Montenegró-Grúzia 17:2 (vége) | Oroszország-Románia 8:11 (vége)
Franciaország-Németország 8:7 (vége) | Szerbia-Spanyolország 8:6 (vége)
Görögország-Olaszország 9:9 (vége) | Magyarország-Horvátország 7:6 (vége)
Görögország-Olaszország

9:9

(4:2, 0:4, 3:2, 2:1)

hétfő 21.07.2014, 19:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.

Július 14-én megkezdődött a vízilabdázók Európa-bajnoksága, amelynek történelme során már nem először Budapest a házigazdája. A tornán a férfiaknál 12 ország válogatottja vesz részt, két hatos csoportba osztva. A körmérkőzések után a csoportelsők azonnal az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben keresztbe játszanak egymással a legjobb négy közé jutásért.
    A csoportkör utolsó mérkőzésén Görögország Olaszországgal játszik és matematikailag még a csoportelsőségről is szólhat a mérkőzés (igaz ennek gyakorlatilag nem sok esélye van).

Világversenyeken legtöbbször ugyan nem jutnak el az éremig, de a görögöket félvállról már egyik válogatott sem veheti. A hellének erős, masszív csapatot alkotnak, teljesítményük azonban sokszor hullámzó. Játékukat nagyban befolyásolja, hogy éppen milyen napot fognak ki. Az eddigi négy mérkőzésből hármat megnyertek, és a csoportban a harmadiknál rosszabb helyen már nem végezhetnek.

Olaszországról annyit talán túlzás nélkül elmondhatunk, hogy nincs olyan nemzetközi torna, ahol a taljánokkal ne kellene számolni. Elég ha csak annyit mondunk, hogy olimpiát és világbajnokságot is eddig háromszor nyertek, de a kontinensviadalokon is pont ennyiszer diadalmaskodtak.
    Az olaszok eddigi négy meccsükből hármat megnyertek, Montenegróval pedig döntetleneztek. Jobb gólkülönbségüknek köszönhetően vezetik a csoportot. A találkozó esélyese Olaszország, de az itáliaiaknak a gólkülönbségre is figyelniük kell, ha csoportelsők szeretnének lenni.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Elkezdődött a mérkőzés.

1
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát, ők vezethetik a találkozó első támadását.

1
    Gyenge befejezés az itáliaiak részéről, a görögök fordulhatnak.

2
    Hellén támadószabálytalanság után az olaszok jöhetnek.

2
    Sikerült ugyan lövéssel befejezni az olaszoknak a támadást, de a lövés jócskán kapu fölé ment.

2
    GIACOPPO állt ki, emberelőnyben támadhatnak a görögök.

3
    Jól megjáratott akció végén AFROUDAKIS nagy erővel bombázza be középről.

3
    Álmosan kezdenek az olaszok, ismét a görögök fordulhatnak támadással.

3
    FIGARI-t szórják ki, emberfórban a hellének.

3
    PONTIKEAS vállalkozott lövésre, középről a bal sarkot választotta.

4
    PONTIKEAS-t szórták ki a játékvezetők, most az olaszok játszhatnak emberelőnyben.

4
    LUONGO lehetetlen szögből is beveszi a görögök kapuját, balról éles szögből a rövidbe vágta a labdát.

5
    Mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, a görögök lövését védte a kapus, az itáliaiak lövésig sem jutottak.

5
    Támadószabálytalanság az olaszoknál, Görögország támadhat.

6
    VELOTTO-t szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben a görögök.

6
    AICARDI-t is kiáll, kettős előnyben Görögország.

6
    MYLONAKIS hamar ki is használja a kettős emberfórt, jobbról a hosszúba varrta be.

7
    Az olasz gépezet továbbra is akadozik, nem sikerült faragni a hátrányból.

8
    MYLONAKIS egymásután kétszer is betalál, ezúttal a léc alá bombázott.

8
    Olaszország időt kért.

8
    GOUNAS-t szórták, emberelőnyben támadhatnak az olaszok.

8
    DI FULVIO éppen a dudaszó pillanatában lőtte el, érvényes a gól.

Vége az első negyednek.

Álmosan, komótosan kezdtek az olaszok, támadásban sokszor pontatlanok voltak. A görögök nagy kedvvel vízilabdáznak egyelőre.

Elkezdődött a második negyed.

9
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát.

