Németország-Franciaország 14:13 (vége) | Spanyolország-Románia 8:7 (vége)
Horvátország-Görögország 11:7 (vége)
Spanyolország-Románia

8:7

(3:1, 1:3, 2:1, 2:2.)

szombat 26.07.2014, 12:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 12:00 - kor kezdődik.

Az alsóház két legjobbja Spanyolország és Románia játszik a hetedik helyért a Budapesti Vízilabda Európa Bajnokságon. Mind két csapat csoportja negyedik helyén végzett, azonban spanyolok nehezebb csoportból érkeztek.

A "kis-elődöntőben" a spanyol férfi vízilabda válogatott fölényesen verte meg Németországot 16:8 arányban, így jutott el a csoport mérkőzések után a hetedik helyért vívott csatába.

Románia Franciaországot múlta felül közel ilyen arányban, a végeredmény 15:8 lett.

Spanyolország legveszélyesebb fegyvere nem is lehet más, mint Espanol! A pólós 22 találatnál jár az EB-n, és a németek ellen nyolc lövésből hétszer be is talált, hihetetlen formában van! Rajta kívül a román védelemnek Mallarach-Minguel párosra kell majd figyelniük, előbbi hét, utóbbi 11 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját.

A keleti szomszédainknak Negrean a legeredményesebb játékosuk, 17 gólt akasztott a hálóba eddig, mellette Radu szerzett még 12 találatot.

Várhatóan szoros összecsapás lesz, legalábbis szorosabb, mint ami a 7-10-ig volt. A románok kicsit esélytelenebbek talán a könnyebb ág miatt amin végig mentek, de biztosan oda teszik magukat az utolsó mérkőzésen is.
    Tartsanak velünk az Európa Bajnokság záró két napján is.

Spanyolország: Aguilar Vicente (Lorrio Bejar) – Munarriz Egana, Bustos, Roca Barcelo, Molina Rios, Minguell Alferez, Sziranyi, Espanol Lifante, Larumbe Gonfaus, Fernandez Miranda, Mallarach Guel, Garcia Gadea.

Szövetségi kapitány: Gabi Hernandez.

Románia: Stoenescu (Dragusin) – Radu, Negrean, Diaconu, Cretu, Busila, Matei, Chioveanu, Goanta, Gheorghe, Ghiban, Popoviciu.

Szövetségi kapitány: Dejan Stanojevic.

A bemutatásoknál látszott ott van Gheorghe játékra készen, ugyan a bal szeme alatt ott a kötés és fején, de valószínűleg medencébe ugrik ma. Válogatottja kékben játszik, majd míg a spanyolok fehérben.
    Jöjjenek a himnuszok, utána pedig a találkozó.

1
    Az első sprintnél a Matei és Espanol csap össze, a román hozza el a labdát.

1
    Diaconu középről a kapufát találta el, de visszapattan hozzájuk a labda.

1
    Radu Negreantól kapott bal szélről egy labdát, de pont Aguilarba húzta a labdát.

2
    Felúszásnál Roca szabálytalankodik, továbbra is Románia támad!

2
    Hosszú támadás után, DIACONU középről szerzi a mérkőzés első gólját, bal alsóba pattintott.
    0:1

2
    Nem késlekedik a spanyol gól se, ESPANOL bal szélről a hosszú felsőbe ejt!
    1:1

3
    Negrean bal szélről lövi el keresztbe a játékszert.

3
    Roca lövése Ghibanról száll a kapu mögé.

3
    Fernandez szerez labdát Radutól. A román center kissé elégedetlen, hogy nincs ítélet.

4
    Már a "hazaiak" vezetnek, Fernandez bal szélről centerezett ROCA pedig lágy csuklómozdulattal pöccintette a kapu bal oldalába a labdát.
    2:1

4
    Újabb spanyol labdaszerzés, Minguell érdeme!

4
    Mallarach előbb Popoviciuba lő, majd leviszi a víz alá a labdát. Románia jöhet.

5
    Espanol a kiállított játékos, de ebből a fórból sincs gól, Molina szed le a levegőből egy labdát!

6
    Popoviciu is megszerzi első hibáját. Első román kiállított pólós.

6
    Az első fórt gólra is váltja Spanyolország MOLINA révén, bal oldalról a hosszúba pattint.
    3:1

6
    Molina tudja Ghiban próbálkozását blokkolni.

6
    Szirányi és Cretu akadtak össze, kettős kiállítás!

7
    Egy-egy labda vesztés mind két oldalt.

7
    Ghiban kiállítása után kér időt Gabi Hernandez!

7
    Folytatódik az összecsapás, 1:20 van hátra az első negyedből.

8
    Minguell jobb szélről leadott lövését Stoenescu hárítja.

8
    Radu került helyzetbe centerből, de nem tud betalálni, Aguilar hárított!

8
    A negyed végén Molina lőtt még, de Stoenescun nem jut át!

Vége az első negyednek, a spanyolok eddig elég könnyeden és lazán játszanak, látszik, hogy nekik elvileg nem itt lenne a helyük. Reméljük Románia is bebizonyítja, hogy jó csapat és akkor egy jó mérkőzéssel búcsúzik mind két válogatott!

