Brazília – Kolumbie 2:1 (vége) | Argentína – Belgium 1:0 (vége) | Hollandia – Costa Rica 0:0 (4:3 bűnt. vége)
bűntető vége (4:3)
Hollandia
0:0 (0:0)
Costa Rica
szombat 05.07.2014, 22:00 • Itaipava Arena Fonte Nova (Salvador, Bahia) • Világbajnokság

Krul bejuttatja Hollandiát az elődöntőbe. Két tizenegyest is megfogott a csereként beálló hálóőr, míg ők rendkívül magabiztosan értékesítették a sajátjaikat, így a játék képe alapján megérdemelten jut a legjobb négy közé Hollandia. Costa Rica hatalmasat küzdött, 120 percig állták a sarat, az idegek harcában azonban alulmaradtak, ám mindezekkel együtt is történelmet írtak! Hollandia tehát Argentínával találkozik az elődöntőben, míg Costa Rica álomszerű vb szereplése a negyeddöntőben véget. Megköszönöm a figyelmet, a végeredménnyel búcsúzom, Hollandia – Costa Rica 0:0, büntetőkkel 4:3! (00:53:49)

Umana tizenegyesét kiszedi Krul! Hollandia a legjobb négy között!

Kuijt hajszálpontosan a jobb alsóba! 4:3 Hollandiának, egy lépésre az elődöntőtől!

Bolanos a jobb felsőbe lövi! Védhetetlen!

Sneijder a jobb alsóba lő, Navas balra vetődött! 3:2 három kört követően!

González a bal alsóba vágja a büntetőt, Krul megint érezte.

González és Krul!

Robben bevarrja a jobb felsőbe!

Ruiz büntetőjét kivédi Krul!!!!!! A bal alsó felé lőtte, érezte a kapus!

Van Persie a bal alsó sarokba lő!

Van Persie és Navas!

Borges magabiztosan értékesíti a büntetőt.

Büntető lövés kezdete.

Krul egy percet nem védett a mérkőzésen, mégis rajta, Navason és a tizenegyeslövőkön a világ szeme!

Costa Rica kihúzta a 120 percet hihetetlen izgalmak közepette. A hollandok két kapufáig jutottan, centikre voltak az elődöntőtől, így azonban a büntetők fognak dönteni!

120+1
    Befejeződött a 2.hossz..

120+1
    Az egy perc hosszabbítás közben letelik.

120+1
    Kapust cserélnek a hollandok! Cillessen helyén Tim Krul a tizenegyesekre! Hihetetlen!

Ákos Pallag

Gólok: utolsó bünt. van Persie, utolsó bünt. Robben, utolsó bünt. Sneijder, utolsó bünt. Kuijt – utolsó bünt. Borges, utolsó bünt. González, utolsó bünt. Bolanos

Lapok:   64. Martins Indi (NED), 111. Huntelaar (NED) – 38. Díaz (CRC), 52. Umana (CRC), 81. González (CRC), 107. Acosta (CRC)

Hollandia: Cillessen (120+1. Krul) – de Vrij, Vlaar, Martins Indi (106. Huntelaar) – Kuijt, Wijnaldum, Sneijder, Blind – Robben, Depay (76. Lens) – van Persie

Vezetőedző: Louis van Gaal

Cserék: Vorm (K), Krul (K), de Jong, Janmaat, de Guzmán, Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Lens, Fer, Huntelaar

Costa Rica: Navas – Acosta, González, Umana – Gamboa (78. Myrie), Tejeda (97. Cubero), Borges, Díaz – Ruiz, Bolanos – Campbell (66. Urena)

Vezetőedző: Jorge Luis Pinto

Cserék: Pemberton (K), Cambronero (K), Myrie, Barrantes, Francis, Granados, Brenes, Calvo, Urena, Cubero

Játékvezetők: R. Irmatov – A. Rasulov, B. Kochkarov – N. Doue