Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
FK Mladá Boleslav
2:1 (0:0)
NK Široki Brijeg
csütörtök 17.07.2014, 19:00 • Městský stadion, Mladá Boleslav • Európa liga

Nem jól indult a hazai csapatnak a második félidő, egy nagy ziccer után, kontrából a vendégek csaptak le. A gól után nagyon hajtottak a hazaiak és megérdemelten megfordították az eredményt, igaz sovány egygólos előnnyel utaznak bosnyák földre, de mindkét csapat előtt ott van a továbbjutás lehetősége. Jó focira van kilátás a visszavágón is. (20:56:29)

90+4
    Még egy sárga lap a végére, Ivankovic kapja.

90+4
    A ráadás utolsó percében Vukadinovic indul meg előre a jobb oldalon.

90+3
    Lastro végez el nagyon lassan egy szabadrúgást saját térfélről.

90+2
    Nagy harc a labdáért a vendégek tizenhatosában, végül szabadrúgás ítél a jétékvezető kifelé.

90+1
    Négy perc a hosszabbítás, Zakaric majdnem megszökött egy gyors kontra után, az utolsó pillanatban mentett a hazai védelem.

90
    A szögletet kivágják a vendégek újabb szögeltre.

89
    A hetedik hazai szöglet következik a mérkőzésen, jobb oldalról.

88
    Rosa hozza fel a labdát és passzol Vukadinovic lábára aki beíveli a labdát, de Soldo kapus lehúzza a beadást.

87
    Kisebb nyomást gyakorolnak a vendégek a hazai kapura, Maric kevergetett jól a tizenhatosban.

86
    Skalák az oldalhálóba bombáz közelről éles szögből. Soldo kapus teszi le a labdát az ötös sarkára.

85
    Nagy nyomás a vendégek tizenhatosa előtt, Šisler előtt tisztáznak a vendégek az utolsó pillanatban.

84
    Hajtanak a hazaiak a harmadik gólért.

83
    4127 nézőt jelent be a hangosbemondó.

82
    Skalák éles szögből leadott lövése után az ötös sarkáról szöglet következik.

81
    Kihasználja utolsó cseréjét a vendégcsapat, Barisic helyére Markovic jön be.

79
    Nagy hazai nyomás a hajrában, kapkodják a fejüket a bosnyákok.

78
    Ďuriš közben megsérült, ápolják áll a játék.

77
    Ďuriš keményen lép oda Bariśič lábára, már van sárgája most megúszta piros nélkül.

76
    A Mladá Boleslav gólt szerzett!
    A frissen beállt Bartl MICHAL ĎURIŠ lábára varázsolja a labdát, aki hét méterről a kapus érintésével a bal felsőbe lövi a hazaiak vezető gólját.

76
    Cserél a hazai csapat, Bořil helyére, Bartl jön be.

75
    Maric kézzel ér a labdához a hazaiak tizenhatosában.

74
    Barisic kap egyet az oldalvonalnál, egy kicsit az idő is megy ezzel.

73
    Ďuriš szabálytalankodik a fejelés közben a Brijeg tizenhatosában.

72
    Hazai bedobás jobb oldalról a vendégek szögletzászlójánál.

71
    Nagy hajrába kezdenek a hazaiak.

70
    Cserél a hazai csapat, Milla helyére Šultes jön be.

70
    A szabadrúgás lepattant, hazai szöglet következik a bal oldalról, fokozódik a hazai nyomás.

69
    Vukadinovicot vágják fel, 30 méterről következik hazai szabadrúgás.

68
    JIRÍ SKALÁK 22 méterről végezhetett el szabadrúgást, és a jobb alsóba tekerte a labdát úgy, hogy közben a sorfalon megpattant a lövés.

68
    Maric lövését 18 méterről védi biztosan Hruška kapus.

67
    Nagyon jól védekeznek a brijegiek a tizenhatosuk előtt.

66
    Tördelik a vendégek a játékot, a hazai csapat tanácstalan.

65
    Skalák vágja fel Barisict a vendégek tizenhatosánál.

64
    Hruska kapus végez el gyorsan egy kirúgást, vendég fejet talál a labdája.

63
    Skalák kap kiugratást a jobb oldalon, de lesen találja a labda.

62
    Skalákot vágja fel Barisic és kap jogosan egy sárga lapot.

61
    Még fél órájuk van a hazaiaknak, hogy valamit csináljanak a meccsel.

60
    Még jobban visszaáll védekezni a vendégcsapat, kontrákra rendezkedtek be.

59
    A hazai csapat is cserél, Štohanzl helyére Vukadinovič áll be.

57
    Hazai fölény a pályán, de eredménytelen eddig.

56
    A cserék után ismét Ďuris került jó helyzetbe, Soldo megint a helyén.

56
    A második cseréjét is kihasználja a Brijeg, Zadro helyére, Kozulj jön be.

55
    Cserél a vendégcsapat Pehar helyére Ivankovicj jön be.

54
    Hazai bedobás a pálya közepén jobb oldalról, kicsit pontatlan most a játék.

53
    Ďuriš lövését blokkolják a tizenhatos előtt.

