Nagy-Britannia - Görögország 7:9 (vége) | Olaszország-Franciaország 14:4 (vége)
Oroszország-Spanyolország 10:9 (vége) | Hollandia-Magyarország 12:11 (vége)
Hollandia-Magyarország

12:11

(3:3, 3:3, 4:3, 2:2)

szerda 16.07.2014, 17:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Női Vízilabda EB

---- (18:48:03)

A jó holland kezdés után fölénybe kerültünk, gyorsan felzárkóztunk, majd a vezetést is átvettük. A mérkőzés zömében az ellenfél futott az eredmény után, rendre mi vezettünk 1-1 góllal, majd a harmadik negyedben két góllal is.

A harmadik játékrész vége azonban katasztrofálisan sikerült, fordítottak a hollandok és az utolsó negyedet már ők kezdhették meg egy gólos előnyben. Az első három harmad mindegyikében az utolsó másodpercben kaptunk gólt, és ez a három ajándékgól végül végzetesnek bizonyult.

Sajnos a záró játékrészben nem sikerült újítanunk, a holland válogatott taktikusan, hosszan támadva, a fontos pillanatokban gólokat lőve végül megtartotta egy gólos előnyét és legyőzte Magyarországot.

Nem kell azonban temetnünk a lányokat, semmi nem úszott még el, de innentől a mérkőzéseket nyerni kell, ha tovább akarunk jutni a csoportból.

Hollandia-Magyarország: 12-11!
    ----

Vége a mérkőzésnek!

32
    KISTELEKI DÓRA 1 mp-cel a vége előtt jobbról betalál a hosszú sarokba! 12-11!

32
    Kisteleki Dóra lövése a kapusról oldalra pattan.

32
    Genee kiállítva.

32
    23 mp hátra.

32
    Már mindenki előreúszott, középen azonban KLAASSEN szinte egyedül marad, ziccerből pedig nem hibázza el, eldönti a meccset sajnos. 12-10 Hollandia javára!

32
    Azonnal holland időkérés, ahogy várható volt. 58 mp van hátra, emberelőnyben támadhatnak a hollandok egy gól előnyben. Jól állnak a hollandok.

32
    Bujka Barbara kiállítva 20 mp-re.

32
    Az utolsó perc kezdődik, nagyon messzire kijövünk védekezni.

31
    Kontrafault a túloldalon is Kisteleki Hanna ellen.

31
    Kontrafault! Jöhetünk előre! 1:20 hátra!

31
    Ez volt az első gólunk ebben a negyedben!

31
    KESZTHELYI RITA tiszta helyzetből a bal oldalról hidegvérű ejtéssel szépít a hosszú oldalra! 11-10!

31
    Stomphorst dobja el a semleges sarokba a támadás végén, taktikus.

31
    Két perc hátra.

30
    Kapufa, de nem a miénk a lepattanó. Ez nagyon jó a hollandoknak így is.

30
    Kiállítás itt is, Keszthelyi Rita.

30
    Ezt mindenáron ki kell védekeznünk.

29
    Kisteleki Hanna a jobb oldalról lőtt kapura, de Willemsz testtel hárított.

29
    3:15-tel a vége előtt magyar időkérés, az utolsó lehetőségeink egyike emberelőnyben, de két gólos hátrányban! 11-9 a hollandoknak.

29
    Bujka nem tud befordulni, négyen (!) csimpaszkodnak rá, kiállítás a hollandoktól. Nijhuis hagyja el a játékteret.

29
    Egyelőre nincs gól ebben a negyedben!

29
    Megelőztük Smitet középen. Szűcs!

29
    Lejön a blokkról Antal kísérlete a bal oldalon. Labdavesztés.

28
    Antal lőhetett jó helyzetből, véd a kapus, sarokdobás.

28
    Kiállítás, Klaassen.

28
    Magyar támadás.

28
    Genee lövésénél a blokk jól működik, fölé!

27
    Keszthelyi távolról lő, felső kapufa! A holland kapus megszerzi.

27
    Szűcs kap szabaddobást.

27
    Blokkról megy ki, Bolonyai indíthat.

26
    Bujka kapta a jobb oldalon a kapufa közelében, de sajnos ez mellé ment a blokkról. Nem megy sajnos a centerünknek.

