Montenegró-Grúzia 17:2 (vége) | Oroszország-Románia 8:11 (vége)
Franciaország-Németország 8:7 (vége) | Szerbia-Spanyolország 8:6 (vége)
Görögország-Olaszország 9:9 (vége) | Magyarország-Horvátország 7:6 (vége)
Montenegró-Grúzia

17:2

(4:0, 4:0, 4:1, 5:1)

hétfő 21.07.2014, 11:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, de ilyen gólkülönbségű montenegrói győzelemre azért kevesen számíthattak. Grúzia önmagához képest is gyengén játszott, ráadásul Radic a kapuban a szemüket is kifogta. Elez két góljával legalább a grúzok nem maradtak találat nélkül.
    Montenegró ezzel a nagyarányú győzelemmel nagy lépést tett a csoportelsőség felé, de hogy ez realizálódik-e, az este a görög-olasz meccsen dől el.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (12:46:17)

Vége a mérkőzésnek.

32
    Nem sikerült gólra váltani az emberfóros támadást a grúzoknak, majd fordulásnál már Montenegrónak sem jött össze az újabb találat.

32
    Grúzia időt kért.

31
    JOKIC-ot látták szabálytalannak a játékvezetők, emberelőnyben támadhatnak a grúzok.

31
    JOKIC fejezte be góllal a montenegrói támadást, lövésénél a bal sarkot választotta.

30
    A grúzoknak már nem sok kedve van a meccshez, ők már szeretnének minél hamarabb kijönni a vágóhídról.

29
    Sorra lövik a gólokat a délszlávok! Az újabb gólszerző IVOVIC, lövésénél megvárta míg a kapus kicsit alámerül, majd már könnyű dolga volt.

29
    CUCKOVIC fejezte be lövéssel a támadást, szegény KAPANADZE kapus alatt besodródott a labda. Szerencséje sincs a grúzoknak.

28
    GEGELASHVILI-t szórták ki a játékvezetők, Montenegró játszik emberfórban.

28
    JANOVIC addig-addig lóbált középen, míg nagy erővel bevágta.

27
    A grúzok támadhattak, RADIC a lövést fejjel védte (látványos mozdulat volt), majd újra kezdődött ugyan a támadóidő, de ezzel sem tudott élni Grúzia.

27
    JOKIC használja ki hamar az emberelőnyös helyzetet, jól megjáratott akció után közelről talált a kapuba.

26
    BAGHATURIA állt ki, ráadásul ma már nem is jöhet vissza.

26
    ELEZ szerzi a grúzok második gólját is, ezúttal is távolról, viszont most elemi erővel vágta be a bal sarokba.

25
    Az első támadások kimaradtak az utolsó negyedben, Grúzia támadhat.

25
    Montenegró hozta el a labdát ráúszásnál, ők támadhatnak.

25
    Elkezdődött az utolsó negyed.

A játék képe semmit nem változott, Montenegró teljes uralma alatt tartja a mérkőzést, de a közönség nagy örömére ebben a negyedben megszületett az első grúz találat.

Vége a harmadik negyednek.

24
    Egészen a harmadik negyed végéig kellett várni a grúz gólra, de legalább szépségdíjas találta volt. ELEZ távolról ejtéssel próbálkozott, a labda falevél módjára hullott a kapuba.

24
    JANOVIC biztos kézzel értékesítette a büntetőt, ezzel pont egy tucat gólnál járnak a montenegróiak.

24
    KAVTARADZE szabálytalankodott, ötméteressel jöhet Montenegró.

23
    Montenegró időt kért.

23
    Kimaradt grúz támadást követően Montenegró támadhat.

22
    Montenegrói támadásnál bődületes nagy kapufa, most nem sikerült a délszlávoknak növelni az előnyt.

22
    A grúzok támadhattak, először RADIC védett, majd az újabb támadásnál eladták a labdát.

21
    A grúzok megkapják az emberelőnyös helyzeteket, ezúttal Janovic állt ki. " Természetesen" ezúttal sem tudtak élni az előnnyel.

20
    IVOVIC egymásután háromszor vette be a grúzok kapuját, ezúttal centerből simán behúzta.

20
    Micsoda gól! IVOVIC centerben kapta a labdát, háttal a kapunak ujjheggyel pöckölt bele, minden összejön a montenegróiaknak.

19
    Montenegrónak nem sikerült góllal befejezni a támadást, míg a grúzok szabálytalankodtak támadásban.

19
    RADIC védett nagyot, nem valami felemelő érzés lehet most a medencében grúznak lenni.

18
    PASKOVIC-ot szórták ki a játékvezetők, ő ma már nem is jöhet vissza.

18
    Az emberelőnyös helyzetet hamar kihasználta Montenegró, IVOVIC könnyedén talált a kapuba.

17
    KAVTARADZE kapott büntetést, emberelőnyben Montenegró.

17
    KAPANADZE nagyot védett, de támadásban maradhattak a montenegróiak.

17
    Ráúszás után Montenegró először a mérkőzésen elhozta a labdát.

Nagyszünet után elkezdődött a harmadik negyed.

Ahogy az első negyedben, ugyanúgy a másodikban is négy gólt lőtt Montenegró, míg a grúzok egyet sem. A délszlávoknak fontos a gólkülönbség, ennek megfelelően komolyan veszik a mérkőzést. Radic sok bravúrt mutatott be a kapuban.

Vége a második negyednek.

16
    A negyed utolsó támadását a grúzok vezették, ezúttal sem sikerült góllal befejezni az akciót.

16
    IVOVIC az újabb montenegrói gól szerzője. Grúzia még nem érkezett teljesen felállni, zilált védelmet pedig könnyedén átlőtték a délszlávok.

