Brazília – Kolumbie 2:1 (vége) | Argentína – Belgium 1:0 (vége) | Hollandia – Costa Rica 0:0 (4:3 bűnt. vége)
bűntető vége (4:3)
Hollandia
0:0 (0:0)
Costa Rica
szombat 05.07.2014, 22:00 • Itaipava Arena Fonte Nova (Salvador, Bahia) • Világbajnokság

Krul bejuttatja Hollandiát az elődöntőbe. Két tizenegyest is megfogott a csereként beálló hálóőr, míg ők rendkívül magabiztosan értékesítették a sajátjaikat, így a játék képe alapján megérdemelten jut a legjobb négy közé Hollandia. Costa Rica hatalmasat küzdött, 120 percig állták a sarat, az idegek harcában azonban alulmaradtak, ám mindezekkel együtt is történelmet írtak! Hollandia tehát Argentínával találkozik az elődöntőben, míg Costa Rica álomszerű vb szereplése a negyeddöntőben véget. Megköszönöm a figyelmet, a végeredménnyel búcsúzom, Hollandia – Costa Rica 0:0, büntetőkkel 4:3! (00:53:49)

Umana tizenegyesét kiszedi Krul! Hollandia a legjobb négy között!

Kuijt hajszálpontosan a jobb alsóba! 4:3 Hollandiának, egy lépésre az elődöntőtől!

Bolanos a jobb felsőbe lövi! Védhetetlen!

Sneijder a jobb alsóba lő, Navas balra vetődött! 3:2 három kört követően!

González a bal alsóba vágja a büntetőt, Krul megint érezte.

González és Krul!

Robben bevarrja a jobb felsőbe!

Ruiz büntetőjét kivédi Krul!!!!!! A bal alsó felé lőtte, érezte a kapus!

Van Persie a bal alsó sarokba lő!

Van Persie és Navas!

Borges magabiztosan értékesíti a büntetőt.

Büntető lövés kezdete.

Krul egy percet nem védett a mérkőzésen, mégis rajta, Navason és a tizenegyeslövőkön a világ szeme!

Costa Rica kihúzta a 120 percet hihetetlen izgalmak közepette. A hollandok két kapufáig jutottan, centikre voltak az elődöntőtől, így azonban a büntetők fognak dönteni!

120+1
    Befejeződött a 2.hossz..

120+1
    Az egy perc hosszabbítás közben letelik.

120+1
    Kapust cserélnek a hollandok! Cillessen helyén Tim Krul a tizenegyesekre! Hihetetlen!

120
    Kuijt lövését is blokkolják a védők!

119
    Sneijder!!!! Lens passza elakadt egy védőben, így került Sneijder elé a labda, aki balról, 19 méterről telibe lövő a keresztlécet! A kipattanót Robben tenné kapura, de Huntelaarban elakad a lövése! Elképesztő!

118
    Robben szöglete nem jó, azonban a labda marad a hollandoknál.

118
    A costa ricai kispad szinte már a pályán, óriási izgalmak!

118
    A másik oldalon Robben lövését blokkolják, majd Lens harcol ki szögletet.

117
    Urana majdnem csodát csinált! Két védőre vezette rá a labdát, majd teremtett saját magának lövőhelyzetet, jobbról, 10 méterről lőtte el laposan, Cillessen védett hatalmasat!

116
    Bolanos szöglete túl magas, kirúgással jöhet Cillessen.

115
    Saját tizenhatosa előtt veszít labdát Hollandia, Bolanos cselezget, majd a lövése de Vrij lábáról vágódik szögletre!

115
    Myrie és Blind összecsapását a holland nyeri a jobb szélen.

114
    Lenst állítja meg lesen az asszisztens.

114
    Bolanost döntő helyzetben tudják szerelni a holland védők a tizenhatoson belül.

113
    Costa Rica kevesebb, mint tíz percre a tizenegyesektől!

112
    Navas ápolása egy percet vett igénybe, folytatódik a játék.

111
    Kuijt beadására jól jön ki a kapujából Navas, aki még kap egyet az arcába Huntelaartól. Sárga lap és ápolás miatt áll a játék.

