Montenegró-Grúzia 17:2 (vége) | Oroszország-Románia 8:11 (vége)
Franciaország-Németország 8:7 (vége) | Szerbia-Spanyolország 8:6 (vége)
Görögország-Olaszország 9:9 (vége) | Magyarország-Horvátország 7:6 (vége)
Franciaország-Németország

8:7

(1:0, 0:2, 4:4)

hétfő 21.07.2014, 14:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 14:30 - kor kezdődik.

előszó
    A zárófordulóhoz érkeztünk el a budapesti férfi Vízilabda-Európa-Bajnokság csoportkörében!

A francia-német mérkőzés már tét nélküli, hiszen mindkét gárda biztos kieső 0 pontjának köszönhetően.

A franciák egy 11 gólos Szerbia elleni vereséggel kezdtek, majd egy 5 gólos magyar, egy 3 találatos horvát, és egy 8 találatos spanyolok elleni botlás következett, így nem mondható sikeresnek a szereplésük.
    Mindez elmondható a német együttesről is, hiszen hasonló arányban kaptak ki csoportellenfeleiktől mint leendő partnerük.
    A csapatok dobott góljainak száma megegyezik (28), de kapott találatok tekintetében jobban állnak a németek, akik így a tabella 5. helyét foglalják el.
    Tartsanak velünk!

1
    A kék sapkás németek hozzák el a labdát, a franciák fehérben.

1
    Rögtön kapnak egy kontrát a franciák, így övéké az első érdemi támadás.

1
    Schenkel védi a hosszún a fehér sapkások első kísérletét.

1
    A német center ellen ítélnek támadószabálytalanságot a játékvezetők.

3
    A német labda már becsorgott a gólvonalon túlra, de Bianchi játékvezető felülbírálja Csizmadia gólbíró ítéletét, így mehet tovább a mérkőzés.

4
    Borzasztó helyzetkihasználás mindkét oldalon, most Schenkel védett megint. Könnyű dolguk van a kapusuknak a félmagas lövésekkel.

5
    Bianchi bíró kontrát fúj a franciák ellen, német akció.

6
    MEHDI MARZOUKI három lóba után a német kapus feje fölé emel, így megszerzi a vezetést a franciák számára! 1-0!

7
    Jó védekezés a galloktól, három francia happolta el a labdát a német center elől.

7
    Juengling távoli kísérlete a felsőlécet találja telibe, nincs egyenlítő találat!

8
    Német blokkról megy ki, 45 másodperce maradt a hátrányban lévő csapatnak hogy egyenlítsen az első negyedben!

8
    Időkérés német oldalon.

8
    Bodegas áll ki, megpofozta ellenfelét a francia.

8
    Nem sikerül kihasználniuk a németeknek az emberelőnyt, 2 másodperc maradt a negyedből, francia időkérés.

8
    Vége az első negyednek!
    Nem sikerül az ívelés francia oldalon, így zárul az első negyed tehát. Az egyetlen valamire való lövésből gól született a meccsen, sok az egyénieskedés, nincs nagyon csapatjáték eddig.

9
    A németek hozzák el a ráúszást.

9
    A gólszerző Marzouki kap 20 másodperces büntetést.

9
    Bodegas is követi őt, kettős emberelőny!

9
    A lövés megint csak a kapufát találja el, be vannak oltva a németek gól ellen.

10
    Támadóhiba a franciáktól, német akció.

10
    Eidner marad üresen a kapu előterében, a passz kiváló, a befejezés azonban hihetetlen módon nem sikerül!

10
    Eidner áll ki, dühében ütött oda az egyik németnek!

12
    SCHUELER jobb alsóba tartó lökete elmegy a kapus keze alatt, és utat talál a hálóba! 1-1!

13
    Blary ellen ítélnek a játékvezetők, német kontra!

13
    Elszerencsétlenkedik a lehetőséget a németek, oda-vissza úszkálnak a játékosok.

14
    Marzouki az oldalhálót találja el, német időkérés!

14
    Nossek volt szabálytalan támadás közben.

14
    Van Der Bosch mehet ki 20 másodpercre, a franciák is időt kérnek.

14
    Oeler rontja el az emberelőnyt, majd egy gyors kiállítás Peisson ellen.

15
    HEIKO NOSSEK keresztlövésével megszerzik a vezetést a németek! 1-2!

15
    Simon-t hajszolják bele egy próbálkozásba, a támadóidő már majdnem lejár, Schenkel a rövidnél véd!

16
    Kontrát kapnak a franciák, Alexandrescu ítélte meg.

16
    Ismét egy támadófault, szétfújják a játékvezetők az összecsapást.

16
    Levették a center kezéről a labdát a franciák, Garsau pedig már nem indít.

16
    Vége a második negyednek!
    Eddig a játékvezetők a főszereplők a francia- német meccsen, sok a kontra, kiállítás, és a fújás. Emiatt gyakorlatilag nem alakulnak ki szép megjátszások, a játékosok sietve próbálják befejezni az akciókat. Reménykedjünk a jobb folytatásban, a nagyszünetben Franciaország – Németország 1:2!

17
    Német labdaelhozás, 0-3 a nyert ráúszások aránya.

17
    DENNIS EIDNER centerből, víz alól talál a hálóba, ezzel növeli csapata előnyét! 1-3!

17
    Real-t állítják ki, francia fór.

17
    Tomasevic blokkol kiválóan, német akció!

18
    MEHDI MARZOUKI szépít a bal oldalról, Schenkel rosszul ért bele a labdába, ami így becsorgott a jobb alsóba! 2-3!

19
    Schueler ellen ítélnek támadószabálytalanságot, az egyenlítésért támadnak a gallok!

19
    ROMAIN BLARY gyönyörű akciógólt szerez centerből, remek a bepassz, a labda pedig a kapufa segítségével kerül a kapuba! 3-3!