26
    Kiállítás Antalról, Sevenich. Ő is kipontozódik!

26
    Két gólos a hátrányunk, gyorsan fel kell pörögnünk!

26
    Kezd meleg lenni, SMIT szerez szemet gyönyörködtető találatot a bal oldalról a hosszú sarokba. 11-9!

26
    Bujka pontatlan bejátszást kap, elszórtuk a labdát.

25
    Kiejtette a jobb oldalon a holland lány, amit a visszatérő Takács Orsi megszerzett!

25
    Csabai Dóra harmadik személyi hibája, kipontozódik.

25
    Kiállítás, Csabai Dóra.

25
    Elhozták a hollandok, ez nem jó hír.

25
    Megkezdődött a negyedik negyed!

Ez elképesztő, mindhárom eddigi negyedben a legutolsó másodpercben kaptunk gólt, a hollandok vezetnek az utolsó játékrész előtt! Hajrá magyarok, meglehet ez még!

Vége a harmadik negyednek.

24
    Ezt nem hiszem el!! GENEE az utolsó másodpercben vágja be a bejátszást közelről, szinte a dudaszó pillanatában! 10-9 a hollandoknak!

24
    Takács Orsi kiállítva, 2 mp hátra.

24
    Bujka próbálta szoros őrizetben kapura csavarni háttal, elakad a kapusban.

24
    Messzire kijönnek a hollandok védekezésben.

24
    40 mp hátra a negyedből.

24
    SMIT egészen közelről bombázhatta kapura, be is talál a kezek között. 9-9!

24
    Egy perc maradt hátra a harmadik negyedből.

24
    Holland időkérés.

24
    Visszaúszás közben kiállítás, Takács Orsi hagyja el a játékteret 20 mp-ig.

24
    Megint a kapufát találjuk el, Keszthelyi Rita balról emelt, a hosszú oldali kapufa mentett.

23
    Bolonyai újabb bravúrja, Klaassen bombáját kapja le!

23
    Nem kizárt, hogy ez a játékrész is 3:3-ra végződik majd.

23
    Megint egy kapufa, Illés lőtte, majd a hollandok szerzik meg.

23
    Kisteleki lő középről, Willemszről pattan ki sarokdobásra.

23
    Magyar támadás jön emberelőnyben.

22
    Magyar időkérés bő két perccel a negyed vége előtt.

22
    Kiállítás a túloldalon, van der Sloot.

22
    Kapufát lő 8 méterről Klaassen.

22
    Bolonyai hozza rendbe az önérzetét, fölé tol egy hatalmas bombát, marad a hollandoknál!

22
    Három perc hátra a harmadik negyedből.

21
    KISTELEKI HANNA bebombázza az ötméterest!! 8-9!

21
    Ezt benyeltük sajnos, VAN DER SLOOT jobbról, nem igazán jó szögből kísérletezett, Bolonyai kezéről bepattant a rövidbe! 8-8!

21
    Kontrafault centerben ellenünk.

20
    VAN DER MOLEN tette kapura középről, Bolonyai ezek szerint éppen csak a vonal mögött tudta kihalászni. 7-8! (véleményes találat, nem tűnt úgy, hogy bent volt)