111
    Myrie passzolja el magát, jöhet a labdával a holland válogatott.

110
    Robben készíti le a labdát van Persienek, aki kiugratná Huntelaart, de a passza nagyon pontatlan. Kirúgással jöhet Costa Rica!

109
    Urena harcol ki bedobást.

109
    Robben szöglete laposan érkezik, Huntelaar 11 méterről jócskán kapu fölé lő!

108
    Robben kapja a labdát a tizenhatoson belül, González vágja ki előle szögletre!

108
    Robben beadása magas, van Persie még visszafejeli, azonban azt már eltakarítják a védők.

107
    Robben tarthatatlan, Díaz megkerüli, majd Acosta mellett is elvinné a labda, aki viszont letarolja. Sárga lap és jobbról jöhet a szabadrúgás!

106
    Két támadóval nyomulnak a hollandok, nem akarják a tizenegyesekre bízni a továbbjutást!

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

A szünetben cserélnek a hollandok: Martins Indi helyén Huntelaar.

Továbbra is gól nélkül állnak a felek, Costa Rica hatalmasat védekezik, a hollandok egyre frusztráltabbak.

105+2
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

105+2
    Kuijt adja be a labdát a jobb szélről, a támadók elől a kiérkező Navas üti el a labdát, ezzel vége a hosszabbítás első félidejének!

105+1
    Ruiz előzi meg Sneijdert, a labdaszerzést követően jöhetne az ellentámadás, azonban Urena pontatlan indítást kap.

105
    Két perc ráadás a hosszabbítás első 15 percének végén.

105
    Kuijt rántja le Acostát a jobb szélen, szabadrúgás kifelé.

104
    Ruiz ugratná ki Urenat, azonban a támadó lassan reagál a passzra, amit így Cillessen szed össze.

104
    Robben 20 méterről a sorfalba lövi a szabadrúgást!

103
    Robben újabb átlövése Díaz felkarján landol, a játékvezető nagyon jó helyről ítél szabadrúgást a Hollandoknak!

102
    Robben megy el a jobb szélen, befelé cselez, majd passz helyett ellövi 18-ról. Blokkolják a védők!

101
    Ruiz marad lenn a földön, egy kicsit áll a játék.

100
    Vlaar indítása céltalan, kirúgással jöhet majd Costa Rica.

99
    Blind passzát követően van Persiet állítja meg lesen a partjelző.

98
    Myrie bedobása után Urena fordul le Vlaarról, majd összeesik a holland védő mellett, nem jár tizenegyes.

97
    Costa Rica utoljára cserél: a jól játszó Tejeda helyén Cubero!

96
    Navas már talpon, érkezik Sneijder szöglete, amit Díaz fejel ki.

96
    Navast továbbra is ápolják, Kuijttel ütközött a hálóőr.

95
    Az újabb szögletnél nem tudnak fejelni a hollandok, egy fehér mezesről vágódik szögletre a labda. Nagyobb baj Costa Ricanak, hogy Navas a földön maradt, lehet, hogy nem tudja folytatni csapatuk legjobbja.

94
    A szöglet jól érkezik középre, Vlaar 8 méterről fejel a jobb sarok irányába, Navas hatalmas bravúrral szögletre tolja a fejest!

93
    Kuijt és Umana párharcából előbbi kerül ki jobban, szöglettel jöhet Hollandia.

92
    Robben lesen de Vrij átadását követően.

92
    Holland labdajáratás, minden costa ricai a saját térfelén.

91
    A hollandok kezdték a hosszabbítás első félidejét.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

A hollandok hatalmasat játszottak az utolsó tíz percben, több mint négy óriási gólhelyzetből azonban egyet sem tudtak kihasználni, így pedig kétszer 15 perc hosszabbítás következik! Hatalmas izgalmakat hozott a második játékrész vége, reméljük ez megmarad a hosszabbításban is!

