Franciaország – Kongói Demokratikus Köztársaság2 29:17 (vége) | Svédország – Magyarország_dup 20:21 (vége)
Svédország
20:21 (12:10)
Magyarország_dup
csütörtök 03.07.2014, 18:15 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

A második félidőben sokáig minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt, majd a mieinknek a hajrára sikerült újítaniuk és feljavulniuk. Nemzeti csapatunk sokáig harcolt az egyenlítésért, amely az 53. percben végre bekövetkezett.

A véghajrában teljesen új találkozó kezdődött, mindkét együttes nyílt sisakkal küzdött a győzelemért, amely végül a magyar csapaté lett, miután döntő szituációkban Fortuna a mieink mellé állt. Hozzá kell tennünk, hogy a találkozó jelentős részében a nemzeti együttesünk próbálkozásait nem kísérte szerencse, de soha jobbkor nem fordulhatott volna a kocka, mint az utolsó percekben!

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! A Hajdu-csapat óriási csatában, elképesztően izgalmas, a végletekig kiélezett mérkőzésen gyűjtötte be negyedik győzelmét, így továbbra is hibátlan mérleggel áll "C"-csoport élén! (19:43:11)

60
    Véget ért a mérkőzés! (20:21)

60
    MEGVAN!!! MEGVAN!!!
    Az időn túli skandináv szabaddobást Ellenor Nilsson Áström fölé lőtte! (20:21) (20:21)

60
    Walfisch Mercédesz állították ki a játékvezetők két percre, tehát a békéscsabai játékos számára véget ért a mérkőzés. (20:21) (20:21)

60
    SZEMEREY ZSÓFI lábbal védte a svéd lövést négy másodperccel a vége előtt, ám a labda az északiaknál marad! (20:21) (20:21)

60
    Birthe Hansson időt kért huszonnégy másodperccel a vége előtt! (20:21) (20:21)

60
    GÓÓÓL!!!
    WALFISCH MERCÉDESZ ment fel a falra, s elképesztő erővel lőtte a jobb felső sarokba a labdát! (20:21) (20:21)

60
    Fél perc, támadásban a mieink! (20:20) (20:20)

60
    Andrea Johansson balszélről érkező lövése a baloldali kapufán csattant! (20:20) (20:20)

60
    Kereken egy perc van vissza a mérkőzésből! (20:20) (20:20)

59
    A túloldalon LUKÁCS VIKTÓRIA volt eredményes a jobbszélről érkezve! (20:20) (20:20)

59
    DANIELA GUSTIN kapott labdát a jobbszélen, majd kilőtte kapu jobb alsó sarkát. (20:19) (20:19)

58
    Virág Noémi átlövését védte Jessica Ryde... (19:19) (19:19)

58
    Kettős és fél perc a találkozóból hátralévő idő! (19:19) (19:19)

57
    Andrea Johansson ejtése a kapufán csattant, jöhetnek a mieink! (19:19) (19:19)

57
    Szemerey-védés után indított akció végén Kurucz Ivett lövése pattant a kapu bal oldala mellé. A magyar szurkolótábor és a kispad egyaránt hevesen reklamált, mert szabálytalanságot véltek felfedezni, azonban az argentin játékvezetők döntése szerint indulhatnak a svédek... (19:19) (19:19)

56
    Lukács Viktória kapott labdát a jobbszélen, majd Jessica Ryde hasát találta telibe... (19:19) (19:19)

56
    Belül vagyunk az utolsó öt percen, támadásban a magyar válogatott! (19:19) (19:19)

55
    A gyors skandináv támadás végén JENNY KARLSSON tette egyenlővé az állást. (19:19) (19:19)

54
    A túloldalon Szekerczés Luca lőtt talpról, azonban Jessica Ryde lábbal védeni tudott... (18:19) (18:19)

54
    Hanna Áhlén lövését tolja ki a léc alól SZEMEREY ZSÓFI! (18:19) (18:19)

54
    Svéd támadással folytatódik a mérkőzés, melyből kereken hét perc áll még előttünk. (18:19) (18:19)

53
    Birthe Hansson azonnal időt kért! (18:19) (18:19)

53
    BELEMENÉS A SVÉDEKNÉL! A gyors lerohanás végén pedig WALFISCH MERCÉDESZ jegyezte a tizenkilencedik magyar gólt! (18:19) (18:19)

