Franciaország-Spanyolország 4:18 (vége) | Nagy-Britannia - Hollandia 5:11 (vége)
Oroszország-Olaszország 10:13 (vége) | Magyarország-Görögország 12:7 (vége)
Nagy-Britannia - Hollandia

5:11

(1:2, 2:2, 1:3, 4:7)

péntek 18.07.2014, 14:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Női Vízilabda EB

A britek már igyekeztek támadást vezetni a maradék időben.
    Csalódottnak így se kell lenniük, mert jól játszottak három negyedig, a hat gólos különbség nem fed valós képet a találkozóról.
    Hollandiának viszont megvan egy újabb győzelme, igaz most nem sziporkázó játékkal, bár a játékvezetés a harmadik negyedben kisegítette Őket.
    A mérkőzés legjobbja D. Genee lett kétségkívül, három gólja mellett a védekezésben is kivette a részét. A briteknél külön nem lehet kiemelni senkit, de Wilcox sokat küzdött.

Köszönöm a figyelmüket, maradjanak a nap további részében is velünk!
    Viszont látásra! (15:45:36)

32
    KLAASSEN gyorsan duplázik! Benn az büntető!
    5:11

32
    Nixon ellen büntető! Harmadik hibája, számára fél perccel hamarabb ér véget a találkozó.

32
    Wilcox igyekezett volna görcsösen csapatát közelebb hozni, de Willemsz nem hagyja!

31
    Most a britek kérnek időt. 1:04 van hátra.

31
    A. Genne ellen kontra a hollandoknál.

31
    Hollandia kér időt, 1:22-el a mérkőzés vége előtt.

31
    Etiebet kapott centerben labdát, amit kapura tett, de Willemsz megfogja!

31
    A meccs végére a brit védelem és hit is szertefoszlott, KLAASSEN is betalál. Öt közte.
    5:10

30
    Nixon lövése kerüli el a kaput.

30
    Hollandia azonnal fordul és megúszó VAN DER SLOOT teszi Morris mellett a kapuba a labdát. Eldőlt a találkozó!
    5:9

30
    Elképesztő! Újabb kapufa a mérkőzésen! Wilcox-nak nem volt szerencséje.

29
    Hoy csen el egy átadást.

29
    Clayton kapott pazar passzt centerben, de a felső lécet bombázza telibe!

28
    A britek nem sokáig örülhetnek, ugyanis SMIT visszaállítja a három gólos különbséget.
    5:8

28
    Gibson-Bryne első hibája! Fór a "vendégeknek".

28
    Nehézkesen, de két gólra feljön Nagy-Brtannia, HOY talált hosszú idő után a holland hálóba.
    5:7

28
    Kiállítás! D. Genee második hibája volt.

28
    Gibson-Bryne szerez labdát a hollandoktól.

27
    Winstanley-Smith ellen újabb kontrát ítélnek a játékvezetők!

27
    Stomphorst centerből lő bejátszás után, de Morris elképesztő reflex-el védi!

26
    Musgrove újra a kapufát lövi ki! Nem sikerül közelebb férkőzniük ellenfelükhöz a briteknek.

26
    Morris jött ki jól és szed el egy pontatlan bejátszást.

26
    Musgrove lövése a kapufán csattan. marad a három gólos "vendég" előny.

25
    Fór a brit válogatottnak, Sevenich kapta meg első kiállítását.

25
    Megens előbb megszerzi a labdát, majd a túloldalon kontrát ítélnek ellene.

25
    A briteké az utolsó nyitó akció, Wilcox verte meg Nijuis-t.

Csak sikerült a holland válogatottnak elhúznia ellenfelétől. Három az előnyük, ennek oka a rengeteg "hazai" támadószabálytalanság, ami miatt nem képesek lövéseket kialakítani. Hogy most ez a durva játék vagy a játékvezetés hibája, nem szeretnék állást foglalni.
    Jön a záró negyed!

24
    D. GENEE a negyed vége előtt négy másodperccel talál a britek kapujába! Ezzel kialakult a legnagyobb különbség a két csapat között a mérkőzésen. Genee harmadik találatánál jár.
    4:7

24
    Musgrove-n is a kapufa fog ki, a lécet ma többször találják el a lányok, mint be a kapuba.

24
    Nagy-Britannia is kikéri az idejét, 0:52 van hátra a harmadik negyedből.

23
    1:12 az órán, folytatódik a játék Nijhuis találja el kapufát!

