Ghána – USA 1:2 (vége) | Belgium – Algéria 2:1 (vége) | Brazília – Mexikó 0:0 (vége)

Passzok: 563:403 (02:10:25)

Az első percben már vezetett az amerikai válogatott, Ghána támadta végig az első félidőt, de igazán nagy helyzetbe nem tudtak kerülni. Ez folytatódott a második félidőben, egyenlíteni is tudtak egy remek góllal, de egy pontrúgás után ismét az USA csapata került előnybe, amit meg is tartottak már a "lefagyott" ghánaiak ellen.

A döntetlen talán igazságosabb lett volna, de a futball ilyen, gólra játsszák, ebből eggyel többet szerzett Jürgen Klinsmann csapata, így ők a második helyen állnak a csoportjukban a szintén három pontos németek mögött.

90+5

90+4
    Nagy erőket mozgósít a ghánai csapat az utolsó percekben, nálunk ezt úgy hívják: veszett fejsze nyele.

90+3
    Essien emel be középre, Muntari lő jócskán fölé 14 méterről.

90+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Muntari (Ghána), Dempsey-t buktatta.

90
    5 perc a ráadás.

89
    Szabadrúgást kapnak az amerikaiak, ezzel elmegy egy kis idő...

88
    Szöglet jobbról ghánai részről, Brooks hátáról pattan a labda Mensahoz, aki ollózó mozdulattal, a kapunak háttal állva lő mellé/fölé.

87
    Micsoda fordulat, erre kevesen számítottak, ebben biztosak lehetünk.

86
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Jobbról ível be szögletet Dempsey, középen mintaszerűen érkezik JOHN BROOKS és 6 méterről a kapu közepébe fejel! 1:2

85
    Nem húzta ki az USA válogatottja, ezt érezni lehetett eddig is, izgalmas percek jönnk még.

84
    Andre Ayew ad be középre, Muntari érkezik, Beckerman felszabadít előle.

82
    Ghána gólt szerzett!
    A balösszekötő helyén indul Asamoah Gyan, megelőzi a védőket, sarokkal teszi vissza a labdát, ANDRE AYEW átveszi és balról 10 méterről, bal külsővel lő a jobb sarokba! 1:1

82
    Johnsont szerelik a jobb szélen, ghánai dobás jön.

81
    Essien és Jones ütközik, előbbi lenn marad, de folytatja a játékot.

80
    Dempsey 22 méterről lő, kevéssel a kapu fölé, de a kapus rajta volt.

79
    12 perc van hátra a rendes játékidőből, az iram valamelyest alábbhagyott, nincsenek helyzetek ezekben a percekben.

78
    Atsu is sokat dolgozott, a helyén Adomah.

77
    Bedoya helyén Zusi.

76
    Asamoah lövi be balról keményen a labdát, az egyik támadó lábáról levágódik, felszabadítanak a védők.

75
    Boateng ismét lesen...

74
    Atsu újabb szöglete is veszélytelen.

73
    Bedoya szereli szögletre a bal szélen Asamoaht.

72
    Boateng indulna a jobb szélen, lesen állítják meg.

71
    Rabiu helyére Essien érkezik.

70
    Jones szereli a jobb szélen Rabiut, kirúgás jön.

69
    Bedoya éles beadása a szögletből balról, Kwarasey mellényúl a labdának, de szerencséjére nincs érkező támadó.

69
    Johansson indul a balösszekötő helyén, Mensah szereli szögletre.

68
    Boateng 30 méterről vállalkozik lövésre, ez is magasan fölé.

67
    Most a pálya közepén zajlik a játék, helyzetek nélkül.

66
    Asamoah Gyan lövését védi előrevetődve Howard kapus.

66
    Muntarit buktatja Jones, szabadrúgás 25 méterről.

65
    Atsu szöglete után Boateng kapásból, 14 méterről lő csúnyán fölé.

65
    Asamoah Gyan fordul kapura, Cameron lábáról vágódik szögletre a labda a 14 méteres lövést követően.

64
    Jones 22 méterről szánja el magát lövésre, Kwarasey véd.

63
    Johnsont ápolják a pályán.

62
    Atsu lő 25 méterről, centikkel a jobb felső sarok mellé!

60
    Fél óra van hátra a rendes játékidőből, Ghána támad továbbra is, az amerikaiak ki-kiszabadulnak a nyomás alól, de borotvaélen táncol a vezetésük.

