Magyarország_dup – Szlovénia 26:20 (vége)
26:20 (15:12)
Szlovénia
hétfő 07.07.2014, 18:30 • Dugo Selo, Horvátország • U20 női VB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Folytatódik az U20-as női kézilabda világbajnokság Horvátországban. Magyarország sikerrel vette a csoportkört, minden mérkőzését megnyerve, az utolsó összecsapáson különösen meggyőző játékkal verte Franciaországot.

Ezzel csoportelsőként jutott be a hétfőn lezajló nyolcaddöntőkbe hölgykoszorúnk. Szlovénia lesz az ellenfél, akik a D csoport negyedik helyezettjeként jutottak a legjobb 16 közé.

Az esélyek a magyarok mellett szólnak, de nem szabad lebecsülni ellenfelünket a legkevésbé sem!
    Valamivel távolabb játsszák hazánktól a nyolcaddöntőt a lányok, mivel az eddigi kaproncai helyszín helyett már Dugo Seloban lépünk pályára.

Magyarország: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Szlovénia: (1) Tripkovic Tajda, (12) Golob Pia – (2) Milakovic Nevenka, (3) Juric Manca, (4) Mrmolja Dominika, (5) Ferfolja Spela, (6) Jagurdzija Amina, (8) Melavc Sandra, (9) Regner Katarina, (10) Stanko Tjasa, (11) Ljepoja Natasa, (13) Leski Veronika, (15) Pirc Anja, (16) Hrovatic Klara, (17) Ugrin Pia, (19) Pisek Jasmina

Szövetségi edző: Voglar Bojan

Játékvezetők: Andreas BETHMANN (görög) – Michail Tzaferopoulos (görög).

A magyar szurkolók hangja ismét nagyon jól megtölti a termet. Elhangzottak a himnuszok, hamarosan kezdődik az összecsapás!

Magyarország zöld mezben lép pályára, Szlovénia fehér-kék-sárgában.

1

1
    A fehér mezes szlovénok kezdték a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    Szemerey a kapuban. Kemény védekezéssel kezdünk. (0:0) (0:0)