53
    Újabb Szemerey-védést követő magyar támadás végén VIRÁG NOÉMI egyenlített! Végre! (18:18) (18:18)

52
    Nincs meg az egyenlítés... Nincs... Szemerey Zsófi védte Daniella Gustin lövését, majd indította Korsós Dorinát, akinek löketét Jessica Ryde lábbal mentette. (18:17) (18:17)

52
    Az ellentámadás végén WALFISCH MERCÉDESZ tüzelt, labdája pedig a ketrec jobb oldalában kötött ki. (18:17) (18:17)

51
    ELLENOR NILSSON ASTRÖM ment fel a falra, majd lőtte ki a jobb felső sarkot. (18:16) (18:16)

51
    A labda ismét a skandinávoknál, ugyanis a játékvezetők lépéshibát láttak a mieinknél... (17:16) (17:16)

50
    Ők is tudnak hibázni! Daniella Gustin lökete ment jócskán mellé. (17:16) (17:16)

50
    SIRIÁN ALEXA SZEDERKE forgatta be védőjét, majd lőtte ki a kapu közepét. (17:16) (17:16)

50
    JENNY KARLSSON nevéhez fűződik a tizenhetedik svéd gól. (17:15) (17:15)

49
    Ilyen tényleg nincs, és mégis... Kurucz Ivett lőtt talpról, lökete a felső lécen csattant, s indulhat a skandináv támadás. (16:15) (16:15)

48
    Mészáros Rea csent labdát Ellenor Nilsson Áströmtől, ismét indulhat a magyar akció az egalizálásért! (16:15) (16:15)

48
    WALFISCH MERCÉDESZ ment fel a falra, majd lőtt nagyon nagy gólt a jobb felső sarokba! (16:15) (16:15)

46
    Walfisch Mercédesz lövése szállt el jócskán a kapu felett, az ellenakció végén pedig AMANDA SUNDBERG volt eredményes. (16:14) (16:14)

45
    Sokadik alkalommal indulhat az egyenlítésért a Hajdu-csapat. A szurkolókon semmi nem múlik, a magyar tábor nagy elszántsággal buzdítja a mieinket! (15:14) (15:14)

45
    Jenny Sodren játszotta tisztára magát, azonban nagy erejű löketét SZEMEREY ZSÓFI védte! (15:14) (15:14)

44
    Virág Noémi állt ki két percre, miután Jenny Sodrennel szemben szabálytalankodott. (15:14) (15:14)

44
    Magyar labdaszerzés után KORSÓS DORINA robogott végig a játékszerrel, majd lőtte a kapu bal oldalába. (15:14) (15:14)

42
    Amanda Sundberg lövését Szemerey Zsófi a kapufa segítségével hárította! Ugyanakkor nem sikerült közelebb férkőzni a sárga-kék mezesekhez, miután Sirián Alexa Szederke lövése kerülte el a skandináv ketrecet... (15:13) (15:13)

42
    Passzív a svéd támadás! (15:13) (15:13)

41
    KURUCZ IVETT csökkentette kétgólosra a mieink hátrányát. (15:13) (15:13)

41
    Magyar támadással folytatódik a mérkőzés, melynek második félidejéből tíz perc és tizenöt másodperc telt el. (15:12) (15:12)

41
    Hajdu János kikérte első idejét a találkozón! A látottak alapján abszolút indokolt a döntés a szakvezető részéről... (15:12) (15:12)

40
    Hanna Áhlén löketét Szemerey Zsófi védte, azonban a mieink oldalán belemenést láttak az argentin játékvezetők. A svéd támadás végén Rebecka Lindberg Johansson maradt egyedül, ám szerencsére a lövése nem talált kaput. (15:12) (15:12)

40
    Tóth Gabriella nyesett lövése kerülte el jócskán Svédország kapuját... (15:12) (15:12)

39
    "VÉDEKEZZ! VÉDEKEZZ!" – zúgja a magyar tábor, de mindhiába, ugyanis ELLENOR NILSSON ASTRÖM kilőtte a kapu jobb oldalát. (15:12) (15:12)

