Németország-Franciaország 14:13 (vége) | Spanyolország-Románia 8:7 (vége)
Horvátország-Görögország 11:7 (vége)
Spanyolország-Románia

8:7

(3:1, 1:3, 2:1, 2:2.)

szombat 26.07.2014, 12:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Tehát Románia nyolcadik, míg Spanyolország a megérdemelt hetedik helyen végzett a 2014-es Budapesti vízilabda Európa Bajnokságon!
    Maradjanak velünk a továbbiakban is, jön a többi helyosztó a férfiaknák, míg a nőknél a bronz csata a magyar lányokkal, illetve a döntő is!
    Én köszönöm a figyelmet, kellemes hétvégét kívánok! (13:17:01)

A mérkőzést mindenesetre egy olyan játékos hozta a spanyoloknak, akire talán előzetesen nem lehetett számítani, Garcia három gólig jutott el.

A román oldalon beszélhetnénk Radu három találatáról, de ha nincs Stoenescu, akkor ez a mérkőzés lehet negyedekkel előbb is eldől! Ugyan "csak" 50%-al védett, míg a spanyol hálóőr Aguilar 63% felett, de fontos pillanatokban tudta megőrizni kapuját a góltól!

Izgalmas végjáték, de két alkalommal se tudott egyenlíteni Románia, ráadásul abból az egyik kettős fórban volt! Így nem is érdemelték ki sem a hosszabbítást, sem a győzelmet!
    Sok volt a hiba is a játékosoknál, beszélhetünk itt Negrean betlijéről, Espanol szürkébb játékáról, bár így is szerzett két gólt.

32
    Így meg végképp nem, Diaconu ellen támadó fault! Eldőlt a mérkőzés! 8:7

32
    Garcia lövése elkerüli a kaput! Nem lesz ideje a románoknak felúszni!

32
    Cretu második hibáját kapja visszaúszás közben!

32
    Labdaszerzés! Munarriz szedi össze a labdát a jobb szélen!

31
    Románia támadhat megint az egyenlítésért!

31
    Most a kék sapkások kérnek időt! 1:12 van hátra a mérkőzésből!

31
    Nem tudnak lőni a spanyolok, pontatlanok a passzok, lejár a támadóidejük!

31
    Chioveanu kiállítása után spanyol időkérés!
    1:43 van hátra a rendes játékidőből!

30
    De nem képes egyenlíteni Románia! Radu lövi bele Aguilarba centerben a labdát!

30
    Kettős emberelőny a románoknak! Előbb Molina szedi harmadik faultját, majd Minguell kiállíttatja magát végleg cserével!

30
    Egyenlíthet Románia, Popoviciu-ról pattan ki Molina lövése!

29
    RADU harmadik góljával hozza vissza csapatát egyre! Molina szedte össze második hibáját előtte!
    8:7

29
    De így nehéz lesz! Busila kiállítása után előbb Mallarach lövését ugyan védte Stoenescu, de a kipattanót GARCIA szedi össze, aki jobb szélről a hálóba vágja a játékszert.