USA – Kazahsztán 4:3 (hosszabbítás vége) | Kanada – Olaszország 6:1 (vége) | Finnország – Svájc 3:2 (1:0 szétlövés után)
Svédország – Szlovákia 3:1 (vége)
szétlövés vége (1:0)
Finnország
3:2 (1:0, 1:0, 0:2)
Svájc
péntek 16.05.2014, 19:45 • Minsk Aréna (Minszk) • A csoportos Világbajnokság

Végül Iiro Pakarainen lett az egyetlen az ötödik körben, aki bebombázta a büntetőt, ezzel Finnország szerzi meg a második pontot, Svájc pedig egy ponttal gazdagodik.
    Az első két harmad után úgy tűnt, az átlagosnál jóval rövidebb lehet a találkozó, végül jócskán hosszabb lett és közel 145 perc után született meg a végeredmény. Svájc ezzel négy pontos, Finnország pedig nyolc.
    Finnország – Svájc: 3:2 (szétlövés után).
    ---- (22:11:24)

A Finnország csapata nyerte a szétlövést.
    Gólszerző PAKARAINEN.

Brunner újra lőtt, de most sem talált be!

Kontiola büntetőjét lábbal védi Berra!

Fiala sem talál be, hihetetlen gólínség a büntetőknél!

Suri is belelövi Rinne lepkés kesztyűjébe! Hat lövő után sincs gól!

Haula is elhibázza, hihetetlen! Háromból semmi a finneknek!

Hollensteinnek sem sikerül, mellé bombázza!

Lehtera belelövi Berra lábába, továbbra is 0-0 a szétlövés!

Brunner is kihagyja, Rinne védett!

Immonen kihagyja a büntetőt, a kapuvasról mellé megy!

Szétlövés kezdete.

Nincs döntés a plusz öt perc után sem, pár perc szünet után jön a szétlövés, ami most már végképp eldönti a második pont sorsát.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Kihagyta a "meccslabdát" Brunner, a bal oldalon egy szép váltás után tisztán lőhetett, de csúnyán mellé bombázta.

64:15
    Megúszta a tűzijátékot Svájc, Hietanen és Pakarinen is tisztán lőhetett, a kapus szépen hatástalanította mindkét löketet.

63:25
    Rinne védett ismét remekül, Josi tüzelt balról!

62:44
    Brunner bombázta rá középről, Komarovon megpattant, Rinne pedig kijjebb tessékelte a korongot.

62:18
    Kiegészült Svájc, nem tudott élni a nagy lehetőséggel a finn csapat.

62:00
    Megint Kontiola lőhetett, most kicsit távolabbról, tisztán, Berra kifogta, majd a piros mezesek kibombázták!

61:05
    A közönség már szinte bent látta, Kontiola lőhetett a bal oldalon, a kapu közvetlen közeléből, végül pár centivel elvétette!

60:35
    Svájci időkérés zajlik.

60:16
    Nagy esélyt kapott Finnország, két percre kiáll Romy bottal akasztás miatt. Finn emberelőny, ráadásul 4 a 3 ellen támadhatnak, mivel hosszabbítás.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Két gól előny sem volt elég a finneknek, hogy megnyerjék a találkozót, nagyon harcos Svájc jött ki a harmadik harmadra, végül sikerült is az egyenlítés. A finnek végül még hálásak is lehetnek a sorsnak, hogy döntetlennel kihúzták, mert Svájcnak a győzelemre is volt bőven esélyük, igaz, a túloldalon is akadt újabb ziccer, de mind kimaradt.
    Hamarosan indul a hosszabbítás, 5 perc 4-4 ellen. Ha nincs döntés, büntetők következnek.
    Egyelőre tehát 2-2 az állás, pillanatokon belül indul a ráadás.
    ----

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:45
    Brunner bombázta kapura közelről, Rinnéről kipattant!

59:10
    Az utolsó perc pörög már, bármelyik csapat megnyerheti a találkozót!

59:00
    Elhal egy finn támadás, de visszaszerzik a fehér mezesek, Jokinen lőhetett teljesen tisztán a jobb oldalról, Berra remekül zárta a szöget ismét!