2
    Az első támadásból nem született gól, nézzük a mieinket. (0:0) (0:0)

2
    WALFISCH átlövésgólja, vezetünk! (1:0) (1:0)

3
    Mellé lőtték a szlovénok, újra mi jövünk! (1:0) (1:0)

3
    Megakadályozták a gyors támadásunkat, de nálunk marad. (1:0) (1:0)

3
    KURUCZ Ivett bombagólja középről! (2:0) (2:0)

4
    Megint mi jövünk, majd Tóth lő mellé, szinte biztos, hogy fault volt. (2:0) (2:0)

4
    Hetest harcolnak ki a szlovénok. (2:0) (2:0)

4
    FERFOLJA első szándékból belövi a büntetőt, 2-1. (2:1) (2:1)

5
    Megint KURUCZ középről két jó csel után! (3:1) (3:1)

5
    Sajnos lábhoz ér, majdnem megszereztük középen. (3:1) (3:1)

5
    Belefújnak a szlovénok góljába, de marad náluk. (3:1) (3:1)

6
    Sárga lapot kapott Kurucz. (3:1) (3:1)

6
    MELAVC talál a kapuba. (3:2) (3:2)

6
    LUKÁCS sikerrel vette be a jobb szélről a hosszú alsót. (4:2) (4:2)

7
    Középen két védőn áthámozva magát szépít JAGURDZIJA. (4:3) (4:3)

8
    Walfisch átlövését megfogja a szlovén kapus. (4:3) (4:3)

8
    Nem tudtunk sajnos meglépni egyelőre. (4:3) (4:3)

9
    Mészáros labdaszerzése után Lukácsot ziccerben lerántja Mrmolja, sárga és hetes. (4:3) (4:3)

9
    TÓTH Gabi a hetest egy csel után vágja be. (5:3) (5:3)

9
    Szép zárás után MRMOLJA középen begyalogol. (5:4) (5:4)

10
    Szép befutás, de Lukács kiejti középen. (5:4) (5:4)

10
    Két technikai hiba után rendezetlen védelem ellen MRMOLJA megint. (5:5) (5:5)

11
    Sikertelen átlövési kísérlet, jöhetnek a fehér mezesek. Lépéshiba gyanús volt Jagurdzijától. (5:5) (5:5)

11
    Már ott az előny, MELAVC bombázta be. Lehet, hogy nem működik a kétszeres zavarós védekezésünk. (5:6) (5:6)

12
    Stanko kapott sárgát. (5:6) (5:6)

12
    Vélhetően beszédért ki is állítják rögtön Stankot. (5:6) (5:6)

12
    KORSÓS szép befutás, gyönyörű találat középről! (6:6) (6:6)

13
    Szemerey Zsófi véd nagyon szépen a bal szélről ziccerben! (6:6) (6:6)

13
    KURUCZ nem sokat szórakozott, rendezetlen védelem ellen bebombázta. (7:6) (7:6)

13
    Nagyon szépen rántotta össze a falunkat MELAVC a bal szélről talál be! (7:7) (7:7)

14
    TÓTH Gabi lendületből felugrásból átlő sikerrel! (8:7) (8:7)

14
    Sajnos ismét megnyílt a falunk, STANKONAK nem kellett kétszer mondani, jobb kettőben befutott és bebombázta. (8:8) (8:8)

15
    Elhibázott átlövés Szekerczéstől, jöhet Szlovénia. (8:8) (8:8)

15
    Mészáros Rea kapott sárga lapot. (8:8) (8:8)

16
    Gyenge átlövés Jagurdzijától. (8:8) (8:8)

16
    Szlovén kettő perc ismét, megint emberelőnyben játszhatunk. Az előbb kihasználtuk úgy-ahogy. (8:8) (8:8)

17
    WALFISCH bombagól! (9:8) (9:8)

17
    Szerencsére már belépett a szlovén, mielőtt gólt lőtt, de fault volt előtte. (9:8) (9:8)

17
    Szemerey bravúr középről, majd eladott labda odaát. Ismét ront a szlovén csapat is, megint mi jöhetünk. (9:8) (9:8)

