USA – Kazahsztán 4:3 (hosszabbítás vége) | Kanada – Olaszország 6:1 (vége) | Finnország – Svájc 3:2 (1:0 szétlövés után)
Svédország – Szlovákia 3:1 (vége)
szétlövés vége (1:0)
Finnország
3:2 (1:0, 1:0, 0:2)
Svájc
péntek 16.05.2014, 19:45 • Minsk Aréna (Minszk) • A csoportos Világbajnokság

Végül Iiro Pakarainen lett az egyetlen az ötödik körben, aki bebombázta a büntetőt, ezzel Finnország szerzi meg a második pontot, Svájc pedig egy ponttal gazdagodik.
    Az első két harmad után úgy tűnt, az átlagosnál jóval rövidebb lehet a találkozó, végül jócskán hosszabb lett és közel 145 perc után született meg a végeredmény. Svájc ezzel négy pontos, Finnország pedig nyolc.
    Finnország – Svájc: 3:2 (szétlövés után).
    ---- (22:11:24)

A Finnország csapata nyerte a szétlövést.
    Gólszerző PAKARAINEN.

Brunner újra lőtt, de most sem talált be!

Kontiola büntetőjét lábbal védi Berra!

Fiala sem talál be, hihetetlen gólínség a büntetőknél!

Suri is belelövi Rinne lepkés kesztyűjébe! Hat lövő után sincs gól!

Haula is elhibázza, hihetetlen! Háromból semmi a finneknek!

Hollensteinnek sem sikerül, mellé bombázza!

Lehtera belelövi Berra lábába, továbbra is 0-0 a szétlövés!

Brunner is kihagyja, Rinne védett!

Immonen kihagyja a büntetőt, a kapuvasról mellé megy!

Szétlövés kezdete.

Nincs döntés a plusz öt perc után sem, pár perc szünet után jön a szétlövés, ami most már végképp eldönti a második pont sorsát.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Kihagyta a "meccslabdát" Brunner, a bal oldalon egy szép váltás után tisztán lőhetett, de csúnyán mellé bombázta.

64:15
    Megúszta a tűzijátékot Svájc, Hietanen és Pakarinen is tisztán lőhetett, a kapus szépen hatástalanította mindkét löketet.

63:25
    Rinne védett ismét remekül, Josi tüzelt balról!

62:44
    Brunner bombázta rá középről, Komarovon megpattant, Rinne pedig kijjebb tessékelte a korongot.

Gólok és gólpasszok: 6. Kivisto (Immonen, Salomaki), 33. Jokinen (Haula), utolsó bünt. Pakarainen – 42. Suri (Fiala), 57. Josi (Romy)

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera, Kontiola, Palola – Ohtamaa, Karalahti, Jokinen, Haula, Komarov – Kivisto, Lajunen, Salomaki, Immonen, Pakarinen – Marttinen, Savinainen, Tomi Sallinen, Jere Sallinen, Huhtala
    Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Svájc: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Moser, Romy, Brunner – Seger, Weber, Ambuhl, Cunti, Hollenstein – Kukan, Blum, Rufenacht, Schappi, Stancescu – Grossmann, Pluss, Fiala, Suri, Froidevaux
    Szövetségi kapitány: Sean Simpson

Játékvezetők: Martin Frano (CZE), Antonin Jerabek (CZE) – Jimmy Dahmen (SWE), Andre Schrader (GER)