Oroszország – Svédország 3:1 (vége) | Csehország – Finnország 0:3 (vége)
Oroszország
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Svédország
szombat 24.05.2014, 13:45 • Minszk Aréna, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Két harmad alatt gyakorlatilag eldöntötte a fináléba jutás sorsát az orosz válogatott, amely a meccs elején kapott góltól sem zuhant össze és tulajdonképpen magabiztosan hozták kilencedik meccsüket is az idei világbajnokságon!
    A svédek küzdöttek ugyan, de reális esélyük ma nem volt a Zsnarok legénység ellen, amely továbbra is 100%-os teljesítménnyel menetel az aranyérem felé!
    A svédek holnap a bronzmeccsen vigasztalódhatnak, az oroszok pedig figyelhetik a kora esti cseh-finn elődöntőt, hiszen annak győztesével csatáznak majd a világbajnoki címért!
    Természetesen azt a meccset is nyomon követhetik nálunk, de érdemes lesz velünk tartani az NB II-es focimeccsek- és persze a labdarúgó Bajnokok ligája döntő alkalmával is!
    Egyelőre a viszontlátásra! (16:08:13)

60:00

59:49
    Backlund fegyelmit is kapott, közben keményen megy a veszekedés a két kispad között is! Kellemetlen közjáték a végére, ez egy kicsit elrontotta a meccs sportértékét!

59:49
    Backlundot ki is állították az iménti szituáció nyomán, ezzel minden eldőlt!

59:49
    Kuljomin az üres kapu vasát találta el, közben egy kisebb bunyó is kialakult, mert Plotnyikovot leütötték a svédek!

59:15
    Önfeléldozóan védekeznek az oroszok.

58:35
    Kuljomin korongot szerzett, de nem tudta az üres kapura emelni azt!

58:20
    Nincs gól, viszont életbe lép a kiállítás, 6 a 4 ellen támadhatnak a svédek, de kapus nélkül vannak!

58:20
    Videóznak a játékvezetők, lehet, hogy az iménti helyzetnél túljutott a korong a gólvonalon? Mindjárt kiderül!

58:20
    Klasen majd Jarnkrok lövését védte az orosz kapus, közben elmozdult a kapu és kiállítás is az oroszoktól, Gyenyiszov fejre irányuló támadásért kapta a 2 percet!

58:00
    Kettő perc választja el az orosz válogatottat a vb döntőbe jutástól, de egyelőre 6 az 5 ellen támadnak a svédek kétgólos orosz vezetésnél!

57:25
    Levitték a kapust kétgólos hátrányban a svédek!

57:25
    Időt kértek a svédek!

56:17
    Klasen szólója után Ericsson nem tudta befejezni közelről a támadást.

55:26
    Felvágódott a hátsó védőhálóba egy kósza svéd korong!

55:00
    Már csak öt perc van hátra, nem tud mit kezdeni az oroszok magabiztos játékával a svéd válogatott!

54:00
    Egyre fogy az idő "az oroszok már a spájzban vannak!"

53:03
    Zsaripov lövését hatástalanította Nilsson.

52:53
    Nyquist be tudta vinni a korongot az orosz kapu elé, de Bobrovszkij mentett előle!

52:10
    Axelssont szerelték szólója végén az oroszok.

51:30
    Ovecskin újabb szép alakítása végén Plotnyikov elől fel tudta szedni a korongot Nilsson.

51:20
    Backlund megemelt korongját kapta el nagyon könnyedén Bobrovszkij!

50:22
    Kiegészültek a svédek is!

49:45
    Kiegészültek az oroszok, fél percig most Ők lehetnek emberelőnyben!

48:48
    Ovecskin remek szóló végén lőtt kapura, Nilsson mamutjával hárított.

48:22
    Jimmie Ericssont is kiállítják egy bottal akasztásért, oda a svéd emberelőny!

47:45
    Bobrovszkij a mamutjával gáncsolt, kiállítás, a kapus helyett ezt persze egy orosz mezőnyjátékos üli le!

47:24
    Nyquist közeli korongjára tenyerelt rá Bobrovszkij.

46:46
    Möller nagy lövése vágódott le az orosz védőkről.

46:23
    Most az orosz kapu előtt volt egy kisebbfajta bunyó, de gól nincs!

45:58
    Zsaripov lövése ment el a svéd kapu mellett.

45:15
    Sirokov küzdött a svéd kapu előtt, lett is ebből egy kisebb csetepaté!

45:00
    Egyelőre továbbra sem tud igazán kibontakozni a svéd válogatott.

43:36
    Fransson emelését könnyedén védte Bobrovszkij.

42:51
    Kalinyin a kapu mögül már nem tudta visszajátszani a korongot.

42:01
    Ez az orosz fór most kimaradt, kiegészültek a svédek.

41:02
    Ovecskin lövését tudta védeni Nilsson.

