Spanyolország-Franciaország 13:5 (vége) | Grúzia-Oroszország 12:16 (vége)
Románia-Görögország 9:10 (vége) | Horvátország-Szerbia 8:8 (vége)
Olaszország-Montenegró 6:6 (vége) | Németország-Magyarország 8:16 (vége)
Grúzia-Oroszország

12:16

(3:3, 1:4, 7:4, 1:5.)

szombat 19.07.2014, 13:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

A végjátékot jobban bírta Oroszország, főleg mert a grúzok szó szerint elfogytak a végére. Hatalmas kűzdelem volt a medencébe, nem érdemelt ekkora verést Grúzia, de rengeteg kiállítást gyűjtöttek, szám szerint 19-et! míg az oroszok "csak" 14-et.
    Ezzel Oroszország már biztosan nem megy haza győzelem nélkül.
    Maradjanak velünk, hamarosan kezdődik a következő mérkőzés, azt is követhetik nálunk élőben.

Én köszönöm megtisztelő figyelmüket, további kellemes szombat délutánt kívánok! (14:17:48)

32
    KHOLOD jobb oldalról állítja be a végeredményt. A rövidbe tette a labdát.
    12:16

32
    Kholod szerez labdát.

32
    Folyamatos emberhátrányban nehéz dolguk van a grúzoknak, nem is sikerül kivédekezniük, ODINTSOV talál be.
    12:15

32
    Nikoleishvili lövését Shepelev blokkolja.

31
    KHOLOD dönti el valószínűleg a mérkőzést. Öt mezőnyjátékossal támad Grúzia!
    12:14

31
    orosz időkérés, 1:50 maradt a játékból.

31
    Hatodik kiállított grúz játékos Jelaca! Öt mezőnyjátékosuk maradt!

30
    Ugyanez megtörténik Rusishvilivel is! A két gólos előnyért támadnak az oroszok.

30
    Így még nem, Antipov ellenítélnek kontrát a játékvezetők.

30
    Tsrepulia lő mellét! Ez akár végzetes is lehet!

29
    Stepanyuk is kiállítja magát, haramadik volt neki!

29
    Tsrepulia durrant bődületes kapufát, de visszapattan hozzájuk a labda.

29
    Khvedeliani is háromnál jár, ezzel kezdenek elfogyni a grúzok. NAGAEV viszont nem zavartatja magát negyedik góljával veszi át válogatottja újra a vezetést.
    12:13

28
    Antipov gyűjti be a bejátszást! Jöhet Oroszország.

28
    Oroszország egyenlít! NAGAEV harmadik találata volt az egalizáló lövés, jobb szélről szerezte.
    12:12

27
    Negyedik végleg kiállított grúz, ezúttal Baghaturia gyűjtött össze hármat!

27
    Jó orosz védekezés, lejárt a grúz támadóidő.

27
    Shepelevnek nincs szerencséje, középről a jobb kapufát találja el.

26
    Vezet Grúzia! TSREPULIA jobb szélről lő a hosszú oldalra!
    12:11

26
    Stepanyuk is két hibánál jár!

25
    Jelaca próbálkozását bal oldalról Stepanyuk blokkolja, de a grúzoknál marad a játékszer.

25
    Baghaturia jól védekezik, újabb labdát szerez.

25
    Shepelev nyeri az utolsó sprintet, Nikoleishvilinél volt gyorsabb.

Hihetetlen negyed volt, hét találatot ért el Grúzia és ezzel visszajöttek a meccsbe!
    Nagyon szoros záró nyolc vár ránk, maradjanak velünk továbbra is!

24
    Erkin Shagaev az oroszok kapitánya is besárgul!

24
    Jelaca szerez labdát, vége a negyednek.

24
    Nikoleishvili lő jobb oldalról hatalmas felső lécet, de nem befele pattan a labda.

23
    Grúzia kér időt, 1:01 az órán!

23
    Elezt küldik ki centerből kiállítás okán, majd Antipov szabálytalankodik! Kontra!

23
    ELEZ úszott oda, hogy elvégezze az öt méterest és magabiztosan bombázza a kapu bal oldalába. Negyedik gólja volt.
    11:11

23
    Odintsov ellen büntető! Második hibája!

23
    SHEPELEV szerzi csapatának újra az előnyt!
    10:11

22
    Elképesztően sok a kiállítás, ezúttal Khvedelianinak kell kimenni a ketrecbe.

22
    Timakov első hibája!
    BAGHATURIA lő, mikor az oroszok kiegészülnek bal szélről, Korneev ugyan beleér, de becsorog a hóna alatt!
    10:10

