Ghána – USA 1:2 (vége) | Belgium – Algéria 2:1 (vége) | Brazília – Mexikó 0:0 (vége)

Passzok: 563:403 (02:10:25)

Az első percben már vezetett az amerikai válogatott, Ghána támadta végig az első félidőt, de igazán nagy helyzetbe nem tudtak kerülni. Ez folytatódott a második félidőben, egyenlíteni is tudtak egy remek góllal, de egy pontrúgás után ismét az USA csapata került előnybe, amit meg is tartottak már a "lefagyott" ghánaiak ellen.

A döntetlen talán igazságosabb lett volna, de a futball ilyen, gólra játsszák, ebből eggyel többet szerzett Jürgen Klinsmann csapata, így ők a második helyen állnak a csoportjukban a szintén három pontos németek mögött.

90+5

90+4
    Nagy erőket mozgósít a ghánai csapat az utolsó percekben, nálunk ezt úgy hívják: veszett fejsze nyele.

90+3
    Essien emel be középre, Muntari lő jócskán fölé 14 méterről.

90+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Muntari (Ghána), Dempsey-t buktatta.

90
    5 perc a ráadás.

89
    Szabadrúgást kapnak az amerikaiak, ezzel elmegy egy kis idő...

88
    Szöglet jobbról ghánai részről, Brooks hátáról pattan a labda Mensahoz, aki ollózó mozdulattal, a kapunak háttal állva lő mellé/fölé.

87
    Micsoda fordulat, erre kevesen számítottak, ebben biztosak lehetünk.

86
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Jobbról ível be szögletet Dempsey, középen mintaszerűen érkezik JOHN BROOKS és 6 méterről a kapu közepébe fejel! 1:2

85
    Nem húzta ki az USA válogatottja, ezt érezni lehetett eddig is, izgalmas percek jönnk még.

84
    Andre Ayew ad be középre, Muntari érkezik, Beckerman felszabadít előle.

82
    Ghána gólt szerzett!
    A balösszekötő helyén indul Asamoah Gyan, megelőzi a védőket, sarokkal teszi vissza a labdát, ANDRE AYEW átveszi és balról 10 méterről, bal külsővel lő a jobb sarokba! 1:1