Németország – Algéria 2:1 (hosszabbítás vége) | Argentína – Svájc 1:0 (hosszabbítás vége) | Belgium – USA 2:1 (vége)
Belgium
2:1 (0:0)
USA
kedd 01.07.2014, 22:00 • Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador • Világbajnokság

Sok kiváló mérkőzést láthattunk már a világbajnokságon, de túlzás nélkül mondhatjuk, hogy a mai összecsapás minden kétséget kizáróan a legjobbak közé tartozik.
    Belgium végigtámadta a mérkőzést, de a rendes játékidőben sehogy sem sikerült bevenni Howard kapuját. A hosszabbítás első félidejében aztán a belgák kétszer is betaláltak, ezzel mindenki azt gondolta, hogy eldőlt a továbbjutás kérdése, kivéve az amerikaiakat. Az USA a hosszabbítás második félidejében előbb szépített, majd könnyen az egyenlítés is összejöhetett volna, azonban ez már nem sikerült Klinsmann alakulatának.
    Egy végig élvezetes és izgalmas találkozó végén tehát a belgák örülhetnek, a negyeddöntőben pedig Argentína lesz az ellenfelük.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (00:45:11)

121
    Howard előreívelte a labdát, a belgák lekapcsolták, de ellentámadásra már nincs idő, a játékvezető lefújta a mérkőzést.

120
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

118
    Lukaku ment el a bal oldalon, beadása nem sokkal ment el csapattársa mellett.

117
    Jones emelte be a labdát a belgák tizenhatosára, a védők kivágták.

115
    Az amerikaiak mindent megtesznek az egyenlítésért, micsoda mérkőzés!

113
    Az amerikaiak végeztek el szabadrúgást 24 méterről. Lövés helyett a bejátszást választották, a figura végén hat méterről szembe a kapuval Dempsey lőtt kapura, Courtois nagyot védett.

111
    Hazard helyett Chadli a pályán.

110
    Lukaku egyedül nem sok híján befejezte! Védővel a nyakán is kapura tudta tenni, Howard volt ismét a helyén.

109
    Feltámadt poraiból az amerikai válogatott! Yedlin jobb oldalról beívelt labdáját középen Jones alig rúgta mellé.

108
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Bradley emelte be a labdát a belgák tizenhatosára, JULIAN GREEN pedig fordulásból mintegy 10-11 méterről kapásból kilőtte a bal felsőt.

107
    Az amerikaiak rúghattak szabadrúgást, a belgák tizenhatosára beívelt labdát nagy nehezen kivágták a védők.

106
    Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

106
    Bedoya helyett Green a pályán.

105
    A hosszabbítás első félidejének vége, nagy valószínűséggel megvan a belga továbbjutás.

104
    Belgium gólt szerzett!
    De Bruyne kapott nagy labdát a bal oldalon, a beinduló ROMELO LUKAKU elé tálalt pontosan, aki mintegy nyolc méterről a jobb felsőbe bombázott. Ezzel nagy valószínűség szerint eldőlt a továbbjutás kérdése!

103
    Mirallas tesztelte sokadszor Howard kapust, tíz méterről lőtt kapura, Howard védett.

Gólok: 93. de Bruyne, 104. Lukaku – 108. Green

Lapok:   41. Kompany (BEL) – 16. Cameron (USA)

Belgium: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany, Vertonghen – Witsel, Fellaini – Mertens (60. Mirallas), de Bruyne, E. Hazard (111. Chadli)– Origi (91. Lukaku)
    Cserék: Bossut, Mignolet – Ciman, Vermaelen, Lombaerts, Dembélé, Chadli, Januzaj, Lukaku, Mirallas

USA: Howard – Cameron, Gonzalez, Besler, Beasley – Johnson (30. Yedlin), Zusi (73. Wondolowski), Jones, Bradley, Bedoya (106. Green) – Dempsey
    Cserék: Guzan, Rimando – Yedlin, Brooks, Chandler, Diskerud, Davis, Beckerman, Green, Jóhannsson, Altidore, Wondolowski

Játékvezetők: Djamel Haïmoudi (ALG) – Redouane Achik (MOR), Abdelhak Etchiali (ALG)