USA – Finnország 3:1 (vége) | Kanada – Svédország 3:2 (hosszabbítás vége) | Oroszország – Niemcy 3:0 (vége)
Csehország – Norvégia 1:0 (vége)
Csehország
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Norvégia
vasárnap 18.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena. • A csoportos Világbajnokság

A mérkőzés legjobb játékosai:

Alexander Salák (Csehország) – Jonas Holös (Norvégia).

Kapura lövések: 39-21 (13-8, 15-5, 11-8). (22:01:24)

A lehető legkisebb különbséggel nyert a cseh csapat, a 39-ik másodpercben lőtt góllal. Nagyon meg kellett küzdenie a cseheknek ma a kötelező három pontért. Begyűjtötték a három pontot, és tízre növelték pontjaik számát, és egy lépéssel közelebb kerültek a negyeddöntő kapujához. Norvégia maradt hét ponttal a táblazaton, és valószínűleg már nem sikerül bejutni a négy közé, de a harc folytatódik, és az utolsó napon derül ki majd minden.

60:00

59:40
    Nagy harc a cseh harmadban, végül Novotný megy el a koronggal az üres kapu felé, de nem jutott el lövésig.

59:10
    Lehozza Norvégia kapusát!

58:40
    Aktívan korcsolyázik a cseh gárda, és jól zavarja a norvég támadásokat.

58:01
    Jágr újra játékban, kimaradt a lehetőség az egyenlítésre.

57:30
    Nagyon rossz norvég emberelőny, még csak fel sem tudtak állni egyszer sem a csehek harmadában.

57:00
    Jól védekeznek a csehek, most Vitásek hozza ki a korongot, fogy a norvég előny.

56:30
    A buli után kihozzák a korongot a csehek, es így időt nyernek.

56:00
    Kiállítás a cseh csapatból, Jágr kap két percet magas bottal ütésért.

55:45
    Bastiansen elhozza a bulit és gyorsan indítja Skrodert, aki elhúz a jobb oldalon, és fonákkal lő Salák mamutjába.

55:20
    Červenka lövését védi az utolsó reklám szünet előtt Söberg.

55:00
    Még öt perc van hátra Norvégia csapatának az egyenlítésre, rohamosan fogy az idő.

54:20
    Fogy az idő a csehek tartják az időt aktív játékkal. Sobotka lövése megy mellé.

53:30
    Ismét folyamatos gyors játék, sok váratlan helyzettel, mindkét kapu előtt.

52:45
    Nagy kavarodás a norvég kapu előtt, megúszta gól nélkül Söberg, kihozzák a pakkot a norvég hátvédek.

52:20
    Vitásekot nyomja a pálankhoz keményen Dahlstrőm.

52:00
    Jágr huzogatott a kapu előtt, majd szerelték, és már indulnak az északiak előre.

51:05
    Kolář lövése az egyik norvég játékost találta arcon, fekszik a jégen. Ask volt az aki megsérült a lövéstől.

50:40
    Bastiansen a körök közé vitte a korongot, és nagyon veszélyesen lőtte a kapura a pakkot, Salák remekelt.

50:10
    Kiegészültek a csapatok.

49:30
    A csehek támadásban, de már a norvég csapat botján a korong, Olimb kerül helyzetbe majdnem, és rögtön a csehek kontráznak. Ismét pörög a játék.

48:10
    Zámorský és Dahlstrőm kapnak a dulakodásért két percet.

48:10
    Roest megy el a bal oldalon, és keményen kapura lövi a pakkot, Salák véd, majd egy kisebb dulakodás alakul ki előtte.

48:00
    Söberg kapkodja a fejét, ismét bravúrral véd egy közeli lövést, reklám szünet következik a hosszú játék után.

47:30
    Örült iram, most ketten az egy ellen a csehek a kapu előtt, ez is kimarad.

47:00
    Klepiš a körök közül durrantott a kapura, Söberg remekül véd.

46:10
    Ismét a csehek jöhetnek Salák háta mögül indulnak, de gyorsan bevittek a korongot a norvég harmadba.

