Montenegró-Grúzia 17:2 (vége) | Oroszország-Románia 8:11 (vége)
Franciaország-Németország 8:7 (vége) | Szerbia-Spanyolország 8:6 (vége)
Görögország-Olaszország 9:9 (vége) | Magyarország-Horvátország 7:6 (vége)
Oroszország-Románia

8:11

(2:3, 1:3, 2:3, 3:2.)

hétfő 21.07.2014, 13:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 13:00 - kor kezdődik.

A Budapesti férfi vízilabda Európa Bajnokság záró fordulóját két kieső csapat összecsapása zárja, így lehetne tét nélkülinek nevezni. Ez ugyan részben igaz, ugyanis a továbbjutásért vívott harcba már nem tudnak beleszólni, azonban a negyedik helyért ádáz küzdelem várható. Jelenleg Románia áll jobban jobb gól különbségének köszönhetően, de az oroszok egy sikerrel megelőzhetik riválisukat.

Mind két nemzeti válogatott eddig egyaránt egy győzelmet szerzett három vereség mellett, Grúzia volt a szenvedő fél mind két alkalommal.

A románok jobb eredményeket értek el, ugyanis "csak" öt góllal kapott ki a montenegrói-olasz párostól, míg ellenfelük héttel-nyolccal. Emellett a már szintén továbbjutó görögöktől is csak egy találattal maradtak alúl, de Oroszország ott is hattal kapott ki.
    Ezek alapján az esélyek és a papírforma a keleti szomszédainkat segíti.

Az oroszok eddig legjobb és legeredményesebb játékosa Stepanyuk, aki 12 gólnál jár, mellette Timakov és Shepelev-re kell majd figyelniük a román védőknek.

Romániát az egyenetlen teljesítmény jellemzi, legalábbis ami Negrean játékát illet, kétszer is három találat fölé ért, így hét gólnál jár, de a másik két összecsapáson gólképtelen maradt. Rajta kívül Radu tart szintén hét szerzett egységnél, de sokkal kiegyensúlyozottabb játékkal.

Ezen adatok alapján is a szomszédaink felé hajlik annak a bizonyos mérlegnek a nyelve, de Oroszország lendületben van, így nem szabad Őket lebecsülni.
    Tartsanak velünk, szoros izgalmas mérkőzésnek nézünk elébe!

A bemutatás után a himnuszok következtek, most pedig koncentrálhatunk teljes egészében az összecsapásra!
    Fehér sapkában Oroszország, kékben Románia fog játszani.

1
    A találkozó elkezdődött a ráúszásnál a labdát Matei hozta el Nagaevvel szemben. Szoros volt!

1
    Az első román támadás sikertelen.

1
    Yankovtól szerez labdát Matei, majd az oroszt ki is állítják visszaúszásnál.

2
    NEGREAN szerzi a mérkőzés első gólját, középről a bal felsőt vette célba sikeresen.
    0:1

2
    Timakov került helyzetbe középütt, de lövését Stoenescu védte. Sarokdobás!

3
    Negrean szerezett labdát és úszott volna meg vele, de Stepanyuk vissza rántotta. Kiállítás!

3
    BUSILA a gólszerző, középről a kapu közepébe bombázott Kostrov kezei között.
    0:2

4
    KHOLOD egy keresztpassz után váltja gólra az első orosz fórt a bal szélről.
    1:2

4
    Elképesztő pontatlan passz a románoktól bal szélre. Oroszország támadhat.

4
    A túloldalt Ghiban volt szemfüles és szerzett labdát.

5
    Szenzációs center bejátszást Chioveanu nem tudott gólra váltani, Kostrov védett hatalmasat!

6
    Előbb Goanta, majd Odintsov szerez labdát. A "hazaiak" jöhetnek.

6
    STEPANYUK egyenlít Oroszországnak, bal oldalról a hosszúba helyezett Ghiban kiállítása után.
    2:2

7
    Akció centergűllal veszi vissza a vezetését Románia, RADU volt eredményes a jó centerezést követően.
    2:3

7
    Diaconu szerez labdát centerben.

8
    Lejárt a román válogatott támadóideje.

8
    Odintsov középső pattintását védte Stoenescu. Időt kér Románia.

8
    A játék folytatódik, 36 másodperc van a nyitó negyedből.

8
    Kiváló védekezéssel úszta meg a gólt Oroszország!
    Előbb Suchkovot küldték ki a játékvezetők, majd Odintsov blokkolta Matei középről leadott lövését, a kipattanó Busila elé pattant és lőtt azonnal, de ezt Kostrov tudta kivédeni.
    2:3 a negyed vége!