19
    Jablonski kerül a kiállított sorsára!

20
    HEIKO NOSSEK ütemtelen lövésével használja ki a német fórt, ezzel újra Németországnál a vezetés! 3-4!

20
    Oeler blokkol jól, megúszhatnak a németek!

20
    Saudadier szerez labdát távol a kaputól!

20
    Kiállítás – Obschernikat (Németország).

20
    Francia időkérés.

21
    ENZO KHASZ úszik keresztbe kiválóan, majd gyönyörűen kilövi a hosszú sarkot a francia! 4-4!

21
    Saudadier-t zavarják ki, német fór.

21
    Beindultak a csapatok, már ami a gólszerzést illeti!
    JULIAN REAL a kapus szeme közé emel, remek fórmegjátszás német oldalon! 4-5!

22
    Camarasa ellen fújnak támadót, majd labdaeldobásért kap 20 másodperces büntetést!

22
    Időkérés: Németország.

22
    PAUL SCHUELER kapja meg a bal szélen, és elemi erővel továbbít a francia kapuba! 4-6!

22
    Juengling ellen a kiállítás.

23
    Kettős emberelőny, Nossek is kimehet.

23
    MEHDI MARZOUKI a bal alsóba pattint, kihasználja a kettős emberelőnyt a francia gárda! 5-6!

23
    Sérülés miatt áll a játék, Camarasa fogja a fejét.

23
    Remek távoli gól a németektől, de már belefújtak, így nem érvényes a találat!

23
    Simon elkapkodott kísérletét Schenkel magabiztosan fogja!

24
    Eidner lehetetlen helyről emel rá, megúszhatnak a franciák!

24
    Simon fejét találja el Garsau, nem sikerül így a megúszás!

24
    Marzouki a félpályáról próbálkozik a harmadik negyed végén, Schenkel a helyén!

24
    Vége a harmadik negyednek!
    A játékosok ígéretes játékot mutattak a harmadik negyedben, kiváló akciógólok, eredményes fórmegjátszások! A játékvezetők is visszavettek kicsit, így egy egészen jó 8 percet láthattunk, 8 dobott góllal!

25
    Az utolsó negyedben először hozzák el a ráúszást a franciák, így az egyenlítésért akciózhatnak.

25
    Bukowski mehet ki, esély a francia egyenlítésre.

25
    Kiváló megjátszás a jobb szélről, középen REMI SAUDADIER érkezik, és a rövidbe továbbít! Látványos akció, 6-6!

26
    Eidner távoli bombáját követően a kapus mellényúl a játékszernek, de az így is a felsőlécet találja el! Megúszták a franciák!

26
    Hatékony védés Schenkeltől, majd Khasz-t állítják ki!

27
    Obschernikat halovány kísérletét Garsau fogja, Saudardier pedig megúszhat!

27
    Laversanne nem a türelméről híres, lökete a jobb kapufára csapódik!

27
    Kulcsmomentumához érkezett a mérkőzés, aki most gólt szerez, az könnyen megnyerheti a találkozót...

27
    Nossek jó blokkját francia akció követhető.

27
    Real előzi meg a francia centert!

27
    JAN OBSCHERNIKAT egy rossz váltást követően kiszorított pozícióból a bal alsóba talál, a blokktól nem nagyon látott sokat Garsau! 6-7!

28
    Juengling a kiállított játékos!

28
    Schenkel védése jelenti az akadályt Camarasanak.

28
    Schenkel kipiszkálja a játékszert a feje fölülről, remek mentés fejjel.

29
    Eidner-t keresik centerben a németek, Jablonskitól tanítani való védekezést láthattunk!

29
    Nossek is labdát szerez, végig követte a játékszer útját, majd lecsapott rá!

29
    Nossek kísérletét Garsau hárítja a rövidnél!

29
    Eidner támadószabálytalansága után megúszhatnak a franciák!

30
    ARNAUD JABLONSKI először belelövi Schenkelbe, másodjára is véd a német kapus, harmadjára viszont már a hálóba emel a francia! Jablonski meglökte a német kapust, ám az olasz bíró ismét nem fújt semmit, az egész stadion hőbörög! 7-7!

31
    Sárgát kap a német edző, a másodedző pedig pirosat!

31
    Schlotterbeck ellen ítélnek támadót a bírók, majd Bukowski kap kiállítást!

31
    Francia időkérés!

31
    Alaposan megjáratják a fehér sapkások, nézzük lesz-e belőle valami.

32
    ROMAIN BLARY üt bele centerből, kiváló húzás! 8-7!

32
    Időkérés, Németország.

32
    A döntetlen a németeknek jó, hiszen akkor ők az 5. a csoportban.

32
    56 másodperc maradt az órán.

32
    Oeler lövi rá elemi erővel, Garsau fogja a labdát a rövidnél!

32
    Tíz másodperce maradt a kék sapkásoknak.

32
    Simon-t állítják ki 2 másodperccel a vége előtt!

32
    Nem sikerül gólt szereznie a németeknek, ezzel vége!

32
    Vége a mérkőzésnek!
    Az első két pocsék negyed után a 3. és a 4. negyedben már sok szép akciógólt, és remek fórmegjátszásokat láthattunk a csapatoktól! Az utolsó negyed vége sok vitatott ítéletet hozott, Bianchi játékvezető sokszor vetette el a sulykot.
    A franciák végül megnyerték a találkozót, így megszerezték a csoportbeli 5. helyezést 8:7-es győzelmüknek köszönhetően!

Köszönöm figyelmüket! (15:41:58)