39
    Virág Noémi pattintott lövése kapu bal oldala mellett hagyta el a játékteret, a háromgólos vezetésért indulhatnak a svédek. (14:12) (14:12)

38
    Az ellentámadás végén AMANDA SUNDBERG ment fel a falra, majd ragasztott nagy gólt a léc alá. (14:12) (14:12)

37
    A szabaddobást követő Virág Noémi lövést Jessica Ryde lábbal védte... (13:12) (13:12)

37
    Mikaela Mässing állt ki két percre, miután a földre vitte Kurucz Ivettet. (13:12) (13:12)

36
    Kurucz Ivett lövése után nem örülhettünk a gólnak, ezt ismét Jessica Ryde akadályozta meg. (13:12) (13:12)

36
    Tóth Gabriella lövését védte lábbal Jessica Ryde, ám a kipattanót Sirián Alexa Szederke összeszedte! (13:12) (13:12)

35
    Korsós Dorina szabálytalankodott kétperces kiállítást érően Mikaela Mässing-el szemben. (13:12) (13:12)

34
    Nem sokáig örülhettünk, ugyanis az ellenakció végén JOANNA LINDVALL-HAGGREN lőtte ki a ketrec bal oldalát. (13:12) (13:12)

34
    VIRÁG NOÉMI ezúttal pontosan célzott, s egyenlővé tette az állást! (12:12) (12:12)

33
    Hanna Áhlén kapta lökés miatt kapta a svédek harmadik sárga lapját. (12:11) (12:11)

32
    Virág Noémi betörés után célzott, azonban a csereként pályára küldött Jessica Ryde felsőtestében elakadt a labda... (12:11) (12:11)

31
    Az ellentámadás végén Amanda Sundberg lökete jócskán elkerülte a magyar kaput, az egyenlítésért indulhatnak a mieink! (12:11) (12:11)

31
    KURUCZ IVETT ment fel a falra, majd lőtte ki a kapu jobb oldalát. (12:11) (12:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:10)

A csapatok már megérkeztek a folytatásra, azonban a játékvezetőkre egyelőre még várunk.

Bár a mérkőzés első két gólját a magyar válogatott jegyezte, a folytatásban rengeteg hiba csúszott a mieink játékába. Az összességében valamivel végig jobban játszó skandinávok ezt kihasználva előbb 5-2-re fordítottak, majd a folytatásban is egy-egy kivételtől eltekintve egy-egy góllal a Hajdu-csapat előtt jártak.

Ami biztos, hogy nehéz második félidő vár ránk, s ami szintén tény, hogy a mieinknek fel kell javulniuk, illetve az adódó lehetőségeket nagyobb százalékban lesz szükséges értékesíteni.

Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk a második felvonással!

30
    Véget ért az első félidő. (12:10)

30
    Tizenöt másodperccel a vége előtt elvették a játékvezetők a mieinktől a labdát, azonban az utolsó skandináv akció esetében sikerült megakadályozni a gólt. (12:10) (12:10)

30
    ANDREA JOHANSSON balszélről szerzett góljával ismét kettővel vezetnek a skandinávok. (12:10) (12:10)

29
    Korsós Dorina pattintott lövése a kapufán csattant... (11:10) (11:10)

29
    Kiegészült a magyar válogatott, másfél perc az első félidőből előttünk álló idő. (11:10) (11:10)

28
    HANNA AHLÉN lövésébe ugyan Szemerey Zsófi belért, ám a magyar kapus kezéről a kapu bal oldalába vágódott a labda. (11:10) (11:10)

28
    Kurucz Ivett szabálytalankodott hétméterest érően Andrea Johanssonnal szemben. (10:10) (10:10)

27
    KURUCZ IVETT nevéhez fűződik nemzeti csapatunk tizedik találata! (10:10) (10:10)

27
    Walfisch Mercédesz állt ki két percre. (10:9) (10:9)

26
    Az ellenakció végén AMANDA SUNDBERG jegyezte a tizedik északi gólt. (10:9) (10:9)

26
    Nincs meg... Virág Noémi ment fel a falra, ám lövése elkerülte a svédek kapuját. (9:9) (9:9)

25
    A győri fiatal rendben, vele a pályán indulhat a magyar támadás a vezetésért. (9:9) (9:9)

25
    Ellenor Nilsson Áström találta el könyökkel Korsós Dorinát. Ápolás miatt áll a játék és az óra. (9:9) (9:9)

25
    Svéd támadással folytatódik az első félidő, amelyből hat perc és harmincegy másodperc van még hátra. (9:9) (9:9)

25
    A sárga-kék mezesek szövetségi edzője, Birthe Hansson időt kért! (9:9) (9:9)

25
    Újabb skandináv lépéshiba, újabb magyar akció, azonban ennek végén Korsós Dorina ejtése jócskán a ketrec fölé szállt. (9:9) (9:9)