Szoros találkozó eddig és ez is maradhat, ha nem szednek a játékosok, főleg az oroszok, sok kiállítást!
    Maradjanak velünk, rögtön folytatjuk!

9
    A második negyedben is Románoia támadhat először, Kholod maradt alul Matei-vel szembeni úszóversenyben.

9
    Stepanyuk szerzett gyorsan labdát.

9
    Negrean társai segítségével fosztották meg az orosz centert a labdától.

10
    Radu vitte le víz alá a labdát, jöhetnek az oroszok.

10
    Busila kiállítása után centerben tud hatalmasat blokkolni Negrean Zinnatullin lövésénél!

11
    Diaconu lövése akad el a kapufában!

11
    Negrean blokkolja Yankov-ot, újraindul a támadóidő. Goanta kapja meg ezután a az első hibáját.

12
    ZINNATULLIN most már nem hibáz centerből, jobb szélről kapott bejátszását húzza be a kapu jobb oldalán!
    3:3

12
    Az előny Újra Romániánál, Shepelev faultja után Negrean bal szélről lő a rövidbe. Kostrov hiába ért bele, becsorgott róla!
    3:4

13
    Chioveanu szerez labdát orosz támadásnál.

13
    Odintsov kiállítását követően kérnek időt a románok.

13
    A mérkőzés az időkérés után megy is tovább, 3:22 van hátra a félidőből.

14
    Szép védekezés az orosz válogatottnál, lőni se tudtak a "vendégek".

14
    Antipovnak nem volt szerencséje a román kapus helyett a kapufa védett.

14
    Felúszásnál volt szabálytalan Diaconu, jöhetnek vissza az oroszok.

14
    Goanta második hibája, időkérés Oroszországnál, 2:13 van vissza.

15
    Szép védekezés után Nagaev lő felső lécet középről!

15
    Felúszásnál Stepanyuk volt szabálytalan. Második faultja.

15
    Két találatra nő Románia előnye, NEGREAN váltja gólra a "vendég" fórt!
    3:5

15
    Ghiban védekezett eredményesen, a labda már Stoenescunál.

16
    Csodálatos akciógól! Negreanu játszotta be bal oldalról CHIOVEANU-nak a labdát, aki háttal a kapunak Kostrov hóna alatt csavart a hálóba!
    3:6

16
    Stoenescu védte Kholod szabaddobásból leadott lövését. Sarokdobás!

16
    Újabb sarokdobás, Nagaev lövését tolta kapu mellé Stoenescu!

Minden sikeres támadójátéknak a pazar védekezés az alapja! Ezt mutatta be a második negyedben Románia. Oroszország csak szenved és távolról kénytelenek tüzelni, eddig sikertelenül! Vagy a kapufa vagy Stoenescu fogott ki rajtuk.
    Három gólos román előnyből folytatják perceken belül a csapatok, maradjanak velünk tovbbra is!

17
    Matei és Nagaev versenyét ezúttal az orosz nyeri, Őket illeti az első támadás joga.

17
    Negrean ma jó napot fogott ki, három gólja mellett, újra labdát szerez!

18
    Popoviciu előbb bal oldalról lő hatalmas kapufát, majd visszaúszás közben fog rá ellenfelére, kiállítás a jussa! Időt kér a harmadik negyed elején Oroszország.

18
    Szép orosz gól! Egy csodálatos keresztpassz után KHOLOD bal szélről kapásból bombáz a kapuba!
    4:6

18
    Kostrov csíp el egy hosszú Radunak szánt bejátszást.

19
    Ghiban második hibája után feljön egy gólra Oroszország, TIMAKOV a gól szerzője.
    5:6

19
    Lejáró román támadóidő!

19
    Erkin Shagaev kap sárga lapos figyelmeztetést az orosz kispadnál.

20
    Sikertelen orosz támadás után jöhetnek a románok.

20
    Kostrov védett Diaconu lövésénél, sarokdobás következik!

21
    Gheorghe hatalmas erővel lőtt bal szélről, de Kostrov a keresztlécre tudta tolni!

21
    Stoenescu tudta védeni Kholod centerből leadott próbálkozását.

21
    A támadóidő lejáratának pillanatában pattintott középről DIACONU a kapu jobb alsó sarkába!
    5:7

22
    Matiei labdaszerzése után megúszó román!

22
    GHEORGHE kapja is a labdát és visszaállítja a három gólos román előnyt egy kontratámadásból!
    5:8

22
    Nagaev lökete kerüli el a kaput!

23
    Csődöt mond az orosz védelem! NEGREAN negyedik gólja középről érkezik és a jobb alsóba köt ki! Kostrov helyén Korneev a "hazai" kapuban innentől kezdve!
    5:9

