USA – Kazahsztán 4:3 (hosszabbítás vége) | Kanada – Olaszország 6:1 (vége) | Finnország – Svájc 3:2 (1:0 szétlövés után)

Kiállítások percekben: 8/14 (18:14:49)

Izgalmas mérkőzés volt, sok fordulattal, a második harmadban a sok emberelőnyös helyzete miatt az amerikai csapat eldönthette volna a mérkőzést, de a kazahok jogosan egyenlítettek a harmadik felvonásban, úgy hogy még egy büntetőt is kihagytak Romanov révén.

Ám a hosszabbítást nagyon megnyomta az USA, nem bíztak semmit a véletlenre, így a maguk javára fordították a meccset.

61:05
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Dekeyser ad középre balról, Gaudreau nem tudja átvenni, de így kerül a jól érkező SETH JONES elé, aki nagy lövést küld a jobb felsőbe! 4:3 Assziszt: Dan Dekeyser, Johnny Gaudreau.

60:55
    Nelson, majd Dekeyser próbálkozik, Ivanov a helyén.

60:30
    Jones kemény lövését védi Ivanov!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Ez érdekes harmad volt, kétszer voltak emberelőnyben az amerikaiak, de az egyetlen gólt a kazahok lőtték, megérdemelten harcolták ki a hosszabbítást.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:55
    A végén még Jones lő távolról, nem talál kaput.

59:10
    Krasznoszlobodcev kétszer egymás után próbálkozik, előbb egy lepattanót nem tud kapura tenni, majd éles szögből lövi el keresztbe a korongot a kapu előtt.

57:35
    Sztarcsenko húz el a bal oldalon, éles szögből próbálkozik lövéssel, Thomason nem tud kifogni.

56:10
    Kazah támadás végén Litvinyenko lő, a védők blokkolnak.

55:20
    Wingels lő a palánk mellé, a lepattanót még Dekeyser terelné középre, Stapleton piszkál oda, véd Ivanov.

54:25
    Micsoda tűzijáték Ivanov kapuja előtt! Murphy, majd Gardiner, majd a végén közelről Smith lő, mindegyiket védi a kapus!

53:30
    Abdelkader lő mellé.

53:10
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Balról a palánk mellől jön egy megpattanó lövés, két amerikai sem tudja kipiszkálni a kapu előteréből, ROMAN SZTARCSENKO észleli a helyzetet és a kapus lábai között talál a hálóba! 3:3 Assziszt: Nyikolaj ANtropov

53:00
    Sztarcsenko viszi fel középen a korongot, de a lövése nem talál kaput.

51:50
    Pansin éles szögből lő jobbról, a Thomasról a kipattanó korongot már nem tudja visszatenni.

Gólok és gólpasszok: 19. Smith (Nelson), 24. Jones (Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. Jones (Dekeyser, Gaudreau) – 15. Sztarcsenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Pansin, Lakiza), 54. Sztarcsenko (Antropov)

USA: Thomas (Leggio) – Jones, Dekeyser, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Miele, Abdelkader – J. Hayes, Trocheck, Mueller – K. Hayes, Stapleton, Shore – Wingels
    Kazahsztán: Ivanov (Jeremejev) – Dallman, Blochin, Szemjonov, Lakiza, Szavcsenko, Litvinyenko, Vaszilcsenko, Kazancev – Zaljauov, Sztarcsenko, Antropov – Upper, Puskarjov, Romanov – Polisuk, Gavrilin, Krasznoszlobodcev – Pansin, Szpiridonov, Rimarev

Játékvezetők: Nord (SWE), Szidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE)

Nézőszám: 10.779