23
    Labdaszerzés, Van der Molen ügyeskedett védekezésben. dőt kér Hollandia.

23
    Van der Sloot dobását üti ki Morris!

22
    Willemsz szerez labdát csapatának. Újra a hollandok támadnak.

22
    A túloldalt Van der Molen ellen is ítélnek egyet.

22
    Winstanley-Smith állítják meg megint a játékvezetők! Kontra!

22
    Van der Molenen fog ki a kapufa! Ezt megúszta Morris!

21
    Nixon is két hibával játszik mostantól.

21
    Végre lőni tud a brit válogatott, de Hoy célt téveszt.

21
    Wilcox második hibája után, újra kettő az előnye Hollandiának, VAN DER SLOOT talál a kapuba!
    4:6

20
    Előbb Nixon, majd Etiebet lövését is hárítja Willemsz! Remek teljesítmény!

20
    Emberelőny a "hazaiaknak", Van der Sloot úszik ki.

19
    Lekontrázza ellenfelét Hollandia, míg azok reklamálnak, STOMPHORST veszi vissza csapatának a vezetést!
    4:5

19
    Érthető módon elégedetlenkedik K. Vamvakaris, de a sporikat nem hatja meg, sárgát kap!

19
    Most Gibson-Bryne ellen fújnak kontrát a játékvezetők.

19
    Morris pazar formában véd ma! D. Genee lövését is kifogta!

19
    GIBSON-BRYNE nem hibáz! Újra egyenlő!
    4:4

19
    Nijhuis második hibájával büntetőhöz jut Nagy-Britannia!

18
    Morris hárít, Ven der Sloot nem tudott a kapuba találni.

18
    Nem sokáig örülhetnek neki, Nijuis cseni vissza a játékszert.

17
    Nixon viszont labdát tud szerezni!

17
    Elképesztő! Újabb kontra a britek ellen. Winstanles-Smith az megint!

17
    Újra brit támadással kezdődik a negyed, Wilcox nyeri a párharcot Van der Sloottal szemben.

Jó a mérkőzés azt kell hogy mondjam! A Britek felnőttek a feladathoz, bár továbbra is hátrányban játszanak, de nm kell szégyenkezniük. Hollandia továbbra is mintha takarék lángon égne, a második félidőre fel kell pörögniük.
    Pár perc és jövünk vissza, maradjanak velünk!

16
    Musgrove szerez labdát, majd Morris a kapuja elől lő, de természetesen nincs gól!

16
    De nincs gól belőle, újra támadószabálytalanság, nem képesek lövőhelyzetet kialakítani a "hazaiak". Etiebet volt a bűnös most.

16
    Nijhuis faultól, fór Nagy-Britanniának.

16
    Brit időkérés 59 másodperccel a játékrész vége előtt.

15
    Morris védi Nijhuis próbálkozását!

15
    Újabb hazai támadófault! Ezúttal Winstanley-Smith volt a ludas.

15
    Újra vezet Hollandia, D. GENEE szerez akcióból gólt! Most Morris se tudott védeni.
    3:4

14
    Clayton ellen fújnak, kontra!

14
    Morris parádézik! Van der Molen nem jutott rajta túl!

14
    Winstanley-Smith ellen fújnak támadószabálytalanságot.

13
    Újabb kapufa! Nijhuisnak nem volt szerencséje.

13
    Érthető okból hollandidőkérés következik. 3:26 van hátra a félidőből.

13
    Egyenlítenek a szigetországiak! MUSGROVE vált gólra egy újabb "hazai" fórt!
    3:3

13
    Klaassen gyűjti második hibáját, óvatosnak kell lennie a továbbiakban.

13
    Nijhuis ellen harsan a síp, támadószabálytalanság.

12
    Hoynál látnak szabálytalanságot a játékvezetők, Clayton szerez labdát emberhátrányban. Szép teljesítmény a védelemtől. Eddig nem játszanak jól a hollandok.