24
    Svéd lépéshiba után a vezetésért indulhatott a magyar akció, azonban a játékvezetők belemenést láttak... (9:9) (9:9)

24
    WALFISCH MERCÉDESZ játszotta tisztára magát, majd tette egyenlővé az állást! (9:9) (9:9)

24
    A gyors svéd támadás végén érkező Hanna Barrögard-lövést Szemerey Zsófi lábbal védte. (9:8) (9:8)

23
    Korsós Dorina ezúttal rontott, a szélső lövése a baloldali kapufatövén csattant. (9:8) (9:8)

23
    Kereken egy perc még a magyar emberelőnyből. (9:8) (9:8)

22
    KORSÓS DORINA balszélről jegyezett góljával egyre zárkózott a Hajdu-csapat! (9:8) (9:8)

22
    Amanda Sundberg lökte meg a levegőben kétperces kiállítást érően Kurucz Ivettet. (9:7) (9:7)

21
    Jenny Sodren nevéhez fűződik a második svéd sárga lap. (9:7) (9:7)

19
    A sárga-kék támadás végén ELLENOR NILSSON ASTRÖM ment fel a falra, majd ragasztott hatalmas gólt a kapufa érintésével a léc alá. (9:7) (9:7)

19
    Ebből most nem lett egyenlítés... Szekerczés Luca passza túl hosszú volt Korsós Dorina számára... A kétgólos előnyért indulhat a skandináv akció. (8:7) (8:7)

19
    A megítélt büntetőt HANNA AHLÉN lőtte a kapu közepébe Szemerey Zsófi emelkedő lábai között. (8:7) (8:7)

18
    Szekerczés Luca és Kurucz Ivett együtteserővel szabálytalankodott hétméterest érően Jenny Sodrennel szemben. (7:7) (7:7)

18
    A másik oldalon ugyanilyen szituáció végén KORSÓS DORINA jegyezte a hetedik magyar gólt! (7:7) (7:7)

17
    ELLENOR NILSSON ASTRÖM tört be két magyar játékos között, majd nagy magabiztossággal lőtte ki a kapu közepét. (7:6) (7:6)

17
    Rövid ápolás után svéd támadással folytatódik is a mérkőzés. (6:6) (6:6)

16
    Az esetnél Tóth Gabriella rosszul ért talajt, ápolásra szorul, a derekát fájlalja a magyar játékos. (6:6) (6:6)

16
    Nincs meg a vezetés, ugyanis a magyar támadás végén Tóth Gabriella lőtte el játékszert Kurucz Ivett passza után, azonban Hanna Daglund védeni tudott. (6:6) (6:6)

16
    Passzív! Amanda Sundberg kapura is szúrta a labdát, melyet Szemerey Zsófi nagy magabiztossággal ragadott magához. (6:6) (6:6)

16
    Amanda Sundberg löketét védte lábbal Szemerey Zsófi, ám a kipattanót összeszedték a svédek. (6:6) (6:6)

15
    MEG IS VAN! TÓTH GABRIELLA ment fel a falra, majd lőtte nagy erővel a léc alá a játékszert. (6:6) (6:6)

15
    Lépéshiba a skandinávoknál, az egyenlítésért indulhat a magyar támadás! (6:5) (6:5)

14
    Szekerczés Luca lövése a kapufán csattant, azonban a kipattanót KORSÓS DORINA remek érzékkel szedte össze, majd ismét kilőtte a kapu bal felső sarkát! (6:5) (6:5)

