, Hudler, Jan Kovar, Sekac – Vitasek, Novotny, Zatovic, Petruzalek. Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Játékvezetők: Bulanov(orosz), Piechaczek(német) – Dedulija(fehérorosz), Raming(orosz)