52
    A gól után rögtön előre indulnak meg a hazaiak.

51
    A Široki Brijeg gólt szerzett!
    A kontrából a hazai helyzet után GORAN ZAKARIC kap pontos keresztlabdát, beviszi a tizenhatosba és bal oldalról 14 méterről a hosszú sarokba helyezi a labdát.

51
    Ďuriš kap óriási labdát Šišlertől, és hét méterről csúnyán mellé rúgja a ziccert.

50
    A hazai Šišler kap sárga lapot, csúnya belemenésért hátulról.

49
    A vendégek ziccere után, Skalák harcol ki szabadrúgást a brijegi kapu előtt.

48
    Smejkal nagy hibája után, Wagner lövését éles szögből, jobb oldalról, 14 méterről, bravúrral védte Hruška kapus.

47
    Pontatlan hosszú előreívelt labda kirepül a nézőtérre, vendég bedobás.

46
    A kezdés után előre ívelik a hazaiak a labdát.

46

A játékosok már a pályán, hamarosan kezdődik a második félidő.

Gólnélküli döntetlennel ért véget az első félidő, annak ellenére, hogy a haza csapat végig támadta a félidőt. Ďuriš volt a legaktívabb, többször is veszélyeztette Soldo kapust, aki eddig mindig a helyén volt. Folytatás tizenöt perc szünet után.

45+1

45+1
    Egy perc a ráadás, a hazai csapatnál a labda.

45
    Ďuriš kap kemény belemenésért sárga lapot.

44
    Rosa szabálytalan az ötösben, Soldo kapus kap szabadrúgást.

43
    Pehar kap sárga lapot a vendégcsapatból.

42
    Gurigáznak most a hazaiak a saját térfelükön, újabb támadásra készülnek.

41
    Csak rövid ideig vendég lábakon a labda, Rosa szerzi még és rögtön indítja társait.

40
    Nem sikerül a hazai csapatnak a góllövés pedig már nagyon lóg a levegőben.

39
    Ščuk kap pontos labdát a fejére a tizenhatos vonalán, és veszélyesen a bal kapufa mellé fejeli a labdát.

38
    Kivágják a vendégek a szögletet, majd szabálytalankodnak a hazai csapat jut ismét labdához.

37
    Hazai szöglet a jobb oldalról.

36
    Coric jöhet bedobással, de elrontja, így a hazai csapat dobhat.

35
    A beívelt szabadrúgás átszállt mindenki felett, kirúgás következik.

34
    Zadro kap egyet a lábára, szabadrúgás jobb oldalról a tizenhatos sarkáról.

33
    A jobb oldalon vezetik gyakrabban a támadásokat a hazaiak, Ďuriš kapott ismét majdnem helyzetbe labdát.

32
    Nagy harc a középpályán a labdáért, végül Skalák hozza el, de csak hátrafelé tud passzolni.

31
    Hazaiak lesen, előtte kemény vendég belemenés a félpályán, de a játékvezető sípja néma volt.

30
    Soldo kapus kezében a labda, hosszú kirúgással indítani próbál, de egész Hruška kapusig repül a labda, így ismét jöhet a hazai csapat.

29
    Ščuk passzol Hulka lábára aki szépen indítja Skalákot, végül Zakaric lép közbe.

28
    Fáradhatatlanul támad továbbra is a hazai csapat.

27
    A szögletet kivágja a brijegi csapat a tizenhatosból.

26
    Ďuriš nagy helyzetben, 15 méterről eresztett el egy lövést, Čoric blokkolta lövését. Hazai szöglet következik a jobb oldalról.

25
    Maric nagyon aktív ezekben a percekben, bedobást harcol ki a hazaiak térfelén.

24
    Feltámadnak a vendégek, egyre gyakrabban merészkednek előre, most Maric vezet támadást, Štohanzl állította meg.

23
    Hruška öklöz ki egy Zakaric veszélyes jobb oldali beadást a kapu elé.

22
    Ismét a hazai lábakon a labda, most nem tudnak betörni a tizenhatos elé, jól védik a területet a vendégek.

21
    Újabb gyors bal oldali hazai támadás, Ščuk beadását kivágják a vendégek, hazai bedobás következik.

