USA – Kazahsztán 4:3 (hosszabbítás vége) | Kanada – Olaszország 6:1 (vége) | Finnország – Svájc 3:2 (1:0 szétlövés után)

Kiállítások percekben: 8/14 (18:14:49)

Izgalmas mérkőzés volt, sok fordulattal, a második harmadban a sok emberelőnyös helyzete miatt az amerikai csapat eldönthette volna a mérkőzést, de a kazahok jogosan egyenlítettek a harmadik felvonásban, úgy hogy még egy büntetőt is kihagytak Romanov révén.

Ám a hosszabbítást nagyon megnyomta az USA, nem bíztak semmit a véletlenre, így a maguk javára fordították a meccset.

61:05
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Dekeyser ad középre balról, Gaudreau nem tudja átvenni, de így kerül a jól érkező SETH JONES elé, aki nagy lövést küld a jobb felsőbe! 4:3 Assziszt: Dan Dekeyser, Johnny Gaudreau.

60:55
    Nelson, majd Dekeyser próbálkozik, Ivanov a helyén.

60:30
    Jones kemény lövését védi Ivanov!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Ez érdekes harmad volt, kétszer voltak emberelőnyben az amerikaiak, de az egyetlen gólt a kazahok lőtték, megérdemelten harcolták ki a hosszabbítást.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:55
    A végén még Jones lő távolról, nem talál kaput.

59:10
    Krasznoszlobodcev kétszer egymás után próbálkozik, előbb egy lepattanót nem tud kapura tenni, majd éles szögből lövi el keresztbe a korongot a kapu előtt.

57:35
    Sztarcsenko húz el a bal oldalon, éles szögből próbálkozik lövéssel, Thomason nem tud kifogni.

56:10
    Kazah támadás végén Litvinyenko lő, a védők blokkolnak.

55:20
    Wingels lő a palánk mellé, a lepattanót még Dekeyser terelné középre, Stapleton piszkál oda, véd Ivanov.

54:25
    Micsoda tűzijáték Ivanov kapuja előtt! Murphy, majd Gardiner, majd a végén közelről Smith lő, mindegyiket védi a kapus!

53:30
    Abdelkader lő mellé.

53:10
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Balról a palánk mellől jön egy megpattanó lövés, két amerikai sem tudja kipiszkálni a kapu előteréből, ROMAN SZTARCSENKO észleli a helyzetet és a kapus lábai között talál a hálóba! 3:3 Assziszt: Nyikolaj ANtropov

53:00
    Sztarcsenko viszi fel középen a korongot, de a lövése nem talál kaput.

51:50
    Pansin éles szögből lő jobbról, a Thomasról a kipattanó korongot már nem tudja visszatenni.

51:20
    Antropov lövése akad el a blokkban, megszerzik a védők a korongot.

50:25
    Krasznoszlobodcev éles szögből teszi kapura a korongot, Thomas véd.

49:45
    Gardiner lökete középről, kijön Ivanovról, a lepattanóból nincs veszélyes helyzet.

49:15
    Zaljauov lövése perdül fel a blokkról, a lelátón a korong.

48:50
    Nelson kemény lövése kijön Ivanovról, de Smith szinte ziccerből lő a kapu mellé!

48:30
    Tilos az amerikaiaktól.

48:05
    Stapleton lő távolról, elakad a védőkben ez is.

46:55
    Kiegészülnek a kazahok.

46:40
    Abdelkader lövése jön le még a védőkről, ennyire jutottak most az amerikaiak emberelőnyben.

45:50
    Nem nagyon tudnak felállni most az amerikaiak, lövésig sem jutnak.

45:00
    Eddig két emberelőnyt tudtak értékesíteni az amerikaiak a hatból.

44:55
    Zaljauov ül le két percre, Gaudreau-t akasztotta a botjával.

44:30
    Krasznoszlobodcev ad be jobbról a kapu elé, Sztarcsenko marad le a korongról.

44:00
    Változatos most a mérkőzés, lövések itt is, ott is, de igazi veszélyt nem jelentenek ezek a kapukra.

42:07

41:50
    Miele éles szögből próbálkozik lövéssel, lejön a blokkról.

41:08
    Romanov viszi kapura a korongot a büntetőből, balra cselez, de nem tudja bevenni a jobb alsót, Thomas véd!

41:08
    Romanov szerez korongot a saját harmadában, megindul, Seth Jones szabálytalankodik vele a ziccerben büntető jön.

40:46
    Mueller lő távolról, Nelson beleér a kapu előtt, Ivanov üggyel-bajjal gyűjti be a róla lecsorgó korongot.

40:07
    Roman Sztarcsenko hét másodpercet bírt ki, ütésért ül le két percere.