20
    Kisteleki ravaszul próbált lőni jobbról a rövidbe váratlanul, de sajnos a blokkoló holland kézről mellé pattant.

20
    Tóth Ildikó harcol ki kiállítást, Klaassen áll ki 20 mp-re.

19
    Kontrát fújnak van der Molen ellen, feltűnően fejelt hátra.

19
    Két góllal vezetünk, először a meccsen! Ez az!!

19
    SZŰCS GABRIELLA nem erősen, hanem okosan lőtt, szó szerint hajszálpontosan átejtette Willemszt! 6-8!

19
    Nijhuis zúgó lövése igencsak elkerüli a kaput, mellé és fölé is.

18
    Megpattan a blokkon Szűcs Gabi lövése. Majd Kistelekit állítják ki a visszaúszásnál.

18
    Van der Sloot távoli erős lövése a felső lécen csattan, mi jöhetünk!

18
    KISTELEKI HANNA a jobb felsőbe bombáz középről, átlövésből! 6-7!

17
    Csapkodó most a játék, centerben most a holland lány ellen fújnak kontrát, mi támadunk!

17
    Elszórják a hollandok, majd Kisteleki ellen is kontrát fújnak.

17
    A hollandok hozzák el a labdát.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed.

Az első két negyedben teljesen fej-fej mellett halad a két csapat, szerencsére sok a gól, reméljük a végén a magyar gólok száma lesz több. Kimondottan színvonalas meccs, nagyon szép találatokat láthatunk kiváló megoldásokkal.

Két negyed után Hollandia – Magyarország: 6-6!
    A szünet után folytatjuk!
    ----

Vége a második negyednek!

16
    VAN DER SLOOT szinte a dudaszó pillanatában balról rászúrja, Bolonyai kezéről éppen bepattan. Ismét egy utolsó másodperces gól, nem igaz! 6-6!

16
    Megint kiállítás tőlünk, Antal Dóra.

16
    Mekkora góóóóól!!! KISTELEKI DÓRA úszott meg a bal oldalon, és bár visszahúzták hátulról, a kapust kicselezve egy fordulás után bombázott a felső léc alá! 5-6! Vezetünk!!

16
    Elhozzuk a center elől a labdát középen, Bolonyai indít.

16
    Az utolsó percbe léptünk.

15
    Antal Dórát szorongatta a védője a jobb oldalon, lövését Willemsz hárítja.

15
    Takács Orsi remek labdaszerzése, tiszta szerelés.

15
    Holland időkérés, bő 1,5 perccel a második negyed vége előtt.

15
    Mellé bombázza Keszthelyi Rita.

15
    Labdaszerzés! Jöhetünk előre!

14
    Szűcs, majd Keszthelyi is a kapufát találta el, utána lett Willemszé. Most sajnos pechünk volt.

14
    Tóth Ildikó harcol ki kiállítást, Sevenich.

14
    Van der Molen próbálkozott csavarral középről, centerből, Bolonyain nem tudott kifogni!

14
    Három perc hátra a második negyedből.

13
    KESZTHELYI RITA úszott meg, ma először, Bolonyai hajszálpontosan indítja, Rita pedig kiváló ütemben vágja a hálóba a kapus mellett! 5-5!

13
    Jó, Takács Orsolya blokkolt csodásan.

13
    Holland támadás, ezt most ki kell védekezni lányok!

13
    Bujka Barbara túl erősen vágja a vízre a lövést, elhalt egy kisebb hullámon.

12
    Kiállítás a túloldalon is, Genee.

12
    Kijátszották sakk-mattig. balról végül VAN DER SLOOT bombázza jó helyzetből a hálónkba! 5-4!

12
    Megint kiállítás, Csabai Dóra.

12
    Kontrafault középen centerben. Jönnek a hollandok.

11
    Ezt nem lehetett védeni, közelebb lopózott középen GENEE és a kezek között szép és okos gólt szerez a holland lány. 4-4!

11
    Kiállítás itt is, Szűcs Gabi.

11
    TÓTH ILDIKÓ kapott csodálatos bejátszást Kistelekitől, és kapásból középről a hálóba húzta! 3-4! Újra vezetünk!

11
    Merész András máris kikéri idejét, magyar időkérés tehát, ma a második.

10
    Kiállítás, Megens áll ki 20 mp-re.

10
    Elszórják a labdát a hollandok is.

10
    Centerbe betett labda, úgy tűnt, szabálytalan volt a holland, de nincs ítélet, elhozzák a fehér sapkások.

10
    Itt is egy kapufa, Keszthelyi pedig megmenti, tovább támadhatunk!

9
    Svédcsavarral próbálkozott van der Molen, szerencsére Bolonyai és a kapufa együttes erővel hárított.

9
    Komoly elképzelés nélkül dobtuk el a végén vaktában, holland támadás következik.

9
    Elhoztuk a ráúszásnál, így 1-1 a ráúszások eredménye.

9
    Elkezdődött a második negyed!

Nagy kár volt ezért az utolsó másodpercnél, a hollandok jól érezték, hogy a zavarosban még lehet halászni. A rossz kezdés után ennek ellenére mi kerültünk fölénybe és 3:2-re átvettük a vezetést, végül egál lett a szünetre. 3:3, jön a második negyed.