9
    Fernandez próbált most szerencsét Matei-vel szemben, sikerrel. Spanyolország támadhat a sprint után.

9
    Stoenescu szed össze egy pontatlan spanyol bejátszást.

9
    Közelebb jön a román válogatott Roca kiállítása után, RADU talál be hosszú adogatások után centerből.
    3:2

10
    Garcia lágyan helyezett a bal felső felé, de a kapufa kifogott rajta.

10
    Garcia úszik vissza, de közben szabálytalankodik! Kiállítás, és román időkérés.

11
    Hosszú lóba után vállalt el egy lövést középről Busila, de a kapu előtt Monila blokkolta.

11
    Stoenescu szerez labdát két társával, majd Espanol második hibáját is elköveti. Vigyáznia kell!

12
    Negrean lő bal oldalról kapufát, majd most Ő szabálytalankodik visszaúszás közben.

12
    Popoviciu második hibáját követően továbbra is emberelőnyben Spanyolország, GARCIA lőtt középről és Stoenescu majdnem ki is védte, de becsorog a kapuba róla a labda!
    4:2

13
    Matei lövése a kapufán csattan!

13
    Mallarach bal szélről leadott lövése után ismételt egy újabb spanyol, de Stoenescu ezt most ki tudta szedni a gólvonalról! A játékvezetők most pont ezt nézik vissza!

13
    Nincs gól, román támadás következik.

14
    Jobb oldalról érkező lövést a rövidnél védi ki Aguilar.

14
    Matei kiállítása után a spanyolok szépen adogatják körbe ellenfelüket, de bal oldalról leadott löket a blokkban csattan.

15
    GHIBAN középről rövid lóba után lő, egy blokkoló kéz beleér, így Aguilart megzavarta az irányt váltott labda és nem tud védeni!
    4:3

15
    Munarriz középről a bal alsót vette célba, de Stoenescu leér oda.

16
    Roca is két hibával játszik, de Románia nem jut lövésig! Lejár a támadóidejük.

16
    Időt kér Spanyolország, tíz másodperc van hátra a játékrészből.

16
    Román büntető következhet!

16
    Gabi Hernandez a figyelmeztetés után se hagyta abba a reklamálást, így sárga lapban részesül!

16
    Románia egyenlít, RADU váltja a kapufa segítségével gólra a kétesen megítélt büntetőt!
    4:4

16
    A végén még egy hatalmas spanyol kapufa! Döntetlen a félidőben az állás!
    4:4

Románia megtette amire kértem Őket és felzárkózott Spanyolországra! Ráadásul a "hazaiak" több kiállítást is kaptak, így oda kell figyelniük ezekre is!
    Nagyon érdekes és izgalmas 16 perc vár még ránk, tartsanak velünk a továbbiakban is!

17
    Matei és Fernandez második csatáját is a spanyol nyerte sprintben.

17
    GARCIA az első duplázó a spanyolok részéről, újra a náluk az előny!
    5:4

18
    Emberelőnyből szerez gólt Románia és egyenlít, Előbb Popoviciu lövését kivédte Aguilar, de NEGREAN duplázását csak egy alkalommal!
    5:5

18
    Popoviciu szerez labdát! Románia támadhat!

18
    Chioveanu ellen kontra!

19
    Garcia jobb szélről próbálkozott, de Stoenescu nagyot véd!

19
    Románia támadóideje jár le!

20
    Molina lövése akad el egy blokkoló kézben, Cretu volt az!

20
    A másik oldalt Aguilar van foglalkoztatva, és védi Radu lövését!

21
    Diaconu kiállítása után bal oldalról a hosszú kapufát találja telibe Espanol. Nem megy ma neki eddig!

21
    Garcia lövése Creturól hullik a pályán kívülre.

22
    Goanta kiállítását profi román védekezés követi! Fernandez jobb szélről csak a blokkba tudott lőni!

23
    Újra Radu-n fog ki Aguilar, ez a negyedek nem a gólokról szólnak!