45:30
    Folyamatos játék megszakítás nélkül, nagy a z iram.

45:00
    Felgyorsult az iram, a csehek felébredtek, el akarják dönteni a meccset.

44:05
    Sekáč szerzett korongot, majd becselezte magát a kapu elé és közelről mellé lőtte a ziccert.

43:30
    Červenka volt az, aki ismét kipróbálta Söberg kapust.

43:00
    Jágr passzolt Hertl elé aki a kapus előtt állt, de nem találta el a pakkot.

42:30
    Nagyon aktív a norvég gárda a harmad elején, kisebb nyomást gyakorolnak a cseh védelemre.

42:00
    Ask szerez korongot és a kekről ereszt el egy kemény lövést, Salák véd.

41:40
    Kiegészült Norvégia.

41:00
    Nagy cseh nyomás az előny hajrájában, de csak egy Hertl lövésig jutnak.

40:10
    Folytatódik a harc a három pontért, a kezdő bulit a csehek hozták el.

40:01

26-13 a kapura lövések száma a második harmad után a csehek javára.

Marad az egygólos cseh előny két harmad után is. Több helyzetet is elpuskáztak a csehek, a kapuvasat is eltalálták, a harmad végén nagyon nyomtak. A norvég csapat nem lőtte be büntetőjét, majd Bastiansen szólója maradt ki. A döntés a záró harmadra, vagy a hosszabbításra marad. Hamarosan folytatjuk.

40:00

39:40
    Jágr fonákkal közelről lövi a korongot Söberg kapusba, nem sikerül kihasználni a nagy fölényt az előnyben.

39:01
    Nagy cseh nyomással kezdődik az előny, az utolsó perc elején.

38:38
    Mats Trygg kap ezért két percet a norvég csapatból, bottal akasztásért.

38:38
    Jágra passzol Hertl botjára a norvég kapu előtt, majd Hertlt vágják fel.

37:30
    Elhozzák a bulit a norvégok a saját harmadukban, de nem sokáig van náluk a korong.

37:00
    Felgyorsult a játék, le föl folynak a támadások, Červenka lő veszélyesen, majd gyors norvég kontra indul.

36:00
    Bastiansen kerül ziccerbe Salák kapuja előtt, egyedül vihette a pakkot a kapura, de kimarad a ziccer.

35:30
    Jágr visszahúzós csele után takarásból lő, de blokkolják a lövést.

35:00
    Nagyon sovány a cseh vezetés, kimaradnak a lehetőségek, Norvégia jól állja a sarat.

34:27
    Sekáč nagyon szépen a körök közül elereszt egy pontos lövést, de Söberg ismét remekel.

34:00
    Pontatlan norvég támadás, csak belövik a korongot a cseh harmadba, jöhetnek a csehek.

33:33
    Kiegészül a norvég csapat Odegaard újra játékban.

33:00
    Kivágja a norvég gárda a pakkot, de gyorsan visszahozza a cseh csapat, majd Kovář közelről a kapuvasat találja el.

32:20
    A buli után Zámorský ereszt el egy lövést, Söberg megint véd.

32:00
    Gyorsan feláll a cseh csapat, Jágr keverget, majd bepasszol a kapu elé, majd a kipattanót újra kapura küldi Jágr, Söberg rátenyerel, buli jön.

31:33
    Odegaard kap két percet a norvég gárdából térdhasználatért. Cseh lehetőség növelni az előnyt.

31:00
    Nagy harc a norvég kapu mögött, Novotný majdnem megszerezte a korongot.

30:30
    19-12 a kapura lövések száma a meccs közepén.

30:17
    Kihozzák a norvégok a korongot, de lesre viszik.

30:10
    Nagy tüzijáték a norvég kapu előtt, Nemec, majd Klepiš lövése suhan el a kapu mellett.

29:50
    Klepiš lővése takarásból majdnem meglepte Söberg kapust, de csak majdnem.

29:00
    Buli a cseh harmadban, Trigg lövése a buli után a kapuvas mellett suhan el.

28:34
    K.A Olimb büntetőjét kivédi Salák.

