Magyarország_dup – Portugália2 21:20 (vége) | Franciaország – Svédország 28:23 (vége) | Japán – Kongói Demokratikus Köztársaság2 30:27 (vége)
Magyarország_dup
21:20 (12:11)
Portugália2
kedd 01.07.2014, 16:00 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

Nagyszerűen kezdte a második félidőt a magyar válogatott, amely tizenegy és fél perc alatt hat góllal meglépett. Ekkor úgy tűnt, hogy nem okozhat különösebb gondot az újabb két pont begyűjtése, ám a forgatókönyv máshogy alakult... A mai napon az alapvetően is gyengébb támadójátékkal kirukkoló magyar csapat közel kilenc percen keresztül nem talált be, s ez idő alatt a portugálok egészen egy gólig feltudtak zárkózni.

A véghajrá elképesztő izgalmakat és három piros lapot hozott, azonban döntő szituációkban a mieink felé billent a mérleg, így végül, ha nem kis csatában, de minimális különbséggel sikerült begyűjteni az újabb győzelmet!

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! A Hajdu-csapat legközelebb csütörtökön 18:15-től Svédország ellen lép pályára a "C"-csoport negyedik fordulójában. (17:40:09)

60
    Véget ért a mérkőzés! (21:20)

60
    Az időn túli hétméterest MONICA SOARES végezte el, lövése pedig a kapu közepében ért célt. Itt a vége... Ha minimális különbséggel is, de megvan az újabb két pont! (21:20) (21:20)

60
    Lepereg a játékidő, de büntetőhöz jutnak a portugálok! (21:19) (21:19)

60
    Fél perccel a vége előtt kettő van közte, HAJTAI VANESSZA góljával! (21:19) (21:19)

59
    Tóth Gabriella jobb alsó sarokba tartó lövését védte lábbal Isabel Gois! (20:19) (20:19)

59
    A villámgyors magyar támadás végén Mariana Lopes szabálytalankodott piros lapot és hétméterest érően! (20:19) (20:19)

59
    Már csak egy van közte! MARIA CERQUEIRA érkezett, s lőtte ki nagy erővel a kapu bal oldalát! (20:19) (20:19)

59
    Fogy a magyar előny, de fogy az idő is! Másfél perc még a végéig! (20:18) (20:18)

58
    MONICA SOARES újabb sikeres átlövése jelentette Portugália tizennyolcadik gólját. (20:18) (20:18)

58
    João Florencio kikérte utolsó idejét a mérkőzésen! (20:17) (20:17)

56
    Magyar labdacsenés után LUKÁCS VIKTÓRIA indult, akinek lövése a jobboldali kapufán csattant! (20:17) (20:17)

56
    Négy és fél perc a találkozóból hátralévő idő, három góllal vezet tehát a magyar válogatott! (20:17) (20:17)

56
    ANA GANTE sikeres átlövése után már csak három van közte. (20:17) (20:17)

56
    PATRIC RODRIGUES jobboldalról érkező lövésénél Bíró Blanka tehetetlen volt, így négy gólra zárkóztak a luzitánok. (20:16) (20:16)

55
    Kettős emberhátrányban a magyar csapat, miután Májer Krisztinát lökés miatt két percre kiállították. (20:15) (20:15)

54
    A portugál támadás során Virág Noémi szabálytalankodott Maria Cerqueirával szemben, a játékvezetők szerint súlyos volt az eset, ugyanis nemzeti együttesünk átlövőjét azonnal piros lappal kiállították! (20:15) (20:15)

54
    A magyar támadás során VIRÁG NOÉMI a tőle megszokott nagy lendülettel érkezett, majd lőtt hatalmas gólt a kapu jobb oldalába! (20:15) (20:15)