58:30
    Hatalmas izgalmak, felváltva forognak veszélyben a kapuk.

58:08
    Palola bombázott kapura a kék vonal közeléből tisztán, Berra kiváló védéssel hárít!

57:45
    Fiala lő közelről, kipattan a kapusról, kész csoda, hogy még mindig döntetlen az állás, hatalmas nyomás alatt a finn kapu, vajon tudnak-e kontrázni a fehér mezesek?

57:26
    Továbbra is Svájc támad, Hollenstein balról, Schappi pedig jobbról tüzelt, Rinne hárít!

57:20
    Hidegzuhany a finneknek, akik vélhetően 40 perc után már zsebben érezhették a három pontot, most azonban döntetlen és kevés idő maradt hátra, hogy eldöntsék a rendes játékidőben.

57:00
    Nem tartott tehát ki a két gólos finn előny, sőt, most már a döntetlen is veszélyben, ismét Josi tüzelt nagy helyzetben, Rinne most megfogta!

56:35
    Svájc gólt szerzett!
    Nem bírták tovább az irtózatos nyomást a finnek, ROMAN JOSI kapott korongot a kapu mögött, visszakanyarodott fele egészen középre és kb 7 méterről hatalmas gólt lőtt a bal alsóba!
    2-2!
    Gólpassz: Kevin Romy.

56:10
    Minden egy lapra feltéve támad a svájci válogatott, négy nagyon nehéz perc vár Finnországra, akiknek ma nem igazán megy.

55:40
    A nagy tömörülésben nem látszott, hogy végül ki küldte kapura a piros mezesektől, de Rinne fektében is hárított kétszer is, az első lövés még Moser nevéhez fűződött, ott is hatalmas bravúrral védett Rinne!

54:50
    Mi maradt ki a a svájci kapu előtt! Igen jó helyzetben kapta a korongot a kapu jobb oldalánál Savinainen, kapura is lőtte, de Berra hihetetlen gyorsasággal átért arra az oldalra és hárított!

54:10
    Kiütik a finnek, Romy gyűjti be a korongot hátul és indít támadást.

53:45
    Már 18 kaput eltaláló lövésnél tartanak a svájciak, a finnek tizenötnél.

53:30
    Haula tört be a támadó harmadba a jobb oldalon, de végül két védő együttes erővel szerelte.

53:00
    Igen sok most a játékmegszakítás, ezúttal egy svájci lesállás miatt volt kisebb szünet.

52:45
    Fiala középen egy csel után kapura lőtt, de egy védő önfeláldozóan a korong útjába vetődött, így az nem jutott el Rinnéig.

52:25
    Fiala lövését is hárítja Rinne, egy kis reklámszünetnél szusszanhatnak a nézők egyet. Svájc nagyon nem tett le a pontszerzésről és meg is van rá minden esélyük.

52:15
    Megúszták ezt a tűzijátékot a finnek, Rufenacht bombázta kapura, majd a kipattanót Romy közelről a jobb oldalról tette kapura, Rinne a korcsolyájával hárított!

51:45
    Hollenstein lőtt a jobb oldalról, Rinne remekül zárta a szöget!

50:50
    A finnek többet támadnak, de a svájci kontrákban mindig benne van a veszély.

49:35
    Froidevaux lőtt a jobb oldalról, a korong egy ütőről került a játéktéren kívülre.

49:15
    Fiala szökött meg középen, egy az egyben vihette egy finn védőre, a kapust is elküldte a másik irányba, ám egy centivel a jobb kapuvas mellé bombázott!

48:45
    Huhtala, majd Sallinen is kísérletezett, Berra mindkét esetben hárította a lövéseket!

48:20
    Egyértelműen kiszabadultak a szorításból a finnek, aktívabb lett a fehér mezesek támadósora is.

48:00
    Sajnos most sok a játékmegszakítás, nem alakult ki folyamatos játék ezekben a percekben.

