Debreceni VSC – Balmazújváros 5:0 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – CFR Cluj 1:1 (vége)
Debreceni VSC
5:0 (4:0)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
vasárnap 06.07.2014, 10:30 • DLA, Pallag • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon.
    A felkészülés jegyében méri össze tudását Hajdú-Bihar megye két legmagasabban jegyzett csapata a Debreceni Labdarúgó Akadémia főpályáján vasárnap délelőtt. Mivel a DVSC-TEVA szombaton is (egy igen komoly) erőpróbán vesz részt az Olympique Lyon ellenében, így másnap várhatóan azok lépnek majd pályára, akik azon a találkozó nem, vagy csak nagyon kevés időt játszottak. A Balmazújváros együttese a héten kezdte a felkészülést, meglehetősen sok próbajátékossal kiegészülve, így ott is megtippelhetetlen, hogy kik is kapnak majd szerepet a találkozón. A két csapat egyébként rendszeresen összecsap egymással a téli/nyári alapozásokkor és általában szoros, egy-két gólos, amolyan presztízsmeccsek kerekednek ki ezekből. Várhatóan ilyen lesz a mostani is, amit Ön is nyomon követhet, ha velünk tart! A mérkőzés 11:00 – kor kezdődik, jó szórakozást hozzá!

1

1
    A DVSC kezdte a találkozót, piros mezben a Loki, sima fehér pólóban a Balmazújváros

2
    Első helyzet a Balmaz kapuja előtt. Tisza próbálkozott 16-ról, a jobb alsó mellett suhant el a lövés

3
    Batizi-Pócsi jobb oldali beadását Belényesi vette át háttal a kapunak, majd ráfordult és lött. Centikkel a hosszú alsó mellé

4
    Demjén adott el labdát a hazai tizenhatos előterében, kicsit talán több volt ebben

5
    Egyelőre inkább az újvárosiak dominálnak, a debreceniek nem igazán tudnak kibontakozni

7
    Vadnai bal oldali beadását Oláh mentette szögletre

7
    Tisza szöglete nagyon lapos, kivágták a röviden

8
    Virág került beadó pozícióba a balszélen, de sokat várt, lelopták a lábáról a játékszert

10
    Virág beadása után tisztáztak szögletre Morozovék

11
    Demjén szögletét Zsidai mentette egy újabbra

11
    Váratlan megoldás! Demjén csavarta kapura a sarokrúgást, a felső léc segített Verpecznek a gól megakadályozásában

13
    TISZA TIBOR tört be jobbról a tizenhatoson belülre, majd ballal lőtte ki a hosszú alsó sarkot

15
    Vadnai felé hosszú Damahou indítása a balszélen

17
    Egy Belényesinek felívelt labdát adott haza Morozov, elsőre veszélyesebbnek tűnt

18
    Zsidai centerezett Volas-nak, aki nem tudott kapura fordulni. Elpiszkálták előle a labdát

18
    Batizi-Pócsi tüzelt 14 méterről kicsit jobbról a kapunak, ám lövése a rövid alsót elkerülte jó 1,5 méterrel

20
    Seydi lőtt a jobbösszekötő helyéről laposan, a hosszúba tartó lövést Tóth Dániel fogta magabiztosan

32
    Ferenczi szögletét Volas fejelte kapura a hosszún, ez még a kapufáról kipattant, erre érkezett JOEL DAMAHOU, aki 3 méterről a kapuba pofozta a labdát

33
    Újabb légiveszély a Balmaz kapuja előtt! Tisza szöglete után nagy nehézségek árán tisztáztak a vendégek

35
    Belényesi lőtt éles szögből a jobbszélen, Verpecz biztosan fogta a rövid alsóba tartó lövést

37
    Nagy Zoltán fejelt el egy Virágnak felívelt labdát az utolsó pillanatban

38
    Ferenczi bepasszát fülelte le Bakos Seydi elől

39
    Tisza kaphatott volna kiváló átadást a jobbszélen, de a hosszú, lapos keresztpasszt lecsípte Németh

40
    Nagy Zoltán adhatott be az alapvonalról, de kissé lecsúszott kísérlete, a kapu mögött kötött ki

41
    Balmazújvárosi szöglet jöhet

42
    Virág rövidre tartó szögletét Morozov fejelte ki, majd a kipattanót Kónya tűzte rá. Verpecz fogta

42
    Volas adott kitűnő labdát a L'IMAM SEYDI irányába, aki lefutotta védőjét a félpályáról indulva, majd Tóth rossz kijövetelének is köszönhetően az üres kapuba guríthatott.

45
    Volas cselezett ki 3 embert, szabálytalankodtak vele szemben, ám előnyszabályt ítétélt a játékvezető, helyesen, hisz Damahou elé került a labda, amit közelről a kapuba továbbított

Az eredményt tekintve egyértelmű debreceni fölény, a játék már kicsit azért kiegyenlítettebb, de valamelyest ott is inkább a piros-fehérek javára billen a mérleg nyelve. A helyzeteivel jól sáfárkodnak a hazaiak, míg a vendégeknek talán a szerencse faktor is hiányzik ahhoz, hogy megszerezzék legalább a szépítő találatot. Várjuk a folytatást

DVSC: 2. félidő: Poleksic- Nagy Z., Böszörményi, Kinyik, Barna- Dombi, Kónya Cs., Zsidai, Györky, Berdó- Ruzsa
    Balmazújváros: 2. félidő: Tóth- Bokros, Bakos, Papp, Oláh- Kállai, Demjén, Kónya M., Andorkó- Batizi-Pócsi, Angyal

46

47
    Dombi és Kónya M. ütközött keményen a vendég kapu előtt, lent maradt mind két futballista. De szerencsére tudják folytatni

48
    Beíveléssel jöhet jobbról a DVSC

48
    Dombi adta be jobbról a szabadrúgást, nem is akárhogy! Berdó centikkel maradt le róla a hosszún

53
    Tizenhatosról próbálkozott Berdó Péter, de lövése jócskán a hosszú felső sarok fölé szállt

56
    Nagy Zoltán jobb oldali beadását játszotta meg Papp higgadtan a tizenhatoson belül, pedig veszélyes be passz volt

57
    Dombi adott be félmagasan jobbról, erre érkezett Berdó illetve a menteni igyekvő Bakos, utóbbi bánta az esetet, mert ugyan nagyot mentett, ám ápolásra szorul a védő

59
    Kicsit leült most az iram, könnyedén adogatnak a fehér pólós újvárosiak

62
    Nagy Zoltán pikk-pakk lerázott magáról két embert a jobbszélen, már beadó pozícióban volt, de jól érkezett a keresztező Papp és tisztázott

63
    Dombi beadásába léptek bele, szöglet jöhet

64
    Dombi szögletét Böszörményi fejelte kapura, de nagyjából egy méterrel a jobb oldali kapufa mellé csúsztatott

65
    Kónya M indult meg óriási lendülettel a felezőről, majd 25-ről szemben a kapuval lőtt. Kísérlete azonban a labdafogó hálót elhagyva a pálya mellett landolt

67
    Ivószünet ismét

67
    Csere a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-nél: lemegy Demjén, bejön Sigér és lement Oláh helyette Posta K. a pályán

68
    Újra páylán Ferenczi János, Nagy Zoltánt váltotta

70
    Egy jobbról visszatett labdát Batizi-Pócsi próbált kapura szúrni, lövését azonban blokkolták