12
    Újra egy közte, GIBSON-BYRNE tudott gyorsan válaszolni Hollandia találatára!
    2:3

12
    Fór a briteknek, D. Genee a kiállított.

11
    A kipattanó a hollandoké, körbejáratják újra a játékszert, majd MEGENS növeli a válogatottja előnyét.
    1:3

11
    D. Genee lövésnél is a kapufa tud hárítani! Továbbra is 1:2!

10
    Próbálkozás Nixon észéről, a kapufa ment!

10
    Megens próbálkozását Morris védi. Eddig ez a kapusok mérkőzése!

9
    Wilcox lő! Willemsz védi a közeli lövést!

9
    Nixon gyorsan labdát szerez.

9
    A második negyed első támadás jogáért Van der Sloot és Wilcox ment, az előbbi hozza el a labdát.

A vártnál talán szorosabb a találkozó, bár még csak egy negyeden vagyunk túl. Nem sáfárkodik jól a fórjaival Hollandia, egyelőre ez okozza a "kevés" gólt részükről.
    Pillanatokon belül folytatjuk!

8
    Nincs egyenlítés, Etiebet szabálytalankodott támadás közbe, vége az első negyednek!
    1:2

8
    Nagy-Britannia kér időt 16 másodperccel a negyed vége előtt.

8
    Smit durrantott kapura, de Morris újabb bravúrt mutat be!

8
    Van der Slootnak sikerül blokkolni Temple-Craik próbálkozását.

7
    Brit labdaszerzés, Winstanley-Smith volt az.

7
    Szépít Nagy-Britannia, NIXON szerzi válogatottja első találatát a találkozón.
    1:2

7
    Nem sikerül lövéshez jutnia a tulipánosoknak, Wilcox jön vissza a kiállításból és szerez labdát.

6
    Wilcox kiállítása után, Hollandia kér időt.

6
    Smit jut kiállítás sorsára. Továbbra sincs "hazai" gól, Stomphorst szerzett labdát.

6
    Csak megvan második holland találat STOMPHORST váltja gólra a fórt!
    0:2

6
    A labda még mindig a holland válogatottnál, Musgrove kap kiállítást.

5
    Klaassen lőhetett kétszer is, de mind két alkalommal Morris állta útját! Szép védések voltak.

5
    Újabb sikertelen brit akció, Willemsz szerzett labdát egy hosszú bejátszás során.

4
    Még egy kapufa! Ez Sevenich volt!

4
    Labdaszerzés a hollandoknál, majd Stomphorst lövése találja el a kapufát. Marad a labda a "vendégeknél"

3
    Nixont is kiállítják. De Hollandia se váltja gólra első emberelőnyét, Nijhuis faultot támadás közben.

3
    Blokkolt lövés Nijhuis részéről, Nixont sikerült megakadályozni a lövésben.

3
    Klaassen-é a mérkőzés első kiállítása. Fór Nagy-Britanniának.

2
    Smit szerez labdát, majd az akció végén Klaassen próbálkozása a kapufán csattan.

2
    Vezet Hollandia. D. GENEE lövése vágódik a hálóba!
    0:1

1
    Winstanley-Smith ellen ítélnek a játékvezetők kontrát.

1
    Stomphorst kapott egy jó bejátszást centerbe, de nem találja el a lövése a kaput.

1
    Az első ráúszásnál a holland Nijhuis hozza l a labdát Gibson-Bryne elől.

Tartsanak velünk, ha tehetik ez is gólban gazdag találkozónak ígérkezik.

Az esélyesebb Hollandia igyekszik újabb skalpot gyűjteni, ehhez meg is van minden esélyük. A Britek biztos megpróbálnak majd mindent, hogy megnehezítsék ellenfelük dolgát, de valószínűleg az is kevés lehet.
    A szigetországnál Gibson-Bryne villogott, míg a tulipánosoknál D. Genee és Van der Sloot.

A Budapesti Vízilabda Európa bajnokság női mezőnye a második fordulóhoz érkezett. Nagy-Britannia az első mérkőzésén vereséget szenvedett a görög válogatott ellen 7:9-re. Ellenfelük Hollandia lesz, aki pont a mieinket verték a nyitányon gól gazdag 12-11-es találkozón.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 14:30 - kor kezdődik.