Rendes játékidő vége.

90+4
    Robbent ugratnák ki egy magas átadással, az asszisztens lest jelez!

90+3
    Mi maradt ki?! Blind lapos beadásába három holland támadó sem tud beleérni az ötös vonalánál, majd a hosszún érkező van Persie 6 méterről ellövi, a gólba tartó lövésbe Tejeda teszi bele a lábát, arról pedig a kapufára kerülve vágódik ki a játékszer!

90+2
    Van Persie kapura tekeri a szabadrúgást, Navas kiüti!

90+1
    Robben veri meg Díazt sokadjára a jobb szélen, a tizenhatos sarkánál buktatja őt a costa ricai balhátvéd. Szabadrúgás!

90
    A hosszabbítás négy perc lesz a rendes játékidő leteltét követően!

90
    Bolanos kapja a labdát, Vlaar szorításában nem pontos a passza a társaknak.

89
    Óriási helyzetek Hollandia előtt az utolsó tíz percben, vajon kihúzza Costa Rica?

89
    Lens ismét lesen a bal szélen.

88
    Gyönyörű holland támadás végén Sneijder tekeri be a labdát balról, középen van Persie pedig nem találja el azt 5 méterre a kaputól!

87
    Lens futná le védőjét a bal szélen, González azonban bedobásra tisztáz előle.

86
    Lenst állítja meg lesen ismét az asszisztens.

85
    Van Persie kapja a labdát a védők vonala mögött, azonban a rossz labdaátvétel miatt oda tud érni González.

84
    Robben végezhetett el szabadrúgást a jobb szélről, a beadást Navas nem tudja kiütni, a kavarodás végén van Persie jobbról, éles szögből veszi célba a hosszú alsót. Navas véd hatalmasat, a kipattanót pedig már eltakarítják!

82
    Sneijder a tizenhatos sarkáról rátekeri a szabadrúgást a jobb sarok felé, Navas helyett ezúttal a kapufa védett, a kipattanót pedig nem tudják kapura tenni a társak. A meccs legnagyobb helyzete!

81
    Robben veri át egy csellel Gonzálezt a tizenhatos sarkánál, a costa ricai védő buktatja. Sárga lap és jó helyről jár a szabadrúgás!

80
    Kuijt jobb oldali beadását Lens várja középen, az asszisztens zászlaja azonban már a magasban.

79
    Robben szögletét középen Díaz fejeli ki.

78
    Kényszerű csere Costa Rica-nál: Gamboát ismét hordágyon kell lehozni, Myrie áll be a helyére.

77
    Robben egy remek csellel tör be a tizenhatosra, majd Umana tisztáz előle szögletre.

77
    Tejeda passza nem jó a társaknak, Cillessen szedi össze a játékszert.

76
    Lens kap rögtön egy hosszú indítást a bal szélen, nem éri el, bedobással jöhet Costa Rica.

76
    Holland csere: Depay helyére Lens érkezik.

75
    Sneijder tekeri középre a szabadrúgást, Robben 10 méterről fejeli kapu fölé a labdát!

74
    Umana szereli Depayt a bal szélen, majd Gamboa emeli magasra a labdát, szabadrúgással jöhet Hollandia!

73
    Holland támadás kialakulóban.

72
    Urena kap remek kiugratást a bal szélen, éles szögből nem lövi el, egy lövőcselt követően laposan adja be a labdát, amit aztán de Vrij szabadít fel.

71
    Gamboa összeszedte magát, ismét a pályán a costa ricaiak 16-osa.

71
    Gamboát hordágyon viszik le a segítők, könnyen lehet, hogy nem tudja folytatni.

70
    Gamboa és Blind ugrottak fel egy átadásra, előbbi nagyon rosszul fog földet, ápolás miatt áll a játék.

69
    A szöglet ezúttal sem veszélyes, majd az azt követő szituációnál Depay megy lesre.

68
    Robben vezeti rá a védőkre a labdát, van Persievel kényszerítőzött, Tejeda viszont szögletre vágja a játékszert.

67
    Gamboa kapja a labdát a jobb szélen, középen hárman is érkeznek, azonban a beadása kicsit magas a társaknak.

66
    Cserél Costa Rica: Campbell jön le, helyén Urena folytatja.

65
    Bolanos adja be a szabadrúgást, a bal oldalon érkező González fejelhet Vlaar mellett 6 méterre a holland kaputól, fölé száll a fejes! Az eddigi legnagyobb lehetőség Costa Rica előtt!