16
    Csaknem akar összejönni a gól a grúzoknak, RADIC ezúttal is nagyot védett.

15
    JANOVIC-ot szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Grúzia.

15
    KHVEDELIANI bombáját RADIC védte, továbbra sincs grúz gól.

15
    PASKOVIC állt ki, emberelőnyben támadhat Grúzia.

14
    JANOVIC könnyedén leúszta védőjét, egyedül fejezte be. Jobbról a rövidet választotta.

14
    Egyik oldalon sem sikerült góllal befejezni a támadást, Montenegró támadhat.

13
    JANOVIC biztos kézzel értékesítette az ötméterest, a bal sarokba vágta a labdát.

13
    BAGHATURIA szabálytalankodott, büntetőt dobhatnak a délszlávok.

12
    Támadószabálytalanság a grúzoktól, Montenegró támadhat.

12
    Montenegrói támadásnál centerezés után nem sikerült a kapuba húzni a labdát.

11
    Mikor szerzik meg első góljukat a grúzok? Lövésük most is elakadt a blokkban.

11

11
    PASKOVICot szórják ki, emberelőnyben támadhat Grúzia.

10
    KLIKOVAK-ra nem figyeltek, meglehetősen szabadon lőhetett, nem is hibázta el a lehetőséget.

10
    BAGHATURIA-t látták szabálytalannak a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Montenegró.

9
    Az első grúz gólra még várni kell, ment ugyan lövése kapura, de a blokkban elakadt a labda.

9
    IVOVIC állt ki, a grúzok megszerezhetik első góljukat.

9
    Másodszor is a grúzoknak sikerült elhozni a labdát.

Elkezdődött a második negyed.

Sima montenegrói fölény az első negyedben, a grúzoknak gólt sem sikerült szerezni.

Vége az első negyednek.

8
    Nem sikerült öt gólra növelni az előnyt, KAPANADZE védett nagyot, ráadásul ez már nem az első nagy védése.

8

7
    RUSISHVILI állt ki, emberfórban támadhat Montenegró.

7
    Kimaradt támadás mindkét oldalon, Montenegró támadhat.

6
    A grúzok továbbra is gól nélkül, meglehetősen tanácstalanok a montenegrói védelemmel szemben.

5
    BRGULJAN Darko hamar kihasználja az emberfórt, közelről a léc alá bombáz.

5
    KHVEDELIANI-t szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Montenegró.

4
    A grúzok támadásban szabálytalankodtak, Montenegró pedig lövéssel fejezte be ugyan a támadást, de kaput nem talált.

4
    IVOVIC fejezte be lövéssel a támadást, góljával tovább növelte a montenegróiak előnyét.

3
    A grúzoknak egyelőre még nem sikerült a kapuba találniuk, jól védekezik Montenegró.

3
    Gyönyörű akció végén PASKOVIC talál a kapuba. Centerből húzta a kapuba.

3
    Gyenge lövés kapura, Radic könnyedén védte.

2
    BRGULJAN Drasko állt ki, emberelőnyben támadhat Grúzia.

2
    BRGULJAN Drasko gyakorlatilag egyedül vitte fel a labdát, majd a befejezést is magára vállalta. Jobbról a jobb sarokba lőtt.

2
    Rosszul tették centerbe a grúzok, a montenegróiak könnyedén szerezték meg a labdát.

1
    Grúz támadószabálytalanság után már Montenegró támadhat. Rossz centerezés a délszlávoktól, Grúzia fordulhat.

1
    Ráúszásnál a grúzok hozták el a labdát, ők támadhatnak.

1
    Elkezdődött az első negyed.

Július 14-én megkezdődött a vízilabdázók Európa-bajnoksága, amelynek történelme során már nem először Budapest a házigazdája. A tornán a férfiaknál 12 ország válogatottja vesz részt, két hatos csoportba osztva. A körmérkőzések után a csoportelsők azonnal az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben keresztbe játszanak egymással a legjobb négy közé jutásért.
    A csoportkör utolsó fordulójában rosszabb gólkülönbségének köszönhetően második Montenegró a pont nélkül szerénykedő Grúziával meccsel.

Montenegró 2006-ban vált függetlenné Szerbiától, így vízilabdában nem rendelkezhet komoly történelmi múlttal. Függetlenné válásuk óta azonban mindig ott vannak a világversenyeken, sőt a mezőny egyik legerősebb tagjaként rendszeresen éremért harcolhatnak.

Grúzia már azzal történelmet írt, hogy kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra. A sikert többek között a montenegrói Jovan Popovicnak köszönheti, aki 2012 elejétől irányítja a válogatottat, mellette Vladimir Iselidze ül a kispadon. De talán ennél is fontosabb, hogy három horvát, illetve egy montenegrói játékost is honosítottak, akik a selejtezők során a gólok többségét szerezték.
    A grúzok eddig minden meccsüket elveszítették, számukra inkább a tapasztalatszerzésről szól az Európa-bajnokság.
    A montenegrói-grúz párharctól egyértelmű délszláv sikert vár a szakma, és minden bizonnyal nem is borul a papírforma. A mérkőzés kérdése talán csak a gólkülönbség lehet, ami egyáltalán nem mellékes, hiszen egy nagyarányú montenegrói győzelem a csoportelsőséget jelentheti (jelenleg az olaszoknak néggyel jobb a gólkülönbsége). Így félvállról biztos nem fogják venni a találkozót.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:30 - kor kezdődik.