23
    Egészen eddig, ESPANOL bal szélről Stoenescu feje felett lő a kapuba!
    6:5

23
    Renadez és Ghiban akadnak össze a vízben és a sípszó ellenére is folytatják, cserével kiállnak mind ketten!

23
    Munarriz második faultja után kér időt Dejan Stanojevic!

23
    A harmadik negyedből 1:09 van még vissza.

24
    Garcia szerez labdát egy rossz passz után, majd úszna, meg, de Negrean visszahúzza! Kiállítás!

24
    Hatalmas hiba a románok legjobbjától, Negrean kiállítása után ér bele a labdába, harmadik hibája így és kipontozódik, ráadásul büntető is!

24
    Stoenescu kivédi a kapu bal oldalába tartó lövést! Espanol nem volt képes gólt szerezni!

24
    Sarokdobás után még emberelőnyből Mallarach próbálkozását is hárítja Stoenescu!

24
    A labda továbbra is Spanyolországnál, időt kérnek három másodperccel a negyed vége előtt.

24
    Molina zúdítja kapu fölé bal oldalról!

Negrean hatalmas betlije még visszaüthet, gólt se volt képes szerezni és a hatalmas hibája után se rajta múlt, hogy nem kaptak gólt. Megköszönheti Stoenescunak!
    Egy gólos előny a záró negyed előtt a spanyoloknak!

25
    Espanol hozza el az utolsó sprintet Matei elől!

25
    Jó védekezés centerben, Szirányit választják el a labdától.

25
    Popoviciu lövését középről védi ki Aguilar.

26
    Felúszás közben Minguell szabálytalan, újra a románok jöhetnek.

26
    De nem sokáig, Molina szerzi vissza a játékszert.

26
    Szirányi kapott egy jó bejátszás, de fordulatból a kereszt lécre bombáz!

27
    Chioveanu jobb oldalról leadott lövéséből sincs gól, Aguilar véd. Az állás továbbra is 6:5!

27
    Egészen eddig, Spanyolország növeli kettőre előnyét! MUNARRIZ középről a jobb alsóba helyez!
    7:5

28
    Roca pontozódik ki, harmadik hibáját szedte össze!

28
    POPOVICIU talál be a spanyol kapuba, bal oldalról a rövidbe pattint keményen!
    7:6

28
    Nem hagyja magát Románia!

29
    De így nehéz lesz! Busila kiállítása után előbb Mallarach lövését ugyan védte Stoenescu, de a kipattanót GARCIA szedi össze, aki jobb szélről a hálóba vágja a játékszert.
    8:6

29
    RADU harmadik góljával hozza vissza csapatát egyre! Molina szedte össze második hibáját előtte!
    8:7

30
    Egyenlíthet Románia, Popoviciu-ról pattan ki Molina lövése!

30
    Kettős emberelőny a románoknak! Előbb Molina szedi harmadik faultját, majd Minguell kiállíttatja magát végleg cserével!

30
    De nem képes egyenlíteni Románia! Radu lövi bele Aguilarba centerben a labdát!

31
    Chioveanu kiállítása után spanyol időkérés!
    1:43 van hátra a rendes játékidőből!

31
    Nem tudnak lőni a spanyolok, pontatlanok a passzok, lejár a támadóidejük!

31
    Most a kék sapkások kérnek időt! 1:12 van hátra a mérkőzésből!

31
    Románia támadhat megint az egyenlítésért!

32
    Labdaszerzés! Munarriz szedi össze a labdát a jobb szélen!

32
    Cretu második hibáját kapja visszaúszás közben!

32
    Garcia lövése elkerüli a kaput! Nem lesz ideje a románoknak felúszni!

32
    Így meg végképp nem, Diaconu ellen támadó fault! Eldőlt a mérkőzés! 8:7

Izgalmas végjáték, de két alkalommal se tudott egyenlíteni Románia, ráadásul abból az egyik kettős fórban volt! Így nem is érdemelték ki sem a hosszabbítást, sem a győzelmet!
    Sok volt a hiba is a játékosoknál, beszélhetünk itt Negrean betlijéről, Espanol szürkébb játékáról, bár így is szerzett két gólt.

A mérkőzést mindenesetre egy olyan játékos hozta a spanyoloknak, akire talán előzetesen nem lehetett számítani, Garcia három gólig jutott el.

A román oldalon beszélhetnénk Radu három találatáról, de ha nincs Stoenescu, akkor ez a mérkőzés lehet negyedekkel előbb is eldől! Ugyan "csak" 50%-al védett, míg a spanyol hálóőr Aguilar 63% felett, de fontos pillanatokban tudta megőrizni kapuját a góltól!

Tehát Románia nyolcadik, míg Spanyolország a megérdemelt hetedik helyen végzett a 2014-es Budapesti vízilabda Európa Bajnokságon!
    Maradjanak velünk a továbbiakban is, jön a többi helyosztó a férfiaknák, míg a nőknél a bronz csata a magyar lányokkal, illetve a döntő is!
    Én köszönöm a figyelmet, kellemes hétvégét kívánok! (13:17:01)