59
    Jordan Ayew helyett Kevin Prince Boateng a pályán.

58
    Boye ível előre jobbról, Asamoah Gyan előzi meg Johnsont, és a csúsztatását Howardnak bravúrral kell menteni a bal sarok előtt!

57
    Johnson indul a jobb szélen, de szabálytalankodik Mensah-val, szabadrúgás kifelé.

56
    Asamoah Gyan fejel fölé 8 méterről egy remek bal oldali beadást.

56
    Muntari lő 28 méterről ballal, jó egy méterrel hibázza el a bal sarkot.

55
    Muntari indítaná Gyant, aki visszalép, mert lesen lett volna, Howard a végállomás.

54
    Dempsey-t szereli Boye a bal szélen, felszabadít.

53
    Atsu húz befelé jobbról, ellövi 25 méterről ballal, de magasan fölé talál.

52
    Bedoya indulna a jobb szélen, ős is támadó szabálytalanságot követ el, szabadrúgás kifelé

51
    Asamoah Gyan kis szerencsével vesz át egy labdát a 16-oson belül Cameron mellett, de szabálytalankodik a védővel.

50
    A dobás után Atsu nem tud beadni, a védőkről pattan le a labda.

49
    Oparét szerelik a jobb szélen, bedobás jön.

48
    Bradley és Bedoya akciója akad el a jobb szélen.

47
    Gyan felé ívelnek fel labdát, Howard húzza le előle.

46
    Gyant buktatta Beckermann a pálya közepén.

46

46
    A szünetben csere az amerikaiaknál, Besler helyén Brooks.

Teljes futómennyiség: 55,396:59,253 km

Gyakorlatilag amerikai góllal kezdődött a mérkőzés, Dempsey egyéni akciója megadta az alaphangot. Jó iramban zajlott a játék, a ghánaiak támadtak szinte végig, ellenakciókra hagyatkoztak az amerikaiak, de egy-két ígéretesebb akciót láthattunk csak, igazi gólhelyzetbe nem tudtak kerülni a támadók.

Ettől függetlenül remek mérkőzés ez, soha rosszabbat ne lássunk, remélhetőleg nem vesznek vissza a tempóból a csapatok, és akkor a második félidőben sem fogunk unatkozni.

45+5

45+5
    Atsu hozza helyzetbe Jordan Ayewet, aki bűn rosszul találja el a labdát a kaputól 13 méterre...

45+4
    Atsu szöglete újfent veszélytelen.

45+4
    Beasley fejel ki szögletre egy bal oldali beadást.

45+4
    Jones labdáját Bradley lép át, Johanssonnak jó lenne így, de ő nem számít rá.

45+3
    Andre Ayew indulna középen, megint pontatlan a labda.

45+3
    Muntarit buktatja Jones a felezővonalnál. szabadrúgás ez is, egy kis kakaskodás után el is végzik.

45+2
    Beasley ad be balról, kivágják a védők.

45+1
    Bedoya szöglete jön, de bedobás lesz belőle.

