Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Olaszország-Horvátország

8:7

(1:1, 3:2, 2:2, 2:2)

szerda 23.07.2014, 19:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.

Az elődöntőbe jutásért két kőkemény gárda csap össze, az "A" csoport második helyezettje Olaszország és a "B" hatos harmadik pozícióján végző Horvátország. A magyarok számára ez a mérkőzés a legfontosabb a mai nap, ugyanis e találkozó győztesével játszik majd Magyarország.

Az olasz válogatott veretlenül jutott el idáig, viszont két döntetlen is becsúszott nekik Görögország és Montenegró ellen. A maradék három meccsüket egyaránt megnyerték.

Horvátország egy vereséget szenvedett a csoportjában, a házigazda magyarok múlták Őket felül, mellette két döntetlennel és két győzelemmel végeztek.

Olaszország legkiegyensúlyozottabb játékosa Giorgetti, aki a Montenegró elleni találkozót leszámítva, ahol betlizett, kétszer legalább bevette az ellenfelek hálóját meccsenként, ezzel tíz gólt jegyzett idáig. Mögötte hét góllal Figlioli áll a második helyen a házi góllövő listán, illetve hattal Di Fulvio és Luongo.

A horvát pólósok játéka Jokovic-n alapszik, ha neki megy, könnyed sikert szerezhet a csapat, ezért szenvedtek ellenünk és Szerbia ellen is, ugyanis azon a két találkozón 13 lövésből csak egy akad be a kapuba. Rajta kívül Sukno és Muslim jár nyolc gólnál.

Ugyan a múlt és az esélyek is talán Horvátország felé billentené a mérleg nyelvét, de sok fog múlni a védekezésen, és azon hogy Olaszország nagy csapatot a tornán nem tudott megverni. Ha Jokovic-ot kikapcsolják az olaszok, nagyon érdekes mérkőzésnek lehetünk szemtanúi
    Tartsanak velünk, ha tehetik!.

A találkozó pillanatokon belül kezdődik. A bemutatások és a himnuszokon túl vagyunk Olaszország fehérben játszik majd, míg Horvátország piros-fehér kockás sapkában kék alapon ugrik a medencébe.

1
    Az első ráúszást Figlioli hozza el, Jokovicot előzte meg néhány centivel

1
    Olaszország megszerzi a vezetést, AICARDI kap egy bejátszást centerbe és fordulatból a kapuba durrant.

1
    Giorgetti szerez labdát a saját térfélen.

2
    Pavic hárít Giacoppo próbálkozása után, a labda továbbra is az olaszoknál.

2
    Buljubasic-é az első kiállítás, de nincs belőle gól, jobb szélről találja telibe a keresztlécet Gallo.

3
    A labda maradt az olaszoknál, egészen mostanáig, Jokovic szerzett labdát.

3
    Jokovic lövése a kapufán csattan! Hatalmas löket volt!

3
    Fondelli vette célba középről a bal alsót, de Pavic védett!

4
    Giacoppo kiállítása után bal szélről Muslim lőtt, de sarokdobásra véd Tempesti!

4
    Újabb kiállítás, Figarinak kell kiúsznia!

5
    SUKNO talál középről a bal felsőbe! Nagy lövés volt! Egyenlít Horvátország!
    1:1

5
    Velottonál láttak a játékvezetők támadófaultot.

5
    Kontra a másik oldalt is, Muslim volt a bűnös!

6
    Setka kiállítása után szereznek a horvátok labdát, Muslim most ügyeskedett.

6
    Rossz a bejátszás jobb szélről, Baraldi szerzi meg.

7
    Giorgetti lövése téveszt célt!

7
    Időt kér a horvátok szakvezetője, Ivica Tucak. 1:47 van hátra a negyedből.

7
    Zivkovic lövését blokkolja Luongo, szép védekezés volt.

8
    Aicardi kap centerben jó bejátszást, de védője nagyon szorongatta, így gyenge lövését Pavic fogja meg.

8
    Aicardi most faultol saját kapuja előtt, kiállítás! De nem jut lövésig Horvátország, Velotto szerezte meg a játékszert.

A védekezés dominál az első negyedben, illetve a sok pontatlan lövés. Eddig kicsit lassabb a találkozó a vártnál, de későbbiekben biztosan felpörögnek a játékosok.