13
    REBECKA LINDBERG JOHANSSON beállóból jegyezte a hatodik svéd gólt. (6:4) (6:4)

13
    Korsós Dorina rángatta meg sárga lapot érően Rebecka Lindberg Johansson mezét. (5:4) (5:4)

12
    Ellenor Nilsson Áström ejtése kerülte el a magyar kaput, majd a gyors ellentámadás végén KORSÓS DORINA talált a bal felső sarokba. (5:4) (5:4)

11
    SZEKERCZÉS LUCA játszotta tisztára magát, majd lőtte ki a kapu közepét. (5:3) (5:3)

11
    Amanda Sundberg kapta a mérkőzésen az első svéd sárga lapját. (5:2) (5:2)

11
    Nem akar megtörni a jég... Sirián Alexa Szederke balszélről érkező lövése landolt az oldalhálóban... (5:2) (5:2)

10
    Újabb magyar hiba után indított támadás végén DANIELA GUSTIN kapott labdát a jobbszélen, majd szép mozdulattal húzta vissza a kapu bal alsó sarkába. (5:2) (5:2)

10
    Kurucz Ivett állt ki két percre. (4:2) (4:2)

9
    A végigjátszott skandináv akció végén AMANDA SUNDBERG ment fel a falra, majd lőtte nagy erővel a léc alá a labdát. (4:2) (4:2)

9
    Tóth Gabriella kapta a mérkőzés második sárga lapját. (3:2) (3:2)

8
    A felépített támadás végén Korsós Dorina lövése nagyon csúnyán elkerülte a svéd kaput. (3:2) (3:2)

7
    Kurucz Ivett csent labdát, majd indította Korsós Dorinát, akit azonban Hanna Áhlén földre vitt, így nem sikerült gyorsan végigvinni a támadást. Szabaddobás. (3:2) (3:2)

6
    Újabb magyar akció zárult sikertelenül egy szabálytalanság miatt, jöhetnek a sárga mezesek. (3:2) (3:2)

6
    Amanda Sundberg ment fel a falra, s ugyan lökete a kapufán csattant, ám a kipattanót HANNA AHLÉN a kapu bal felső sarkába lőtte. (3:2) (3:2)

6
    A magyar támadás eredménytelen maradt, miután Korsós Dorina a vonalra lépett... A vezetésért indulhat Svédország! (2:2) (2:2)

5
    Az argentin játékvezetők Rebecka Lindberg Johanssont küldték ki két percre. (2:2) (2:2)

5
    Passzívig játszott skandináv támadás végén MIKAELA MÄSSING lőtte a léc alá a játékszert. Szemerey Zsófi alig maradt le a löketről. (2:2) (2:2)

3
    Szekerczés Luca volt túl kemény a falban, s rögtön sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (1:2) (1:2)

3
    REBECKA LINDBERG JOHANSSON beállóból szerezte az első svéd gólt. (1:2) (1:2)

2
    A gyors magyar támadás lezárásaként KURUCZ IVETT duplázta meg az előnyt. (0:2) (0:2)

2
    Pontatlan volt a bejátszás a befutó Lukács Viktóriának... A másik oldalon viszont Mikaela Mässing lövése kerülte el a kaput. (0:1) (0:1)

2
    Az ellentámadás végén Rebecka Lindberg Johansson "vonalazott", indulhat a magyar akció! (0:1) (0:1)

1
    TÓTH GABRIELLA lopott labdát a saját térfelének közepén, majd végigrobogott vele és kilőtte a kapu közepét. (0:1) (0:1)

1
    A skandinávok kezdték a mérkőzést.

Svédország kezdőcsapata: Daglund – Gustin, Sundberg, Johansson, Áhlén, Mässing, Nordström

Magyarország kezdőcsapata: Szemerey – Lukács V., Szekerczés, Kurucz, Korsós, Tóth G., Sirián (0:0)

A mérkőzés előtti valamennyi procedúra véget ért, most már tényleg csak néhány pillanat választ el bennünket a kezdéstől!

Következnek a himnuszok, előbb a svéd, majd ezután a magyar.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A Fran Galovic Sportcsarnok lelátóin nagyjából 150 néző foglal helyet. E számadat jelentős részét a magyar szurkolótábor teszi ki, amely ezen a napon is legalább 45-50 fős!

Mindkét együttes végzett a bemelegítéssel, hamarosan kezdetét veszi a mérkőző felek bemutatása.

