Németország – Algéria 2:1 (hosszabbítás vége) | Argentína – Svájc 1:0 (hosszabbítás vége) | Belgium – USA 2:1 (vége)
Belgium
2:1 (0:0)
USA
kedd 01.07.2014, 22:00 • Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador • Világbajnokság

Sok kiváló mérkőzést láthattunk már a világbajnokságon, de túlzás nélkül mondhatjuk, hogy a mai összecsapás minden kétséget kizáróan a legjobbak közé tartozik.
    Belgium végigtámadta a mérkőzést, de a rendes játékidőben sehogy sem sikerült bevenni Howard kapuját. A hosszabbítás első félidejében aztán a belgák kétszer is betaláltak, ezzel mindenki azt gondolta, hogy eldőlt a továbbjutás kérdése, kivéve az amerikaiakat. Az USA a hosszabbítás második félidejében előbb szépített, majd könnyen az egyenlítés is összejöhetett volna, azonban ez már nem sikerült Klinsmann alakulatának.
    Egy végig élvezetes és izgalmas találkozó végén tehát a belgák örülhetnek, a negyeddöntőben pedig Argentína lesz az ellenfelük.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (00:45:11)

121
    Howard előreívelte a labdát, a belgák lekapcsolták, de ellentámadásra már nincs idő, a játékvezető lefújta a mérkőzést.

120
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

118
    Lukaku ment el a bal oldalon, beadása nem sokkal ment el csapattársa mellett.

117
    Jones emelte be a labdát a belgák tizenhatosára, a védők kivágták.

115
    Az amerikaiak mindent megtesznek az egyenlítésért, micsoda mérkőzés!

113
    Az amerikaiak végeztek el szabadrúgást 24 méterről. Lövés helyett a bejátszást választották, a figura végén hat méterről szembe a kapuval Dempsey lőtt kapura, Courtois nagyot védett.

111
    Hazard helyett Chadli a pályán.

110
    Lukaku egyedül nem sok híján befejezte! Védővel a nyakán is kapura tudta tenni, Howard volt ismét a helyén.

109
    Feltámadt poraiból az amerikai válogatott! Yedlin jobb oldalról beívelt labdáját középen Jones alig rúgta mellé.

108
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Bradley emelte be a labdát a belgák tizenhatosára, JULIAN GREEN pedig fordulásból mintegy 10-11 méterről kapásból kilőtte a bal felsőt.

107
    Az amerikaiak rúghattak szabadrúgást, a belgák tizenhatosára beívelt labdát nagy nehezen kivágták a védők.

106
    Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

106
    Bedoya helyett Green a pályán.

105
    A hosszabbítás első félidejének vége, nagy valószínűséggel megvan a belga továbbjutás.

104
    Belgium gólt szerzett!
    De Bruyne kapott nagy labdát a bal oldalon, a beinduló ROMELO LUKAKU elé tálalt pontosan, aki mintegy nyolc méterről a jobb felsőbe bombázott. Ezzel nagy valószínűség szerint eldőlt a továbbjutás kérdése!

103
    Mirallas tesztelte sokadszor Howard kapust, tíz méterről lőtt kapura, Howard védett.

102
    Jones kapott egyet az arcára, lent maradt, de komolyabb baja azért nincs az amerikai játékosnak.

101
    Próbálkozik az USA! Beasley adott be balról veszélyesen, az ötösön sikerült tisztázni a védőknek.

99
    A friss erő Lukaku fickándozik a a fáradt amerikai védők között. Védője mellett is kapura tudta lőni, tíz méterről megeresztett löketét viszont Howard védte.

98
    Adogattak az amerikaiak a belgák tizenhatosán belül, Jones próbált volna lőni 18 méterről, a labda elakadt a blokkban.

97
    Beasley tartotta meg jól a labdát a belgák tizenhatosán belül, végül Cameron lőtt kapura, csúnyán mellé ment.

96
    Az amerikaiak jöhetnek szabaddal saját térfelükről.

95
    Létszámfölényes helyzetet dolgoztak ki a belgák, Vertonghen azonban elpepecselte a támadást. Sokat várt, majd oda lett a lehetőség!

93
    A csereként beállt Lukaku passzolt pontosan KEVIN DE BRUNY elé, aki jobbról mintegy hét méterről pontosan lőtte ki a hosszú sarkot. Itt már Howard is tehetetlen volt!

