Montenegró-Grúzia 17:2 (vége) | Oroszország-Románia 8:11 (vége)
Franciaország-Németország 8:7 (vége) | Szerbia-Spanyolország 8:6 (vége)
Görögország-Olaszország 9:9 (vége) | Magyarország-Horvátország 7:6 (vége)
Oroszország-Románia

8:11

(2:3, 1:3, 2:3, 3:2.)

hétfő 21.07.2014, 13:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

A záró negyedet ugyan megnyerte Oroszország, de a találkozó könnyed román sikert hozott. Keleti szomszédainkkal az orosz védelem nem tudta felvenni a versenyt, sok könnyed gólt szereztek üresből.
    Ezzel Románia hagyja el a tornát győzelemmel és hat ponttal a negyedik pozícióban, Oroszország egy győzelemmel végez az ötödik helyen.
    A találkozó Negrean-t kell mindenképpen kiemelni, öt gólt szerzett és ezzel szép lökést adott válogatottjának a győzelemhez. A túloldalon Kholod nyújtott még megsüvegelendő teljesítményt, háromszor vette be a román kaput, de Timakov és Stepanyuk is elmaradt a tornán eddig nyújtott teljesítményétől.

Köszönöm a figyelmüket, maradjanak velünk a továbbiakban is, a torna maradék mérkőzését is követhetik nálunk élőben! (14:12:07)

32
    Busila lőtt az utolsó másodpercben középről távolról, Korneev-nek nem okozott gondot!

32
    Antipov csavartja centerből erőtlen és nagyon pontatlan.

32
    Ott hagyják a labdát, jöhet Oroszország, de Shagaev időt kér! 48 másodperc van hátra a találkozóból!

32
    Húzzák az időt a románok.

31
    Diaconu lőtt bal oldalról, Korneev-ről kipattan a labda, sarokdobás!

31
    Ghiban tud beleérni Timakov lövésébe.

30
    Hiába találnak kapuba a románok, lejárt a támadóidejük.

30
    Újabb kapufás gól, ezúttal ODINTSOV-on segített a bal oldalról leadott lövésénél a hosszú kapufa!
    8:11

29
    Radu lőhetett kétszer is középről, de Korneev-en nem tudott kifogni egyszer sem!

29
    Yankov pontozódik ki Oroszországnál.

28
    A kölcsönkenyér visszajár, Popoviciu is blokkolni tudja Odintsov próbálkozását.

28
    Popoviciu lövését könnyedén blokkolta Odintsov.

28
    nagaev jobb szélről lőtt a rövid fele, de Stoenescu résen volt és hárítani tudott.

27
    Yankov kiállítását követően NEGREUN az ötödik találatát szerzi! a találkozó valószínűleg eldőlt. Ezúttal a bal szélről talált be a román.
    7:11

27
    SHEPELEV hatalmas erővel lőtt jobb szélről, a kapufáról ugyan kifelé jött volna a labda, de Stoenescu hátáról befelé pattan a játékszer!
    7:10

26
    Busila próbálkozását védte Korneev

26
    KHOLOD középről vállalt el egy lövést és a kapufa segítésével a jobb alsóba lő! Harmadik találata volt az orosznak a mérkőzésen.