9
    Újabb olasz támadással kezdődik a negyed, Figlioli most Setka előtt ért hamarabb a labdához.

10
    A következő LUONGO lövés ellen már Pavic se tud mit tenni, újra Olaszországnál az előny!
    2:1

11
    Buljubasic próbálkozik, de Figlioli bele tud paskolni lövésébe.

11
    A labda a horvátoknál maradt, a kipattanót összeszedték, de kontra ellenük a későbbiekben.

12
    Újabb kontra! Aicardi volt középütt szabálytalan.

12
    Locar rúgta el magát emberétől miközben a labdáért ment, támadó szabálytalanság.

12
    Gallo ellen is kontra!

13
    Luongo kiállítása után nagyon lassan rendeződött a horvát védelem, LONCAR maradt nagyon üresen centerben és a jobb oldali bejátszás után kiegyenlít!
    2:2

13
    Jokovic faultol, első hibája!

13
    Pavic hárít Giorgetti lövésénél. Középről próbálkozott.

13

13
    A kipattanó maradt Olaszországnál, Fondelli próbálkozott ismételten, most a kapufa védett!

14
    Setka bal oldalról tüzelt, Tempesti tudja kiütni.

14
    Milakovic kiállítása után kér időt Olaszország.

14
    FONDELLI szerzi meg válogatottjának újra a vezetést, sikerült belőni egy emberelőny!
    3:2

15
    Figari blokkolta Dobud középről leadott lövését.

15
    DI FULVIO jobb szélről növeli kettőre az előnyt Olaszország javára!
    4:2

15
    Fondelli kap kiállítást, amit MUSLIM vált gólra, ezzel újra csak egy a horvátok hátránya!
    4:3

16
    Buslje kiállítását követően Luongo próbálkozott, de Pavic védeni tudott!

16
    Időt kér Horvátország, 21 másodperc van hátra a félidőből.

16
    Loncar ellen kontra, nincs már idő támadásra!

Szoros találkozó, mind ahogy az várható is volt! Olaszország egy picivel eddig pontosabb a támadásoknál, ennek tudható be az egy gólos előnyük.

17
    Figlioli a harmadik sprintet is nyeri, ezúttal Setka volt az ellenfele.

17
    Muslim tud labdát szerezni.

17
    Jokovic lövése középről a kapufán csattan! Nincs egyenlítés egyelőre.

18
    Pavic védi Di Fulvio jobb szélről leadott próbálkozását.

18
    LONCAR kap pazar bejátszást és talál a kapuba, ezzel megszerezte a második gólját! Egynelő az állás!
    4:4

18
    Giorgettinek eddig nem megy, kifogott rajta ismételten a kapufa!

19
    Baraldi és Buljubasic akadtak össze, kettős kiállítás, a horvátnak második hibája volt.

19
    Ivica Tucak elégedetlen és ezt hangosan közli is a játékvezetővel, aki cserébe ad neki egy sárga lapot.

19
    Giacoppo is kiállítás sorsára jut, így már emberelőnye van a horvátoknak. Második faultja.

19
    Bukic lő, de Figlioli elképesztő védőmunkát mutat be és blokkolni tud.

20
    Giorgetti lövése újra a kapufán landol, de marad náluk a labda.

20
    Milakovic is két hibánál jár!

21
    Hosszú támadás végén FIGLIOLI bal oldalról szerzi meg Olaszországnak újra a vezetést!
    5:4

21
    Velotto kiállítása nyomán Jokovic jutott lövéshez, de Tempesti védeni tud!

21
    A labda még rövid ideig a horvátoknál volt, de Velotto megszerezte.

22
    Giorgetti továbbra is próbálkozik, kissé már görcsösen, de Pavic-on nem jut túl!

22
    SUKNO is két gólnál jár a horvátoknál, ezzel ismételten egál! Fej-fej mellett a csapatok!
    5:5

22
    Sukno most védekezésben ügyeskedik, Figlioli lövését blokkolta.

23
    Jokovicnak se megy a horvát oldalon, Tempesti tudott védeni próbálkozásásnál

23
    Bulje második hibája után időt kér Campagna mester! 1:15 van hátra a harmadik negyedből!

24
    FIGLIOLI váltja gólra a fórt! Ha Giorgettinek nem is megy, Ő vállára veszi a csapatot!
    6:5

24
    Most Horvátország kér időt, Figari kapta meg második személyi hibáját.

24
    28 másodperce volt a horvátoknak, de Muslim leadott lövése elakad Tempestiben!