53
    MONICA SOARES hétméteresből jegyezte Portugália tizenötödik gólját. (19:15) (19:15)

53
    Kurucz Ivett megkapta a harmadik kétperces kiállítását, ezzel együtt a piros lapot is. (19:14) (19:14)

51
    Újabb Bíró Blanka védés, ezúttal Monica Soares löketét hatástalanította! 19:14) (19:14)

51
    Tóth Gabriella állt ki két perc erejéig. (19:14) (19:14)

49
    A magyar támadás azonban eredménytelenül zárult, miután Isabel Gois védte Tóth Gabriella löketét! (19:14) (19:14)

48
    Magyar lépéshiba után indulhattak a portugálok, azonban Patricia Mendes lövésénél a kapufa, majd Rute Fernandes kipattanójánál Bíró Blanka akadályozta meg a gólszerzést! (19:14) (19:14)

47
    Parádés formában véd Bíró Blanka, aki ezúttal Mariana Lopes löketét hatástalanította! (19:14) (19:14)

46
    Bíró Blanka védése után vezetett villámgyors magyar támadás végén Virág Noémi játszott Lukács Viktóriához, aki azonban nagy erővel a felső lécet találta telibe. (19:14) (19:14)

45
    Az előző esettel kapcsolatban megítélt büntetőt TÓTH GABRIELLA biztos kézzel lőtte a kapu közepébe, miután egy gyönyörű csellel "elküldte" Jessica Ferreirát! (19:14) (19:14)

45
    Monica Soares állt ki két percre. (18:14) (18:14)

44
    Pontatlan magyar támadás után a portugál akció végén MARIANA LOPES tört be, majd lőtte a labdát a kapu közepébe. (18:14) (18:14)

44
    PATRIC RODRIGUES nevéhez fűződik a tizenharmadik portugál találat. (18:13) (18:13)

43
    Bár egy remek passz után Korsós Dorina betalált, a gól érvénytelen, miután a fiatal magyar játékos "vonalazott". (18:12) (18:12)

42
    Passzív játék miatt elvették a labdát a portugáloktól, fordulhat a Hajdu-csapat! (18:12) (18:12)

42
    A második játékrészből eddig eltelt tizenegy és fél percet a mieink 6-1-re nyerték! (18:12) (18:12)

41
    Mintaszerű magyar támadás végén LUKÁCS VIKTÓRIA lőtte ki a kapu jobb oldalát. (18:12) (18:12)

40
    PATRIC RODRIGUES kilenc perc után megszületett az első portugál gól a második félidőben. (17:12) (17:12)

40
    Ismét KORSÓS DORINA volt a főszereplő, aki a balszélről érkezve jegyezte a tizenhetedik magyar gólt. (17:11) (17:11)

39
    João Florencio kapta a találkozó újabb sárga lapját, mivel a portugálok szakvezetője túl hevesen reklamált. (16:11) (16:11)

38
    Most viszont megvan! Monica Soares eredménytelen lövése után KORSÓS DORINA kapott pazar labdát, majd a kapu jobb oldalába lőtte. (16:11) (16:11)

37
    Erre még várni kell... Korsós Dorina ejtése szállt az ellenfél kapuja fölé. (15:11) (15:11)

37
    Sofia Mota lövése csattant a jobboldali kapufán, a ötgólos vezetéséért támadhat a magyar válogatott! (15:11) (15:11)

36
    Portugál támadással folytatódik tehát az összecsapás. (15:11) (15:11)

36
    A sok hiba ellenére eredményesen kezdi a második félidőt a magyar válogatott, amely a legutóbbi öt és fél percet 3-0-ra nyerte. (15:11) (15:11)

36
    João Florencio pedig habozás nélkül időt kért! (15:11) (15:11)

35
    Bíró Blanka védése után Szekerczés Luca passzát váltotta gólra LUKÁCS VIKTÓRIA! (15:11) (15:11)

34
    A megítélt hétméterest TÓTH GABRIELLA nagy erővel a léc alá vágta! (14:11) (14:11)

34
    Az óra nem csak emiatt áll, hanem amiatt is, mert az esetnél Mariana Lopes megsérült, így ápolásra szorul. (13:11) (13:11)