47:40
    Immonent vitte tovább a hév, Pakarinen pedig enyhén nekiesett a svájci kapusnak, akinek a fejéről leesett a sisak, azonnal megállították a bírók a játékot.

47:25
    Komarov próbálkozott egy távoli, jobb oldali lövéssel, de elakadt a védők erdejében.

46:55
    Savinainen csusszant lesre a jobb oldalon, az utolsó előtti reklámszünet kezdődött el ennek örömére.

46:40
    Meg lennék lepve, ha 2-1 maradna a végeredmény, kimondottan nyomnak most a svájciak, kérdés, bírják-e erővel a harmad végéig, ha esetleg nem tudnak gólt ütni.

45:55
    Egyszerűen nem tudják tartósan birtokolni a pakkot a finnek, ezúttal Rufenacht maradt le centikkel egy keresztbe lőtt korongról középen!

44:59
    Hollenstein elérhetetlen passzt kapott a bal oldalon, tilos felszabadítás lett belőle. A buli a svájci harmadban.

44:30
    Továbbra is aktív Svájc a támadások terén, a finnek többet védekeznek, mint amennyi offenzívát tudnak indítani.

43:45
    Komarov bombázta rá középről, Berra oldalra tudta paskolni a lövést!

43:00
    Erősödnek a svájci rohamok, úgy tűnik, hogy a finneknek biztosan szükségük lesz még egy lőtt gólra a győzelemhez.

41:57
    Egy rendkívül gyors ellentámadás végén szépít Svájc, RETO SURI kapott hosszú indítást a bal oldalon, majd a támadó harmadba érve hatalmas gólt ragasztott a hosszú felsőbe!! 2-1!
    Gólpassz: Kevin Fiala.

41:55
    Egy másodpercre Immonen üres kapura lőhetett volna, ám egy védő nagyon jól takarta előle a lövési lehetőséget, amíg Berra visszaért a kapuba.

41:25
    Fiala azonban a következő támadás végén már lőtt a jobb oldalról, Rinne jól zárta a szöget!

41:10
    Cunti vezetett egy gyors kontrát középen, végül lövéshez nem jutott, Lajunen visszaért vele.

40:30
    Romy jelentkezett egy lövéssel a bal oldalról a kör mellől, Rinne szokás szerint ezt is hárította.

40:01

Ezt a harmadot is egy góllal nyerte Finnország és egyelőre magabiztosan halad a három pont megszerzése felé. Rengeteget támadott Svájc, az előző játékrésszel szemben most sok helyzetük és lövésük is volt, de Rinne lehúzta a rolót ma egyelőre. Jokinen okos (és némileg szerencsés, mert mint a lassítás mutatta, a kapus ütőjéről pattant be végül) góljával már kettőre növelte előnyét a finn válogatott.
    A meccs még így sincs megnyerve, nagyon aktív támadásban Svájc, többször is szerencse kellett a skandináv csapatnak, hogy ne kapjanak gólt.
    Két harmad után Finnország – Svájc: 2-0.
    A záró játékrésszel folytatjuk a szünet után!
    ----

40:00

39:50
    Kihozzák a finnek, most már vélhetően leperegnek a másodpercek.

39:35
    Még mindig svájci ütőkön a pakk, végül Hollenstein küldi kapura középről, Rinne most is megvédte hálóját sikerrel.

39:20
    Cunti lövését blokkolják az utolsó másodpercben a jobb oldalon.

38:50
    Haula hámozza át magát egy védő, ám beérve a támadó harmadba, elveszti a pakkot.

38:05
    Közben kiegészült Svájc, megúszták ezt a hátrányt.

37:55
    Hietanen bombázott kapura a jobb oldalról, hosszas passzolgatás után, Berra azonban hárítani tudott!

37:05
    Jól védekeznek most a svájciak, nem jutott egyelőre lövéshez Finnország előnyben.

36:20
    Jokinen tört be a támadóharmadba, Schlumpf lökdösi erőteljesen, nem is sikerült a lövés a finn támadónak.

35:52
    Régen volt már kiállítás, de most ez történik, Stancescu kénytelen két percig pihenni a padon egy lökés miatt. Finn emberelőny.

