Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Olaszország-Horvátország

8:7

(1:1, 3:2, 2:2, 2:2)

szerda 23.07.2014, 19:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Ezzel eldőlt, Magyarország ellenfél az elődöntőben Olaszország lesz, míg a most vereséget szenvedő horvát válogatott az ötödik helyért ugorhat vízbe, majd a görög-szerb találkozó vesztesével!

Én köszönöm megtisztelő figyelmüket, maradjanak velünk továbbra is, hamarosan kezdődik a Görögország-Szerbia gigászi csata! (20:16:39)

Jokovic talán a legrosszabbkor hozta a betlijét, és ezt a társak nem tudták kompenzálni, főleg hogy csak három horvát volt képes gólt szerezni! Ez nagyon kevés!

Olaszország részéről Figliolit emelném, aki két gólja mellett elképesztő védelmi munkát végzett, több labdát is szerzett, és nem egy alkalommal blokkolni is tudott! Giorgetti a végén feltámadt és két gólt is szerezni tudott, a legjobbkor lehet mondani!

Elképesztő dráma a végén, Olaszország két gólos előnye már döntőnek bizonyult, nem tudok visszajönni Horvátország, pedig a végén még támadhattak is, bár csak húsz másodpercet.

32
    Setka lő kényszeredetten, Figlioli pedig blokkolja!
    NYERT OLASZORSZÁG!

32
    Velotto-t küldik ki a játékvezetők, hét másodperc van hátra!

32
    Időt kér Horvátország, húsz másodpercük van kiegyenlíteni!

32
    Húzzák az időt az olaszok, Sukno szedi össze a labdát!

32
    Milakovic lövését kivédi Tempesti! 50 másodperc van hátra!

31
    Figlioli első kiállítása után, horvát fór!

31
    Jó védekezés a "vendégektől" Aicardi ellen ítélnek kontrát!

31
    Nem hagyja magát Horvátország, MUSLIM második góljával egyre zárkózik!
    8:7

31
    Figari is kipontozódik! A végére kezdenek fogyni a játékosok!

30
    GÓÓÓÓL! GIORGETTI lövi be az öt méterest! Két góllal vezet Olaszország, alig több mint két perccel a mérkőzés vége előtt!
    8:6

30
    Buslje ellen büntető! Hatalmas hiba! Ráadásul harmadik faultja volt, Ő is kiáll cserével!

30
    Zivkovic lövését tudta védeni Tempesti! Ő is jól véd a mai mérkőzésen!

30
    A labdát a horvátok szedték össze, Giacoppo pechére, harmadik hibáját szedi össze, kipontozódik!

29
    Sukno is elkezd hibázgatni, a felső léc hárít most Tempesti helyett!

29
    GIORGETTI talál a kapuba! Hát mikor ha nem a mérkőzés végén! Olaszországnál az előny újra!
    7:6

28
    Luongo kapja meg második hibáját! Jokovic lövését Giorgetti blokkolta!
    A két betliző találkozott!

27
    Pavic! Nagyon jól véd a horvát kapus, rajta nem múlik, Aicardi lőtt centerből egy jó bejátszás után, de a hálóőr kifogta!

27
    Suknonak most nem volt szerencséje, bal oldalról a kapufát találja el.

26
    Giorgetti tartja formáját, nem képes gólt szerezni, Pavic tudta kivédeni a próbálkozását.

26
    Buljubasic kapja meg harmadik kiállítását, neki mára befejeződött!

26
    SUKNO pazarul játszik! Harmadik gólját szerzi és ezzel ismételten ki tud egyenlíteni Horvátország!
    6:6

25
    Giorgetti kap kiállítást!

25
    De most se tudnak a "hazaiak" góllal kezdeni, Di Fulvio lőtt kapu fölé.

25
    Negyedszer is az olaszoké a kezdő támadás, Di Fulvio Jokovic-ot hagyta le.

Maradt az egy gólos olasz vezetés a záró negyed előtt! Hatalmas izgalmak várnak még ránk, ki lesz vajon az elődöntőben a magyar férfi póló válogatott ellenfele?

24
    28 másodperce volt a horvátoknak, de Muslim leadott lövése elakad Tempestiben!

