Oroszország – Svédország 3:1 (vége) | Csehország – Finnország 0:3 (vége)
Oroszország
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Svédország
szombat 24.05.2014, 13:45 • Minszk Aréna, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Két harmad alatt gyakorlatilag eldöntötte a fináléba jutás sorsát az orosz válogatott, amely a meccs elején kapott góltól sem zuhant össze és tulajdonképpen magabiztosan hozták kilencedik meccsüket is az idei világbajnokságon!
    A svédek küzdöttek ugyan, de reális esélyük ma nem volt a Zsnarok legénység ellen, amely továbbra is 100%-os teljesítménnyel menetel az aranyérem felé!
    A svédek holnap a bronzmeccsen vigasztalódhatnak, az oroszok pedig figyelhetik a kora esti cseh-finn elődöntőt, hiszen annak győztesével csatáznak majd a világbajnoki címért!
    Természetesen azt a meccset is nyomon követhetik nálunk, de érdemes lesz velünk tartani az NB II-es focimeccsek- és persze a labdarúgó Bajnokok ligája döntő alkalmával is!
    Egyelőre a viszontlátásra! (16:08:13)

60:00

59:49
    Backlund fegyelmit is kapott, közben keményen megy a veszekedés a két kispad között is! Kellemetlen közjáték a végére, ez egy kicsit elrontotta a meccs sportértékét!

59:49
    Backlundot ki is állították az iménti szituáció nyomán, ezzel minden eldőlt!

59:49
    Kuljomin az üres kapu vasát találta el, közben egy kisebb bunyó is kialakult, mert Plotnyikovot leütötték a svédek!

59:15
    Önfeléldozóan védekeznek az oroszok.

58:35
    Kuljomin korongot szerzett, de nem tudta az üres kapura emelni azt!

58:20
    Nincs gól, viszont életbe lép a kiállítás, 6 a 4 ellen támadhatnak a svédek, de kapus nélkül vannak!

58:20
    Videóznak a játékvezetők, lehet, hogy az iménti helyzetnél túljutott a korong a gólvonalon? Mindjárt kiderül!

58:20
    Klasen majd Jarnkrok lövését védte az orosz kapus, közben elmozdult a kapu és kiállítás is az oroszoktól, Gyenyiszov fejre irányuló támadásért kapta a 2 percet!

58:00
    Kettő perc választja el az orosz válogatottat a vb döntőbe jutástól, de egyelőre 6 az 5 ellen támadnak a svédek kétgólos orosz vezetésnél!

57:25
    Levitték a kapust kétgólos hátrányban a svédek!

57:25
    Időt kértek a svédek!

56:17
    Klasen szólója után Ericsson nem tudta befejezni közelről a támadást.

55:26
    Felvágódott a hátsó védőhálóba egy kósza svéd korong!

55:00
    Már csak öt perc van hátra, nem tud mit kezdeni az oroszok magabiztos játékával a svéd válogatott!

54:00
    Egyre fogy az idő "az oroszok már a spájzban vannak!"

53:03
    Zsaripov lövését hatástalanította Nilsson.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 14. Plotnyikov (Medvegyev), 18. Sirokov (Medvegyev), 32. Bjelov (Zsaripov) – 1. Möller (Lindström, Backlund)

Oroszország: Bobrovszkij (Vasziljevszkij) – Gyenyiszov, Hugyinov, Ovecskin, Plotnyikov, Sipacsjov – Kutuzov, Medvegyev, Tyihonov, Malkin, Kuljomin – Jakovljev, Bjelov, Zaripov, Anyiszimov, Sirokov – Zubarjev, Kalinyin, Dadonov, Burmisztrov, Kuznyecov. Szövetségi kapitány: Oleg Zsnarok
    Svédország: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Lindström, Möller, Backlund – Erixon, Gustafsson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Burström, Andersen, Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson – Nygren, Lundqvist, Axelsson, Rasmussen, Danielsson. Szövetségi kapitány: Pär Mårts

Játékvezetők: Kaval (amerikai), Sindler (cseh) – Suominen (finn), Valach (szlovák)