64
    Martins Indi kap sárga kártyát, miután hátulról lerántotta a mellette elfutó Ruizt.

63
    Sneijder ugratja ki van Persiet, a védők kimozogtak, lesre állítva ezzel a támadót. Szabadrúgás kifelé!

62
    Bolanos lövés helyett inkább ellövi a szabadrúgást, a bal felső sarok fölé száll a lövése!

61
    De Vrij pakol oda egyet Campbellnek, szabadrúgás Costa Ricanak a holland kaputól 35 méterre!

60
    Remek kényszerítő után Díaz mehetett el a bal szélen, laposan tette be középre, ahol Campbell esik össze Martins Indi mellett, a játékvezető nem ítél büntetőt. Jó döntés!

60
    Az újabb holland sarokrúgást is kifejelik a costa ricai védők, majd Sneijder passza nem jó a társaknak.

59
    Sneijder beadása lecsúszik, Díaz a biztonság kedvéért inkább szögletre tisztáz.

58
    Robben ment meg egy elveszettnek tűnt átadást, a beadása jó Kuijtnek, akinek a lövésébe már belelép González.

58
    González kapcsol le egy átadást van Persie elől.

57
    Umana átadása nem jó Gamboanak, Martins Indi fejeli haza Cillessennek.

56
    A szöglet magas az érkezőknek, a túloldalon Blind szedi össze, azonban egy pontatlan passz után bedobással jöhet Costa Rica.

55
    Robben játssza be a labdát van Persienek, aki éles szögből próbálta betenni az érkezőknek, González becsúszva tisztáz szögletre!

54
    Ruiz elől takarít Martins Indi, majd Campbell helyezkedik lesre.

53
    Robben beadás helyett inkább Sneijdert keresi egy lapos passzal, aki 16 méterről lő fölé!

52
    Robben két védőt ver meg egy csellel, Umana azonban nagyon csúnyán elkaszálja a holland támadó lábát. Sárga lap, és a tizenhatos sarkáról jár a szabadrúgás Hollandiának!

51
    Van Persie fejel tovább egy átadást Robben felé, a kiérkező Navas azonban felszedi a labdát.

51
    Cillessen kirúgását követően Robben csúsztatása nem találja meg van Persiet, bedobással jöhet Costa Rica.

50
    De Vrij kapcsol le egy átadást Campbell elől.

49
    Depay törne be a tizenhatosra két costa ricai védő őrizetében, Gamboa szereli.

48
    Bolanos harcol ki bedobást a bal szélen, majd Díaz beadását ugyanonnan Cillessen húzza magához.

47
    Egy pontatlan passzt követően Díaz vágja ki a labdát a costa ricai tizenhatos előtt.

47
    Ismét elkezdődik az első félidőben tapasztalt holland labdajáratás.

46
    Bolanos buktatja Robbent a jobb szélen, szabadrúgás.

46
    Hollandia kezdi a második játékrészt.

46

Nem túl eseménydús első félidőt követően gól nélküli döntetlennel mehetnek szünetre a csapatok. Az játékrész első felét leginkább a passzivitás jellemezte, a másodikban viszont már veszélyes – főleg holland – támadásokat is láthattunk. Navasnak többször is bravúrral kellett hárítania, a legnagyobbat Sneijder szabadrúgásánál. Costa Rica inkább a védekezésre és a kontrákra helyezi a hangsúlyt, míg Hollandia a labdatartásra, ezt jól jellemzi, hogy az első 45 percben 62%-ban birtokolták a játékszert.