92
    Beasley balról tekert középre, Jones hat méterről fölé fejelt.

91
    Az amerikaiak kezdték a hosszabbítás első félidejét.

91
    Origi helyett Lukaku a pályán.

A belgák a mérkőzés alatt harmincszor próbálkoztak lövéssel, ebből húsz alkalommal el is találták a kaput. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket hagytak ki, a legvégén mégis az amerikaiak rúghattak volna gólt. Wondolowski lábában volt benne a továbbjutás, azonban az amerikai játékos 5 méterről fölé lőtt!
    Hamarosan kezdődik a hosszabbítás!

90+3
    Az amerikaiak vezették az utolsó támadást, de ebből már veszély nem alakult ki.

90+2
    A hosszabbításban eldönthették volna az amerikaiak a továbbjutást! Egy lefejelt labda került Wondolowski elé, aki zavartalanul öt méterről fölé lőtt. A belgákban egy pillanatra meghűlt a vér!

90+1
    Yedlin adta be jobbról a labdát, középen kivágták a belgák.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90
    Belga bal oldali szöglet után középen Fellaini fejelt mellé.

89
    De Bruyne balról centerezett veszélyesen, a támadással felfutó Kompany nyolc méterről ugyan rosszul találta el, de Howardnak így is védenie kellett.

88
    Alig maradt hátra néhány perc a rendes játékidőből, az amerikaiak a szerencsével tartják magukat.

87
    De Bruyne húzta meg a középpályán, szépen tálalt bal szélre, Hazard viszont csak az oldalhálót találta el.

86
    A jobbról beívelt amerikai sarokrúgást középen kivágták a védők, majd ebből megindultak a belgák.

85
    Jones adott jobbról középre, van Buyten szögletre mentett.

84
    Origi kapott labdát az amerikaiak tizenhatosa előtt, két védő között is veszélyesen kapura tudta lőni, Howard szögletre mentett.

83
    A jobbról beívelt belga sarokrúgásra érkezett is a fejes, ez viszont nem jelentett különösebb veszélyt, mellé ment.

82
    Az előrehúzódó van Buyten lőtt volna kapura, próbálkozása a védőről szögletre csapódott.

81
    Mirallas harcolt ki szögletet, a balról beívelt sarokrúgás nem jelentett veszélyt.

80
    Kivételesen az amerikaiak támadtak, Yedlin kapott nagyszerű labdát a jobb oldalon, beadását viszont már kivágták a védők.

79
    Kicsiben végezték el a belgák a szögletet, majd a középre adást Howard kiöklözte.

78
    Sziporkázik az amerikai kapus! Jobb oldalról érkezett a belgák beadása, a labda Hazard elé került, aki 15 méterről megnézte magának a bal sarkot, Howard ismételten nagyot védett.

77
    Elképesztő, hogy mennyi helyzetet hagyott már ki Belgium! Vajon nem fogja ez megbosszulni magát?

76
    Origi a leshatáron ugratta ki Mirallas-t, egyedül vihette kapura, majd mintegy 14 méterről kapura lőtt labdáját Howard bravúrral védte. Szöglet Belgium javára.

75
    Yedlin indult volna meg a jobb szélen, Hazard gyönyörűen szerelt. Belgium támadhat!

74
    Gonzalez elindult a középpályán, bejátszási kísérletét viszont Kompany lekapcsolta.

73
    Wondolowski jött be a lecserélt Zusi helyett.

72
    Hány helyzet kell még a gólhoz Belgiumnak!? Mirallas szólózott egyet, majd a labda Origihez került, aki 14 méterről Howardba lőtte a labdát.

71
    Na..az USA is jelezte, hogy ők is a pályán vannak! Dempsey fejezett be egy támadást 20 méterről lövéssel, Courtois szépen védett.

70
    Les miatt az amerikaiak jöhetnek kifelé szabaddal. Ezzel némi levegőhöz jutnak.

69
    Witsel kapott jó labdát az amerikaiak tizenhatosa előtt, megnézte magának a hosszú sarkot, lökete 19 méterről nem sokkal ment mellé.

68
    Belga támadás végén Howard húzott le egy jobb oldalról érkezett beadást.

67
    Kivételesen Courtois-nak kellett játékba avatkozni, de egy jobbról érkezett beadást szépen húzott le.

66
    Nagy kérdés, hogy meddig bírják az amerikaiak ezt a nyomást?!

65
    A szokásos forgatókönyv a pályán, Belgium támad, az amerikaiak kétségbeesetten védekeznek!

64
    Egy előrevágott labdánál Dempsey ért kézhez a labdához, szabaddal jöhet kifelé Belgium.

63
    Újabb veszélyes belga támadás a pályán, végül de Bruyne lökete 18 méterről elakad a blokkban. Ebben az akcióban talán több volt!