18
    Két rossz indítás után a magyarok állnak meg és nyugodtan támadnak. (9:8) (9:8)

18
    KORSÓS Dorina szépségdíjas találata a bal szélről a hosszúba! (10:8) (10:8)

18
    Szerencsére stabilizáltuk valamelyest a védekezést, már nincs kettős zavaró. (10:8) (10:8)

19
    Lukács szerez gyönyörűen labdát, de sajnos kicsusszan a vonalon. (10:8) (10:8)

19
    Szerencsével került MRMOLJÁHOZ a labda, aki élt a lehetőséggel és beállóba keveredve gólt szerzett! (10:9) (10:9)

19
    WALFISCH nagy erővel! (11:9) (11:9)

20
    Hasonló bombagól a túloldalon MRMOLJA bal kézzel! (11:10) (11:10)

20
    Nagyon szoros eddig, lassan 20 perc telik el. (11:10) (11:10)

21
    Passzívnál nálunk a labda. (11:10) (11:10)

21
    Szekerczésnek kellett lőnie, a kapus fölé tolja. (11:10) (11:10)

21
    Lépéshiba, jöhetünk előre! (11:10) (11:10)

22
    Szerencsével marad nálunk, éppen Kurucz kezébe pattant a labda. (11:10) (11:10)

22
    Walfisch lövését most kifogta Tripkovic. (11:10) (11:10)

22
    Sajnos Kurucz Ivett rossz ütemben lépett ki a falból, kettő perces kiállítás ütés miatt. (11:10) (11:10)

22
    Szemerey védi Stanko lövését. (11:10) (11:10)

23
    SZEKERCZÉS egy lövőcsellel mindenkit elküld, majd üresbe fut és bebombázza középről! (12:10) (12:10)

23
    Időt kér a szlovén szövetségi kapitány, Bojan Voglar. (12:10) (12:10)

23
    Továbbra is emberhátrányban vagyunk, ne feledjük! (12:10) (12:10)

23
    Szemerey eszén nem járt túl a szlovén balszélső, a kapus jó ütemben zárta lábait, jöhetünk előre. (12:10) (12:10)

24
    Sajnos Szekerczés kezéből kicsúszik, a szlovénok támadhatnak. (12:10) (12:10)

24
    Megérkezett Kurucz. (12:10) (12:10)

24
    Rossz bejátszás Ljepojának, de fault, szabaddobással jöhetnek a fehér mezesek. (12:10) (12:10)

25
    Sokszor erőltetik a falnál a támadásokat szerencsére. Végül mellélövi Stanko. (12:10) (12:10)

25
    Kontrafault a falban ellenünk. (12:10) (12:10)

26
    Hosszú szlovén támadás. (12:10) (12:10)

26
    Még mindig, de nincs passzív, érdekes. (12:10) (12:10)

27
    Passzív. (12:10) (12:10)

27
    Rajta volt Szemerey, de végül MRMOLJA lövése becsorog. (12:11) (12:11)

27
    Megint WALFISCH lövése akad be, ötletesebbek a támadásaink és gyorsabbak. (13:11) (13:11)

28
    Sárga lapot kapott Walfisch, de csak szabaddobás, hetesgyanús volt. (13:11) (13:11)

28
    Mégis hetes. (13:11) (13:11)

28
    FERFOLJA bebombázta a jobb felsőbe a hetest. (13:12) (13:12)

28
    KURUCZ remek csuklómozdulattal bombázza a bal felsőbe középről! (14:12) (14:12)

29
    Szemerey védi ki a lövést, de a szlovén balszélső a meccs hevében rácsúszik kapusunk lábára a labdáért harcolva, ápolni kell Zsófit. (14:12) (14:12)

29
    Szerencsére tudja folytatni Szemerey, mi jövünk szabaddobással. (14:12) (14:12)

29
    Olyan a csarnok hangulata, mintha itthon lenne a meccs. (14:12) (14:12)

30
    Majdnem elhalásszák, de oldalt kimegy, a miénk marad. (14:12) (14:12)

30
    Passzívnál WALFISCH irdatlan erejű átlövéssel jelentkezett talpról, be is akadt! (15:12) (15:12)

30
    Kontrafault a falban, mi jöhetünk, még 20 mp. (15:12) (15:12)

30
    Sajnos kidobtuk oldalt, de már nincs idő végigvinni a szlovénoknak. (15:12) (15:12)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:12)

Kár ezért az utolsó támadásért, hogy lövés nélkül elszórtuk, de tekintve, hogy a félidő derekán a szlovénoknál volt az előny, elégedettek lehetünk a három gólos vezetésünkkel!

Ötletesen és dinamikusan támadnak a lányok, alapvetően nincs nagy gond a játékunkkal, a pontatlanságokkal kell valamit kezdenünk még, a védekezés az utolsó tíz percre nagyjából már összeállt.

Az első játékrészt követően Magyarország – Szlovénia: 15-12!
    A szünet után folytatjuk, tartsanak velünk szűk 10 perc múlva is!
    ----

Nemsokára folytatódik a találkozó, szerencsére a második félidőt mi kezdjük, további előny.

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:12)

31
    Elkezdtük a második játékrészt, jobb kettőbe Virág Noémi érkezett, ez az egyetlen cserénk. (15:12) (15:12)

31
    Ezt gyorsan elszórtuk sajnos lövés nélkül, jöhetnek a szlovénok. (15:12) (15:12)

31
    Jól védekezünk. (15:12) (15:12)

32
    Pontatlan a bejátszás, jöhetünk előre. (15:12) (15:12)

32
    Mellé lőtte Walfisch, megpattant, de a szlovénok jönnek, majd visszaszerezzük. (15:12) (15:12)

33
    Kettő perces kiállítás Szlovéniától, Kuruczot rántották le csúnyán. Hetes nincs, de nem is lenne jogos. (15:12) (15:12)

33
    Hetest harcolt ki Lukács, és egy újabb kiállítás, Jagurdzija! (15:12) (15:12)

34
    Tóth Gabi sajnos lábon lőtte a szlovén kapust a hetessel. (15:12) (15:12)

34
    4 a 6 ellen támad Szlovénia. (15:12) (15:12)