40:01

Statisztika erre a harmadra:

Lövések: 18/3
    Ebből hárított: 2/16
    Kiállítások percekben: 0/8

Ez a harmad már az amerikai csapat nagy fölényét hozta, annak ellenére, hogy a kazahok szerezték meg a vezetést. Négyszer voltak emberhátrányban a kazahok, el is fáradtak a végére, jogos az USA vezetése.

40:00

39:40
    Trocheck csap le egy korongra, de a lövését Ivanov fogja.

38:00
    Néha eljutnak az amerikai kapuig a kazahok, de abban nincs már veszély, a lövések aránya 16:3 ebben a harmadban...

37:00
    A palánk mellől jön be egy kemény lövés, Wingler teszi bele a botját, de fogja Ivanov.

36:40
    Kazah időkérés, van miről beszélni a játékosokkal.

35:30
    Az emberhátrányt kivédekezték a kazahok, de utána rögtön megkapták azt a gólt, amivel először vezetnek az amerikaiak.

35:02
    Középről perdül balra a korong, MATT DONOVAN veszi le, és a távoli lövése talál utat a kapuba! 3:0 Assziszt: Johnny Gaudreau.

34:50

34:20
    Smith majd Donovan lövése jön le a kapusról.

33:50
    Smith lő távolról, Ivanovról lepattan, Nelson csapna le a korongra, ezt zokon veszik a kazahok, de megnyugszanak a kedélyek.

33:25
    Kiütik a korongot a kazahok a harmadukból.

33:00
    Rögtön felállnak az amerikaiak.

32:50
    Krasznoszlobodcev ül le akadályozásért a padra, ismét előnyben az amerikaiak.

32:30
    Kettő az egyes helyzetet ront el a végén Abdelkader.

31:08

31:00
    AZ USA most sem sokra megy az emberelőnnyel, majdnem gólt is kaptak belőle..

30:14
    Gavrilin egy szlalom után ad középre, de kicsit pontatlanul az érkező társának, Dallman nem tud lőni így.

29:08
    Antropov ül le ütésért két percre, Jones bánta a tettét.

27:40
    Szpiridonov életerős lövését fogja Thomas, nem volt egyszerű dolga.

26:48
    Most kihúzták az emberhátrányt a kazahok.

26:30
    Nelson lő balról, az sem veszélyes igazán.

26:00
    Johnson jó cselek után éles szögből húzná a korongot a kapuba, kijön a kapusról.

25:50
    Felállnak a "jenkik", de lövésig nem jutnak egyelőre.

25:00
    Eddig mindkét emberelőnyüket kihasználták az amerikaiak, vajon most is sikerül nekik?

24:48
    Polisuk ül le két percre ütésért.

23:44
    SETH JONES kapja lövésre a korongot, a kék vonal közeléből ereszt meg egy félelmetes lövést, lepókhálózza a bal felsőt! 2:2 Assziszt: Craig Smith

22:54
    Pansin ül le bottal akasztásért, Kevin Hayes volt az "áldozat".

22:00
    Gyorsan előnybe kerül a kazah csapat.

21:21
    Pansin teszi ki jobbra a korongot, ahol a nagy lendülettel érkező KONSZTANTYIN ROMANOV átveszi és féltakarásból hatalmas bombát küld a jobb felsőbe! 1:2 Assziszt: Mihail Pansin, Atremij Lakiza.

21:00
    Az első percben két buli is összejön az amerikai kapu előtt, nem okoz veszélyt egyíkből sem a kazah csapat.

20:01

Statisztikák:

Lövések: 11/13
    Ebből hárított: 12/10
    Kiállítás percekben: 8/2

Ebben a harmadban több esélyük volt a kazahoknak, hogy előnybe kerüljenek, a negyedik amerikai kisbüntetést tudták csak kihasználni, de a hajrában tőlük is kiállítottak egy játékost, 10 másodperc alatt éltek a lehetőséggel az amerikaiak, igazságos eddig az eredmény.

20:00

19:55
    Sok minden már nem történik a harmadban.

19:00
    10 másodperc alatt használták ki az előnyt az amerikaiak.

18:38
    CRAIG SMITH jó csel után lő jobbról, telibe találja AIvanovot, akinek a lábai között átcsorog a korong, ezt vesz észre az amerikai támadó és közelről a kapuba húzza! 1:1 Assiszt: Brock Nelson

18:28
    Litvinyenko áll ki fogásért, itt az esély az egyenlítésre.

17:48
    Jones cselez visszafelé, majd kapura fordul, elakad a lövése a védőkben.

17:00
    Az utóbbi percekben, érthető módon az amerikaiak támadnak.

16:26
    Gaudreau lövését ártalmatlanítja Ivanov, buli jön, kiütik a korongot a kazahok a kapu elől.

15:48
    Trocheck verekszik össze közben Vaszilcsenkóval a kazah kapu mögött.

15:00
    Nem lehetett kihúzni a negyedik emberhátrányt, a választ megkaptuk.