20
    Bořil hosszú bedobása egész a tizenhatosba repül, Štohanzl csap le a labdára, gyenge lövése a bal kapufa mellett csorog ki.

19
    Maric végzett el egy távoli szabadrúgást, Hulka belépése után, de pontatlanra sikeredett az ívelés a kapu elé.

18
    Remek foci idő van, napsütés, a lelátók is szépen megteltek, eddig nincs hivatalos nézőszám.

17
    Hruška kapus indítja társait újabb támadásba.

16
    Továbbra is a hazai csapat az aktívabb, a vendégek visszahúzódva várják a tizenhatos előtt a boleslaviakat.

15
    Skálák szöglete után Hulka fejelt az ötösről fölé.

14
    Skalák-Bořil összjáték, végül csak egy bedobásra futotta a tizenhatos magasságán.

13
    Gyors hazai kontra a bal oldalon Ščuk indult meg a labdával, de szépen szerelték végül a vendégek.

12
    Ďuriš okozott ismét veszélyt a Brijeg kapuja előtt.

11
    Ďuriš kapott remek labdát a tizenhatosban és kapásból 15 méterről veszélyes lövést eresztett el, Soldo a helyén volt.

10
    A hazai csapat végezhet el bedobást a vendégek térfelén.

9
    Támadó szabálytalanság, a hazai csapat kap szabadrúgást a tizenhatosuk előtt.

8
    Hulka hozza fel a támadást, de pontatlan a hosszú indítása, Slodo kapus jöhet kirúgással.

7
    Maric kapott nagyon szép labdát a tizenhatos vonalára, sikerül szerelni a hazaiaknak, vendég bedobás következik.

6
    Boleslavi bedobás a vendégek térfelén, a bedobás után a hazai Rosa szabálytalan.

5
    A hazai csapat mezőnyfölényben játszik a mérkőzés első perceiben.

4
    Skalák lövése a tizenhatos sarkáról a jobb kapufa mellett suhan el.

3
    Rövid passzokkal hozza fel a labdát a hazai csapat.

2
    Hosszan előreívelt labda egész a hazai kapuig, Hruška kapus kezében a labda.

1
    A vendégek végezték el a kezdőrúgást

1

Tiszta fehér szerelésben a hazai csapat, tiszta kékben a vendégek vonultak e pillanatban a pályára.

FK Mladá Boleslav: Hruška – Rosa, Smejkal, Hůlka, Bořil – Šćuk (C), Milla – Štohanzl, Šisler, Skalák – Ďuriš
    Cserék: Miller – Pajer – Mehanovic, Vukadinovic, Bartl – Magera, Šultes

NK Široki Brijeg: Soldo – Barisic, Lastro, Brekalo, Corić – Landeka, Pehar – Zakaric, Wagner (C), Zadro – Maric
    Cserék: Bilobrk – Markovic – Kozul, Ivankovic, Corluka, Kozulj – Mihaljevic

Játékvezetők: S.Ennjimi – F.Cano, C.Schurra (francia játékvezetői hármas.).

Az aktuális UEFA ranglista 186-ik helyezettje, a cseh Mladá Boleslav gárdája fogadja csütörtökön este vendégül a helyi városi stadionban a ranglistán 291-ik helyet elfoglaló bosnyák NK Široki Brijeg csapatát az Európa Liga 2.selejtezőkörében. A 6000 lelket számláló Brijeg város focistái 2002-ben már találkoztak az UEFA kupában cseh csapattal, akkor a Sparta Praha verte ki őket. Az idei sorozatban az első körben az azerbajdzsáni FK Gabala csapatát búcsúztatta a kétszeres bosnyák bajnok két győztes mérkőzés után, kint 2:0-ra, otthon 3:0-ra győztek, és biztosan jutottak tovább.

Mladá Boleslav, a Skoda autógyárról is jól ismert város, a cseh Synot Liga résztvevője, 2006 óta ötödször indul az Európa ligában. Legutóbb két éve szerepeltek, akkor a holland Twente Eschede ellen a harmadik körben kétszer kikaptak és kiestek. Csütörtökön este győzelemmel szeretné kezdeni az idei sorozatot a boleslavi csapat, de a brijegiek sem adják könnyen a bőrüket, így szoros mérkőzésekre és nagy csatákra van kilátás a cseh és bosnyák foci képviselői között a következő két összecsapáson.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.