62
    Yedlin jobbról adta középre a labdát, a belga védők tisztáztak.

61
    A nyolcaddöntők legjobb mérkőzését láthatjuk eddig, ezt talán minden túlzás nélkül ki lehet jelenteni.

60
    Mirallas jött be Mertens helyett.

59
    Origi balról kanalazta középre a labdát, Mertens közelről kevéssel pörgetett mellé.

58
    Belgium fokozza a nyomást, egyre nagyobb bajban az USA!

57
    Egy kontrából veszélyeztettek az amerikaiak, jobbról erősen belőtt labdát végül kivágták a belgák.

56
    Jobb oldalról érkezett a belgák beadása, Origi mintegy 12 méterről fejelt kapura, próbálkozása a felső lécet érintve ment fölé.

55
    Állandó támadásban Belgium! Fellaini kezelt le az USA tizenhatosa előtt egy labdát, szépen készített elő, de Bruyne 18 méterről viszont fölé lőtte.

54
    Vertonghen kapott jó labdát bal oldalon, félmagas beadása középen elment keresztbe, ezt megúszták az amerikaiak.

53
    A belga támadásnál nem sikerült lövéssel befejezni a támadást, sőt az USA jöhet kifelé szabadrúgással.

52
    Az amerikaiak beszorulnak, támad Belgium!

51
    Fellaini próbálkozott meg egy lövéssel 23 méterről, kísérlete jócskán fölé ment.

50
    Belgium végezhet el szabadrúgást saját térfeléről. Origi cselezgetett az USA tizenhatosa előtt, elválasztották a labdától.

49
    Rossz belga jobb oldali beadás után az amerikaiak támadhatnak.

48
    A beívelt belga szöglet veszélytelen, de az európaiak maradtak támadásban, végül Origi forgolódott a labdával az USA tizenhatosán belül, a védők gyűrűjében elveszítette a játékszert.

48
    Szép belga támadás végén Mertens fejelt kapura, Howard szögletre paskolta a labdát.

47
    Az amerikaiak végezhettek el saját térfelükről szabadrúgást, a belga tizenhatosig viszont már nem jutottak el.

46
    A belgák kezdték a második félidőt.

46

Eseményekben bővelkedő első félidőn vagyunk túl. Gól ugyan nem született az első játékrészben, de ettől függetlenül élvezetes, izgalmas negyvenöt percen vagyunk túl.
    A belgák vezettek veszélyesebb támadásokat, a gólhoz jóval közelebb álltak mint az amerikaiak. Ugyanakkor az USA kontráiban is ott volt az állandó veszély. Egy nyílt, pörgős, támadófutballal felvértezett félidőt láthattunk, izgatottan várjuk a folytatást.
    Maradjanak velünk a folytatásban is.

45+3
    Belga bedobás után a játékvezető lefújta az első félidőt.

45+1
    Belga szöglet után a védők tisztáztak középen.

45
    Három perc lesz a hosszabbítás.

45
    Origi tartotta meg szépen a labdát, majd pontosan készített elő lövésre, de Bruyne 18 méterről szúrta kapura, a középre tartó labdát Howard védte.

45
    Jones harcolt ki a jobb oldalon szögletet, a beívelt sarokrúgás nem jelentett komolyabb veszélyt.

44
    Courtois kirúgása után a játékvezető Fellainit látta szabálytalannak. Amerikai szabadrúgás következhet.

43
    Bal oldalról érkezett a belga sarokrúgás, Howard öklözéssel mentett.

42
    A belgák íveltek be balról egy labdát, középen a védő fejjel szögletre tisztázott.

41
    Kompany belépője után megkapta a sárga lapot.

39
    Bedobás után az amerikaiak építkeztek, jobbról sikerült veszélyesen centerezniük, középen viszont a lövés már nem sikerült. Mindkét csapat játékában benne van a gól.