14:23
    Távoli lövés akad el a kapu előtt álló védőkben, Thomasról perdül oldalra, ahol a jobb oldalon érkező ROMAN SZTARCSENKO lekezeli, és a rövid felsőbe lő! 0:1 Assziszt: Dmitrij Upper, Kevin Dallman.

13:56
    Dallman távoli lövésébe vetődnek bele a védők.

13:30
    Ki lehet bírni vajon ennyi emberhátrányt?

13:30
    Miele ül le ismét a büntetőpadra, ütés a hivatalos ítélet, Romanov volt a szenvedő fél.

13:05
    Kiegészülnek az amerikaiak, a hamadik hátrányt is kivédekezték.

12:45
    Ezzel az előnnyel sem sokra mennek a kazahok.

12:00
    Felállnak a kazahok az amerikai harmadban, egy veszélyesebb lövést kellett hárítania Thomasnak, majd kijön a korong.

11:05
    Abdelkader ki is áll két percre térdhasználatért, újra előnyben a kazahok.

11:05
    Puskarjovot tarolja le közben Abdelkader, ápolás a jégen.

10:26
    Kiegészülnek az amerikaiak.

10:12
    Sztarcsenko kerül ígéretes helyzetbe, nem jó a lövés, fogja Thomas.

09:45
    Dallman lövi el a korongot a kék vonalról, elakad a védőkben.

09:00
    Felállnak a kazahok, de ki is jön rögtön a korong az amerikai harmadból.

08:26
    Miele áll ki bottal akasztásért, ismét emberelőnyben a kazahok!

07:55
    Sztarcsenko lódul meg középen, a lövését blokkolják a védők.

07:10
    Abdelkader lő közelről a buli után, ez is Ivanov zsákmánya.

07:03
    Abdelkader lövését "nyeli le" Ivanov.

06:25
    Krasznolobodcev ismét, most lövésig sem jut, ahogy rávezeti a korongot a védőkre.

05:50
    Krasznolobodcev húz kapura Ivanov nagy védése után, az ő korongját azonban fogja Thomas.

05:10
    Wingels lő a kék vonalról, Ivanovról nem jön ki a korong, biztos kézzel fogja.

04:30
    Thomas tol ki egy távoli próbálkozást.

03:55
    Gaudreau szédül bele a cselekbe, nem jut lövéshez.

02:57

02:25
    Johnson kísérletét fogja Ivanov, nem jön ki róla.

02:10
    Antropov távoli, majd a kipattanóból Dallman közeli lövését védi Thomas.

01:40
    Felállnak a kazahok, de lövésig nem jutnak kijön a korong a harmadból

00:57
    Nelson ül két percre gáncsolásért.

00:20
    Dallman lövésélt húzza le a levegőből Thomas.

00:01

A jégkorong-vb B csoportjának ötödik fordulójában járunk.

A negyedik, és ezzel még továbbjutást jelentő helyen áll az USA, ugyanúgy hat pontot gyűjtöttek, mint a harmadik finnek, vagy mint a mögöttük álló fehéroroszok. Jól kezdett az amerikai csapat, hiszen a házigazda Fehéroroszországot simán, Svájcot azért némi szerencsével, de verték. Azonban az oroszoktól nagy verést kaptak, és nagy meglepetésre a lettekről is kikaptak egy gólzáporos mérkőzésen 6:5-re.

A kazahok egy szétlövéses vereséggel kezdtek a németekkel, de után már nem tudtak pontot szerezni, így az utolsó helyen szerénykednek, nekik gyakorlatilag nincs esélyük már a továbbjutásra.

Három tétmeccsen találkozott eddig egymással az USA és Kazahsztán válogatottja, a 2006-os téli olimpián 4:1-re, majd a 2010-es vb-n 10:0-ra nyertek az amerikaiak, a két évvel ezelőtti világbajnokságon már csak hosszabbításban múlták felül a kazahokat.

Ma természetesen az USA válogatottja az esélyes, lássuk, mire mennek a számukra a továbbjutás szempontjából nagyon fontos mérkőzésen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 19. Smith (Nelson), 24. Jones (Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. Jones (Dekeyser, Gaudreau) – 15. Sztarcsenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Pansin, Lakiza), 54. Sztarcsenko (Antropov)

USA: Thomas (Leggio) – Jones, Dekeyser, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Miele, Abdelkader – J. Hayes, Trocheck, Mueller – K. Hayes, Stapleton, Shore – Wingels
    Kazahsztán: Ivanov (Jeremejev) – Dallman, Blochin, Szemjonov, Lakiza, Szavcsenko, Litvinyenko, Vaszilcsenko, Kazancev – Zaljauov, Sztarcsenko, Antropov – Upper, Puskarjov, Romanov – Polisuk, Gavrilin, Krasznoszlobodcev – Pansin, Szpiridonov, Rimarev

Játékvezetők: Nord (SWE), Szidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE)

Nézőszám: 10.779