40:01
    Ekholm már említett kiállítása életbe is lépett, emberelőnyben az oroszok!

40:01

Ebben a harmadban növelni tudta előnyét az orosz csapat, ráadásul a második 20 perc végét jelző dudaszó pillanatában Ekholm még odaütött egyet az egyik orosznak, Őt valószínüleg ezért ki is fogják majd állítani a bírók!
    A papírformának megfelelően vezet tehát az orosz válogatott, de vajon lesz -e, lehet -e svéd feltámadás a harmadik harmadban?
    Megtudhatják, ha velünk tartanak a szünet után is!

40:00

39:01
    Ovecskin bombája sem ért végül gólt a másik oldalon.

38:13
    nem tudtak élni az emberelőny adta lehetőséggel a svédek, kiegészültek az oroszok!

38:01
    Danielsson találta el az oldalhálót!

37:27
    Ekholm lövését is hárította az orosz kapuvédő!

37:02
    Lindström közeli lövése után a korong elakadt Bobrovszkijban!

36:41
    Möller korongja ment el az orosz kapu mellett.

36:13
    Hugyinov kapott 2 perces kiállítást, emberelőnyben a svédek!

35:20
    Egyelőre képtelen komoly támadásokat vezetni a svéd válogatott, az oroszok sokkal magabiztosabbnak tűnnek.

34:07
    Ezúttal egy orosz tilos felszabadítás!

33:31
    Medvegyev lövését most védeni tudta Nilsson!

32:39
    Meg kell ismételni a bulit a svédek harmadában.

32:38
    Kuljomin veszélyeztette a svéd kaput, amely aztán elmozdult, igazítani kell!

31:02
    Oroszország gólt szerzett!
    Gólszerző BJELOV. Assziszt: Zsaripov. Nem sokkal azután, hogy kiegészültek a svédek Denis Zsaripov bombája lejött Nilssonról, érkezett ANTON BJELOV és óriási erővel a kapuba bombázott! 3-1

30:47
    Kiegészültek a svédek.

30:28
    Kutuzov visszatett korongja volt pontatlan.

29:33
    Kutuzov nagy lövése az önfeláldozóan bevetődő Axelssonról vágódott le.

28:47
    Nyquist kapott egy újabb 2 perces kiállítást, megint emberelőnyben az oroszok!

28:21
    Még támadásban maradtak az oroszok, de Ovecskin helyzete megint kimaradt.

26:55
    Medvegyev állt bele egy lövésbe, ami végül lejött a svéd blokkról.

26:18
    Orosz emberelőny következik, Jarnkrok gáncsolásért kapta a büntetést!

26:11
    Megint Bobrovszkij védett egyet!

25:23
    Bobrovszkij két hatalmasat védett egymás után, előbb Lindström, majd Möller korongjánál.

25:00
    Öt perc eltelt úgy a második harmadból, hogy alig volt veszély a kapuk előtt!

23:45
    Most hátul "jegelik" egy kicsit a korongot az oroszok.

22:47
    Klasen korongja vágódott fel a védőhálóba.

22:32
    Dadonov kézzel irányított korongja miatt kellett megszakítani a játékot.

21:33
    Megint egy orosz tilos, most nagyon támad a svéd válogatott!

21:24
    Orosz tilos felszabadítás.

21:15
    Sjögren lövését védte magabiztosan Bobrovszkij.

20:01

Azonnal kezdődik a második harmad, maradjanak velünk! Háromnegyed perc van még hátra a svéd emberelőnyből!

11:6 volt a kapuralövési arány az első harmadban az oroszok javára!

Gyorsan vezetéshez jutottak a svédek, de ez az orosz válogatottat nem tudta demoralizálni, fokozatosan átvette a kezdeményezést a "szbornaja" és nem csak egyenlített, de meg is fordította a mérkőzést a vb eddigi egyetlen 100%-os csapata!
    Viszont van még 44 másodperc egy svéd emberelőnyből, bármi lehet ezen az elődöntőn!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:53
    Danielsson korongja csorgott le a kapusról!

19:00
    Egy perc még a harmadból!

18:56
    Möller remek lövését védte Bobrovszkij!

18:44
    Bjelov kapta az újabb kiállítást, 2 perc akadályozásért, svéd emberelőny a harmad végére!

18:00
    Gólszerző SIROKOV. SZERGEJ SIROKOV szerzett korongot, bevitte a svéd harmadba és a kissé bizonytalan svéd kapus alatt a kapuba lőtt! Immár Oroszország vezet! 2-1

17:49
    Megint buli a svédek harmadában.

17:47
    Svéd tilos felszabadítás.

17:22
    Ekholm korongja most nem volt jó Lindströmnek.

16:31
    Tyihonov korcsolyázott lesre.

16:04
    Ovecskin bombája zúgott el a svéd kapu mellett.

14:57
    Dadonov lőtt kapu mellé a szólója végén.