34
    Korsós Dorina lopott labdát, majd végigrobogott vele, azonban Mariana Lopes kétperces kiállítást és hétméterest érően tudta megállítani. (13:11) (13:11)

34
    Ez is eredménytelen maradt... Tóth Gabriella kísérletét húzta le az ellenfél hálóőre... (13:11) (13:11)

34
    Lépéshiba! Indulhat a magyar támadás! (13:11) (13:11)

33
    Nem akar ma menni a támadójáték a mieinknek... Az utóbbi szűk húsz másodpercben két próbálkozás is jócskán a ketrec fölé szállt... (13:11) (13:11)

32
    Passzívig játszott portugál támadás végén Bíró Blanka védte Juceleyde Cabral gyenge kísérletét. (13:11) (13:11)

31
    SZEKERCZÉS LUCA játszotta tisztára magára, majd küldte nagy erővel a léc alá a labdát! (13:11) (13:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:11)

Szépen lassan mindenki visszatért, így hamarosan kezdődik a második harminc perc!

A magyar csapat már megérkezett a folytatásra, azonban a portugálokra és a togói játékvezetőkre még várnunk kell.

Rémálomszerűen indult a mérkőzés a magyar válogatott számára, amely a hatodik percben 4-1-es hátrányban volt. Hajdu János időkérése után sikerült rendezni a sorokat, nemzeti együttesünk a 12. percben 5-5-nél érte utol a portugálokat, majd nem sokkal később a vezetést is átvette. Az első játékrész hajrájában a mieink próbáltak dominálni, azonban João Florencio tanítványai mindvégig tartani tudták a lépést.

Az első felvonás krónikájához hozzátartozik, hogy mindkét együttes sok hibával kézilabdázott, a szoros állás pedig javarészt ennek tudható be.

Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második harminc perccel!

30
    Véget ért az első félidő. (12:11)

30
    SOFIA MOTA kapott remek labdát beállóban, majd pedig pattint lövése és gólja a tizenegyedik portugál találatot jelentette. (12:11) (12:11)

30
    Fél perc az első félidőből hátralévő idő. (12:10) (12:10)

29
    Ez most nem jött össze, mivel Szekerczés Luca eladta a labdát, így Rute Fernandes indíthatja a portugál támadást. (12:10) (12:10)

28
    Portugál lépéshiba után indulhatnak a mieink a háromgólos vezetéséért! (12:10) (12:10)

27
    Lukács Viktória – Tóth Gabriella volt a labda útja, utóbbi lövése a balkapufa érintésével hagyta el a játékteret. (12:10) (12:10)

27
    Ismét emberhátrányban a magyar csapat, miután Kurucz Ivettet Rute Fernandes lökéséért kétperces kiállításban részesítették a togói játékvezetők. (12:10) (12:10)

26
    SZEKERCZÉS LUCA ment fel a falra, majd lőtte ki nagy erővel a kapu bal felső sarkát. (12:10) (12:10)

26
    Időközben kiegészült a magyar csapat. (11:10) (11:10)

25
    Monica Soaresnél belemenést láttak a játékvezetők, indulhat a magyar támadás! (11:10) (11:10)

25
    Gól nélkül zárul ez a támadás, miután a betörő Lukács Viktóriától Mariana Lopes kaparintotta meg a labdát. (11:10) (11:10)