21
    STEPANYUK elképesztő, amit csinál! Negyedik gólja volt, ezúttal bal szélről eredményes!
    9:10

21
    Franicevic is befejezte mára, harmadik faultja volt.

21
    Egy keresztpassz után kapásból lő bal szélről ELEZ gólt! Újra egál!
    9:9

21
    Suchkov is kiállítva végleg cserével!

20
    NAGAEV szerzi második gólját, Jelaca második hibája után.
    8:9

20
    GÓÓÓÓL! Elképesztő, de négy gólos hátrányból egyenlít Grúzia! TSREPALIA szerzi meg a maga harmadik találatát.
    8:8

19
    Kholod szabálytalankodik most középütt! Kontra!

19
    KHVEDELIANI úszott meg és ejti át Korneev-et! Egy gól a különbség!
    7:8

19
    Baghaturia faultolt, de Yankov támadószabálytalansága miatt Grúzia tud megúszni!

19
    Suchkov kiállítása után ELEZ bal szélről szerzett kapufás góljával két gólra jön fel Grúzia!
    6:8

18
    Antipov ellen kontra!

18
    Nagyok az indulatok medencén belül és kívül is, Jovan Popovic kap piros lapot sorozatos reklamálásért!

18
    Zinnatullin faultja után gyorsan végzik el a szabaddobást, így FRANICEVIC könnyedén szerez gólt.

17
    STEPANYUK nem hibáz, ezzel a harmadik találatát jegyzi.
    4:8

17
    Rurua szedi össze harmadik hibáját, cserével áll ki! Büntető!

17
    Franicevic ellen ítélik meg a sokadik kontrát, azonban utána se engedi el ellenfelét, így kiállítják. Második hibája.

17
    A harmadik sprintet követően is Shepelev nyer, most Kavtaradze volt az ellenfél, azonban az orosz az ellenfélhez üti a játékszert. Grúz támadás jöhet.

Katasztrofális negyed volt ez Grúziától! Ami hibát el lehetett követni azt elkövettek. A védelmük lyukas volt, elől kihagyták a helyzeteiket és lassan járatták a labdát. Oroszország meg van olyan jó válogatott, hogy ezeket a hibákat nem hagyja büntetlenül. Az eredmény három gólos orosz előny.
    A szünet után jövünk vissza, maradjanak velünk!

16
    Kholod szerez labdát, majd úszik vele végig, de a kapufa megmenti a grúzokat!

16
    Baghaturia kiállítása után fór gól az oroszoknál, TIMAKOV húz be egy pazar bejátszást jobb szélről.
    4:7

15
    Oroszország kér időt, 1:05 van hátra a negyedből.

15
    Nagyon lassan támad Grúzia, majd miután kiegészülnek a védők Baghaturia balról találja el a kereszt lécet.

15
    Shepelev is beszed egy faultot.

15
    Grúz időkérés után folytatódik a meccs, 1:50 van hátra a játékrészből.

15
    Korneev védi Jelaca távoli lövését, sarokdobás.
    Közben Gegelashvili kap piros lapot, ütésért!

14
    Timakov próbálkozását tudja hárítani Chumburudze.

14
    Kavtaradze is két faultnál jár.

13
    Nagaev tudja blokkolni Rurua bal oldali lövését.

13
    Yankov gyűjti be második hibáját!

13
    Elhúznak kettővel a kék sapkások, ODINTSOV eredményes!
    4:6

12
    Suchkov kiálíltása után Gegelashvili vét a szabályok ellen, jöhet Oroszország!

12
    Tsreuli és Stepanyuk kiállítása után folytatódik a találkozó. Jovan Popovic a grúzok szakvezetője is sárgát kap!

11
    Stepanyuk játszotta, meg centerben TIMAKOV-ot, aki lefordulva Chumburudze kezei között talál a hálóba. Újra orosz előny!
    4:5

11
    Azonban nem örülhetnek sokáig a "vendégek" ELEZ Zinnatullin kiállítása után középről bombáz a kapu jobb oldalába.
    4:4

10
    Átveszi a vezetést Oroszország! NAGAEVF jobb szélről lehetetlen szögből talál be. Chumburudzu ezt védhette volna!
    3:4

10
    Jobb szélről ejtett Tsrepulia a felső lécre! Korneev ezt csak nézte!

10
    Újabb Kholod kapufa! Nincs szerencséje az orosznak.