13:25
    Gólszerző PLOTNYIKOV. Jevgenyij Medvegyev balról lőtt, a korong Nilsson mamutjáról levágódott, SZERGEJ PLOTNYIKOV a túloldalon érkezett és irdatlan erővel bevágta az egyenlítő gólt! 1-1

13:17
    Egy kis szokásos technikai szünet.

13:17
    Lesen akadt el egy orosz támadás!

12:14
    Nyquist lövése ment el az orosz kapu mellett.

11:57
    Támadásban maradtak az oroszok, de Anyiszimov lövésénél jó volt a svéd blokk.

11:21

11:01
    Medvegyev bombáját védte mamuttal Nilsson.

9:58
    Ovecskin lövése ment el a svéd kapu mellett.

9:21
    Tyihonov lövését mentette Nilsson és most érvénybe lép egy kiállítás, Klasen kapja bottal akasztásért! Újabb orosz emberelőny!

8:23
    Möller lövése vágódott az oldalhálóba!

7:44
    Möller belőtt korongja most nem okozott gólveszélyt.

6:20
    Kimaradt az emberelőny, kiegészült a svéd válogatott.

6:04
    Kint a korong a palánkon túl, szusszanhatnak a svédek.

5:58
    Ovecskin lőtt kapura balról, de Nilsson védeni tudott!

4:56
    Kutuzov újabb próbálkozását már nehezebben mentette a svéd kapus.

4:41
    Kutuzov lövését védte szépen Nilsson.

4:20
    Lundqvist kapott 2 percet bottal akasztásért, most egy orosz fór jön.

4:16
    Kalinyin fonákja kerülte el az orosz kaput.

3:29
    Kiegészültek az oroszok!

2:45
    Ekholm nagy lövése vágódott fel egy orosz botról.

2:01
    Lindström lövése kerülte el az orosz kaput.

1:29
    Ráadásul egy svéd emberelőny, Medvegyev kapott akasztásért 2 percet.

0:19
    Svédország gólt szerzett!
    Gólszerző MÖLLER. Hihetetlen svéd kezdés! Michael Backlund korongja után Joakim Lindström ugratta ki a leshatáron OSCAR MÖLLERT, aki egyedül vihette a korongot Bobrovszkijra és a kapus alatt becsúsztatta azt a kapuba! 0-1

0:04
    Az oroszoké az első buli.

00:01

Fehér felsőben az oroszok, tiszta kékben a svédek!

Azonnal kezdődik a hoki vb első elődöntője, a két csapat már a jégen, tartsanak velünk!

Elérkeztünk a 78. felnőtt, férfi jégkorong világbajnokság véghajrájához, egészen pontosan az elődöntőihez!
    A "semifinal" napjának kora délutáni összecsapásán az eddig 100%-os teljesítménnyel kirukkoló Oroszország játszik a rendes játékidős vereséget ez idáig ugyancsak el nem szenvedő, címvédő Svédország ellen.
    Az oroszok a "csont nélkül" megnyert csoportküzdelmeket követően csütörtökön a torna egyik meglepetéscsapatát a francia válogatottat győzték le viszonylag simán, ráadásul kapott gól nélkül! Oleg Zsnarok gárdájának eddigi 34-7-es gólkülönbsége önmagáért beszél!
    A Pär Mårts által irányított háromkoronások nyolcasukban a második helyen zártak – Kanada ellen kettő-, Csehországgal szemben egy pontot vesztettek – majd ezt követően a házigazda fehérorosz válogatottat győzték le 3-2-re!
    Tulajdonképpen lehetetlen egy vb elődöntő kimenetelét megjósolni, kiváltképp ha egy orosz-svéd szuperranagadó a párosítás!
    Az biztos, hogy izgalmas és kiélezett csata várható, érdemes lesz tehát nyomon követni élő, online, szöveges közvetítésünket!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 14. Plotnyikov (Medvegyev), 18. Sirokov (Medvegyev), 32. Bjelov (Zsaripov) – 1. Möller (Lindström, Backlund)

Oroszország: Bobrovszkij (Vasziljevszkij) – Gyenyiszov, Hugyinov, Ovecskin, Plotnyikov, Sipacsjov – Kutuzov, Medvegyev, Tyihonov, Malkin, Kuljomin – Jakovljev, Bjelov, Zaripov, Anyiszimov, Sirokov – Zubarjev, Kalinyin, Dadonov, Burmisztrov, Kuznyecov. Szövetségi kapitány: Oleg Zsnarok
    Svédország: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Lindström, Möller, Backlund – Erixon, Gustafsson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Burström, Andersen, Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson – Nygren, Lundqvist, Axelsson, Rasmussen, Danielsson. Szövetségi kapitány: Pär Mårts

Játékvezetők: Kaval (amerikai), Sindler (cseh) – Suominen (finn), Valach (szlovák)