34
    Nincs passzív, pedig nem nagyon törnek kapura. (15:12) (15:12)

34
    Passzív, de még náluk. (15:12) (15:12)

35
    Ez nem igaz, MRMOLJA kettős hátrányból bebombázza végül. (15:13) (15:13)

35
    Lukács a felső lécre bombázza, továbbra is kettős előnyünk van, de megint a szlovénok jönnek. (15:13) (15:13)

35
    Kiegészültek a fehér mezesek. (15:13) (15:13)

35
    Hetest kapnak a szlovénok. (15:13) (15:13)

35
    MRMOLJA első szándékból bebombázza. (15:14) (15:14)

36
    Ahelyett, hogy elhúztunk volna, teljesen ránk jöttek délnyugati szomszédaink. (15:14) (15:14)

36
    Sajnos vérszemet kaptak, felpaprikázták magukat a fehér mezesek. (15:14) (15:14)

36
    Lövés nélkül szórjuk el a bal oldalon, az egyenlítésért támadhatnak a szlovénok. (15:14) (15:14)

37
    JAGURDZIJA ejtése a bal kapufáról befelé pattan, egál! (15:15) (15:15)

37
    Nem találjuk önmagunkat, rá kéne pörögni a második félidőre. (15:15) (15:15)

38
    Kemény szlovén védekezés, TÓTH GABI azonban 9ről felugrik és átlövi a falat! (16:15) (16:15)

38
    Újra vezetünk, most nagyon kellene néhány kivédekezett támadás. (16:15) (16:15)

38
    Labdaszerzés után KURUCZ gyalogol be ziccerben! (17:15) (17:15)

39
    Szlovén technikai hiba, oldalra dobták ki, újra támadhatunk a +3-ért, ez most nagy lelki nyugalmat adhat az előző sokk után. (17:15) (17:15)

39
    Felkeményedett a szlovén fal, ez egyelőre nem ízlik nekünk. (17:15) (17:15)

39
    Hatalmasat védett ziccerben egy eladott labda utáni lerohanásnál Szemerey! Nálunk is marad! (17:15) (17:15)

40
    Kurucz lövi fölé. (17:15) (17:15)

40
    Szekerczés is visszajött, de nagyon figyelnek rá. (17:15) (17:15)

41
    Törlés miatt áll a játék, továbbra is szlovén támadás folyik. (17:15) (17:15)

41
    Megsérült az egyik szlovén, ha jól látom Juric Manca, akit ölben kell levinni. Reméljük, nincs komoly baja a szlovén lánynak! (17:15) (17:15)

41
    Kurucz labdaszerzését visszafújják. (17:15) (17:15)

41
    Mellé lövi Mrmolja jobb kettőből. (17:15) (17:15)

42
    Hetest harcol ki és még egy kettő perces kiállítást is Sirián Szederke! Emberelőnyben vagyunk! (17:15) (17:15)

42
    TÓTH Gabi ezt a büntetőt újra belövi, három ide! (18:15) (18:15)

42
    Most már egyértelmű, hogy nem könnyű meccs, de lehetett is erre számítani. (18:15) (18:15)

42
    Hetes a szlovénoknak. (18:15) (18:15)

42
    Ferenczi Annamária kivédte a hetest!! (18:15) (18:15)

43
    Nagyon kellett ez most, Ferenczi lábbal rúgta ki a büntetőt, most mi támadunk. (18:15) (18:15)

43
    Siriánt húzzák vissza, szabaddobás. (18:15) (18:15)

43
    TÓTH Gabi kiváló lövőcsel után tisztán befut középen és gólt szerez! (19:15) (19:15)

44
    Négyre hízott az előny, még nagyon kell figyelni ennek ellenére! (19:15) (19:15)

44
    Jól védekezünk ismét. (19:15) (19:15)

44
    A szlovén kapitány, Bojan Voglar is látja, hogy az utóbbi időszak a magyaroké, ezért időt kér! (19:15) (19:15)

44
    Hét és fél perce, 15:15 óta nem lőttek gólt a szlovénok, nem bánjuk, még tarthat egy jó ideig ez a negatív szériájuk! (19:15) (19:15)