24
    Kicsivel több, mint hat és fél perc az első félidőből hátralévő idő. (11:10) (11:10)

24
    Az előző esettel együtt megítélt hétméterest MONICA SOARES biztos kézzel értékesítette. (11:10) (11:10)

23
    Kettős emberhátrányba került a magyar csapat, miután Szekerczés Lucát küldték ki a játékvezetők. (11:9) (11:9)

23
    Kurucz Ivett ismét szabálytalankodott, ám ezúttal kétperces kiállítást érően. (11:9) (11:9)

23
    Kurucz Ivett is besárgult, miután leterítette Mariana Lopest. (11:9) (11:9)

22
    Most viszont megvan! Eredménytelen portugál lövés után indított magyar támadást TÓTH GABRIELLA gólja zárta le! (11:9) (11:9)

21
    Nincs meg a kétgólos vezetés, ugyanis Lukács Viktória a jobbszélről érkezve a kapusba lőtte a labdát... (10:9) (10:9)

20
    Passzív játék miatt elvették a portugáloktól a labdát, támadhat a magyar csapat! (10:9) (10:9)

20
    Az ellentámadás végén jött is a magyar válasz: KORSÓS DORINA lőtte ki a kapu bal oldalát. (10:9) (10:9)

19
    Tartják a lépést a luzitánok: MARIANA LOPES egyenlített egy gyors támadás végén. (9:9) (9:9)

18
    Juceleyde Cabral volt keményebb a kelleténél, villant is a sárga lap. (9:8) (9:8)

18
    Az akció végén KURUCZ IVETT tört be, s szerezte meg a Hajdu-csapat kilencedik gólját. (9:8) (9:8)

17
    Mintegy 40-50 másodperc ápolási szünet után magyar támadással folytatódik a magyar mérkőzés. (8:8) (8:8)

17
    Ápolás miatt áll a játék, Mariana Lopes maradt lent. (8:8) (8:8)

16
    És az ellentámadás végén jött is a válasz... MONICA SOARES ment fel a falra, majd lőtte a játékszert a léc alá. (8:8) (8:8)

16
    KURUCZ IVETT révén ismét megvan a vezetés, egy sikeres átlövés után! (8:7) (8:7)

15
    Az örömünk ezúttal sem lehetett teljes, ugyanis MONICA SOARES pillanatok alatt egyenlített. (7:7) (7:7)

15
    Az ellentámadás végén SZEKERCZÉS LUCA ismét vezetéshez juttatta a magyar válogatottat. (7:6) (7:6)

14
    A végletekig elhúzott támadás végén Ana Gante ment fel a falra, lövése azonban messze elkerülte a magyar kaput. (6:6) (6:6)

14
    Portugál támadással folytatódik a találkozó, melyből eddig tizenhárom perc és huszonnyolc másodperc telt el. (6:6) (6:6)

14
    João Florencio időt kért. (6:6) (6:6)

13
    Labdaszerzés után indulhattak a mieink, azonban Tóth Gabriella lövése jócskán fölé szállt. (6:6) (6:6)

13
    Az öröm nem tartott sokáig, ugyanis az ellenakció végén MARIANA LOPES óriási gólt ragasztott a magyar kapu jobb felső sarkába. (6:6) (6:6)

13
    Villámgyors magyar akció végén SZEKERCZÉS LUCA lőtte ki a kapu bal felső sarkát, így a magyar válogatott először vezet a mérkőzésen! (6:5) (6:5)

12
    Lukács Viktória volt keményebb a kelletnél – sárga lap. (5:5) (5:5)

12
    Az előző esettel kapcsolatban megítélt hétméterest TÓTH GABRIELLA magabiztosan lőtte a kapu bal alsó sarkába. (5:5) (5:5)

12
    Kurucz Ivett csent labdát, majd Patric Rodrigues kétperces kiállítást érően földre vitte. (4:5) (4:5)

11
    A magyar kispad és a szurkolótábor egyaránt hevesen reklamál, hiszen rengeteg ideig támadhatnak a portugálok... (4:5) (4:5)