45+1

45+1
    Kuijt lapos beadását Umana vágja ki a rövid saroknál.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Holland támadás kialakulóban, Kuijt azonban nem jut túl Díazon, bedobással jöhet Hollandia.

44
    Tejeda indítása nem jó a társaknak, Cillessen jöhet majd kirúgással.

43
    Depay ugratja ki van Persiet, aki viszont szabálytalan Acostával szemben, szabadrúgás kifelé.

42
    Robben parádésan ugratja ki van Persiet, a kapujából kiérkező Navas épphogy megelőzi a támadót és felszedi előle a labdát.

41
    Továbbra is a hollandoknál a labda, egy felívelést González hatástalanít Robben elől.

40
    Hollandia járatja a labdát, a costa ricai védelem azonban kiválóan zár, nem tudnak előre jutni a narancs mezesek.

40
    Robben közben áthúzódott a bal szélre, Depay-jal cserélt helyet.

39
    A sarokrúgás nem veszélyes, kivágják a védők a labdát, ami viszont marad a hollandoknál.

39
    Sneijder vállalja el a szabadot, a kapu jobb felső sarkát veszi célba, Navas odaér és nagy bravúrral tolja szögletre a labdát!

38
    A távolság nagyjából 30 méter Navas kapujától!

38
    Díaz még egy sárgát is kap a lerántásért!

37
    Robben felé érkezik az átadás Martin Inditől, a holland játékos a földre kerül Díaz szorításában, a játékvezető kis késéssel ugyan, de szabadrúgást ítél!

36
    Robben felíveli a szabadrúgást a tizenhatosra, ahol tisztázni tudnak a costa ricai védők.

35
    Robbent buktatják a kontránál, szabadrúgás.

34
    Bolanos íveli fel, Borges a hosszú oldalról visszafejeli, majd Ruiz ollózása nem jut el Cillessen kapujáig.

34
    Borgest faultolja Wijnaldum a hollandok térfelén, újabb szabadrúgás a fehér mezeseknek!

33
    A kirúgást követően Robben küzd a labdáért Umana és Gamboa szorításában, a játékvezető a hollandot szabálytalannak látja. Szabadrúgás kifelé!

33
    Bolanos íveli fel a szabadot, Cillessen magabiztosan jön ki és szedi le a labdát.

32
    Costa Rica jöhet szabadrúgással, miután van Persie lökte fel Acostát. A holland térfél közepéről jöhet majd Bolanos.

31
    Ruiz felé érkezik Acosta átadása, Kuijt előzi meg emberét és fejeli haza a labdát Cillessennek.

30
    Costa Rica járatja a labdát.

29
    Ruiz eladja a labdát a saját térfelén, a kontra végén Depay lőhet éles szögből 11 méterről, Navas ismét nagyot véd!

28
    Bolanos tekeri fel a tizenhatosra a szabadot, Borges ugrik fel fejelni Martins Indi szorításában, csak centikkel száll el a feje fölött a labda, így azonban kirúgással jöhet Hollandia.

27
    Ruiz kap egyet hátulról Sneijdertől, szabadrúgás a bal szélről Costa Ricanak!

27
    Martins Indi passza pontatlan a védőtársaknak, bedobással jöhet Costa Rica.

26
    Campbell beadását Vlaar fejeli ki.

26
    Az utóbbi percekben felélénkült a holland csapat.

25
    Robben passzolja ki a labdát Kuijtnek, aki laposan centerez van Persie felé, a támadó azonban lesen!

24
    Holland labdajáratás végén Sneijder íveli fel a védők mögé a labdát, Depay mehetne vele, azonban centikkel lesen volt, amit jelzett is az asszisztens.

23
    A jobb oldalon megállítják a costa ricai támadást, majd Ruiz szabálytalan ugyanott.

22
    Óriási lehetőség Hollandia előtt! Kuijt beadása a tizenhatos vonalánál Depayt találja meg, aki önzetlenül lekészítette van Persienek a labdát. A támadó kissé balról, 13 méterről lőtte el, Navas hatalmasat véd, majd a kipattanót ismét kapura küldő Sneijder lövését is fogja a costa ricai kapus!