35:35
    Begyűjtik hátul a finnek a korongot, Karalahti pedig megvárja, amíg a sorcsere lezajlik.

35:10
    Kontiola próbálta kapura lőni a jobb oldalról, egy védővel a nyakán ez most nem ment, az ismétlésbe is beleteszi egy piros mezes az ütőjét.

34:35
    Rinne szerez korongot és lövi előre a saját kapuja mögül.

34:00
    Támadásban maradt a svájci gárda, de egy les miatt most éppen megakadt a lendületük. Romy került lesre.

33:20
    Eddig is Svájc volt aktívabb, nyilván még rátesznek egy lapáttal, hogy ne 2-0-lal vonuljanak a második pihenőre.

32:55
    Jó alaposan fel van adva a lecke ezzel Svájcnak, Finnország nem szerez túl sok gólt, de igen keveset is kap.

32:25
    Finnország gólt szerzett!
    Rendkívül okos góllal növeli előnyét Finnország!! OLLI JOKINEN a kapu mögött szerez korongot a jobb oldalon, majd a rövid saroknál nagyon gyors mozdulattal a kapus háta mögött bepöccinti a korongot a gólvonal mögé! 2-0! Szépségdíjas találat!
    Gólpassz: Erik Haula.

32:15
    Ebben a harmadban jóval többet veszélyeztetnek a svájciak, nincs túl nagy biztonságban ez a finn vezetés.

32:10
    Újabb svájci lövés, Mathias Seger lőtt a kék vonal közeléből középről, Rinne nyerte ezt a párharcot is!

31:40
    A közönség igencsak élvezi a találkozót, folyamatosan "zajosak" és hullámoznak a kisebb játékmegszakítások közben.

31:15
    Huhtala lőtt kapura egy egészségeset, Berráról kipattant, az ellentámadásból máris Josi lőhetett, ezt pedig Rinne fogta!

30:30
    Fújnak egyet a csapatok, sorozatos cserék a jégen, a finnek jöhetnek előre.

30:00
    Salomaki ütőjéről lecsúszott a korong a bal oldalon egy lövéshez készülődve, a hibát egy védő büntette meg, már a svájciak jönnek.

29:20
    Van még min csiszolni, ugyanis az imént Weber került helyzetbe, a jobb oldalról tüzelt, Rinne bravúrral hárított a lepkéssel!

29:00
    Most már igyekeznek jobban szűrni a finnek a semleges harmadban, az első 5-8 percben igencsak átengedték a területet a svájciaknak.

28:13
    Ezekben a percekben valamivel több a játékmegszakítás a megszokottnál, nem alakult ki igazán folyamatos játék, ellentétben az előző harmaddal.

28:05
    Komoly helyzet Berra kapuja előtt is, de nem sikerült Immonennek közelről betuszkolni a pakkot a hálóba, a kapus kétszer is hárítani tudott.

27:30
    Salomaki lőtte keresztbe a korongot, Lajunen megszerzi a bal oldalon, de nem tudott kapura fordulni.

26:45
    Hatalmas helyzet maradt ki közben a túloldalon, Rinne többször a jégen feküdt, de nem sikerült mellette eltenni, mindig elakadt benne a korong, az utolsó kísérlet Segertől jött. Reklámszünet a nagy izgalmakra.

26:20
    Finn kontra végén a jobb oldalon szólózott Jokinen, ám túl önzetlen volt, középre passza pontatlanra sikerült, így oda a nagy helyzet.

26:00
    Igen erőteljesen támadnak most a svájciak, csak másodpercekig van a korong a skandinávoknál.

25:30
    Nem sokáig birtokolták, Pluss tört kapura jobbról, majd éles szögből lőtt, pár centivel mellé szállt a bomba.

25:15
    Úgy tűnik, kissé beszorulnak a finnek, de mire leírom, szusszanhatnak egyet, megszerzik a korongot.

25:05
    Rinne védte remekül Pluss erős lövését balról!

24:00
    Brunner keresztbe lőtt korongja veszélyesen érkezett, de középen éppen senki nem jött a svájciak pechére.