44
    Kurucz és Mészáros remek blokkja. (19:15) (19:15)

44
    Ez az átlövés viszont már bemegy, STANKO bombázott a hosszú felsőbe. (19:16) (19:16)

45
    LUKÁCS Viktória gólja a jobb szélről! Beleért Tripkovic, de védeni nem tudta. (20:16) (20:16)

45
    Kidobta oldalra a szlovén lány. Talán löktük is egy kicsit, de ezt most nem vesszük észre. (20:16) (20:16)

46
    KURUCZ kiváló lábmunkával teremt helyzetet és bebombázza középről! 5 gól az előnyünk! (21:16) (21:16)

46
    MRMOLJA megetette a védőinket, és középen üresbe futhatott be. Nem is hibázta el. (21:17) (21:17)

46
    Emberhátrányba kerülünk, ha minden igaz, Mészárost küldték ki két percre. (21:17) (21:17)

47
    Tartjuk a labdát faultokkal, ez most jó. (21:17) (21:17)

47
    Ügyes trükk volt, de sajnos Kurucz a kapufára dobta. (21:17) (21:17)

47
    Sirián Szederke kiáll két percre. (21:17) (21:17)

47
    Az imént nem volt kiállítva Mészáros, csak lemaradt egy emberünk az előbbi támadásnál. (21:17) (21:17)

48
    Emberelőnyben is igen passzívak a szlovénok, de a bíró hagyja. (21:17) (21:17)

48
    Ferenczi ismét csodálatosan védett, Mrmolja rontott ziccerben a jobb oldalról. (21:17) (21:17)

48
    Sok keresztmozgással zavarba hoztuk őket és TÓTH Gabi végül csodálatos csel után ziccerből bebombázta! (22:17) (22:17)

49
    Újra hetest harcolnak ki a szlovénok, de nincs újabb kiállítás. (22:17) (22:17)

49
    PIA UGRIN talál be hetesből. (22:18) (22:18)

50
    Bő tíz perc hátra, négy gól az előny és visszatért Sirián. (22:18) (22:18)

50
    Kuruczot elég erősen rángatják, többnyire következmény nélkül. (22:18) (22:18)

50
    Tóth Gabi tör be pompás csellel, majd visszarántják, hetes! (22:18) (22:18)

50
    SZEKERCZÉS Luca a bal felsőbe veri a hetest! (23:18) (23:18)

51
    Köszönjük, nem tudott időben befordulni a szlovén, csak szabaddobás. (23:18) (23:18)

51
    Mészáros kiváló védőmunkája ismét. (23:18) (23:18)

52
    Ferenczi tenyereli ki az átlövést, jöhet Magyarország! (23:18) (23:18)

52
    Szekerczés átlövését fogja Tripkovic a túloldalon, de elkapkodják az indítást, újra mi jöhetünk! (23:18) (23:18)

52
    Az idő nekünk dolgozik. (23:18) (23:18)

52
    51:31-nél időt kér Hajdu János! Ha ezt a támadást góllal fejeznénk be, akkor hattal vezetnénk 8 perccel a vége előtt, ez már komoly előnynek tűnhet. (23:18) (23:18)

52
    Sajnos kicsúszott Szekerczés kezéből, így kétszer indulás. (23:18) (23:18)

53
    Tóth kiválóan állította meg a szlovén lerohanást. (23:18) (23:18)

53
    Kurucz kapott egy jó nagyot a falban, de a szlovénoké marad a labda. Nem tűnt szándékosnak, ellenben szabálytalannak igen. (23:18) (23:18)

53
    Ajjajj, Kuruczot is ölben kellett levinni! Virág a helyén. (23:18) (23:18)

53
    STANKO pattintja be az átlövést Ferenczi mellett. (23:19) (23:19)

54
    Fault közben lőtt Szekerczés, fogja a kapus, ítélet semmi. (23:19) (23:19)

54
    Ezt most ki kellene védekezni. Jó, belemenés, ez az!! (23:19) (23:19)

54
    6,5 perc hátra. (23:19) (23:19)

55
    Korsós talpról mellé pattintja. (23:19) (23:19)

55
    Hetest kapnak a szlovénok, Tóth Gabi kiállítása viszont elég erősnek tűnik. Így sajnos még izgalmas lehet a vége. (23:19) (23:19)

55
    Lent maradt egy szlovén. Elfogultság természetes a magyarok javára, de az utóbbi percekben azért érdekes, hogy minden ítélet ellenünk megy. (23:19) (23:19)