45

45
    Bedoya tekeri a kapu elé élesen a labdát, Kwarasey tolja szögletre.

44
    Opare rúgja meg Jonest a bal szélen, szabadrúgás a 11-es ponttal egy magasságból.

43
    Gyakorlatilag felbillen a pálya, Ghána támad, az amerikaiak a kontrákra építik a taktikájukat, eddig működik.

42
    Andre Ayew felé száll egy beadás, kicsit magas a támadónak, kirúgás jön ebből is.

41
    Bedoya és Johansson szép akciója végén utóbbi lő 14 méterről, de gyengén, a kapusé a labda.

40
    Gyant szerelik a jobb szélen, véleményes szabályossággal, de az ellenakció során Jonest is szerelik.

40
    Ismét Atsu teker be jobbról, Gyan előzi meg a védőjét, de 12 méterről fölé csúsztat.

39
    Atsu jó cselek után ballal ad középre a jobb szélről, kifejelik a védők a labdát.

38
    Rabiu ível előre a felezővonalról, Howard húzza le könnyedén.

37
    Andre Ayewet buktatja a bal szélen Johnson, szabadrúgás jön, ami nem hoz veszélyt az amerikai kapura.

36
    Előreívelt labdát fejel ki a 16-os előteréből Besler.

35
    Dempsey lesétál, hamarosan visszajöhet, folytatódik a játék.

34
    Boye és Dempsey ütközik, utóbbi orra vérzik elég csúnyán, ápolják.

33
    Asamoah Gyan 20 méterről lő, a félmagas labdát Howard tornázza ki a jobb alsó elől.

32
    Eltelt fél óra már, sokkal többet támad Ghána, de még az első percben szerzett góllal vezet az USA csapata.

31
    Jordan Ayew lépne ki a jobb szélen, de lesről.

30
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rabiu (Ghána), Beckermant könyökli le az amerikai 16-osnál.

29
    Atsu 28 méteres lövése elakad a védőkben, Asamaoah mintha buktatnák, Atsu ismétel 22 méterről, jócskán mellé, kirúgás jön.

28
    Előreívelt labdára mozdul ki jó ütemben Kwarasey, övé a labda.

28
    Atsu íveli be a szögletet, veszélytelen.

27
    Opare ad be laposan, Besler ér bele szerencsétlenül, de csak szöglet lesz belőle.

26
    Szép támadás az amerikaiaktól, Bedoya lőhet 25 méterről, de rosszul találja el, kirúgás jön.

25
    Jordan Ayew rúgja fel Beckermant a felezővonalnál.

24
    Jobbról ívelnek be szögletet az afrikaiak, Boye fejeli le a hosszú saroknál a labdát, de mellé pattan, nem veszélyes.

23
    Altidore helyén Johansson a folytatásban.

23
    Folytatódik a játék, vajon ki váltja Altidore-t?

22
    Altidore-ért érkezik a hordágy is, le is viszik a segéderők.

20
    Gyan sarkal vissza egy labdát az alapvonalról, de nem számítanak rá a társak.Altidore indítja saját magát fejjel, de nem tud a labda után lépni, összeesik, valószínűleg húzódás.

20
    Opare jobbról ad be, felperdül, Howard húzza le a labdát.

19
    Altidore vesz át egy jobb oldalról érkező beadást a 11-es pont magasságában, laposan lő kapra, de elakad a védőkben!

18
    Jordan Ayew indulna a jobb szélen Besler mellett, de szabálytalan a ghánai, szabadrúgás kifelé.

17
    Atsu beemelt labdáját öklözi el az érkezők elől Howard.

16
    Gyan indulna most is jó labdára, nem éri el, jöhetnek az amerikaiak.

15
    Védők mögé betett labdára indul Gyan, Howard előzi meg önfeláldozóan, majd felszabadít.

14
    Boye ad be jobbról, Howard ölében hal el ez is.

13
    Atsut szereli oldalra Besler.

13
    Howard ölel mellre egy beadást, eddig nagyszerű iramú a mérkőzés, és már gólunk is van!

12
    Atsu indulna most a jobb szélen, őt is lesen állítják meg.

11
    Gyan indulna ismét, pontatlan labdát kap a bal szélen,.

10
    Asamoah Gyan indulna a balösszekötő helyén, de lesről.

9
    Rabiu tesz be egy labdát A. Ayew elé, pontatlan kissé, szerelnek a védők a 16-os vonalánál.

8
    Jobbról jön beadás az afrikaiaktól, Howard lép ki a kapujából, megkaparintja a labdát.

8
    Jobbról jön egy beadás, Altidore marad le ról a ghánai kapu előtt.

7
    Dempsey és Bedoya akciója a bal szélen, szerelnek az afrikaiak.

6
    Szabadrúgás az amerikai térfél közepéről, Boye csúsztatja meg az előreívelt labdát, kirúgás jön.

4
    Oparét kell ápolni közben, Jonesszal ütközött.

4
    Jones jó csel után ad be középre lövésre, Bradley lemarad róla.

2
    Ez gyorsan ment, az első támadásából gól szerzett az USA csapata!

1
    A bal szélen Jones pörgeti a labdát CLINT DEMPSEY elé, aki átveszi, elviszi egy védő mellett, majd beforgatja Boyét is a 16-os sarkánál, majd 12 méterről, ballal kilövi a hosszú sarkot! 0:1

1

A 2014-es brazíliai világbajnokság G csoportjának második mérkőzését játsszák ma éjjel.