11
    Egy-egy elpuskázott támadás mindkét oldalon, a kétgólos előnyért támadhat Portugália. (4:5) (4:5)

10
    Ismét KORSÓS DORINA kapott labdát a balszélen, ezúttal a bal felső sarokba lőtte. (4:5) (4:5)

9
    KORSÓS DORINA kapott remek labdát a balszélen, majd pedig sikeresen ejtette át a portugálok kapusát. (3:5) (3:5)

9
    Mariana Lopes állt ki két percre. (2:5) (2:5)

7
    MONICA SOARES átlövésgólja jelentette az ötödik portugál találatot. (2:5) (2:5)

7
    Ana Gante kapta a mérkőzés első sárga lapját. (2:4) (2:4)

7
    TÓTH GABRIELLA szerzett labdát, majd robogott vele végig, s szerezte meg a magyar csapat második gólját. (2:4) (2:4)

6
    Tóth Gabriella labdáját Szekerczés Luca tűzte kapura, azonban lövését védte az ellenfél kapusa. (1:4) (1:4)

6
    Folytatódik a találkozó, melyből öt perc, tizenöt másodperc telt el eddig. (1:4) (1:4)

6
    Hajdu János időt kért! (1:4) (1:4)

6
    Nem ilyen kezdésről álmodtunk... MONICA SOARES nevéhez fűződik a negyedik luzitán gól. (1:4) (1:4)

5
    Az ellentámadás végén DANIELA MENDES lőtte a portugálok harmadik gólját. (1:3) (1:3)

5
    TÓTH GABRIELLA szerzett labdát, majd végigrobogott vele és a léc alá lőtte. (1:2) (1:2)

4
    MARIANA LOPES megismételte az első góljánál látottakat, s ezúttal is a bal felső sarokba lőtte a labdát. (0:2) (0:2)

3
    Az ellentámadás végén Szekerczés Luca vette célba a portugál kaput, lövése azonban jócskán fölé szállt. (0:1) (0:1)

2
    MARIANA LOPES ment fel a falra, s lőtte ki a magyar kapu bal felső sarkát. (0:1) (0:1)

1
    Egy-egy elrontott akció nyitotta mindkét oldalon a mérkőzést, támadhat Portugália. (0:0) (0:0)

1
    A luzitánok kezdték a mérkőzést.

Magyarország kezdőcsapata: Bíró B. – Lukács V., Szekerczés, Mészáros, Kurucz, Tóth G., Korsós (0:0)

A mérkőzés előtti valamennyi procedúra véget ért, most már tényleg csak néhány pillanat választ el bennünket a kezdéstől!

Következnek a himnuszok, előbb a magyar, majd pedig a portugál!

Ma délután a magyar csapat tiszta fehér szerelésben, míg a portugálok bordó mezben és zöld nadrágban szerepelnek. Nemzeti együttesünk hálóőrei citromsárga, míg a luzitánok kapusai narancssárga dresszben védenek majd.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A mintegy 30-40 fős magyar szurkolótábor már most parádés hangulatot varázsol a Fran Galovic Sportcsarnokban!

A bemelegítés véget ért, hamarosan érkeznek a csapatok és kezdődik a bemutatás.

Nemzeti csapatunk összetétele egy helyen változott az eddigi mérkőzésekhez képest: Bárány Krisztina helyett a békéscsabai Walfisch Mercédesz került a keretbe.

Magyarország: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (10) Bárány Krisztina, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Portugália: (1) Isabel Gois, (12) Jessica Ferreira – (2) Mariana Lopes, (3) Sofia Mota, (4) Soraia Fernandes, (5) Patric Rodrigues, (6) Patricia Mendes, (7) Daniela Mendes, (8) Maria Cerqueira, (9) Patricia Lima, (10) Rute Fernandes, (11) Monica Soares, (13) Juceleyde Cabral, (14) Ana Gante, (15) Adriana Silva, (17) Tania Braga

Szövetségi edző: João Florencio

Játékvezetők: Akpatsa Yawo Mawusse, Agbeko Kokou Assignon (togóiak).