24
    Most Horvátország kér időt, Figari kapta meg második személyi hibáját.

24
    FIGLIOLI váltja gólra a fórt! Ha Giorgettinek nem is megy, Ő vállára veszi a csapatot!
    6:5

23
    Bulje második hibája után időt kér Campagna mester! 1:15 van hátra a harmadik negyedből!

23
    Jokovicnak se megy a horvát oldalon, Tempesti tudott védeni próbálkozásásnál

22
    Sukno most védekezésben ügyeskedik, Figlioli lövését blokkolta.

22
    SUKNO is két gólnál jár a horvátoknál, ezzel ismételten egál! Fej-fej mellett a csapatok!
    5:5

22
    Giorgetti továbbra is próbálkozik, kissé már görcsösen, de Pavic-on nem jut túl!

21
    A labda még rövid ideig a horvátoknál volt, de Velotto megszerezte.

21
    Velotto kiállítása nyomán Jokovic jutott lövéshez, de Tempesti védeni tud!

21
    Hosszú támadás végén FIGLIOLI bal oldalról szerzi meg Olaszországnak újra a vezetést!
    5:4

20
    Milakovic is két hibánál jár!

20
    Giorgetti lövése újra a kapufán landol, de marad náluk a labda.

19
    Bukic lő, de Figlioli elképesztő védőmunkát mutat be és blokkolni tud.

19
    Giacoppo is kiállítás sorsára jut, így már emberelőnye van a horvátoknak. Második faultja.

19
    Ivica Tucak elégedetlen és ezt hangosan közli is a játékvezetővel, aki cserébe ad neki egy sárga lapot.

19
    Baraldi és Buljubasic akadtak össze, kettős kiállítás, a horvátnak második hibája volt.

18
    Giorgettinek eddig nem megy, kifogott rajta ismételten a kapufa!

18
    LONCAR kap pazar bejátszást és talál a kapuba, ezzel megszerezte a második gólját! Egynelő az állás!
    4:4

18
    Pavic védi Di Fulvio jobb szélről leadott próbálkozását.

17
    Jokovic lövése középről a kapufán csattan! Nincs egyenlítés egyelőre.

17
    Muslim tud labdát szerezni.

17
    Figlioli a harmadik sprintet is nyeri, ezúttal Setka volt az ellenfele.

Szoros találkozó, mind ahogy az várható is volt! Olaszország egy picivel eddig pontosabb a támadásoknál, ennek tudható be az egy gólos előnyük.

16
    Loncar ellen kontra, nincs már idő támadásra!

16
    Időt kér Horvátország, 21 másodperc van hátra a félidőből.

16
    Buslje kiállítását követően Luongo próbálkozott, de Pavic védeni tudott!

15
    Fondelli kap kiállítást, amit MUSLIM vált gólra, ezzel újra csak egy a horvátok hátránya!
    4:3

15
    DI FULVIO jobb szélről növeli kettőre az előnyt Olaszország javára!
    4:2

15
    Figari blokkolta Dobud középről leadott lövését.

14
    FONDELLI szerzi meg válogatottjának újra a vezetést, sikerült belőni egy emberelőny!
    3:2

14
    Milakovic kiállítása után kér időt Olaszország.

14
    Setka bal oldalról tüzelt, Tempesti tudja kiütni.

13
    A kipattanó maradt Olaszországnál, Fondelli próbálkozott ismételten, most a kapufa védett!

13
    Pavic hárít Giorgetti lövésénél. Középről próbálkozott.

13

13
    Jokovic faultol, első hibája!

13
    Luongo kiállítása után nagyon lassan rendeződött a horvát védelem, LONCAR maradt nagyon üresen centerben és a jobb oldali bejátszás után kiegyenlít!
    2:2

12
    Gallo ellen is kontra!

12
    Locar rúgta el magát emberétől miközben a labdáért ment, támadó szabálytalanság.

12
    Újabb kontra! Aicardi volt középütt szabálytalan.

11
    A labda a horvátoknál maradt, a kipattanót összeszedték, de kontra ellenük a későbbiekben.

11
    Buljubasic próbálkozik, de Figlioli bele tud paskolni lövésébe.

10
    A következő LUONGO lövés ellen már Pavic se tud mit tenni, újra Olaszországnál az előny!

9
    Újabb olasz támadással kezdődik a negyed, Figlioli most Setka előtt ért hamarabb a labdához.