9
    Olasz támadószabálytalanság, de a görögök is elpasszolják magukat.

9
    MOURIKIS állt ki, emberelőnyben támadhat Olaszország.

10
    GIACOPPO használja ki az emberfórt, középről bombázott a bal sarokba.

10
    Feljavult az olaszok védelme, meg is állt görög tudomány támadásban.

11
    DELAKAS szabálytalankodott, ötméteressel jöhetnek az olaszok.

11
    GIORGETTI biztos kézzel értékesítette a büntetőt, a jobb sarkot választotta.

11
    Görögország időt kért.

12
    Rossz görög bejátszás, de az olaszok sem tudták átvenni a vezetést.

12
    Jól védekezik most mindkét csapat, különösen igaz ez az itáliaiakra.

13
    Görög támadószabálytalanság után az olaszok fordulhatnak támadással.

13
    AFROUDAKIS-t szórták ki a játékvezetők, az olaszok emberelőnyben átvehetik a vezetést.

13

14
    Jól megjáratott támadás végén GALLO jobbról, kapásból bevágta. Először vezetnek a mérkőzés folyamán az olaszok.

14
    BARALDI állt ki, emberelőnyben egalizálhatnak a hellének.

15
    Rossz centerezés után az olaszok támadhatnak. Ebben a negyedben Görögország még nem talált be.

15
    Az olaszoknak nem sikerült növelni az előnyt, a görögök támadhatnak.

16
    Az olaszok kijönnek szoros emberfogásra, távol a kaputól járatták a labdát a görögök. Nem sikerült egyenlíteniük.

16
    DI FULVIO vált le szépen védőjéről, jobbról nagy erővel a rövidet választotta.

16
    A második negyed utolsó támadását a görögök vezették, lövésig sem jutottak a hellének.

Vége a második negyednek.

Elképesztő fordulat a medencében! Az olaszok megrázták magukat, négy gólt dobtak a második negyedben, miközben egyet sem kaptak. A görögök támadásban nem tudtak mit kezdeni az itáliaiak szoros emberfogásával.

Elkezdődött a harmadik negyed.

17
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát, nagyszünet után ők kezdik a harmadik negyedet.

17
    Gyenge lövés az olaszoktól, a labda a blokkban elhal. Görögország támadhat.

18
    Pontos és gyönyörű centerezés után KOLOMVOS fordul kapura, ziccerben pedig már nem hibázott.

18
    Védett a görög kapus, az egyenlítésért támadhatnak a hellének.

18
    VELOTTO-t szórták ki, emberelőnyben egalizálhatnak a görögök.

19
    A görögök nem tudták kihasználni az emberelőnyt, támadószabálytalanságuk után az olaszok támadhattak. Gyenge ejtéssel próbálkoztak az itáliaiak.

19
    FONDELLI állt ki, ismét görög emberfór.

19
    Kimaradt görög támadás után az olaszok fordulhatnak támadással.

20
    GIORGETTI vállalkozott távolról lövésre, labdája a görög kapusról bevánszorgott.

20
    FIGLIOLI-t szórták ki a játékvezetők, de ezt az emberelőnyt sem tudták kihasználni a görögök.

21
    Az olaszoknak nem sikerült növelni az előnyt, a hellének fordulhatnak támadással.

21
    Micsoda gól! AFROUDAKIS volt szemfüles, és egészen messziről átejtette az olasz kapust. Gyönyörű találat.

22
    VLACHOPOULOS fejezte be lövéssel a görögök támadását, távolról nagy erővel vágta a jobb sarokba.

22
    Mindkét csapat hibázott most támadásban, a görögök támadhatnak.

23
    Rossz görög centerezés után az olaszok elsodorták a labdát. Olaszország támadhat.

24
    PONTIKEAS-t szórták ki a játékvezetők, olasz emberelőny.

24

24
    FIGLIOLI vállalkozik lövésre emberelőnyben, középről engedte el a labdát, egy görög kézről pattant a kapuba.

24
    Néhány másodperccel a negyed vége előtt Görögország időt kért.

24
    A görögök támadhattak, de nem sikerült kiegyenlíteniük.

Vége a harmadik negyednek.

Feljavultak a görögök a harmadik negyedben, szorosnak ígérkezik a vége.

Elkezdődött az utolsó negyed.

25
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát, ők támadhatnak.

25
    DELEKAS-t szórták ki, olasz emberfór.

25
    FIGLIOLI nem hibázik emberelőnyben, középről varrta be.

26
    VLACHOPOULOS távolról nagy gól vágott, labdája a felső lécet érintve csapódott a kapuba.

26
    GIORGETTI volt szabálytalan támadásban, Görögország támadhat az egyenlítésért.

26
    GALLO-t szórták ki, görög emberelőny.

27
    Nem sikerült az egalizálás a görögöknek, az olaszok pedig szabálytalankodtak támadásban.

27
    FIGARI-t küldték ki a játékvezetők, ismét görög emberelőny.

28
    Jó blokk után az itáliaiak támadhatnak.

28
    Komoly védekezés most mindkét oldalon, az olaszoknak nem sikerült növelni az előnyüket.

29
    GIACOPPO-t szórták ki a játékvezetők, a görögök támadhatnak emberelőnyben.

29

30
    GOUNAS egalizál emberelőnyben, jól megjáratott akció végén talált a kapuba.

31
    Az olaszok megakadtak támadásban, illetve jobban figyelnek a görögök. Megint jó blokk a hellénektől.

31
    MOURIKIS állt ki, de emberfórban sem tudott a kapuba találni Olaszország.

32
    Az utolsó percben egyik csapat sem tudta góllal befejezni az akciót, így döntetlennel zárult a találkozó.

Vége a mérkőzésnek.

Előzetesen talán az olaszoktól többet várt a szakma és a közvélemény, kis szerencsével a görögök nyerhettek is volna. Az itáliaiak rapszodikusan játszottak, az első és az utolsó negyedben visszafogott volt a teljesítményük, míg a középső negyedekben kifejezetten látványosan vízilabdáztak. Ezzel a döntetlennel az olaszok végeztek a csoport második, a hellének pedig a harmadik helyén.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (20:13:49)