38
    Mertens ívelte be jobbról a belgák szabadrúgását, középen az amerikai védők magabiztosan kivágták a labdát.

37
    Jobb oldalról érkezett egy veszélyes amerikai beadás, van Buyten kifejelte.

36
    A belgák passzolgattak ellenfelük tizenhatosa előtt, Hazard viszont eladta a labdát. Kirúgás következhet.

35
    De Bruyne szabálytalankodott, amerikai szabadrúgás következhet saját térfelükről.

34
    Bradley tartotta meg szépen a belgák tizenhatosa előtt, beadását viszont már kifejelték a védők.

33
    Ezekben a percekben állóháború a pályán, majd kisebb szabálytalanság után az USA jöhet saját térfeléről.

32
    Az amerikaiak rúghattak szögletet, Dempsey készített elő lövésre, Jones 18 méterről mellé lőtt.

30
    Yedlin jött be a megsérült Johnson helyett.

29
    Johnson lent maradt, úgy tűnik megsérült. Kényszerű csere következik.

28
    Origi kapott jó labdát, viszont nem sikerült se lövéssel, se használható passzal befejezni az akciót.

27
    Egy kontrával próbálkoztak az amerikaiak, de az előrevágott labdát Alderweireld szépen lekapcsolta.

26
    Egy pillanatra sincs megállás a pályán, továbbra is nagy az iram, lüktető a játék.

24
    Eddig sokkal veszélyesebben futballoznak a belgák, egyre nagyobb a nyomás Howard kapuján.

23
    De Bruyne kapott nagy labdát a bal oldalon, védője mellett sikerült elvinnie, majd veszélyes beadása után kétségbeesetten tisztáztak az amerikai védők.

22
    A belgák rúghattak újabb szögletet, a labda elment keresztbe, de már szabálytalanság is volt középen. Az USA jöhet szabadrúgással kifelé.

21
    Nem óvatoskodnak a csapatok, most Belgium előtt adódott nagy helyzet! Négy a három ellen vezettek támadást, végül de Bruyne rúgta kapura, lövése nem talált kaput. Ebben az akcióban sokkal több volt!

19
    Bedoya tört be a labdával a belgák tizenhatosára, előkészítése után Dempsey szúrta kapura 17 méterről, Courtois védett. Most már volt komolyabb amerikai lehetőség is.

18
    Amerikai szögletet láthattunk, komoly helyzet nem alakult ki belőle, tisztáztak a védők.

16
    Cameron lépett oda ellenfelének, jogos a sárga lap.

15
    Az amerikaiak vezettek támadást, Bedoya viszont elpasszolta magát, Belgium azonnal fordul.

14
    Közben egy kis közjáték a pályán, egy néző beszaladt, a biztonságiak hamar intézkedtek.

12
    Courtois labdázgatott, majd vágta mezőnybe a labdát. Közben Origi már a pályán van.

11
    Belga támadásnál Origi maradt lent a gyepen, de úgy tűnik komolyabb sérülése nincs.

10
    A jobb oldalról beívelt belga szögletet Fellaini lefejelte, lövés azonban nem érkezett. Szabaddal jöhet kifelé az USA.

9
    Kisebb szabálytalanság után belga szabadrúgás következett a középpályáról. Majd bedobás után némi zavar az USA tizenhatosán belül, végül sarokrúgással jöhet Belgium.

8
    Nagy belga bedobás után már szabálytalanság történt az amerikaiak tizenhatosán belül, szabadrúgás kifelé.

7
    Bedoya futott be egy hosszú labdát a bal oldalon, centerezését követően középen tisztáztak a belgák.

6
    Beasley gyújtott be a rakétákat a bal oldalon, védőjével a sarkában a labdát már nem sikerült középre adnia, belga kirúgás következhet.

5
    Lüktetően, lendületesen kezdődött a mérkőzés, rendesen bekezdtek a csapatok.

4
    Az amerikaiak játszották be a labdát ellenfele tizenhatosára, Courtois könnyedén összeszedte.

3
    A belgák ívelhettek középre szögletet, ebben viszont nem volt veszély.

2
    Rögtön a mérkőzés elején egy komoly lehetőség a belgák részéről, Origi kapott kitűnő kiugratást, némileg kisodródva, de így is veszélyesen lőhetett kapura, Howard azonban hárított.

1

Néhány percen belül a nyolcaddöntő utolsó mérkőzése következik, az eddigi találkozókon mindegyik csapat igencsak megszenvedett a továbbjutásért, meglátjuk ezúttal másképp lesz-e...

Belgium: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany, Vertonghen – Witsel, Fellaini – Mertens, de Bruyne, E. Hazard – Origi

Cserék: Bossut, Mignolet – Ciman, Vermaelen, Lombaerts, Dembélé, Chadli, Januzaj, Lukaku, Mirallas

USA: Howard – Cameron, Gonzalez, Besler, Beasley – Johnson, Zusi, Jones, Bradley, Bedoya – Dempsey

Cserék: Guzan, Rimando – Yedlin, Brooks, Chandler, Diskerud, Davis, Beckerman, Green, Jóhannsson, Altidore, Wondolowski

Játékvezetők: Djamel Haïmoudi (ALG) – Redouane Achik (MOR), Abdelhak Etchiali (ALG).