Vége az első negyednek.

8
    Még volt egy másodperc hátra, az előrevágott labdából a hollandok a kapu előtt beleértek és bepattant a hálónkba. Hát ezért óriási kár volt, döntetlennel végződik az első negyed!! Gólszerzőként KLAASSENT jelölik meg. 3-3!

8
    Már mi vezetünk, kérem!!

8
    SZŰCS GABRIELLA az utolsó másodpercben egy zúgó bombával gyönyörű gólt szerez!! 2-3!!

8
    Sarokdobás, még 10 mp hátra.

8
    Bujkáról kiállítás, emberfór. Nijhuis.

8
    Időt kért Merész András. A magyarok a vezetésért támadhatnak a negyed végén. Továbbra is 2-2!

8
    Bolonyai Flóra fantasztikus védése középről! Nijhuis kísérletezett.

8
    Kiállítás, Illés Anna áll ki.

8
    Sikerült egyenlíteni tehát a gyenge kezdés után, szerencsére belejöttünk a mérkőzésbe! A negyed utolsó perce kezdődött meg.

7
    ANTAL DÓRA két lóba után laposan ellőtte a kapus hóna alatt a jobb alsóba a!! 2-2!!

7
    Most szerencsénk volt, a bal kapufáról jött ki Sevenich nagy lövése.

7
    Keszthelyi távoli bombája a blokkról megy fölé, Hollandia támadhat.

6
    Bolonyai véd egy gyenge lövést, máris indít.

6
    Szűcs Gabi lövése sajnos nem gól, bár azt hitték a nézők is. Az oldalhálóba ment sajnos.

5
    Csabai a kiállított, szerencsére a bal oldalon tempózó Van Der Sloot kezéből kiperdül, mi jöhetünk.

5
    Szoros emberfogást végzünk, de kiállítanak a centerről középen. Holland emberfór.

5
    KESZTHELYI RITA nagyon gyorsan kihasználja a fórt, középről, nagyjából 6 méterről bombáz a bal alsóba! 2-1!

5
    Kiállítás, Genee.

4
    Sajnos 2-0 arányban vezet Hollandia, beragadtunk a rajtnál.

4
    Hatalmas bombagól középről, távolról, GENEE hajszálpontosan a jobb felsőbe. 2-0!

4
    Megint kontrát ítélnek, most Bujka ellen.

4
    A bal oldalról szúrta rá Takács, Willemsz azonban kiüti oldalra.

3
    Antal hozza el a center elől, Bolonyai indíthat!

3
    Takács ellen fújnak kontrafaultot, a fehér sapkások jöhetnek előre.

3
    Bujka bombázza a felső kapufára, de szerencsére marad nálunk.

3
    Emberfór, Sevenich állt ki.

3
    Sajnos tehát Hollandia vezet, de most mi támadhatunk.

2
    SEVENICH középről bal kézzel bombázza a kapunkba! 1-0!

2
    Megint kiállítás, Illés Anna.

2
    Smit közeli húzását Bolonyai Flóra remekül ütötte ki!

2
    Kiállítás itt is, Antal Dóri áll ki.

2
    A második percbe léptünk, nincs egyelőre gól.

1
    Kisteleki Dóra pontatlan, jöhetnek a hollandok.

1
    Kiállítás, Van der Sloot.

1
    Jól védekezett Illés Anna, mi jöhetünk.

1
    Kisteleki ért oda előbb, de mégis a Hollandok hozzák el, mert a bíró valamilyen faultot látott.

Az első ráúszás, megkezdődött a találkozó!

Sötétkék sapkában Magyarország, fehér sapkában Hollandia.

Perceken belül megkezdődik a találkozó, az első magyar érdekeltségű női mérkőzés ezen az Európa bajnokságon!