Svédország: (1) Hanna Daglund, (12) Jessica Ryde – (2) Kristin Nordström, (4) Hanna Barrögard, (5) Rebecka Lindberg Johansson, (6) Andrea Johansson, (7) Jenny Karlsson, (8) Daniella Gustin, (9) Mikaela Mässing, (11) Ellenor Nilsson Áström, (13) Julia Eriksson, (14) Jenny Sodren, (15) Hanna Áhlén, (18) Amanda Sundberg, (19) Joanna Lindvall-Haggren

Szövetségi edző: Birthe Hansson

Magyarország: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Játékvezetők: Grillo Julian Lopez, Lenci Sebastian (argentinok).

Nemzeti csapatunk összetétele a legutóbbi mérkőzéshez képest nem változott, Bárány Krisztina helyett ezúttal is a békéscsabai Walfisch Mercédesz került a keretbe.

A fogadóirodák tulajdonképpen ezúttal is borítékolják a magyar sikert: a szakértők 1.12-es szorzót kínálnak a Hajdu-csapat mai győzelmére, míg a döntetlen tizennégyszeres, a svéd két pont pedig közel hétszeres pénzt érne.

Mindkét válogatott megkezdte már a bemelegítést. Ma délután a magyar csapat tiszta piros szerelésben, míg a skandinávok citromsárga mezben és kék nadrágban szerepelnek. Nemzeti együttesünk hálóőrei fekete, míg a svédek kapusok narancssárga dresszben állnak a gólvonal elé.

Mint arról korábbi tudósításunkban olvashattak, a mai nap első mérkőzésén a francia válogatott magabiztosan igazolta az előzetes esélyeket, hiszen a gallok 29-17-re győztek a Kongói Demokratikus Köztársaság ellen.

A mérkőző felek bő másfél órával a kezdés előtt megérkeztek a helyszínre, s nem sokkal ezelőtt kezdetét vette a bemelegítés is.

Nagyon nagy szeretettel köszöntjük Olvasóinkat, a Szurkolókat Kaproncáról! Válogatottunk bő háromnegyed óra múlva Svédország ellen folytatja szereplését a korosztályos világbajnokságon.

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség csütörtök délelőtti tájékoztatása szerint a mérkőzést az argentin Grillo Julian Lopez, Lenci Sebastian páros dirigálja majd. A dél-amerikai sípmesterek vezettek már Kaproncán; az első fordulóban lejátszott Franciaország – Portugália (29-16) összecsapáson működtek közre.

Japán – Kongói DK 30-27 (16-10)

Célegyenesbe fordulnak a küzdelmek a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda világbajnokság csoportkörében: a mai napon a negyedik forduló mérkőzéseire kerül sor.

A csütörtöki nap második találkozóját az eddig hibátlan mérleggel rendelkező magyar válogatott a legutóbbi világbajnokságon hatodik helyen záró Svédország ellen vívja. Mint ismert, nemzeti csapatunk két magabiztos győzelem (Japán, Kongói DK) után alaposan megizzadt Portugáliával szemben, ám végül minimális különbséggel sikerült behúzni a két pontot. Ezzel szemben a skandinávok a kongóiak felett aratott 23-15-ös siker után zsinórban két vereséget szenvedtek, hiszen Birthe Hansson tanítványai előbb 22-19-re alulmaradtak a portugálokkal szemben, majd pedig legutóbb 28-23-ra kaptak ki a franciáktól.

A magyar és a svéd utánpótlás együttes különböző világversenyeken már több ízben is találkozott egymással, s valamennyi alkalommal győzelemnek örülhettünk: legutóbb a tavalyi Európa-bajnokságon, melynek csoportkörében 20-16-ra sikerült legyőzni az északiakat.

Hajdu János szövetségi edző elmondta, hogy újabb nehéz mérkőzés vár nemzeti csapatunkra, de egy újabb sikerrel jó pozícióba lehet kerülni csoporton belül. Való igaz, amennyiben a gallok és a mieink is begyűjtik ma a két pontot, akkor a szombat esti Magyarország – Franciaország összecsapás a csoportelsőségről lesz hivatott dönteni. De ne szaladjunk ennyire előre...

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:15-kor kezdődik.

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Játékvezetők: Grillo Julian Lopez, Lenci Sebastian (argentinok)