A belga válogatott kerete, mezszámokkal:

Kapusok:
    13 Sammy Bossut (Zulte Waregem), 1 Thibaut Courtois (Atlético Madrid – spanyol), 12 Simon Mignolet (Liverpool – angol)

Védők:
    2 Toby Alderweireld (Atlético Madrid – spanyol), 23 Laurent Ciman (Standard), 4 Vincent Kompany (Manchester City – angol), 18 Nicolas Lombaerts (Zenit – orosz), 15 Daniel Van Buyten (Bayern München – német), 21 Anthony Vanden Borre (Anderlecht), 3 Thomas Vermaelen (Arsenal – angol), 5 Jan Vertonghen (Tottenham – angol)

Középpályások:
    22 Nacer Chadli (Tottenham – angol), 7 Kevin De Bruyne (Wolfsburg – német), 16 Steven Defour (Porto – portugál), 19 Moussa Dembele (Tottenham – angol), 8 Marouane Fellaini (Manchester United – angol), 6 Axel Witsel (Zenit – orosz)

Támadók:
    10 Eden Hazard (Chelsea – angol), 20 Adnan Januzaj (Manchester United – angol), 9 Romelu Lukaku (Everton – angol), 14 Dries Mertens (Napoli – olasz), 11 Kevin Mirallas (Everton – angol), 17 Divock Origi (Lille – francia)

Szövetségi kapitány:
    Marc Wilmots

Egyesült Államok vb-kerete, mezszámokkal:

Kapusok:
    12 Brad Guzan (Aston Villa – angol), 1 Tim Howard (Everton – angol), 22 Nick Rimando(Real Salt Lake)

Védők:
    7 DaMarcus Beasley (Puebla – mexikói), 5 Matt Besler (Sporting Kansas City), 6 John Brooks(Hertha – német), 20 Geoff Cameron (Stoke City – angol), 21 Timmy Chandler (Nürnberg – német), 3 Omar Gonzalez (LA Galaxy), 22 Fabian Johnson (Hoffenheim – német), 2 DeAndre Yedlin (Seattle Sounders FC)

15 Kyle Beckerman (Real Salt Lake), 11 Alejandro Bedoya (Nantes – francia), 4 Michael Bradley (Toronto FC – kanadai, MLS), 14 Brad Davis (Houston Dynamo), 10 Mix Diskerud (Rosenborg – norvég), 16 Julian Green (Bayern München – német), 13 Jermaine Jones(Besiktas – török), 19 Graham Zusi (Sporting Kansas City)

Támadók:
    17 Jozy Altidore (Sunderland – angol), 8 Clint Dempsey (Seattle Sounders FC), 9 Aron Johannsson (AZ Alkmaar – holland), 18 Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes)

Jürgen Klinsmann (német)

A brazíliai világbajnokságon a legjobb nyolc közé jutásért már csak két hely kiadó, ezek egyikéről a Belgium – Egyesült Államok összecsapás fog dönteni.

A torna előtt a szakemberek Belgiumot akár a végső győzelemre is esélyesnek tartották, amolyan titkos favoritként emlegették. Talán ez a várakozás némileg eltúlzott, de kétségtelen, hogy belgák kiváló erőkből állnak. Esélyesnek megfelelően a csoportkörben mindhárom mérkőzésüket megnyerték, az ellenfelek csak egyszer tudták bevenni Courtois kapuját.

Az Egyesült Államok jóval nehezebben élte túl a csoportkört, igaz a riválisok is veretesebbek voltak. A három mérkőzésen négy pontot szereztek, ezzel a németek mögött a második helyen végeztek, miután jobb gólkülönbségüknek köszönhetően megelőzték Portugáliát.
    A két csapat kapcsán a fogadóirodák egyértelműen Belgiumot tartják esélyesnek, ugyanakkor az sem lenne "világszenzáció", ha az amerikaiak játszhatnának majd a negyeddöntőben. Könnyű találkozóra nem számíthatunk, annál inkább egy kiélezett és feszült összecsapásra.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Gólok: 93. de Bruyne, 104. Lukaku – 108. Green

Lapok:   41. Kompany (BEL) – 16. Cameron (USA)

Belgium: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany, Vertonghen – Witsel, Fellaini – Mertens (60. Mirallas), de Bruyne, E. Hazard (111. Chadli)– Origi (91. Lukaku)

USA: Howard – Cameron, Gonzalez, Besler, Beasley – Johnson (30. Yedlin), Zusi (73. Wondolowski), Jones, Bradley, Bedoya (106. Green) – Dempsey