USA – Finnország 3:1 (vége) | Kanada – Svédország 3:2 (hosszabbítás vége) | Oroszország – Niemcy 3:0 (vége)
Csehország – Norvégia 1:0 (vége)
Csehország
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Norvégia
vasárnap 18.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena. • A csoportos Világbajnokság

A mérkőzés legjobb játékosai:

Alexander Salák (Csehország) – Jonas Holös (Norvégia).

Kapura lövések: 39-21 (13-8, 15-5, 11-8). (22:01:24)

A lehető legkisebb különbséggel nyert a cseh csapat, a 39-ik másodpercben lőtt góllal. Nagyon meg kellett küzdenie a cseheknek ma a kötelező három pontért. Begyűjtötték a három pontot, és tízre növelték pontjaik számát, és egy lépéssel közelebb kerültek a negyeddöntő kapujához. Norvégia maradt hét ponttal a táblazaton, és valószínűleg már nem sikerül bejutni a négy közé, de a harc folytatódik, és az utolsó napon derül ki majd minden.

60:00

59:40
    Nagy harc a cseh harmadban, végül Novotný megy el a koronggal az üres kapu felé, de nem jutott el lövésig.

59:10
    Lehozza Norvégia kapusát!

58:40
    Aktívan korcsolyázik a cseh gárda, és jól zavarja a norvég támadásokat.

58:01
    Jágr újra játékban, kimaradt a lehetőség az egyenlítésre.

57:30
    Nagyon rossz norvég emberelőny, még csak fel sem tudtak állni egyszer sem a csehek harmadában.

57:00
    Jól védekeznek a csehek, most Vitásek hozza ki a korongot, fogy a norvég előny.

56:30
    A buli után kihozzák a korongot a csehek, es így időt nyernek.

56:00
    Kiállítás a cseh csapatból, Jágr kap két percet magas bottal ütésért.

55:45
    Bastiansen elhozza a bulit és gyorsan indítja Skrodert, aki elhúz a jobb oldalon, és fonákkal lő Salák mamutjába.

55:20
    Červenka lövését védi az utolsó reklám szünet előtt Söberg.

55:00
    Még öt perc van hátra Norvégia csapatának az egyenlítésre, rohamosan fogy az idő.

54:20
    Fogy az idő a csehek tartják az időt aktív játékkal. Sobotka lövése megy mellé.

53:30
    Ismét folyamatos gyors játék, sok váratlan helyzettel, mindkét kapu előtt.

52:45
    Nagy kavarodás a norvég kapu előtt, megúszta gól nélkül Söberg, kihozzák a pakkot a norvég hátvédek.