28:34
    Továbbra is szoros az eredmény, Norvégia büntetőlövést harcol ki, Salák eldobta a botját a norvég helyzetnél.

28:00
    A reklám szünet után Kindl tör be a harmadba, és lövéssel teszi próbára Söberg kapust, aki véd.

27:20
    Reklám szünet a csarnokban.

27:10
    Nagy harc a korongért a cseh harmadban, majd Jágr hozza el, de lesre viszi a korongot, Vitásek volt lesen.

26:35
    Nem változik a játék képe, le föl támadnak a csapatok, de eredménytelenül.

26:00
    Sok a pontatlan megoldás ezekben a percekben, eseménytelen most a játék.

25:25
    Jól védik a csehek a kék vonalat, tanácstalan norvég támadások sora.

24:45
    Pontatlan norvég indításból, ismét Červenka közelről kétszer bele lövi Söberg kapusba a pakkot.

24:00
    Nagyon szép cseh kontra végén, Červenka kap jó helyzetbe korongot, és a körök közül mellé durrant.

23:20
    Červenka újra játékban.

22:40
    Jól védekeznek a cseh fiúk, fogy az idő, norvég helyzet nélkül az előny.

21:50
    A kapu mögül indítják a támadást a norvégok, Holos ereszt el egy lövést, majd kivágják a csehek.

21:19
    Majd kap két percet Červenka palánkra lökésért.

21:10
    Červenka közelről durrantott mellé.

20:30
    A buli után Jágr került majdnem helyzetbe, Espeland hibája után.

20:08
    Cseh les a nyolcadik másodpercben.

20:01

Kapura lővések az első harmad után: 13-8.

A csehek nagyon belekezdtek, gyors gólt szereztek, majd fokozatosan kiegyenlítődött a játék, de annak ellenére továbbra is a csehek irányítottak. Norvégia csak ritkán került helyzetbe, és nem tudtak igazán nyomást gyakorolni Salák kapujára. Hamarosan folytatjuk a második harmaddal, semmi nem dőlt el, továbbra is nyílt a meccs.

20:00

19:50
    Mathis Olimb bevitte egész Salák elé a korongot majdnem gól lett belőle. Salák bravúrral védett.

19:30

19:01
    Nagyon rossz cseh előny az utolsó perc elején.

18:30
    Végre sikerül, Kindl máris egy lövést ereszt el a kék vonaltól, de mellé megy, majd ismét kivágják a norvég hátvédek.

18:00
    Nem tud felállni a cseh gárda, a norvégok másodszor vágják ki a korongot.

17:29
    Kiállítás a norvég csapatból Mathis Olimb kap két percet bottal akasztásért.

17:00
    Jágr kotort Söberg előtt a korongba, Söberg a helyén volt.

16:10
    Thoresen ment el jobb oldalon a palánk mellett, és fonákkal veszélyeztette a kaput.

15:40
    Pontatlan Nemec indítás, tilos felszabadítás.

15:00
    Vondrka veszélyesen lövi be a kapu elé a pakkot éles szögből, de nem érkezett senki a passzra.

14:25
    A cseh kapu mögött folyik a harc a korongért, kikotorják a csehek, de pontatlanul indítanak.

13:40
    11-6 a lövések száma a csehek javára eddig.

13:30
    A csehek jöhetnek újabb támadással , de most jól védekeznek a norvég fiúk, végül Hertl ereszt el egy lövést Jágr passza után.

12:55
    A buli után cseh tilos felszabadítás.

12:50
    A második reklám szünet ebben a harmadban, áll a játék.

12:25
    Kiegészült a cseh csapat, egy Olden lövés volt csak az emberelőnyben. Jól védekezett a cseh gárda.

11:25
    Olden közelről Salák lábvédőibe lövi a korongot.

11:00
    A buli után kivágják a pakkot a csehek, majd vissza hozzák a norvégok és felállnak.

10:22
    Vitásek kap két percet a cseh csapatból bottal akasztásért.

10:00
    Továbbra is enyhe cseh mezőnyfölény a harmad közepén.

09:20
    Kovář éles szögből durrant a kapura, szerencsét próbált, de Söberg figyelmes volt.