23:25
    Kontiola zseniális passzát követően Marttinen tette középről kapura, de csak az oldalhálót zörgette meg.

23:10
    Rufenacht harcolt meg a korongért, majd lőtte kapura balról, Rinne ismét résen volt, szép védés!

22:50
    A mérkőzés eddigi kapura tartó lövéseinek aránya: 5-5.

22:15
    Közben ismét teljes létszámban mindkét csapat. Megúszták a finnek.

21:30
    Schlumpf óriási, középről leadott bombáját hatástalanítja Rinne!

21:00
    Kibombázták a finnek, egyelőre nem jutottak lövéshez a svájciak.

20:15
    Ne feledjük, egy áthúzódó finn kiállítás miatt emberelőnyben Svájc válogatottja még több, mint 1 percig.

20:01

A harmad második felére kisebb fölénybe kerültek a finnek, ám újabb gólt nem sikerült szerezniük. Így is ők vezetnek, de nem nyugodhatnak meg, Svájc igen veszélyes kontrákat vezetett eddig. Kivisto góljával vezet tehát a skandináv csapat egy igen mozgalmas és remek iramú harmadot követően.
    Finnország – Svájc: 1-0, 20 perc játék után.
    A szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:50
    Nem tudták a svájciak egyelőre helyzetre váltani az előnyt és közben leperegnek a másodpercek.

19:13
    Kontráztak a svájciak, a vége egy kiállítás, Kivisto ül le két percre és egy svájci játékos került a kapuba és nem is tudott kijönni egy ideig.

19:10
    Máris az utolsó percbe léptünk, a finn támadás is elakad.

18:50
    Kukan gyűjti be hátul a korongot, svájci támadás következhet.

18:20
    Egyet szusszanhatnak a piros mezesek, de máris visszatértek a finnek, nyomnak az egy perces szünet óta.

17:45
    Beszorulnak a svájciak, Haula lövésébe azonban belelépnek.

16:50
    A második reklámszünet után sem álltak le szerencsére a csapatok, ugyan sok a pontatlanság is, de az iram kárpótol.

16:31
    És végül MOST egy játékmegszakítás, kicsusszant a korong a finn harmadból, így néhány játékos lesen maradt.

16:15
    Most éppen a finnek támadnak, fel is tudtak állni.

15:55
    Hatalmas bomba Suritól, középről, Rinne ezt a párharcot is megnyerte!

15:15
    Hihetetlen, de továbbra sincs játékmegszakítás, a közönség teljesen transzban van, mert kettészakadt a pálya, folyamatos nyomás alatt hol egyik, hol másik kapu.

14:30
    Rinne hatalmasat védett, középről Romy tüzelt jó helyzetből!

14:10
    Továbbra is folyamatos a játék, a svájciak beszorították a finneket egy ideje.

13:40
    Sokadszorra törnek be a svájciak a finnek harmadába, de lövésig valahogy sosem sikerül eljutniuk, egy kivétellel. Most éppen Hollenstein ütőjét szedték fel jó helyzetben.

13:10
    Szép, folyamatos a játék, percek óta nincs megszakítás.

12:40
    A közönség hangjából úgy tűnik, az esélytelenebb Svájcot támogatják szimpátiájukkal inkább.

12:00
    Kontiola szerzi meg a korongot, majd egy szép háromszögelés után visszakapta Palolától, Kontiola végül pár centivel mellé lőtt nagy helyzetben!

11:10
    Cunti szólózott végig a teljes pályán, majd középről lőtt, Rinne azonban oldalra ütötte az első veszélyes svájci kísérletet!

10:25
    Svájci kontra, a támadó harmadban azonban elhal, jöhetnek újra a fehér mezesek.

09:40
    Jokinen vette át pontatlanul a korongot a jobb oldalon, pedig négy a háromban vitték a finnek.

08:55
    Karalahti tüzelt középről, Berra remek érzékkel hárított! Most már inkább a svájci harmadban folyik a játék többnyire.