Maradt az egy gólos olasz vezetés a záró negyed előtt! Hatalmas izgalmak várnak még ránk, ki lesz vajon az elődöntőben a magyar férfi póló válogatott ellenfele?

25
    Negyedszer is az olaszoké a kezdő támadás, Di Fulvio Jokovic-ot hagyta le.

25
    De most se tudnak a "hazaiak" góllal kezdeni, Di Fulvio lőtt kapu fölé.

25
    Giorgetti kap kiállítást!

26
    SUKNO pazarul játszik! Harmadik gólját szerzi és ezzel ismételten ki tud egyenlíteni Horvátország!
    6:6

26
    Buljubasic kapja meg harmadik kiállítását, neki mára befejeződött!

26
    Giorgetti tartja formáját, nem képes gólt szerezni, Pavic tudta kivédeni a próbálkozását.

27
    Suknonak most nem volt szerencséje, bal oldalról a kapufát találja el.

27
    Pavic! Nagyon jól véd a horvát kapus, rajta nem múlik, Aicardi lőtt centerből egy jó bejátszás után, de a hálóőr kifogta!

28
    Luongo kapja meg második hibáját! Jokovic lövését Giorgetti blokkolta!
    A két betliző találkozott!

29
    GIORGETTI talál a kapuba! Hát mikor ha nem a mérkőzés végén! Olaszországnál az előny újra!
    7:6

29
    Sukno is elkezd hibázgatni, a felső léc hárít most Tempesti helyett!

30
    A labdát a horvátok szedték össze, Giacoppo pechére, harmadik hibáját szedi össze, kipontozódik!

30
    Zivkovic lövését tudta védeni Tempesti! Ő is jól véd a mai mérkőzésen!

30
    Buslje ellen büntető! Hatalmas hiba! Ráadásul harmadik faultja volt, Ő is kiáll cserével!

30
    GÓÓÓÓL! GIORGETTI lövi be az öt méterest! Két góllal vezet Olaszország, alig több mint két perccel a mérkőzés vége előtt!
    8:6

31
    Figari is kipontozódik! A végére kezdenek fogyni a játékosok!

31
    Nem hagyja magát Horvátország, MUSLIM második góljával egyre zárkózik!
    8:7

31
    Jó védekezés a "vendégektől" Aicardi ellen ítélnek kontrát!

31
    Figlioli első kiállítása után, horvát fór!

32
    Milakovic lövését kivédi Tempesti! 50 másodperc van hátra!

32
    Húzzák az időt az olaszok, Sukno szedi össze a labdát!

32
    Időt kér Horvátország, húsz másodpercük van kiegyenlíteni!

32
    Velotto-t küldik ki a játékvezetők, hét másodperc van hátra!

32
    Setka lő kényszeredetten, Figlioli pedig blokkolja!
    NYERT OLASZORSZÁG!

Elképesztő dráma a végén, Olaszország két gólos előnye már döntőnek bizonyult, nem tudok visszajönni Horvátország, pedig a végén még támadhattak is, bár csak húsz másodpercet.

Jokovic talán a legrosszabbkor hozta a betlijét, és ezt a társak nem tudták kompenzálni, főleg hogy csak három horvát volt képes gólt szerezni! Ez nagyon kevés!

Olaszország részéről Figliolit emelném, aki két gólja mellett elképesztő védelmi munkát végzett, több labdát is szerzett, és nem egy alkalommal blokkolni is tudott! Giorgetti a végén feltámadt és két gólt is szerezni tudott, a legjobbkor lehet mondani!

Ezzel eldőlt, Magyarország ellenfél az elődöntőben Olaszország lesz, míg a most vereséget szenvedő horvát válogatott az ötödik helyért ugorhat vízbe, majd a görög-szerb találkozó vesztesével!

Én köszönöm megtisztelő figyelmüket, maradjanak velünk továbbra is, hamarosan kezdődik a Görögország-Szerbia gigászi csata! (20:16:39)