Dunaújváros – Békéscsaba 3:0 (vége) | Szolnok – Balmazújváros 1:2 (vége) | BFC Siófok – Sopron 4:0 (vége)
Kisvárda – Cegléd 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – ZTE 2:1 (vége) | Kozármisleny – Nyíregyháza 0:1 (vége)
Ajka – 2:6 (vége)
BFC Siófok
4:0 (2:0)
Soproni VSE
szombat 31.05.2014, 18:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

Nem hagyott kérdést a párharc során a Siófok, gyorsan két gólos előnyre tett szert és végül négy góllal nyerte meg a mérkőzést. A Sopron ma nem tudott méltó ellenfele lenni a Balaton-parti együttesnek, akik megérdemelten szerezték meg az ötödik helyet az idei NB II-es kiírásban.
    Siófok – Sopron: 4-0!
    ----

85
    Bő öt perc van még a találkozóból, a lényeges kérdések már eldőltek.

82
    Nagy Dániel helyett érkezik Papp Máté.

80
    Nincs változás, továbbra is négy gólos előnyben a Balaton-parti együttes.

76
    Gárdos András helyett Kiss Zsolt érkezett a Siófokba.

67
    Heffler Norbert helyére érkezik a soproni csapatba Szabó László. Ez volt az utolsó vendégcsere.

66
    A Siófok gólt szerzett!
    PESZMEG VIKTOR nagyon gyorsan újra eredményes, ezúttal a tizenhatos vonala közeléből bombázza be a felső sarokba! 4-0! Alighanem eldőlt a mérkőzés ezzel végleg!

63
    PESZMEG VIKTOR egy távoli lövéssel növeli a Siófok előnyét, már 3-0!

61
    Peszmeg nem tud kifogni Halasin, a közeli lövést fogja a vendégek kapusa.

55
    Gubicza Gábor helyett Horváth Péter érkezett a Siófok csapatába.

48
    Aktívabb marad a Siófok, Peszmeg Viktor került hatalmas helyzetbe, de a vendégek kapusa megint jó érzékkel véd!

46
    Sifter Tamás helyett Németh László érkezett, Gaál Bálint helyett pedig Pető Benjamin. Kettős cserével próbál tehát újítani a Sopron.

46

Nagyon gyorsan jutott két gólos előnyhöz a hazai csapat és azt követően is veszélyesebben futballozik a Siófok egyelőre. Ha győz a Siófok, biztosan megőrzi az ötödik helyét, a Sopron pedig lemondhat a 8. helyről szőtt álmairól. Egy félidőt követően tehát Siófok – Sopron: 2-0!
    A szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

40
    Jó ideje nincs veszélyes helyzet egyik oldalon sem, a Sopronnak lenne sürgősebb.

35
    Nagyjából tíz perccel az első félidő vége előtt őrzi két gólos előnyét a Siófok.

Gólok: 2. Ivancsics, 4. Dajic, 63. Peszmeg, 66. Peszmeg

BFC Siófok: Tajti – Fehér, Gubicza (Horváth 55'), Peszmeg, Dajic, Gárdos (Kiss 76'), Papp Szilárd, Nagy (Papp M. 82'), Vass, Ivancsics, Fülöp
    Cserék: Ambrusics – Bogáti, Horváth Péter, Singer, Papp Máté, Pál, Kiss

Soproni VSE: Halasi – Fazakas, Horváth András, Baranyai, Katona – Sifter (Németh L. 46'), Deme, Varga, Gaál (Pető 46') – Erdélyi, Heffler (Szabó 67')
    Cserék: Dénes – Pető, Szabó, Tóth, Faggyas, Maráczi, Németh

Játékvezetők: Lovas László – Mohos Milán, Kulman Tamás