08:15
    Pakarainen várta a korongot a jobb oldalon tisztán, de végül nem kapta, a védők végül meg is szerzik, Blum gyűjtötte be a pakkot.

07:30
    Ugyan a meccs egyértelmű esélyese a finn válogatott, Svájc eddig egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet, bár mezőnyfölényük meglehetősen meddő volt.

06:52
    Az első reklámszünet. Ne feledjük egyébként, hogy a mai meccsen nem Koskinen véd, hanem Rinne a finneknél.

06:20
    Ismét megiramodtak a piros mezesek, de a finn védők lekapcsolták a támadást még lövés előtt.

05:50
    Szinte teljesen váratlanul szerzett vezetést Finnország, eddig Svájc támadott többet, bár igazi lövésig egyik gárda sem jutott el.

05:14
    Szinte az első valamire támadás azonnal góllal végződik! Immonen passzolta hátrafelé a korongot, amit TOMMI KIVISTO kapásból a bal oldalról a rövid felsőbe zúdít!! 1-0!
    Gólpassz: Jarkko Immonen, Miikka Salomaki.

05:00
    Sikertelen finn támadás, Blum szerzi meg a saját kapuja mögött és próbál indítani.

04:15
    Újra finn ütőkön vándorol a korong hátul, a védekezésre összpontosítanak a csapatok.

03:20
    Hietanen szerez hátul korongot, amit a társak elől eladnak, egyetlen lövés eddig a találkozón.

02:50
    Hollenstein távoli bombája elakad a blokkoló finn lábakban.

02:17
    Karalahti indítása sikerül túl hosszan a bal oldalon, tilos felszabadítás lett a dologból.

01:45
    Egyelőre nem alakult ki helyzet, de többet van a piros mezeseknél a korong.

00:50
    Karalahti állítja meg az első svájci támadási kísérletet.

00:20
    Piros mezben Svájc, fehér-kékben a finnek.

00:01

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera, Kontiola, Palola – Ohtamaa, Karalahti, Jokinen, Haula, Komarov – Kivisto, Lajunen, Salomaki, Immonen, Pakarinen – Marttinen, Savinainen, Tomi Sallinen, Jere Sallinen, Huhtala
    Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Svájc: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Moser, Romy, Brunner – Seger, Weber, Ambuhl, Cunti, Hollenstein – Kukan, Blum, Rufenacht, Schappi, Stancescu – Grossmann, Pluss, Fiala, Suri, Froidevaux
    Szövetségi kapitány: Sean Simpson

Játékvezetők: Martin Frano (CZE), Antonin Jerabek (CZE) – Jimmy Dahmen (SWE), Andre Schrader (GER).

Folytatódik a jégkorong világbajnokság Minszkben. Finnország találkozik Svájc válogatottjával. A finnek két vereséggel kezdték a tornát, utána azonban két győzelemmel folytatták, ezzel jelenleg hat pontosak, Svájc eddig három egységet gyűjtött.
    Az esélyek Finnország mellett szólnak, de láttunk itt már lett győzelmet az Egyesült államok ellen, vagy francia győzelmet Kanada és Szlovákia ellen, a papírforma igen gyakran felborul ezen a világbajnokságon is.
    Finnország legeredményesebb játékosa egyelőre Petri Kontiola, aki három gól mellett, három gólpasszal is felhívta magára a figyelmet, ezzel a kanadai táblázaton hat pontos, hárommal elmarad a vezető orosz Tyihonov mögött.
    Az alpesi ország válogatottjában Damien Brunner az egyetlen két gólos, assziszt nélkül, rajta kívül még megsüvegelendő Roman Josi három gólpassza (saját találat nélkül).
    Egyik ország válogatottja sem talált be túl sűrűn eddig a négy mérkőzés alatt, Finnország góljainak száma tíz, a svájciaké nyolc, tehát nem számíthatunk egyértelmű gólszüretre az összecsapáson.
    A mérkőzés pénteken 19:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Kivisto (Immonen, Salomaki), 33. Jokinen (Haula), utolsó bünt. Pakarainen – 42. Suri (Fiala), 57. Josi (Romy)