55
    UGRIN a jobb alsóba lövi a hetest. (23:20) (23:20)

56
    Emberhátrányban támadunk. (23:20) (23:20)

56
    Elveszik lépéshiba miatt, ebben a támadásban sajnos nem volt túl sok ötlet. A mínusz kettőért támadnak a szlovénok. (23:20) (23:20)

56
    Rossz bejátszás Jagurdzijatól. Miénk a labda!! (23:20) (23:20)

56
    Fontos, hogy Tóth visszatérjen, mert vele és Kurucz-cal két motorunk is kiesett egyszerre. Ez érezhető is támadásban. (23:20) (23:20)

56
    Oldalra dobjuk ki a labdát, ajándék Szlovéniának. (23:20) (23:20)

57
    Walfisch kezébe dobta a labdát támadás közben a szlovén lány, majd visszafutva lerántja. Hetes és két perc. Már nem vagyunk hátrányban. (23:20) (23:20)

57
    KURUCZ a hetesre visszajött, bebombázta és újra lement! (24:20) (24:20)

57
    3,5 perc hátra, ezt védekezzük ki! Ezaz, mellé dobja Ugrin! (24:20) (24:20)

58
    Kijönnek Korsósra zavaróra, Korsós most irányítót játszik. (24:20) (24:20)

58
    Már 3 perc sincs hátra, ha ezt bedobjuk, szinte biztosan továbbjutunk! (24:20) (24:20)

58
    Tóthot lökik meg, még mindig nálunk a labda. (24:20) (24:20)

58
    KORSÓS DORINA KÖZÉPRŐL talpróóóól!!!! (25:20) (25:20)

59
    58:01-nél időt kért a szlovén kapitány. Remélhetőleg innen már nincs visszaút Szlovéniának, 5 gól ide és nincs már 2 perc hátra! (25:20) (25:20)

59
    Folytatódik a szlovén támadás. (25:20) (25:20)

59
    Ugrin a bal szélről a kapufára ejti, ez megvan!! (25:20) (25:20)

59
    A mieink támadnak, megvan a továbbjutás!! (25:20) (25:20)

59
    HAJTAI szép, pattintós gólja! (26:20) (26:20)

60
    Az utolsó perc, már zúg a szép volt csajok!! (26:20) (26:20)

60
    Nagyon szép támadási kombináció, de a beugró Stanko mellé bombázza. (26:20) (26:20)

60
    Hétre is felmehetünk akár. (26:20) (26:20)

60
    Virág lövi fölé. (26:20) (26:20)

60
    Ferenczi Annamária véd még talpról egy erős átlövést és ezzel vége!!! (26:20) (26:20)

60
    Mérkőzés vége. (26:20)

Várható volt, hogy nem lesz sétagalopp a mérkőzés, többnyire kiválóan tartották magukat a szlovénok. Két rövid, de annál erősebb mélypontunkat kihasználták az első, illetve a második félidőben, amikor vezettek, illetve háromról egy gólra zárkózott ellenfelünk, miközben mi voltunk kettős emberelőnyben.

Ezeket leszámítva azonban a magyar válogatott nagyon fegyelmezett játékot játszott, hibák most is akadtak, de egy világbajnoki nyolcaddöntőben ez azért gyakori.
    Az első félidő utolsó 10 percére állt össze a védekezésünk és onnantól a hullámvölgyet leszámítva úgy is maradt szerencsére.
    Reméljük nem komoly Kurucz sérülése, a győzelem egyik letéteményese volt.

Nagyon sok lányt lehet dicsérni a mieink közül, Szemerey és Ferenczi a kapuban mutatott be sok parádés védést, mezőnyben Walfisch, Tóth és Kurucz okozott sok veszélyt elöl, hátul pedig Mészáros Rea kiváló védekezése is nagyon kellett. Sirián is többnyire lekötött egy-két embert, Korsós pedig a második félidőben volt igazán elemében.

Bejutottunk tehát a legjobb nyolc közé, negyeddöntős ellenfelünket még nem ismerjük.
    Magyarország – Szlovénia: 26-20!
    ---- (20:01:45)

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Játékvezetők: Andreas BETHMANN (görög) – Michail Tzaferopoulos (görög)