08:30
    A másik oldalon Kindl lő Söberg kesztyűje alatt mellé.

07:50
    A reklám szünet után a csehek hozzák el a kék vonalnál a bulit, majd egy óriási hiba a cseh harmadban, Olden mellé lövi közelről fonákkal a ziccert.

07:20
    Fokozódik a cseh fölény, nem bíznak semmit a véletlenre a mai napon.

06:30
    Cseh nyomás a norvég harmadban, járatják a korongot, majd hirtelen Kovář előtt a ziccer, nagy kavarodás Söberg előtt.

05:56
    Egy fonák lövést védett Söberg, majd kivágja a norvég csapat a pakkot tilos felszabadításra.

05:10
    Hosszú játékrész megszakítás nélkül, jól védik a csapatok a kék vonalakat.

04:30
    Vitásek kemény lövése a kék vonaltól a kapuvas mellett zúdult el, norvég botokon a pakk a lövés után.

03:30
    Nagy az iram az első percektől, többet birtokolja a pakkot a cseh gárda. Söberg tenyerel közben a korongra.

03:10
    Sobotka ismét majdnem helyzetbe került, de hosszú volt Jágr passza.

02:30
    Mats Trygg lövése a kapu mellett suhant el, a lövés után a csehek jönnek előre.

01:50
    Zámorský lövését blokkolja Dahlstrőm.

01:15
    A gól után folytatódik a csehek aktív játéka.

00:39
    Csehország gólt szerzett!
    Bezárták a csehek a norvégokat a harmadukba, a sarokból a kapu elé passzolt pakkot, Hertl a kapusba lőtte majd VLADIMÍR SOBOTKA a kipattanót, a forgolódó kapus mellett lőtte a hálóba. Gólpasszok: Tomáš Hertl, Jaromír Jágr.

00:01

A cseh csapat fehér, a norvég gárda piros mezben játszik majd a mai mérkőzésen.

Csehország: Salák (Jakub Kovář) – Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc – Sobotka, Hertl, Jágr – Červenka, Klepiš, Vondrka – Sekáč, Novotný, Hudler – Zaťovič, Jan Kovář, Rolinek – Petružálek.

Norvégia: Söberg (Haugen) – Holös, Bonsaksen, Trygg, Ödegaard, Sörvik, Espeland – M. Hansen, Röymark, Forsberg – Bastiansen, K. Olimb, M. Olimb – Olden, Skröder, Ask – Lovlie, Martinsen, Roest – Dahlström, Thoresen.

Játékvezetők: Ronn (FIN), Vinnerborg (SWE) – Dahmen (SWE), Semjonov (EST).

Lassan véget érnek a csoportkör küzdelmei a 78-ik jégkorong világbajnokságon Minszkben. Eddig több meglepő eredmény született az összecsapásokon, amikor a favorit húzta a rövidebbet és pontokat vesztett. A vb tízedik játéknapján, vasárnap este az A-csoportban, Csehország mérkőzik meg Norvégia csapatával. A mérkőzést két északi játékvezető fújja majd a kisebb Chizhovka arénában, a finn Jyri Ronn és a svéd Marcus Vinnerborg.

Csehország csapata tegnap nagy meglepetést okozva, kikapott Dániától büntetők után 4-3-ra, pedig öt perccel a vége előtt még 3-1-re vezettek Vladimír Ružička legényei. Norvégia is büntetőkkel kapott ki 5-4-re a franciáktól, és így nagyon érdekesen alakul az A-csoport a hátralévő meccsek előtt. Négy csapatnak van jelenleg 7 pontja, de csak két kiadó hely van már, mert Svédország és Kanada már biztos negyeddöntősök. A cseh csapatban többen, vírusos hasmenés, és gyomor bántalmakkal küzdöttek már a dán meccs előtt, és nem tudni milyen állapotban lesz a csapat a mai összecsapás előtt. Egy biztos, nem lesz könnyű a favoritnak a mai napon sem a szívós és kemény norvégok ellen, akik éppúgy mint a csehek, a továbbjutásért küzdenek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.