Ghána az afrikai selejtezők D csoportját nyerte meg, majd ki-ki mérkőzésen Egyiptomot verték odahaza 6:1-re, a formalitássá váló visszavágón 2:1-re kaptak ki, ennek már nem volt jelentősége.

Azóta már részt vettek az Afrika Nemzetek Kupáján, nem is akármilyen eredménnyel végeztek, hiszen a döntőben csak tizenegyes párbajban buktak el Líbiával szemben.

Az USA a CONCACAF-csoportból jutott ki a vb-re, miután megnyerték azt Costa Rica, Honduras és Mexikó előtt. Idén már csak barátságos mérkőzéseket játszottak, ezeken egyetlen vereséget szenvedtek (Ukrajna ellen) 4 győzelmet arattak (Nigéria, Törökország, Azerbajdzsán, Dél-Korea) és két döntetlent játszottak (Mexikó, Skócia).

A két csapat kétszer találkozott egymással a vb-k történetében, 2006-ban 2:1re nyert Ghána a csoportszakaszban, 2010-ben viszont a nyolcaddöntőben jöttek össze, akkor is az afrikaiak győztek, de ahhoz már hosszabbítás kellett a 2:1-es győzelemhez.

Csoportjukban most Portugáliával és Németországgal találkoznak még, a két európai együttest esélyesebbnek is tartja a szakmai közvélemény, mint akár Ghánát, vagy az Egyesült Államokat. Ám éppen azért lehet ez egy izgalmas mérkőzés, mert a két csapat pontosan tudja, hogy egymás ellen van igazán esélyük pontokat gyűjteni.

Ghána kerete mezszámokkal:

Kapusok:

1 Stephen Adams, 12 Adam Kwarasey, 16 Fatawu Dauda

Védők:

2 Samuel Inkoom, 4 Daniel Opare, 15 Rashid Sumaila, 19 Jonathan Mensah, 21 John Boye, 23 Harrison Afful

Középpályások:

5 Michael Essien, 6 Acquah Afriyie, 7 Chrsitian Atsu, 8 Emmanuel Badu, 10 Andre Ayew, 11 Sulley Muntari, 14 Albert Adomah, 17 Mohammed Rabiu, 20 Kwadwo Asamoah, 22 Mubarak Wakaso

Védők:

2 DeAndre Yedlin, 3 Omar Gonzalez, 5 Matt Besler, 6 John Brooks, 7 DeMarcus Beasley, 20 Geoff Cameron, 21 Tim Chandler, 23 Fabian Johnson

4 Michael Bradley, 10 Mix Diskerud, 11 Alejandro Bedoya, 13 Jermaine Jones, 14 Brad Davis, 15 Kyle Beckerman, 16 Julian Green, 19 Graham Zusi

Támadók: 8 Clint Dempsey, 9 Aron Johansson, 17 Jozy Altidore, 18 Chris Wondolowski

Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 00:00 - kor kezdődik.

Gólok: 82. Ayew – 1. Dempsey, 86. Brooks

Lapok:   30. Rabiu (GHA), 90+1. Muntari (GHA)

Ghána: Kwarasey – Opare, Mensah, Boye, Asamoah – Muntari, Rabiu (71' Essien) – Atsu (78' Adomah), J. Ayew (59' Boateng), A. Ayew – Gyan

Cserék: Dauda, Adams – Boateng, Essien, Adomah, Wakaso, Afful, Badu, Inkoom, Acquah, Waris, Sumaila

Szöv. kap.: James Appiah

USA: Howard – Johnson, Cameron, Besler (46' Brooks), Beasley – Beckerman, Jones, Bradley, Bedoya (77' Zusi) – Dempsey, Altidore (23' Altidore)

Cserék: Rimando, Guzan – Davis, Wondolo, Chandler, Gonzales, Zsui, Diskerud, Johansson, Brooks, Yedlin, Green