Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Szlovákia
2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
Csehország
péntek 09.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Tulajdonképpen a 60 perces rendes játékidőben is job benyomást tett a meccset végignézőkre a cseh csapat, de a szlovákok lelkes és kemény hokijukkal ezt kompenzálni tudták! Azért a játék képe alapján meglepetés lett volna ha Szlovákia 3 ponttal gazdagodik a mai estén, igaz nem álltak messze ettől Vujtek mester tanítványai!
    Ám az igazi klasszisok cseh oldalon szerepeltek – főleg Jágr, de Klepis is – és ez végül 2 pontot eredményezett Csehországnak, míg Szlovákia eggyel vigasztalódhat!
    Összességében remek meccs, igazi rangadó volt, nagyszerű propagandája a jégkorongnak!
    Köszönjük a kedves figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (22:09:22)

61:50
    Csehország gólt szerzett!
    Gólszerző: JAKUB KLEPIS.

JAKUB KLEPIS a saját harmadából indulva korcsolyázott végig, gyakorlatilag az egész pályán és a szlovák harmadba érve, hatalmas erővel bombázta Jan Laco kapujába Csehország győztes gólját! 2-3

61:06
    Hartl volt lendületes, de nem tudott közelről a szlovák kapuba találni!

60:30
    Természetesen 4 a 4 elleni a játék!

60:04
    Meg kell ismételni a kezdőbulit.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem bírta ki a kicsivel több mint két percet a sokáig vezető Szlovák válogatott Csehország ellen, Jaromír Jágr klasszishoz méltó góllal tudott a rendes játékidő vége előtt egyenlíteni!
    Jöhet a hosszabbítás!
    Maradjanak velünk!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:39
    Még egy bedobás és egy kis férfias kakaskodás a szlovákok harmada előtt!

59:00
    Egy perc a rendes játékidőből, hosszabbítás lesz?

57:53
    Gólszerző JAROMIR JÁGR.

Eddig bírták a nyomást a szlovákok! Ondrej Nemec jobbról belőtt korongját a rutinos klasszis JAROMÍR JÁGR lőtte be közelről, kapásból Laco kapujába! 2-2

57:18
    Egyelőre tartja egygólos előnyét Szlovákia válogatottja!

56:20
    Vitasek lövése ment el Laco kapuja mellett!

55:42
    Zatovic nem tudta belőni közelről Cervenka korongját!

54:55
    Kiegészültek a csehek!

54:14
    Sloboda nagy lövése vágódott le a cseh védelemről!

53:31
    Ladislav Nagy lőtt, Salak ismét védett.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 26. Miklik (Tatar), 36. Viedensky (Miklik) – 7. Nemec (Hudler, Cervenka), 58. Jágr (Nemec), 62. Klepis

Szlovákia: Laco(Janus) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Ceresnak, Marincin, Miklik, Marcinko, Révay – Svarny, Valach, Panik, Mikus, Tatar – Brejcak, Skokan, Tybor, Viedensky. Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek
    Csehország: Salak(Jakub Kovar) – Kindl, Nemec, Sobotka, Klepis, Jágr – Polak, Sevc, Cervenka, Hertl, Rolinek – Zamorsky, Kolar, Hudler, Jan Kovar, Sekac – Vitasek, Novotny, Zatovic, Petruzalek. Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Játékvezetők: Bulanov(orosz), Piechaczek(német) – Dedulija(fehérorosz), Raming(orosz)