Nagy-Britannia - Görögország 7:9 (vége) | Olaszország-Franciaország 14:4 (vége)
Oroszország-Spanyolország 10:9 (vége) | Hollandia-Magyarország 12:11 (vége)
Hollandia-Magyarország

12:11

(3:3, 3:3, 4:3, 2:2)

szerda 16.07.2014, 17:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Női Vízilabda EB

---- (18:48:03)

A jó holland kezdés után fölénybe kerültünk, gyorsan felzárkóztunk, majd a vezetést is átvettük. A mérkőzés zömében az ellenfél futott az eredmény után, rendre mi vezettünk 1-1 góllal, majd a harmadik negyedben két góllal is.

A harmadik játékrész vége azonban katasztrofálisan sikerült, fordítottak a hollandok és az utolsó negyedet már ők kezdhették meg egy gólos előnyben. Az első három harmad mindegyikében az utolsó másodpercben kaptunk gólt, és ez a három ajándékgól végül végzetesnek bizonyult.

Sajnos a záró játékrészben nem sikerült újítanunk, a holland válogatott taktikusan, hosszan támadva, a fontos pillanatokban gólokat lőve végül megtartotta egy gólos előnyét és legyőzte Magyarországot.

Nem kell azonban temetnünk a lányokat, semmi nem úszott még el, de innentől a mérkőzéseket nyerni kell, ha tovább akarunk jutni a csoportból.

Hollandia-Magyarország: 12-11!
    ----

Vége a mérkőzésnek!

32
    KISTELEKI DÓRA 1 mp-cel a vége előtt jobbról betalál a hosszú sarokba! 12-11!

32
    Kisteleki Dóra lövése a kapusról oldalra pattan.

32
    Genee kiállítva.

32
    23 mp hátra.

32
    Már mindenki előreúszott, középen azonban KLAASSEN szinte egyedül marad, ziccerből pedig nem hibázza el, eldönti a meccset sajnos. 12-10 Hollandia javára!

32
    Azonnal holland időkérés, ahogy várható volt. 58 mp van hátra, emberelőnyben támadhatnak a hollandok egy gól előnyben. Jól állnak a hollandok.

32
    Bujka Barbara kiállítva 20 mp-re.

32
    Az utolsó perc kezdődik, nagyon messzire kijövünk védekezni.

31
    Kontrafault a túloldalon is Kisteleki Hanna ellen.

31
    Kontrafault! Jöhetünk előre! 1:20 hátra!

31
    Ez volt az első gólunk ebben a negyedben!

31
    KESZTHELYI RITA tiszta helyzetből a bal oldalról hidegvérű ejtéssel szépít a hosszú oldalra! 11-10!