23
    Az oroszoknál Shepelev se tudja eltalálni a kaput!

23
    Chioveanu ellen ítélnek kontrát a játékvezetők!

24
    Stepanyuknak nem megy ma, középről adott le egy lövést, Stoenescu tudta kipaskolni!

24
    Románia kér időt, 44 másodperc van a harmadik negyedből hátra!

24
    Románia támadóideje járt le.

24
    Goanta pontozódik ki!

24
    Kholod lőtt az utolsó másodpercben középről kapuira, de Stoenescu könnyedén fogja meg.

Ezt a negyedet is hozta Románia, így már négy gól az előnyük! Ugyan még a találkozót nem nyerték meg, így oda kell tenniük magukat továbbra is!
    Oroszország védelme és támadása se igazán pazar, sokat kell rajta csiszolniuk.
    Jön a zárónegyed a két válogatott számára!

25
    Az utolsó negyedben Shepelev úszott a labdáért és simán verte meg Matei-t.

25
    Timakov colt szabálytalan, kontra!

25
    Román parádé! RADU-t találják teljesen üresen centerben és gond nélkül teszi a kapuba a labdát! Korneev ugyan beleér, de csak beljebb tudja segíteni a labdát.
    5:10

26
    KHOLOD középről vállalt el egy lövést és a kapufa segítésével a jobb alsóba lő! Harmadik találata volt az orosznak a mérkőzésen.
    6:10

26
    Busila próbálkozását védte Korneev

27
    SHEPELEV hatalmas erővel lőtt jobb szélről, a kapufáról ugyan kifelé jött volna a labda, de Stoenescu hátáról befelé pattan a játékszer!
    7:10

27
    Yankov kiállítását követően NEGREUN az ötödik találatát szerzi! a találkozó valószínűleg eldőlt. Ezúttal a bal szélről talált be a román.
    7:11

28
    nagaev jobb szélről lőtt a rövid fele, de Stoenescu résen volt és hárítani tudott.

28
    Popoviciu lövését könnyedén blokkolta Odintsov.

28
    A kölcsönkenyér visszajár, Popoviciu is blokkolni tudja Odintsov próbálkozását.

29
    Yankov pontozódik ki Oroszországnál.

29
    Radu lőhetett kétszer is középről, de Korneev-en nem tudott kifogni egyszer sem!

30
    Újabb kapufás gól, ezúttal ODINTSOV-on segített a bal oldalról leadott lövésénél a hosszú kapufa!
    8:11

30
    Hiába találnak kapuba a románok, lejárt a támadóidejük.

31
    Ghiban tud beleérni Timakov lövésébe.

31
    Diaconu lőtt bal oldalról, Korneev-ről kipattan a labda, sarokdobás!

32
    Húzzák az időt a románok.

32
    Ott hagyják a labdát, jöhet Oroszország, de Shagaev időt kér! 48 másodperc van hátra a találkozóból!

32
    Antipov csavartja centerből erőtlen és nagyon pontatlan.

32
    Busila lőtt az utolsó másodpercben középről távolról, Korneev-nek nem okozott gondot!

A záró negyedet ugyan megnyerte Oroszország, de a találkozó könnyed román sikert hozott. Keleti szomszédainkkal az orosz védelem nem tudta felvenni a versenyt, sok könnyed gólt szereztek üresből.
    Ezzel Románia hagyja el a tornát győzelemmel és hat ponttal a negyedik pozícióban, Oroszország egy győzelemmel végez az ötödik helyen.
    A találkozó Negrean-t kell mindenképpen kiemelni, öt gólt szerzett és ezzel szép lökést adott válogatottjának a győzelemhez. A túloldalon Kholod nyújtott még megsüvegelendő teljesítményt, háromszor vette be a román kaput, de Timakov és Stepanyuk is elmaradt a tornán eddig nyújtott teljesítményétől.

Köszönöm a figyelmüket, maradjanak velünk a továbbiakban is, a torna maradék mérkőzését is követhetik nálunk élőben! (14:12:07)