A fogadóirodák tulajdonképpen borítékolják a magyar sikert: a szakértők 1.01-es szorzót kínáltak, illetve kínálnak a Hajdu-csapat mai győzelmére, míg a döntetlen huszonnégyszeres, a portugál két pont pedig huszonkétszeres pénzt érne.

Mindkét válogatott megkezdte már a bemelegítést. A nézőszámot illetően ezúttal sem tudunk sok pozitívumról beszámolni, ugyanakkor a magyar tábor mondhatni természetesen, ezúttal is népes lesz! Egyébiránt a szerény érdeklődés az egész Vb-re kihat, elég, ha ezzel kapcsolatban annyit mondunk, hogy a házigazda horvátok mérkőzéseire sem látogatnak ki 300-350-nél többen...

Mindkét csapat fél három környékén megérkezett a helyszínre, s az öltözők mélyén már hangolnak a kereken 16:00 órakor kezdődő találkozóra.

Köszöntjük Olvasóinkat, valamint a Szurkolókat! Nemzeti csapatunk kevesebb, mint egy óra múlva, a harmadik forduló mérkőzésével folytatja szereplését a horvátországi junior világbajnokságon.

A "C"-csoport állása:
    1. Magyarország – 4 pont (72-28)
    2. Franciaország – 4 pont (62-38)
    3. Svédország – 2 pont (42-37)
    4. Portugália – 2 pont (38-48)
    5. Kongói Demokratikus Köztársaság – 0 pont (24-58)
    6. Japán – 0 pont (41-70)

A hétfői szünnapot követően a harmadik forduló mérkőzéseivel folytatódnak a küzdelmek a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda világbajnokság "C"-csoportjában: a mai játéknap nyitótalálkozóját a magyar válogatott a portugál együttes ellen vívja.

A világverseny eddigi szakaszában tulajdonképpen minden az előzetesen vártaknak megfelelően alakult, hiszen nemzeti együttesünk két könnyed győzelmet (Japán 37-19, Kongói Demokratikus Köztársaság 35-9) aratott, így jelenleg négy ponttal a csoport élén áll. Ezzel szemben a portugálok az első körben tizenhárom góllal, 29-16-ra kikaptak a franciáktól, majd a folytatásban João Florencio tanítványai kisebb meglepetésre 22-19-re legyőzték a svédeket. Hajdu János, a magyar csapat szövetségi edzője elmondta, hogy a luzitánok a mindenki számára szokatlan 3-3-as védekezést játsszák, a mieink a szünnapot és az időt kihasználva erre próbáltak minél jobban felkészülni.

A tavalyi Európa-bajnokságon a 15. helyen záró portugálokkal kapcsolatban elmondható, hogy viszonylag könnyű kvalifikáció után szereztek jogot a horvátországi Vb-re, melyen eddig tehát ötvenszázalékos mérleggel rendelkeznek.

Hajdu János ezzel párhuzamosan elmondta, hogy a tavalyi helyezésből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, hiszen mai ellenfelünket egy évvel ezelőtt ugyan a románok, valamint a norvégok könnyedén verték, de valamennyi további ellenfelüket megszorították, a szlovákokat kétszer is legyőzték. Ezektől független természetesen a magyar csapat egyértelmű célja az újabb két pont bezsebelése!

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 16:00 órakor kezdődik.

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Portugália2: (1) Isabel Gois, (12) Jessica Ferreira – (2) Mariana Lopes, (3) Sofia Mota, (4) Soraia Fernandes, (5) Patric Rodrigues, (6) Patricia Mendes, (7) Daniela Mendes, (8) Maria Cerqueira, (9) Patricia Lima, (10) Rute Fernandes, (11) Monica Soares, (13) Juceleyde Cabral, (14) Ana Gante, (15) Adriana Silva, (17) Tania Braga

Játékvezetők: Akpatsa Yawo Mawusse, Agbeko Kokou Assignon (togóiak)