21
    Lövést továbbra sem láthattunk egyik oldalon sem, egyelőre nem túl izgalmas a mérkőzés.

20
    Vlaar szabadít fel ismét, a labda Costa Ricanál.

20
    A másik oldalon Campbell teszi ki a jobb szélre a labdát, amit aztán Gamboa ad be laposan, Vlaar pedig bedobásra tisztáz az érkező Ruiz elől.

19
    Holland akció végén Depay beadását fejeli ki González.

18
    Remekül hozza fel a labdát Costa Rica, ám Bolanos indítása nem jó Ruiz felé, Cillessen gyűjti be a játékszert.

17
    Gamboa passza nem jó Campbellnek, jöhet a labdával Hollandia.

16
    Bolanos elől elfejelik a beadást, majd a meginduló Borgest is lekapcsolja a holland védelem.

15
    Bolanos szerez labdát a középpályán.

14
    Robben jobb oldali beadása magas a társaknak, a túloldalon Gamboa szabadít fel.

14
    De Vrij íveli fel a labdát van Persie felé, Umana tisztáz bedobásra.

13
    Van Persie próbált elmenni a bal szélen, sikertelenül.

12
    Szépen járatják a játékszert a Costa Rica-i játékosok, Ruiz azonban két védő szorításában már nem tudja megtartani azt.

12
    Blindet szerelik a bal szélen, jöhet a labdával Costa Rica.

11
    Gamboa indul meg a jobb szélen egy tetszetős cselt követően, lapos beadását Vlaar vágja ki.

11
    Túl az első tíz percen még nem láthattunk helyzetet, óvatosan kezdenek a felek!

10
    Navas kirúgása Bolanost keresi, túl hosszú a támadónak, Cillessen jöhet majd.

9
    Robben kap szép keresztpasszt, Díaz elvéti a felugrást, de később Acosta szereli a hollandok sztárjátékosát.

9
    Ismét elkezd járni a labda a holland védők lábain.

8
    Robben adja be a sarokrúgást, kifejelik a védők.

8
    Robben viszi le a labdát az alapvonalig, ahol González állítja meg. A mérkőzés első szögletét a hollandok végezhetik el!

7
    Újabb magas indítás Costa Rica-i részről, Díaz nem éri el a bal szélen, kirúgás.

6
    Depay beadása hosszú van Persienek, majd a túloldalon kézzel veszi le a labdát. Szabadrúgás kifelé!

6
    A labdaszerzést követően Campbell keresi Ruizt, Vlaar kapcsolta le a passzt.

5
    Remekül tartja a labdát a holland válogatott, azonban Depayt megállítják a bal szélen.

5
    Hátul építkeznek a hollandok.

4
    Campbell felé érkezik az előreívelt labda, ami kicsit pontatlan, Cillessen szedi össze.

4
    Bolanos veri meg egy csellel de Vrijt, a védő buktatja a costa ricai hetest a félpályánál. Szabadrúgás!

3
    Blind passzát fülelik le a védők, a labda azonban marad a hollandoknál.

2
    González mélységi indítása sem talál társat.

2
    Hátul járatják a hollandok a labdát, majd de Vrij átadása magas Robbennek. Navasé a játékszer.

1
    Egyből labdát szerez a holland válogatott, Umananak kellett nagyot mentenie Robben elől a tizenhatos előtt.

1
    Costa Rica kezdte a mérkőzést!

1

Még egy kis statisztika az utolsó negyeddöntő előtt:

Hollandia: Cillessen – de Vrij, Vlaar, Martins Indi – Kuijt, Wijnaldum, Sneijder, Blind – Robben, Depay – van Persie

Vezetőedző: Louis van Gaal

Cserék: Vorm (K), Krul (K), de Jong, Janmaat, de Guzmán, Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Lens, Fer, Huntelaar

Costa Rica: Navas – Acosta, González, Umana – Gamboa, Tejeda, Borges, Díaz – Ruiz, Bolanos – Campbell

Vezetőedző: Jorge Luis Pinto

Cserék: Pemberton (K), Cambronero (K), Myrie, Barrantes, Francis, Granados, Brenes, Calvo, Urena, Cubero

Játékvezetők: R. Irmatov – A. Rasulov, B. Kochkarov – N. Doue.