A védekezés dominál az első negyedben, illetve a sok pontatlan lövés. Eddig kicsit lassabb a találkozó a vártnál, de későbbiekben biztosan felpörögnek a játékosok.

8
    Aicardi most faultol saját kapuja előtt, kiállítás! De nem jut lövésig Horvátország, Velotto szerezte meg a játékszert.

8
    Aicardi kap centerben jó bejátszást, de védője nagyon szorongatta, így gyenge lövését Pavic fogja meg.

7
    Zivkovic lövését blokkolja Luongo, szép védekezés volt.

7
    Időt kér a horvátok szakvezetője, Ivica Tucak. 1:47 van hátra a negyedből.

7
    Giorgetti lövése téveszt célt!

6
    Rossz a bejátszás jobb szélről, Baraldi szerzi meg.

6
    Setka kiállítása után szereznek a horvátok labdát, Muslim most ügyeskedett.

5
    Kontra a másik oldalt is, Muslim volt a bűnös!

5
    Velottonál láttak a játékvezetők támadófaultot.

5
    SUKNO talál középről a bal felsőbe! Nagy lövés volt! Egyenlít Horvátország!
    1:1

4
    Újabb kiállítás, Figarinak kell kiúsznia!

4
    Giacoppo kiállítása után bal szélről Muslim lőtt, de sarokdobásra véd Tempesti!

3
    Fondelli vette célba középről a bal alsót, de Pavic védett!

3
    Jokovic lövése a kapufán csattan! Hatalmas löket volt!

3
    A labda maradt az olaszoknál, egészen mostanáig, Jokovic szerzett labdát.

2
    Buljubasic-é az első kiállítás, de nincs belőle gól, jobb szélről találja telibe a keresztlécet Gallo.

2
    Pavic hárít Giacoppo próbálkozása után, a labda továbbra is az olaszoknál.

1
    Giorgetti szerez labdát a saját térfélen.

1
    Olaszország megszerzi a vezetést, AICARDI kap egy bejátszást centerbe és fordulatból a kapuba durrant.

1
    Az első ráúszást Figlioli hozza el, Jokovicot előzte meg néhány centivel

A találkozó pillanatokon belül kezdődik. A bemutatások és a himnuszokon túl vagyunk Olaszország fehérben játszik majd, míg Horvátország piros-fehér kockás sapkában kék alapon ugrik a medencébe.

Ugyan a múlt és az esélyek is talán Horvátország felé billentené a mérleg nyelvét, de sok fog múlni a védekezésen, és azon hogy Olaszország nagy csapatot a tornán nem tudott megverni. Ha Jokovic-ot kikapcsolják az olaszok, nagyon érdekes mérkőzésnek lehetünk szemtanúi
    Tartsanak velünk, ha tehetik!.

Olaszország legkiegyensúlyozottabb játékosa Giorgetti, aki a Montenegró elleni találkozót leszámítva, ahol betlizett, kétszer legalább bevette az ellenfelek hálóját meccsenként, ezzel tíz gólt jegyzett idáig. Mögötte hét góllal Figlioli áll a második helyen a házi góllövő listán, illetve hattal Di Fulvio és Luongo.

A horvát pólósok játéka Jokovic-n alapszik, ha neki megy, könnyed sikert szerezhet a csapat, ezért szenvedtek ellenünk és Szerbia ellen is, ugyanis azon a két találkozón 13 lövésből csak egy akad be a kapuba. Rajta kívül Sukno és Muslim jár nyolc gólnál.

Az olasz válogatott veretlenül jutott el idáig, viszont két döntetlen is becsúszott nekik Görögország és Montenegró ellen. A maradék három meccsüket egyaránt megnyerték.

Horvátország egy vereséget szenvedett a csoportjában, a házigazda magyarok múlták Őket felül, mellette két döntetlennel és két győzelemmel végeztek.

Az elődöntőbe jutásért két kőkemény gárda csap össze, az "A" csoport második helyezettje Olaszország és a "B" hatos harmadik pozícióján végző Horvátország. A magyarok számára ez a mérkőzés a legfontosabb a mai nap, ugyanis e találkozó győztesével játszik majd Magyarország.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.