9
    A túloldalt se sikeres a támadás, Franicevic volt szabálytalan középütt.

9
    Újra Kholodé a negyed első próbálkozása, a kapufa ment Chumburidze helyett.

9
    Shepelev hozza el újra a labdát, Tsrepulia maradt le pár centivel.

Kiélezett találkozón egyelőre döntetlen az állás. Váltják a gólok egymást. Jó mérkőzést követhetünk!
    Pillanatokon belül folytatjuk, maradjanak velünk!

8
    Elez szabálytalankodik felesleges a mezőnyben, de nincs már ideje az orosz válogatottnak lőni, így mégse volt olyannyira haszontalan szabálytalanság.

8
    Stepanyuk két társával fosztja meg a labdától Franicevic-et.
    Orosz időkérés hét másodperccel a vége előtt.

8
    STEPANYUK bal szélről Chumburudze feje fölött egyenlít!
    3:3

8
    Rurua mezőnyben szedi össze második hibáját.

7
    Franicevic ellen fújnak megint kontrát.

7
    A játék folytatódik, 1:33 van hátra az első negyedből.

7
    Chumburidze csíp el egy orosz bejátszást, időt kér Grúzia!

7
    A túl oldalt Elez téveszt célt.

6
    Stepanyuk lövését védi ki Chumburidze.

6
    TSREPULIA újra a gól szerző! Szabaddobásból középen lövi ki a jobb felső sarkot!
    3:2

6
    SHEPELEV egyenlít Kataradze kiállítását követően.
    2:2

5
    Suchkov lövését blokkolja Nikoleishvili, marad a labda a kék sapkásoknál.

5
    Újra előny a grúzoknál, TSREPULIA Odintsov kiállítását azonnal gólra váltja.
    2:1

5
    Stepanyuk középről leadott lövésébe és bele Elez, így fölé megy a labda.

4
    Védekezés közben is Franicevic faultól, fór az oroszoknak.

4
    Franicevicnél látnak a játékvezetők támadószabálytalanságot.

4
    Előbb Jelaca, majd Rurua kiállítása miatt kettős emberelőny az oroszoknak, amit STEPANYUK vált gólra bal szélről.
    1:1

3
    Kapufa a "hazaiaknál"!

2
    Franicevic szerez labdát.

2
    Gól! JELACA középről pattint a jobb alsó sarokba!
    1:0

1
    Yankov az első kiállított játékos, fór Grúziának.

1
    Kholod lőtt bal oldalról távolról, Chumburidzének nem okoz gondot.

1
    Az első támadás jogáért Rukua és Shepelev megy, az orosz nyeri a versenyt.

A bemutatás, majd a himnuszok után kezdődik a találkozó. Grúzia fehér, míg Oroszország Kék sapkában kezd majd.

Grúzia: Chumburidze (Kapanadze) – Kavtaradze, Tsrepulia, Elez. Rusishvili, Jelaca, Khvedeliani, Baghaturia, Rurua, Gegalashvili, Nikoleishvili, Franicevic.

Szövetségi kapitány: Jovan Popovic.

Oroszország: Korneev (Kostrov) – Suchkov, Odintsov, Antipov, Zinnatullin, Derevyankin, Timakov, Nagaev, Stepanyuk, Kholod, Yankov, Shepelev.

Szövetségi kapitány: Erkin Shagaev.

Mindenképpen izgalmas é nyílt találkozó várható, egyik gárda se szeretne üres kézzel haza menni.
    Tartsanak velünk!

Az oroszok eddig az olaszokkal a görögökkel és Montenegróval mérkőztek és hat alatt nem úszták meg. Most azért ez nem várható, sőt talán esélyesebbek valamivel ellenfelüknél.

Az újonc grúz válogatott ugyan egy fokkal jobb helyzetben van már ami a vereségeket illetve, ugyanis egyszer csak öt góllal kapott ki, akkor Románia volt az ellenfelük. Rajtuk kívül Görögországgal és Olaszországgal mérkőztek meg.

Két olyan válogatott találkozója következik, akik már elméletileg elbúcsúztak a továbbjutástól. Ugyan matematikai esélye van a csapatoknak, de ahhoz rengeteg mindennek kell egyszerre összejönnie.

Grúziának és Oroszországnak is arra kell koncentrálnia, hogy ne menjenek haza pont nélkül, ehhez pedig egymással kell megmérkőzniük és a legjobb eredményt kihozni magukból.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 13:00 - kor kezdődik.