Nigel de Jong sérülés miatt ma csak a kispadon lehet csapata segítségére.

Costa Rica története legnagyobb sikerét aratva, először jutott be a világbajnokság negyeddöntőjébe, miután heroikus csatában, emberhátrányban is kihúzták a hosszabbítást Görögország ellen, hogy aztán a tizenegyespárbajban 5:3-mal búcsúztassák a helléneket. Ellenfeléhez hasonlóan még Costa Rica sem veszített mérkőzést az idei vb-n, ráadásul egy rendkívül kemény csoportban végeztek az első helyen Uruguay és Olaszország legyőzésével, a görögök elleni nyolcaddöntőben is vezetésre álltak Duarte kiállítása ellenére a 91. percig. Mindössze két gólt kaptak a torna eddigi mérkőzésein, köszönhetően Navas kapus és a védelem remeklésének, így nem lesz egyszerű dolga a holland válogatottnak. Costa Rica számára eddig álomszerűen alakul ez a világbajnokság, vajon képesek lesznek-e ezúttal is meglepetést okozni, hogy aztán a legjobb négy csapat között folytassák?

Costa Rica – Görögország 1:1, tizenegyesekkel 5:3

A hollandok a találkozó nagy esélyesei, száz százalékos mérleggel jutottak el a negyeddöntőig Robbenék, 12 rúgott gól mellé csak négyet kaptak. A papírforma alapján tehát Louis van Gaal együttesét várhatjuk továbbjutónak, azonban a papírforma borításában az idei világbajnokságon senki sem vetekedhet Costa Rica válogatottjával. A hollandok ráadásul nyögvenyelősen jutottak túl Mexikón a nyolcaddöntőben, egészen a 88. percig a közép-amerikaiak álltak továbbjutásra, amikor is Sneijder és a Robben által kiharcolt büntetőt értékesítő Huntelaar góljaival két perc alatt megfordította a mérkőzést és ezzel a továbbjutás sorsát a 2010-es vb ezüstérmese. Hozzá kell tenni, hogy a hollandok gólátlaga ezen a tornán 3 találat meccsenként, ha ezt hozni tudják Costa Rica ellen, akkor szinte biztos az elődöntős szereplés.

Hollandia útja a negyeddöntőig:

B csoport (1. hely):
    Spanyolország – Hollandia 1:5
    Ausztrália – Hollandia 2:3
    Hollandia – Chile 2:0

Hollandia – Mexikó 2:1

A vb utolsó negyeddöntőjét a salvadori Itaipava Arena-ban rendezik, ahol Hollandia és Costa Rica csap össze egymással!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Ákos Pallag

Gólok: utolsó bünt. van Persie, utolsó bünt. Robben, utolsó bünt. Sneijder, utolsó bünt. Kuijt – utolsó bünt. Borges, utolsó bünt. González, utolsó bünt. Bolanos

Lapok:   64. Martins Indi (NED), 111. Huntelaar (NED) – 38. Díaz (CRC), 52. Umana (CRC), 81. González (CRC), 107. Acosta (CRC)

Hollandia: Cillessen (120+1. Krul) – de Vrij, Vlaar, Martins Indi (106. Huntelaar) – Kuijt, Wijnaldum, Sneijder, Blind – Robben, Depay (76. Lens) – van Persie

Costa Rica: Navas – Acosta, González, Umana – Gamboa (78. Myrie), Tejeda (97. Cubero), Borges, Díaz – Ruiz, Bolanos – Campbell (66. Urena)

Játékvezetők: R. Irmatov – A. Rasulov, B. Kochkarov – N. Doue

Nézőszám: 56500